NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Przemoc w rodzinie,
Posty: 5
Dołączył: 14 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2016r. 06:53  
Cytuj
Gdzie można zgłaszać przemoc w rodzinie jeśli wizyty policji nie pomagają?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2016r. 06:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 14 Sty 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2016r. 07:31  
Cytuj
Sowik jest ośrodkiem do którego możesz się udać, na ul.Polnej w Rozwadowie , czynne. 8-19

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 6 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Sty 2016r. 15:02  
Cytuj
Np jak maz bije zone zneca sie i dzieci przezywaja alkohol awanturuje sie po wypiciu policja nie pomogla to spakowac tyrana i wypad ja to zrobilam maz ma byc do kobiety w porzadkua nie bic wyzywac i ponizac pomagac a nie sobie pozwalac za duzo !!!!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2016r. 08:07  
Cytuj
CYTAT
Sowik jest ośrodkiem do którego możesz się udać, na ul.Polnej w Rozwadowie , czynne. 8-19

Również polecam Ci SOWiIK.Tam na pewno ktoś Ci pomoże,a czynny jest całą dobę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Sty 2016r. 09:51  
Cytuj
CYTAT
Gdzie można zgłaszać przemoc w rodzinie jeśli wizyty policji nie pomagają?
musisz sie spakiwac i wyprowadzic nikt nie pomoze.albo uszy podkulic i sie meczyc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pir
pir
Posty: 238
Dołączył: 15 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2016r. 11:01  
Cytuj
CYTAT
Np jak maz bije zone zneca sie i dzieci przezywaja alkohol awanturuje sie po wypiciu policja nie pomogla to spakowac tyrana i wypad ja to zrobilam maz ma byc do kobiety w porzadkua nie bic wyzywac i ponizac pomagac a nie sobie pozwalac za duzo !!!!!!!!!


A może to żona bije męża ? Nie bądz tak płytka, i nie sprowadzaj wszystkiego do reguły. Pytanie było gdzie zgłaszać, a nie jak pakować męża.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Sty 2016r. 11:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Gdzie można zgłaszać przemoc w rodzinie jeśli wizyty policji nie pomagają?
musisz sie spakiwac i wyprowadzic nikt nie pomoze.albo uszy podkulic i sie meczyc


Mela ogarnij sie, jak mozna kobiecie doradzac zeby "uszy podkulic".
Zaden zdrowy czlowiek nie chce byc swiadomie krzywdzonym a czesto kobiety bite lub ponizane czuja się winne, uwazajac, że gdyby postępowaly i zachowywaly inaczej, to przemoc nie występowalaby.

I bardzo czesto im dłużej trwa przemoc, tym trudniej wyzwolić się od sprawcy.

Tak wiec takie sprawy powinno sie zalatwiac jak naszybciej bo damskich bokserow po pijaku nie brakuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Sty 2016r. 13:03  
Cytuj
Po założeniu tzw.niebieskiej karty,należy porobić obdukcje i wystąpić do sądu o odpowiednie zabezpieczenie w postaci eksmisji sprawcy,zakaz zbliżania się.W żadnym przypadku nie opuszczać mieszkania wraz dziećmi!!!To oprawca powinien je opuścić!!W chwili obecnej są bezpłatne porady prawne w Stalowej Woli i powiecie i należy zorientować się gdzie i w jakich godzinach!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 15 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sty 2016r. 18:59  
Cytuj
Sowik jest ośrodkiem do którego możesz się udać, na ul.Polnej w Rozwadowie , czynne. 8-19

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2016r. 10:02  
Cytuj
SOWiK czynny jest CAŁĄ DOBĘ.
Bez względu na porę dnia ,czy nocy zawsze ktoś jest na dyżurze i udzieli pomocy. Jedynie w godzinnach dziennych są psychologowie,czy prawnicy,ale jeśli zdarzy się,że będziesz potrzebowała/potrzebował pomocy w nocy,na pewno znajdziesz tam schronienie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2016r. 14:27  
Cytuj
Mela- wez sie sama podkul i sie po prostu ZAMKNIJ.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Sty 2016r. 16:31  
Cytuj
CYTAT
Mela- wez sie sama podkul i sie po prostu ZAMKNIJ.
mruuuuuu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Sty 2016r. 19:06  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Mela- wez sie sama podkul i sie po prostu ZAMKNIJ.
mruuuuuu.


Chyba nie raz zostala potelepana bo zupa za slona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2016r. 20:37  
Cytuj
Przeczytajcie raz jeszcze co Mela napisała i spróbujcie to ogarnąć, bo chyba nikomu się nie udało. No chyba, że doszukałem się sensu w bezsensownej wypowiedzi. A skoro już o wypowiedzi, to się z nią nie zgadzam, wierzę, że można znaleźć pomoc. Trzeba jednak się mocno postarać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2016r. 20:46  
Cytuj
SzoPeN ogarnęliśmy (bynajmniej niektórzy).SOWiK jest odpowiednim miejscem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2016r. 21:07  
Cytuj
Znacie przypadek żeby facet zgłosił że Go żona bije albo rękę podnosi ale nie daje rady bo za słaba ale chęci ogromne?Zastanówcie się.Ten przypadek może jest taki jak opisuje go autorka ale w 99% przypadków to kobiety są faworyzowane w takich kwestiach i chociaż ojciec ma mamę,ojca na emeryturze(sprawnych na umyśle i fizycznie) czy siostrę pannę która mogłaby pomóc w opiece i wychowaniu dzieci to i tak sąd da opiekę matce.Tak poruszyłem ten temat trochę dalej bo mam 2 znajomych którzy z tego powodu bardzo cierpią.Nie wiem jak to odebrać ale Oni mówią że Je jeszcze kochają...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2016r. 21:21  
Cytuj
Znam takie przypadki Stalowek.Fakt.Jest ich bardzo mało ale znam.Mam też znajomego,który po rozwodzie dostał prawo opieki nad synem (rozwód bez orzeczenia o winie).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2016r. 20:23  
Cytuj
Czy przypadkiem tej przemocy nie jest w większości alkohol?

Jeżeli wiemy, że jakiś człowiek robi problemy w domu gdy jest po alkoholu, to nie częstujmy go nim, a na pewno nie zachęcajmy !!!

Alkohol, to wielki wróg rodziny !!!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2016r. 06:41  
Cytuj
Zgadza się.alkohol jest ogromnym wrogiem.Są różne charaktery.Mam znajomego gdzie ojciec zaczął pić bo nie mógł psychicznie wytrzymać teściowej która mieszkała wraz z nimi(młodym małżeństwem)i dosłownie wchodziła im do łóżka,ani jednego piwka wieczorem ,pomóż żonie bo zmęczona(sam tyrał po 10 godzin dziennie)ciarupa siedział w domu i pierdziała w stołek i darła parcha dookoła.Chłop(widać słabszy charakter)popłynął ale nie był agresywny,spokojny zawsze,opanowany ale psycha mu się ładnie pokręciła.Nie chcę być sędzią bo za dzieciaka widziałem dużo rodzin na osiedlu gdzie przyczyną tragedii rodzinnych był alkohol i nienawidzę takich s.....ów którzy olewają rodzinę a idą w tany.Biedne te dzieci były naprawdę,ja miałem dobrze ale miałem takich kumpli którzy w wieku 10-12 lat pytali się mnie dlaczego tak jest?Do tej pory nie wiem ale wiem co to jest szczęśliwe dzieciństwo.Nic kosztem dzieci...Póżniej bym tego żałował,wiem o tym...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 26 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2016r. 13:20  
Cytuj
Ja znam taką sytuacje (też młode małżenśtwo) obecnie się rozstają. Problem od 1,5 roku ten sam - teściowa. Małżestwo zna się od szkolnych lat, bardzo byli za sobą. Dziewczyna nie pochodzi z bogatej rodziny, ale jest bardzo ambitna. Studia, praca - to samo do niej nie przyszło, ciężko pracowała w życiu żeby być kimś. Ale teściowej nie podoba się wybranka swojego syna. Poniża ją, wyzywa, opowiada swojemu synowi na jej temat historie wyssane z palca. Młodzi tego nie wytrzymali, zaczęli się kłócić. Dziewczyna jest na skraju załamania, chłopak ma wsparcie w swojej mamie - która przecież zawsze dobrze mu doradzi. Nieważne, że jej syn parę razy ale solidnie uderzył swoją żonę i tak będzie bez winy dla swojej mamy.
Reasumując tak, macie racje alkohol w takich sytuacjach to wróg. W powyższej historii nie ma alkoholu, wystarzczy teściowa i już wszystko się psuje zwłaszcza jak jest młode małżeństwo.
Przemoc objawia się w różnych postaciach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2016r. 13:27  
Cytuj
Zgadza się Nadio, teściowie też mogą doprowadzić do rozpadu małżeństwa.
Najlepiej jak młodzi mieszkają sami !!!

Pokłócą się, a potem pójdą do łóżka i po sprawie :-)
I znów jest dobrze :-)

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 26 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2016r. 14:13  
Cytuj
Mieszkają sami. Teściowa jednak dzwoni, przyjeżdza, manipuluje. Młodzi nie raz się podnosili z tego ale jednak teściowa wychowała maminsynka to teraz wykorzystuje sytuacje i ma stanowczy wpływ na małżeństwo syna.
Co do zgłaszania przemocy to Sowik jest bardzo pomocny chociaż też nie zdziała dużo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2016r. 14:41  
Cytuj
Rozmawiał ktoś z tą teściową?
Warto by jej powiedzieć, że jeżeli przyczyni się do rozpadu małżeństwa, to będzie musiała kiedyś za to odpowiedzieć!
Tu nie chodzi o straszenie, tylko o prawdę.

Nadia napisz do mnie na priv jeżeli chcesz im pomóc.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 14 Sty 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2016r. 13:40  
Cytuj
mam nadzieję,że anonimowyanonim podjął/podjęła już jakieś kroki, nic nie pisze , ale wiem ,ze to trudne...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »