NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Rodzina 500+ kiedy wypłaty ruszą w St. Woli,
Posty: 169
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 07:39  
Cytuj
Pierwszego również

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 07:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 17 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 09:20  
Cytuj
w stalowej wypłacają teraz tym co złożyli wnioski 1-4 kwietnia, ja jestem z 7 kwietnia i pewnie poczekam na decyzję koło miesiąca umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 8 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 10:32  
Cytuj
A orientuje się ktoś kiedy rusza kolejne przelewy ? Po 20 maja czy też wcześniej ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 30 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 11:16  
Cytuj
aneta87 Żeby otrzymać pieniądze do trzeba się zabrać do roboty !!! i zarobić !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8436
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 17:20  
Cytuj
CYTAT
aneta87 Żeby otrzymać pieniądze do trzeba się zabrać do roboty !!! i zarobić !!!


Tak jak piszesz to żeby zarobić, by otrzymać wystarczy złożyć wniosek.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2016r. 19:24  
Cytuj
czy ktoś ze Stalowej składający wniosek po 4 kwietnia wybrał już decyzję lub pieniążki? Bo i takie słyszałam opinie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 27 Kwie 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 08:37  
Cytuj
Powiem szczerze, że nie rozumiem takiego rozumowania - że coś mi się należy od państwa, od kraju. Takie postawy roszczeniowe rozłożyły już nie jeden kraj. Patrz Grecja. Poza tym śmieszą mnie trochę porównania polskich do bogatych, krajów, które przez ostatnie 300 lat bogaciły się nie tylko na swoich koloniach, ale również na taniej sile roboczej z polski.
I ten argument, że dzieci będą łożyły na przyszłe pokolenia. A co z moimi składkami które odprowadzam przez całą moją karierę zawodową? To się nie liczy. Na moją emeryturę nikt nie będzie musiał łożyć, bo sam na nią łożę. Abstrahując od tego, że emerytur nie będzie. 500+ jedynie przyśpieszy upadek ZUS.
Zobaczycie do jakich patologii będzie dochodziło przez ten program.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 09:56  
Cytuj
CYTAT
te pieniądze należą mi się


Po pierwsze każdy kto uważa, iż nalezy mu się cokolwiek finansowane z cudzej kieszeni powinien dostać to samo co każdy socjalista / komunista - finansowaną przez kapitalistów kulkę w potylice i miejsce w zbiorowej mogile bez tabliczki upamiętniającej. Każdy sięgający po czyjeś pieniądze, wywierający presję na władze lub głosujący za tym aby odebrać komuś cudzą własność (oczywiście zdobytą w legalny sposób) powinien zostać zutylizowany gdyż na życie nie zasługuje.

Moderowano przez: magpie
To już przekracza wszelkie granice dobrego zachowania, 20 za chamstwo i wyzwiska


CYTAT
Moje dzieci, będą dalej łożyć na kraj a po tobie co zostanie


Albo wyjadą do USA, UK czy Niemiec. Takie gadanie to tylko zasłona dymna dla polityków aby nie musieli podejmować decyzji o prawdziwej reformie ZUS, a ludzie w to naiwnie wierzą.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 10:22  
Cytuj
Jestem przekonana, że osoby, które tak bardzo krytykują program 500+ i dają tu komentarze ubliżające dzieciom jak i rodzicom, jako pierwsi złożyli wnioski jezyk a teraz mają dużo do powiedzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 9 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 11:48  
Cytuj
Beka. Polska ma jeden z najniższych współczynników ludzi pracujących w wieku produkcyjnym. Jeżeli mielibyśmy taki jak Szwajcaria to mielibyśmy o 1/3 więcej pracujących i o ponad 50% mniej ludzi żyjących na różnorakich zasiłkach.

Poza tym jaki k!?#a niż demograficzny w warunkach, kiedy po wyjechaniu 2 mln najmłodszych polaków dalej masz 10% bezrobocie i jeden z najniższych współczynników liczby pokoi/metrów kwadratowych mieszkania na człowieka?! Mamy przeludnienie to nic dziwnego, że dzietność jest niska. Gdzie ludzie mają dzieci rodzić? W kawalerkach?! Decydenci powinni zdrowo się puknąć w głowę, zanim zaczną rozdawać kasę na lewo i prawo.

Najpierw zabrać ludziom 70% pensji w podatkach i daninach a potem rodzawać 500+. Nie sądzisz, że ludzie bez problemu wiązali by koniec z końcem gdyby nie vaty, zusy, pity, nfzty, abonamenty rtv etc?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 12:21  
Cytuj
CYTAT
[moderowano]? Mam nadzieję że ktoś kiedyś tak nazwie twoje dziecko fenomenie.Jeżeli program 500+ ciebie nie interesuje to w czym masz problem


Problem w tym, że miesięcznie płacę ponad 600 zł podatku dochodowego m.in. na utrzymywanie [moderowano] powstałych w głównej mierze przez durne decyzje ich "rodziców", ponieważ inaczej nie można nazwać rozmnażania się bez odpowiednich warunków bytowych. Najpierw należy myśleć, następnie się rozmnażać, ale jak widać niektórym bliżej do zwierząt niż ludzi.

CYTAT
osoby, które tak bardzo krytykują program 500+ i dają tu komentarze ubliżające dzieciom jak i rodzicom, jako pierwsi złożyli wnioski


Z twoją logiką coś słabo. W sumie co się dziwię, wyznawcy prezesa tak mają.

CYTAT
Ciekawy jestem czy powiedziałbyś mi to prosto w oczy.


Nie mam za bardzo czasu na spotkanie, ale tak powiedziałbym Ci to prosto w oczy jak każdemu popierającemu w mojej obecności program 500+, obniżenia wieku emerytalnego czy poparcia dla PiS. Ludzie tego pokroju nie zasługują na jakikolwiek szacunek.

@kolegajani: Ot i w końcu głos rozsądku. Zabiorą ludziom 700 zł doliczając po kilka groszy do wszystkiego, oddadzą 500 zł, a hołota pomyśli jaki rząd dobry bo daje pieniądze. Ale motłoch nie wie, że rząd pieniędzy wlasnych nie ma więc zapłacą to wszyscy podatnicy. O tyle dobrze, że [mderowano] spłodzone w celu otrzymania 500+ będą potem musiały spłacić kredyty pańśtwa zaciągnięte na ten program, albo będą na zmywaku w Anglii tyrać - no ale przynajmniej poprzez usuwanie skutków głupoty ich rodziców może wyciągną winioski jak się kończy socjalizm. Widocznie sytuacja Grecji i Portugalii polaków nic nie nauczyła.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 12:44  
Cytuj
[moderowano]
Dla niektórych te pieniądze to naprawdę spora pomoc,nie wszyscy to patole.Nie wszyscy mają znajomości i szczęście żeby znaleźć dobrze płatną pracę

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 3 Marz 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 12:56  
Cytuj
Andrzej : Poprostu brak słów aż nie wiadomo jak odnieść się do twojego prostackiego komentarza ! Pieniadze należą sie mnie jak i całej masie rodziców, którzy wychowują swoje dzieci, powtarzam dzieci !!! Z tego co mi wiaodmo pieniążki te nie są pomocą socjalną a wsparciem ! Najwidoczniej albo jesteś takim prostakiem żeby wygłaszać takā mowę albo najzwyczajnie jesteś [moderowano] Tyle w temacie

aneta87
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 13:58  
Cytuj
CYTAT
Andrzej : Poprostu brak słów aż nie wiadomo jak odnieść się do twojego prostackiego komentarza ! Pieniadze należą sie mnie jak i całej masie rodziców, którzy wychowują swoje dzieci, powtarzam dzieci !!! Z tego co mi wiaodmo pieniążki te nie są pomocą socjalną a wsparciem ! Najwidoczniej albo jesteś takim prostakiem żeby wygłaszać takā mowę albo najzwyczajnie jesteś [moderowano] Tyle w temacie



Jeżeli pracujesz i bardzo dobrze Ci się wiedzie, to bardzo dobrze, że za dobrą pracę, z której państwo potrąca Ci horrendalnie wysokie podatki odbijasz sobie część strat. Dla mnie patologią tego systemu jest dawanie tych pieniędzy nieproduktywnym osobom, które dostając te pieniądze wpoją swoim dzieciom zasady, żeby lepiej pracować na czarno, albo w ogóle bo i tak państwo Ci da. Dlatego program ten powinien funkcjonować wyłącznie jako ulga podatkowa. PiS przeprowadził to w takim kształcie z prostego powodu. Głosują na nich głównie ciemni ludzi i dlatego rozdaje pieniądze za darmo swoim potencjalnym wyborcom. To, że ktoś sobie zrobił dwójkę dzieci i myśli, że mu się należy bo on ma dzieci, a nie pracuje to czysta patologia. Dlatego Andrzejek się grubo myli. Widocznie Andrzejek jest kucem od KORWINa, który jest studentem dziennym i nigdy nie zaznał pracy, a jeśli nie to jest chorym idealistą, któremu Janusz Koran-Mekka wyżarł mózg.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 14:40  
Cytuj
[moderowano]

Moderowano przez: magpie
Proszę rozmawiać na temat i nie odchodzić od tematów. Życie Andzeja nie jest tematem tego forum

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 3 Marz 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 15:13  
Cytuj
Andzejku a pokaż mi gdzie napisałam, że czekam na pieniądze bo nie pracuję i liczę na finansowanie moich zachcianek ? Piszę tylko, że skoro taki program już powstał i skoro jest skierowany dla rodzicöw min 2 dzieci to zarówno mnie jak i większości rodzin w tym kraju ta sprawa dotyczy. Każda rodzina, która wychowuje dzieci wie jakie to są koszta. Ale nie o tym mowa bo nigdy wcześniej rząd nie dopłacał do tego i jakoś ludzie swietnie sobie radzili - nawet ja ! Nie wiem jakie skutki bedzie miał ten pprogram w przyszłości, wiem co jest tu i teraz a skoro rząd chce mi jak i innym pomóc to jak mogłabym z tego nie skorzystac ?

aneta87
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 15:22  
Cytuj
CYTAT

I zostaniesz starym kawalerem bez dzieci. Ciekawe kto wtedy bedzie robil na twoja emeryturemlotek


Powtórzę po raz kolejny: argument z emeryturą jest tylko wymówką dla polityków pomagającą uniknąć podejmowania odważnych decyzji dot. reformy całego systemu emerytalnego. Wszystkie modele ekonomiczne i raporty mówią o zbliżającym się bankructwie obecnego systemu (nie uwzględnieniały nawet durnego pomysłu z obniżeniem wieku emerytalnego). Model Bismarcka powstał gdy średnia wieku była dużo niższa, a dzietność wyższa.
Poza tym w każdym kraju rozwiniętym dzietność spada, gdyż ludzie mają ciekawsze rzeczy do robienia niż wychowywanie dzieci.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 15:29  
Cytuj
Ale ja nie krytykuje ludzi którzy biorą ponieważ każdy by brał, ale krytykuje ludzi którzy popierają pomysł wprowadzenia w życie takich durnych socjalnych pomysłów.
Ta sprawa nie dotyczy rodzin ale wszystkich płatników podatków w tym kraju.
Co do kosztów to każdy kto się zdecydował na posiadanie dzieci nie powinien narzekać bo wiedział na co się decyduje.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 30 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 15:49  
Cytuj
aneta87 ,,należy,, to się zwracać do innych z szacunkiem,a Ty kobieto plujesz jadem ! Widzę że moderator zadziałał umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 3 Marz 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 16:16  
Cytuj
Człowieku nie wien o co ci się rozchodzi to raz a dwa to skoro nie jesteś zainteresowany tematem postu to po co zabierasz jakikolwiek głos ? Nie masz nic ciekawego do powiedzenia to po jakiego sie tutaj udzielasz ? Znajdz sobie inny temat na forum i hejtuj sobie dalej...

aneta87
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 22:59  
Cytuj
CYTAT
Człowieku nie wien o co ci się rozchodzi to raz a dwa to skoro nie jesteś zainteresowany tematem postu to po co zabierasz jakikolwiek głos ? Nie masz nic ciekawego do powiedzenia to po jakiego sie tutaj udzielasz ? Znajdz sobie inny temat na forum i hejtuj sobie dalej...


Każdy kto choć 1 zł w swoim życiu uczciwie zarobił i dokonał za niego transakcji od której został odprowadzony chociażby 1 gr vatu ma prawo się wypowiadać w kwestii 500+. Każdy podatnik ten cyrk sponsoruje więc każdy ma prawo do wypowiedzi.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Maja 2016r. 23:16  
Cytuj
Moderowano przez: magpie
Nie na temat!

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 06:07  
Cytuj
"Fiodor", ciekaw jestem czy powiedziałbyś mu to w twarz? Większość z Was pisze tutaj na forum obraźliwe rzeczy nie wiem w jakim celu? Żeby się dowartościować?
A z mojej strony uważam, że zostałem [moderowano] przez ekipę rządzącą... Mam jedno dziecko i dochód nieznacznie przekracza próg przyznania świadczenia. Tak więc jak [moderowano] przed wyborami tak muszę dalej [moderowano] Mieszkania mi nie sprzedano za symboliczną "1", a kredyt trzeba spłacać. Znajoma kiedyś powiedziała, że ona nie nadaje się do pracy a dzisiaj bierze 2000 miesięcznie. Ja się pytam: w czym jestem gorszy od niej? Czy mi jako wyborcy, podatnikowi nie należą się jakieś przywileje? Czy ja mam dalej [moderowano] na tą znajomą i jej dzieci? Bo to Mi "państwo" zabiera ciężko zarobione pieniądze i daje je jej! Bo to Mojemu dziecku "państwo" zabiera pieniądze które mogłyby pójść na edukację! Bo to Mojemu dziecku "państwo" zabiera czas który ojciec mógłby spędzić z dzieckiem!
Ojczyzna jest jak matka. Ale zarazem co to za matka, która każe jednemu dziecku oddawać jego ciężko zarobione pieniądze?!
Jeżeli dali komuś "500+" to innym również powinni coś dać. Zamiast "500+" powinni dawać ulgi podatkowe. Pracujesz, masz dużo dzieci, będziesz miał duży odpis, a tutaj mamy taką sytuację: nie pracujesz gdyż nie chcesz pracować (zazwyczaj tak jest, nie chce obrazić tych co nie moga pracować), masz dużo dzieci, będziesz miał dużo kasy.
Ehhh, szkoda gadać................

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 588
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 06:46  
Cytuj
Do drobny81

Załóżmy że zarabiasz dwa tyś. Ja tez. Ty masz jedno dziecko ja troje.
Miesięcznie na nie wydajesz 600 zł ja 1800. Tobie zostaje 1400 zł mi aż 200. Widzisz różnicę? A co do tych co nie pracują, będą się martwić przed emeryturą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 06:53  
Cytuj
to jak cie stac to i 10 mozesz sobie zrobic a nie troje, tylko zeby ci zostało wiecej niz 200 zł, to co się zalisz człowieku. Tylko po co zadasz zeby ktos ci utrzymanie sponsorował ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »