NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 31 32 33 34 35 36 37 ... » »»
WOŚP - wrzucicie do puszki?,
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 18:01  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (ZSRR)
Andrzejku, przedwcześnie się goronczkujesz w tych swoich osondach, a co wtym dziwnego że pracując za garanicami naszego kraju płace podatki w Polsce ?


Dochód osiągasz w Polsce? Ubezpieczenie płacisz w Polsce?



Andrzejku, co bym nie napisał to i tak będziesz negował. Ale co tam, jestem zatrudniony na umowę o prace w Polskiej firmie która siedzibę ma w naszym kraju. Coś jeszcze ? Adres zameldowania i zamieszkania też mam w Polsce. A to ze bardzo często przebywam za granicami to już inna sprawa.
Jeszcze odnośnie dochodowego, to sporo płace z tytułu wynajmu.umiech




Odnośnie WOŚP tak dla przypomnienia:

Tak trzymać idioci, pamiętajcie lewacy że do puszek wrzucacie co najmniej dwa razy więcej niż rok temu smiech2smiech2smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 18:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 18:10  
Cytuj
CYTAT (Antylewak)

Ja tylko przypomnę od siebie, że wspomniany Walter Chełstowski, jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji - jest zarazem jednym z założycieli Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie wierzysz? Wygoogluj. Minuta roboty.


Dzięki. Ważna informacja!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 18:46  
Cytuj
CYTAT (Antylewak)

Ja tylko przypomnę od siebie, że wspomniany Walter Chełstowski, jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji - jest zarazem jednym z założycieli Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie wierzysz? Wygoogluj. Minuta roboty.


Kolejny fundament do tworzenia kolejnych teorii.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 18:51  
Cytuj
Czyżby to była nie prawda Klemens ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 18:59  
Cytuj
CYTAT
Czyżby to była nie prawda Klemens ?


A czemu nie prawda? Jak sprawdził i podał to na pewno prawda.

Tylko nie podał co związku z tym.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 19:13  
Cytuj
Co do związku to już Ty zaczepnie rzuciłeś sugestie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 19:46  
Cytuj
No zobaczymy co wyklują z tego jajka umiech
Na pewno coś "słusznego"

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 20:06  
Cytuj
Oj tam - finał coraz bliżej. Pomyślcie z czego by żył Owsiak, jakby zbiórka się nie odbyła.....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 20:15  
Cytuj
Lewacy już zadbają o to aby łysy jąkała miał pełne puszki. smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 20:50  
Cytuj
CYTAT
Lewacy już zadbają o to aby łysy jąkała miał pełne puszki. smiech2


Czytałem w wielu miejscach, że bardzo wielu prawaków popiera WOŚP. Nawet sporo wyborców PIS.
U mnie w rodzinie tak samo- katolicy praktykujący którzy wspierają kościół
wspierają WOŚP. Wspierają też inne fundacje i organizacje pomocy.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 21:17  
Cytuj
Bo to jest wybór niezależny tak naprawdę od poglądów politycznych. Wielu ludzi dało się nabrać.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 21:23  
Cytuj

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 21:40  
Cytuj
CYTAT
Bo to jest wybór niezależny tak naprawdę od poglądów politycznych. Wielu ludzi dało się nabrać.


Ale ostatnio aż tu huczy, że tylko lewaki to popierają a jak widać prawda jest inna.

CYTAT
Wielu ludzi dało się nabrać.

A wielu zdaje sobie sprawę, że jakaś pomoc jest.
A tak to nie było by nic.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Sty 2017r. 23:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Lewacy już zadbają o to aby łysy jąkała miał pełne puszki. smiech2


Czytałem w wielu miejscach, że bardzo wielu prawaków popiera WOŚP. Nawet sporo wyborców PIS.
U mnie w rodzinie tak samo- katolicy praktykujący którzy wspierają kościół
wspierają WOŚP. Wspierają też inne fundacje i organizacje pomocy.
bierze się to z niewiedzy,ludzie nia mają czasu śledzić rozliczeń Wosp...

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2017r. 00:13  
Cytuj
A wspieranie innych fundacji i organizacji z czego się bierze?

Bo pisałem o wielu fundacjach i organizacjach.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2017r. 07:26  
Cytuj
A o jakich fundacjach jest tak głośno jak o Owsiakowej?
Caritas - usłyszysz o tym co na prawdę robią, jeśli oglądasz TRWAM.
dkms - płatne reklamy, - dla mnie to nie fundacja
"A kogo" - ta kobieta na prawdę ma pod wiatr a robi wspaniałe rzeczy.
fundacje polsat, tvn, ... - szkoda gadać

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2017r. 07:30  
Cytuj
CYTAT
A o jakich fundacjach jest tak głośno jak o Owsiakowej?
Caritas - usłyszysz o tym co na prawdę robią, jeśli oglądasz TRWAM.
dkms - płatne reklamy, - dla mnie to nie fundacja
"A kogo" - ta kobieta na prawdę ma pod wiatr a robi wspaniałe rzeczy.
fundacje polsat, tvn, ... - szkoda gadać


No bo żadna inna akcja nie ma takiego marketingu jak Owsiakowa. Gość zrobił z tego znakomicie rozpoznawalny i sprzedawalny produkt. Dzięki temu jednak taka siła tej akcji, że każdy chce, a czasami musi (bo co inni pomyślą) ją wesprzeć.
Akcja na bank nie jest czysta (jak w grze jest taka kasa, ktoś musi się złamać i coś kombinować, taka natura człeka), i na bank nie cała kasa zebrana idzie na "dzieci" - taki produkt musi mieć ogromne zaplecze i wymaga masę przygotowań, a to kosztuje.
Zdecydowanie jednak, akcja ta ciągnie za sobą więcej plusów niż minusów i to musi wystarczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2017r. 07:39  
Cytuj
I takie komentarze lubię. Widać tu świadome podejście do sprawy, a nie mentalność strzyżonej owcy, czy zabetonowanego fanatyka Owsiaka.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2017r. 07:46  
Cytuj
Ale z drugiej strony powinieneś też potępić komentarze czysto "na nie" typowo moherowe, całkowicie negujące sens tej akcji, oraz przedstawiające Owsiaka jako diabła wcielonego, a ludzi go popierających jako idiotów i jak to w necie popularne lemingówumiech. Prawda jak zwykle leży po środku, nic nie jest czarno-białe...

Ciekawostka, u mojego syna w przedszkolu planowana jest akcja WOŚP, będą dzieci szkolić umiech Indoktrynacja jak z religią normalnie, pranie mózgów od małegoumiech.

PS

Żeby nie było, ja popieram tą akcję zdecydowanie, a Owsiaka szanuję jak każdego człowieka sukcesu - miał super pomysł i świetnie go zrealizował i realizuje dalej przez tyle lat.
Niestety w Polsce jest wielu "cebularzy" - jak ktoś coś ma więcej,czegoś się dorobił, coś osiągnął, to na bank jest złodziej i kombinator, bo on ma a ja nie - nie ważne, że ja albo na bezrobociu bo mi się nic nie chce, albo pierdzę w fotel po odwaleniu 8 godz w fabryce...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2017r. 07:53  
Cytuj
Każdy odpowiada za to co tu pisze. Niektórzy przesadzają z epitetami - i z jednej i z drugiej strony. To prawda.

Od kontrolowania emocji jest moderator.

Ja jestem zdecydowanie przeciwny Owsiakowi. Uważam go za cynicznego, wyrachowanego resorciaka. Biznesmena grającego na ludzkich uczuciach. Dla mnie popieranie go, to utrwalanie w społeczeństwie przyzwolenia na mieszanie dobra ze złem.
Potem tylko wystarczy niezauważenie zmieniać proporcje.

Dobro ma być dobrem. Ma być czyste.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2017r. 08:12  
Cytuj
CYTAT
Każdy odpowiada za to co tu pisze. Niektórzy przesadzają z epitetami - i z jednej i z drugiej strony. To prawda.

Od kontrolowania emocji jest moderator.

Ja jestem zdecydowanie przeciwny Owsiakowi. Uważam go za cynicznego, wyrachowanego resorciaka. Biznesmena grającego na ludzkich uczuciach. Dla mnie popieranie go, to utrwalanie w społeczeństwie przyzwolenia na mieszanie dobra ze złem.
Potem tylko wystarczy niezauważenie zmieniać proporcje.

Dobro ma być dobrem. Ma być czyste.



Takie rzeczy to tylko w filmach kolego, utopia ci się marzy.

Jeśli pojawi się rycerz na białym koniu, nieskazitelny, który poświęci się w 100% dla swojej akcji i będzie żył w szałasie w lesie (bo nie będzie miał przecież czasu zarabiać na życie a z akcji nie weźmie ni grosika), i jego akcja będzie przynosić tyle dobrego co WOŚP (no niech i 50% z tego), swoje "2 zł" wrzucę jemu, a nie Owsiakowi...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2017r. 08:16  
Cytuj
A fundacja "A kogo?" Ewy Błaszczyk?
Utopia?
Nie - skromność, miłość, dobro.


Można.

Zobacz sobie tu

http://broniszewice.dominikanki.pl/

Był o tym niedawno program Pospieszalskiego. Im warto dać. Ani złotówka nie pójdzie w prywatne ręce. Ani złotówka na Woodstock.

Takich miejsc w Polsce zapewne są setki, jeśli nie tysiące.
Nie mają medialnego poklasku.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2017r. 08:41  
Cytuj
CYTAT
A fundacja "A kogo?" Ewy Błaszczyk?
Utopia?
Nie - skromność, miłość, dobro.


Można.

Zobacz sobie tu

http://broniszewice.dominikanki.pl/

Był o tym niedawno program Pospieszalskiego. Im warto dać. Ani złotówka nie pójdzie w prywatne ręce. Ani złotówka na Woodstock.

Takich miejsc w Polsce zapewne są setki, jeśli nie tysiące.


Porównaj sobie zasięg tych akcji do WOŚP'u. Nie chce umniejszać tym akcjom (niektóre zdarzyło mi się także jakoś tam wesprzeć materialnie i je szanuję), ale one mają ograniczone pole działania i ograniczoną "moc".
Znam osobiście pewne osoby, które założyły tego typu fundacje/akcje (jedna podobnie jak Pani Błaszczyk, z powodów osobistych) - i te fundacje na początku działały tylko by pomagać, teraz po latach to tylko jedna z ich funkcji...

Owsiak jak zaczynał, też miał przecież w głowie tylko szczytny cel (wtedy wydawał się on zwariowany i bardzo ryzykowny, na bank musiał w to władować swoją kasę albo znaleźć takich zapaleńców jak on sam), nie powiesz chyba, że od razu był cyniczny i od razu robił na tym kasę?
Z czasem jednak ta akcja ewoluowała w ogromny mechanizm, na który pracuje rzesza ludzi i podejrzewam także w tym fachowców z rożnych dziedzin marketingu, bo to za dobrze działa i się ludziom nie nudzi (a to bardzo ciężko osiągnąć).

Jeszcze raz napiszę, ta akcja nie jest "święta", jednak by osiągnąć taki efekt, nie da się tego zrobić na 100% czysto, taki jest ten świat, brutalny. Nie każdy będzie chciał robić coś za darmo, a by to się kręciło, trzeba jak pisałem dobrej obsługi i fachowców.

Zdecydowanie jednak akcja ta nie robi nikomu krzywdy, więc to teoretyczne zło jakie tu widzisz, na pewno nie jest w stanie przesłonić tego dobra jakie daje. Nie mówimy tu przecież o handlarzu narkotyków czy broni, który oddaje część kasy na biedne dzieci...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2017r. 08:48  
Cytuj
CYTAT

Zdecydowanie jednak akcja ta nie robi nikomu krzywdy, więc to teoretyczne zło jakie tu widzisz, na pewno nie jest w stanie przesłonić tego dobra jakie daje. Nie mówimy tu przecież o handlarzu narkotyków czy broni, który oddaje część kasy na biedne dzieci...



Nie zgadzam się z tym. Zainteresuj się tym, co dzieje się na Woodstock. (priv.)

A co do początków Owsiaka - pamiętam je. Od samego początku miał
silne wsparcie mediów publicznych.

Gdyby dać innym fundacjom takie wsparcie.....

A tak w ogóle to zaczynał od festiwali w Jarocinie w PRL....

Takie akcje da się zrobić na 100% czysto. Tylko trzeba do tego uczciwych ludzi. Ale dobro nie szuka poklasku.

Podałem Ci przykłady.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2017r. 09:15  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Zdecydowanie jednak akcja ta nie robi nikomu krzywdy, więc to teoretyczne zło jakie tu widzisz, na pewno nie jest w stanie przesłonić tego dobra jakie daje. Nie mówimy tu przecież o handlarzu narkotyków czy broni, który oddaje część kasy na biedne dzieci...



Nie zgadzam się z tym. Zainteresuj się tym, co dzieje się na Woodstock. (priv.)

A co do początków Owsiaka - pamiętam je. Od samego początku miał
silne wsparcie mediów publicznych.

Gdyby dać innym fundacjom takie wsparcie.....

A tak w ogóle to zaczynał od festiwali w Jarocinie w PRL....

Takie akcje da się zrobić na 100% czysto. Tylko trzeba do tego uczciwych ludzi. Ale dobro nie szuka poklasku.

Podałem Ci przykłady.


Ok, ty tak to widzisz, ja widzę to inaczej - nie było i nie sądzę by były w przyszłości szanse, by takie akcje jak WOŚP kiedyś się pojawiły, i były 100% czyste (a miały taką moc i takie efekty). Podałeś przykłady zacnych akcji, które pomagają, ale nie ma co porównywać zasięgu i oddziaływania.

Samo wsparcie mediów to nie wszystko, ktoś to musi przygotować, opracować, a tego raczej TV nie robiła (oni emitowali i w części sponsorowali). To wszystko MUSI kosztować, i z czegoś to trzeba sfinansować, to się samo napędza po prostu, świetnie zaplanowana machina. Ludzie są jacy są, Owsiak wie jak ich zachęcić i nakłonić do działania - takie rzeczy nie wielu potrafi.

To co tam (Woodstock) się dzieje dobrze wiem (wiadomo, że nie w całości), sam nie byłem bo mnie takie coś nie bawi (ty zakładam też tam nie byłeś), ale mam wielu znajomych co jeździli tam cyklicznie - oni akurat odbierali to pozytywnie (nie są to święci, lubią zabawę, ale bez przesady) i byłem "skazany" na wiele sprawozdań przy piwie - kto chciał to czerpał z tego to co taka impreza daje pozytywnego, kto nie chciał to robił inne rzeczy, dla takich "innych" miejsce nie robi różnicy. Niektórzy to jechali tam by się wyszaleć i potem byli grzeczni cały rokumiech, w domu dzieci zostawały a rodzice się bawili - nie każdemu się to podoba, jasne.
Myślisz, że tylko tam jest taka "Sodoma"? Teraz to w gimnazjum dzieciaki mają już w "tych sprawach" takie doświadczenie jak niektórzy dorośli nie mają i nawet sobie nie wyobrażają.
Niestety, skopiowaliśmy pewne zachowania z zachodu i teraz zbieramy "owoce".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 31 32 33 34 35 36 37 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »