NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Laptop do 2500 zł,
Posty: 56
Dołączył: 30 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 23:38  
Cytuj
Jaki polecacie laptop w cenie do 2500 zł?
Mam dylemat czy kupić z procesorem i3 czy i5 (czy wydajność między nimi jest zauważalna)? Nadmieniam, że nie będę na nim grał, ma służyć głównie do przeglądania Internetu. Matryca raczej matowa, rozmiar może być 15 cali, nie musi być większa.
Czy 4GB ramu wystarczy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 23:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 685
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 08:39  
Cytuj
polecam lenovo,bardzo fajne lapki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 09:06  
Cytuj
Polecam lenovo z510 z procesorem i5

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 09:40  
Cytuj
Jak do przegladania neta itp to nawet i3 nie jest Ci potrzebna. Swego czasu mialem lapka z i7, ale pozbylem sie go. Grzał sie, hałasował. No ale nie dziwne, bo z takimi parametrami komp nie bedzie cicha myszka i wymaga super chlodzenia, a wiekszosc laptopw nawet z najwyzszej polki jest czesto pod tym wzgledem słaba. Przesiadlem sie na budzetowca (ultracichy, w ogole sie nie nagrzewa) a spelnia swoje zadanie i tak. Do domowego użytku wystarczajacy. Szukaj czegos byle był na intelu, dorzuc ssd a i tak cene będziesz mógł zredukować prawie o połowe od tego chcesz wydać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 20 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 12:39  
Cytuj
Mam lenovo z51-70 na i7 i wcale się nie grzeje. Zwróć też uwagę na rozdzielczość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 22:56  
Cytuj
A ja nie polecam Lenovo, mają tragiczny serwis (i to w Niemczech). Ostatnio wysłałam swojego lapka, wrócił i przez tydzień było ok, a teraz znowu to samo, i nie wiadomo co w ogóle naprawiali, bo żadnego raportu nie przesyłają. W sumie powinnam się cieszyć, że go nie rozkręcali i przy tym nic nie uszkodzili, jak to często się u nich zdarza.

Do netu wystarczy czy jakiś z i3, 4GB RAM i dysk SSD. Poszukaj na np. x-kom.pl mają w miarę sensowne ceny i konfiguracje.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2016r. 08:45  
Cytuj
CYTAT

Do netu wystarczy czy jakiś z i3, 4GB RAM i dysk SSD. Poszukaj na np. x-kom.pl mają w miarę sensowne ceny i konfiguracje.


Hehe a na co taki komp do neta umiech? i3 i dysk SSD co da takiego superowego przy "obsłudze neta", oprócz sporego wzrostu cenyumiech?

Do neta to i tablet wystarczy, albo tani lapek z sieciówki.

Co do xcom to potwierdzam, bardzo dobre ceny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2016r. 11:04  
Cytuj
Dysk SSD naprawdę daje dużo - przede wszystkim komputer się szybciej uruchamia... Co jest plusem nawet przy przeglądaniu "tylko" Internetu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2016r. 13:49  
Cytuj
CYTAT
Dysk SSD naprawdę daje dużo - przede wszystkim komputer się szybciej uruchamia... Co jest plusem nawet przy przeglądaniu "tylko" Internetu.


Ja wiem, że daje dużo, ale czy to warte dać 200-300 zł więcej za lapka, który by służyć miał tylko do neta? Taki lap do neta to koszt 800-1000 zł, więc SSD to tutaj nie na miejscu raczej - taka moja złośliwa i mało wnosząca do tematu uwaga umiech
To tak jakby zamontować do malucha, którym się jeździ po mieście na zakupy podtlenek azotu umiech albo przynajmniej turbinę - fajna sprawa itp. ale czy warto? No jak ktoś ma za dużo kasy to jak najbardziej umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2016r. 15:55  
Cytuj
Ja bym porównał dysk SSD do nowego akumulatora w maluchu. Można ponieść koszt rzędu 200-300 zł, jak piszesz, i kupić nowy akumulator (dysk SSD). A można też tego kosztu nie ponosić i ładować codziennie stary akumulator (dysk tradycyjny) prostownikiem. Tracić codziennie czas na montowanie - demontowanie akumulatora (codziennie tracić czas przy uruchamianiu komputera). umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Marz 2016r. 16:17  
Cytuj
Dużo lepszy efekt da sam SSD nawet w najtanszym kompie niz kupować coś z i5 z dyskiem tradycyjnym. Tymbardziej do zwykłego korzystania gdzie wydajność sprzętowa nie jest potrzebna to wszystko będzie działało 100x szybciej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »