NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Wynajem mieszkania rachunki,
Posty: 129
Dołączył: 30 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2016r. 12:38  
Cytuj
Wprowadziłam się na mieszkanie. Przez kilka miesięcy płaciłam groszowe sprawy za gaz tj. okres przed i po wakacyjny.

W Zimie było podobnie. (granice max do 30 zł.) kuchenka na prąd.
Lecz teraz przyszedł mi rachunek na 100 zł. Podejrzewam, że są to prognozy. Ale jak się rozliczyć przy wyprowadzce. Żeby nie było że teraz robię nadpłaty a później ktoś będzie płacił grosze. (tak, tak jak ja na początku)

Czy mam poprosić właściciela przy wyprowadzce o podanie faktycznego stanu liczników?

Nie rozumiem tego. Może ktoś m wytłumaczyć ?umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2016r. 12:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2016r. 14:24  
Cytuj
Jak to nie rozumiesz... Ktoś kto mieszkał przed Tobą (jeśli płaciłaś grosze za gaz to prawdopodobnie kilka ostatnich miesięcy mieszkanie było puste) wygenerował niskie prognozy. Ty zużywałaś więcej więc teraz zostały zrobione nowe prognozy i dostałaś rachunek na 100 zł. Jest jeszcze opcja, że to jest wyrównanie. Czyli płaciłaś mniej niż zużywałaś i teraz trzeba to wyrównać. Podczas wprowadzenia do mieszkania właściciel najprawdopodobniej spisał liczniki (każdy ogarnięty człowiek by tak zrobił). Więc poproś go o rozliczenie wg zużycia rzeczywistego. Na każdej fakturze masz dane ile kosztuje metr sześcienny gazu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2016r. 21:53  
Cytuj
Anakonda88, możesz poprosić właściciela mieszkania o zmianę taryfy na 12T. Raz w miesiącu podajesz stan gazomierza, co miesiąc otrzymujesz fakturę i płacisz za realne zużycie gazu. Swoje zużycie umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »