NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Klimatyzacja,
Posty: 4
Dołączył: 14 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2016r. 09:36  
Cytuj
Witam
Mam nieszczelną klimatyzację w samochodzie. Jeden z zakładów sprawdzał mi na wiosnę szczelność lampą UV i niby wszystko było dobrze ale czynnik uciekł w ciągu ok 6 miesięcy . Macie jakieś doświadczenia odnośnie sprawdzenia szczelności azotem. Kogo polecacie. Auto-klinika czy może bosh-service a może ktoś inny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2016r. 09:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2016r. 11:07  
Cytuj
Polecam zakład koło wtórstalu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2016r. 21:45  
Cytuj
Może nie miałeś podanego wcześniej barwnika, to i nic nie wyszło pod lampą jezyk

Pamiętaj też, że jeśli nieszczelność jest w miejscu niedostępnym, na parowniku, to tego nie zobaczysz jezyk

Azot jest dużo lepszą metodą niż test na utrzymanie próżni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2016r. 01:02  
Cytuj
Sprawdzenie szczelności to nie takie proste u mnie niby było ok, miałem wpuszczony kontrast gościu oglądał lampą UVi nic nie zauważył, ja miesiąc po napełnieniu przypadkiem podczas innej roboty zauważyłem że przy presostacie jest cała rurka w oleju i wyciek jest prawdopodobnie na oringu tego czujnika, odkreciłem ten czujnik kupiłem oring i po kłopocie, dodam że czujnik można wymienić bez ubytku gazu, pod czujnikiem jest zawór coś jak taki wentyl który uniemożliwia wypływ gazu po odkreceniu tego czujnika? Koszty mojej naprawy 2,5 zł :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2016r. 01:03  
Cytuj
Sprawdzenie szczelności to nie takie proste u mnie niby było ok, miałem wpuszczony kontrast gościu oglądał lampą UVi nic nie zauważył, ja miesiąc po napełnieniu przypadkiem podczas innej roboty zauważyłem że przy presostacie jest cała rurka w oleju i wyciek jest prawdopodobnie na oringu tego czujnika, odkreciłem ten czujnik kupiłem oring i po kłopocie, dodam że czujnik można wymienić bez ubytku gazu, pod czujnikiem jest zawór coś jak taki wentyl który uniemożliwia wypływ gazu po odkreceniu tego czujnika? Koszty mojej naprawy 2,5 zł :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »