NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Dobry mechanik od silnika Tdci,
Posty: 4
Dołączył: 12 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2016r. 13:31  
Cytuj
Witam tak jak w temacie szukam mechanika który ma pojęcie o Fordach a konkretnie o silnik tdci (diagnoza i naprawa w rozsądnej cenie) jeśli zna ktoś takiego mechanika to proszę o namiary.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2016r. 13:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 12 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2016r. 10:58  
Cytuj
nikt nikomu nie przychodzi do głowy ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2016r. 11:15  
Cytuj
Zależy co Ci się kolego dzieje z silnikiem.... wiele powszechnych problemów dotyczących TDCi rozwiązanych jest na forach. Z doświadczenia wiem że każdy mechanik widzi co innego ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 30 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2016r. 12:31  
Cytuj
Jaki dokładnie to silnik? 1,8; 2,0?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 12 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2016r. 12:58  
Cytuj
Silnik to 2.0 tdci rocznik auta to 2003. A co do problemu to zapala mi sie kontrolka swiec zarowych (blad) auto kopci i potrafi wylaczyc silnik kiedy nacisne mocniej, wstepnie mechanik ustali ze jest to cujnik cisnienia pomy wtryskowej no ale po tym zaczal cos kombinowac ze trzeba sprawdzic czy pompa nie opilkuje no a to juz wiaze sie z sporymi kosztami i po prostu chcicalem innej porady aby dowiedziec sie czy mozna ten problem rozwiazac bez chorendalnych kwot szczegolnie ze auto ma juz swoje lata i nie wiem czy oplaca sie w to az tak inwestowac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2016r. 13:42  
Cytuj
Wszystko zależy od interpretacji wskazań komputera diagnostycznego. Po opisie faktycznie można stwierdzić awarie układu paliwowego. W moim samochodzie silnik gasł w momencie wykrycia przez komputer anomalii w ciśnieniu na szynie CR... Na wolnych obrotach pracuje równo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 12 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2016r. 14:12  
Cytuj
na wolnych obrotach pracuje poprawnie no a komputer wskazuje tak jak mowilem wcze3sniej czujniok cisnienia pompy wtryskowej chodzi mi jedynie o to czy trzeba kombinowac z tym opilkowaniem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 12 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2016r. 19:53  
Cytuj
CYTAT
Silnik to 2.0 tdci rocznik auta to 2003. A co do problemu to zapala mi sie kontrolka swiec zarowych (blad) auto kopci i potrafi wylaczyc silnik kiedy nacisne mocniej, wstepnie mechanik ustali ze jest to cujnik cisnienia pomy wtryskowej no ale po tym zaczal cos kombinowac ze trzeba sprawdzic czy pompa nie opilkuje no a to juz wiaze sie z sporymi kosztami i po prostu chcicalem innej porady aby dowiedziec sie czy mozna ten problem rozwiazac bez chorendalnych kwot szczegolnie ze auto ma juz swoje lata i nie wiem czy oplaca sie w to az tak inwestowac.
Mam ten sam problem tylko mój 1.8 tdci 2004,to samo wychodzi na kompie.W okolicy nie znalazłem nikogo kto określiłby konkretnie co i jak.Jedni twierdzili że pompa drudzy wtryski albo zły filtr paliwa.Zastanawiam się czy nie zmienić tego czujnika,narazie jeżdżę tak ze 2 lata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Marz 2016r. 23:49  
Cytuj
Ja f,mondeo mk4 2007r trzy tygodnie problem motor, kontrolka na komputerze pokazywalo ze jest jakas usterka silnika i osiagal 1500 obrotow max

I wymienilem filtry, olej w silniku ,filtr powietrza i juz mi trzy kontrolki pomaranczowe nie pokazuja ze usterka, a przejechalem juz 2000km

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »