NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 26 27 28 29 30 31 32 ... » »»
WOŚP - wrzucicie do puszki?,
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 22:29  
Cytuj
CYTAT
Owsiak nie zawsze mi przeszkadzał - używając twojego sformułowania.
Zaczął mi przeszkadzać, gdy wyszło na jaw co robi z pieniędzmi - dzięki blogerowi "Matka kurka", którego pozwał, a potem by uniknąć kompromitacji wycofał się z pozwu.

Owsiak stał się chamski, arogancki, agresywny. Buta, nienawiść i przekonanie, że zrobił już tyle dobrego, że teraz wszyscy go mają całować po butach.


film z Republiki
https://youtu.be/S1tDRkrg9-M

Na czym polega manipulacja?
Cóż, ten filmik to idealny przykład na czym nie powinno polegać dziennikarstwo: od początku do końca jest oszczerstwem opierającym się o zmanipulowany materiał.

fragment "w ogóle nie chce się tłumaczyć" - wycięto cały fragment uzasadnienia dlaczego pytanie dziennikarza dotyczące nieokreślonych faktur mających udowodnić, że nie wyprowadza pieniędzy na lewo jest z dupy. Owsiak powiedział tam "nie sprzedaję broni do Syrii, mam wam pokazać faktury, że nie sprzedaję broni do Syrii?".
"wyrzuca z konferencji" - z konferencji został wyrzucony dziennikarz, który władował się z kamerą w prywatną rozmowę.
"innych pozywa" - pozwany nie został dziennikarz, tylko bloger, który napisał trzy paszkwile oparte na jego rojeniach
"skąd te nerwy?" - pokazują scenę, w której dziennikarz zostaje wywalony za władowanie się z kamerą w prywatną rozmowę, te "nerwy" nie mają nic wspólnego z rzekomymi przekrętami.
"Owsiak oficjalnie nie jest zatrudniony, pensję za etat dostaje jego żona" - dokładnie tak jest, ta pozycja stoi jak wół w sprawozdaniach od minimum sześciu lat. Co ciekawe jest wyszczególniona mimo, że wcale nie musi, bo wystarczyłoby jej zawarcie w pozycji "pracownicy etatowi".
"firmą Złoty Melon Jerzego Owsiaka" - a tu już ewidentne kłamstwo, bo Złoty Melon to firma WOŚP, a nie Owsiaka, co pokazałem wyżej.
"faktury wystawiane przez tę firmę są nieujawniane przez Jerzego Owsiaka" - prywatne spółki mają obowiązek spowiadania się z faktur przed skarbówką, a nie przed przypadkowymi dziennikarzami to raz. Dwa: na czym opierają swoje zarzuty pseudodziennikarze, skoro faktur nie widzieli? Na rewelacjach Matki Kurki?

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 22:29  
Cytuj

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 00:21  
Cytuj
CYTAT
Zapomniałeś np o obsłudze Woodstocka. Zamknięty krąg usług, służący uszczknięcia jak najwięcej z zebranej transzy.


Wydaje mi się, że nie jak najwięcej. Przecież będąc tak publiczną osobą pod takim "nadzorem"
"uprzejmie donoszących" nie da się ukrywać życia na luksusowym poziomie.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 06:11  
Cytuj
CYTAT

Ten maruda Błaszczak może mu zrobić kontrole i sprawdzić dokumenty bez decyzji sądu ani zgody samego Owsiaka. Niech to zrobi i po sprawie. Na co czeka? A może nie ma powodu do niepokoju. Po kontroli trzeba by skończyć z obrażaniem, pomówieniami i zwyczajnie zamknąć japę. A tak to teraz można.


Zrobi Jędrusiu, w dniu w którym odpowiedzialne organa państwowe nabiorą podejrzeń. Bo komu przeszkadza ich hobby, niech zbierają od tych co chcą dać, i niech kupują tym którym chcą dać. Zauważ że historia Owsiaka, skończyła się dopiero pod presją opinii publicznej, wyrażonej głównie w Internecie. Nie w telewizji, tam to była święta krowa ze słoikiem co nawoływała do gonienia dziadów którzy węszą. Nawet wielka okazja sądzenia się "publicznie" została wyciszona, dość niezręcznie. Darmowy rozgłos, bycia żona Cezara okazuje się nie służyć tej organizacji nie wiem Właściwie po lekturze powtarzanych w nieskończoność wpisów, możemy dojść do wniosku ze wszyscy z lewicy to darczyńcy, a nikt z prawicy. To mnie nie przeszkadza, bo podziały na ciemnogród i postęp zostały dobrze zamarynowane w świadomości społecznej przez rezydenturę i regres a owoce tak naprawdę dopiero dojrzewają i trochę jeszcze czasu upłynie, żeby spadły z hukiem na ziemie tego nieszczęśliwego kraju. Jak działaczy już podsumowywano na wielu, wielu forach, dawanie na dowolne hobby to sprawa prywatna. Jeżeli ty mi dasz dychę, a ja ci oddam piątkę to jest to tylko moja sprawa czy ci ją dam. Zwrot za 15 lat po 5 złotych zapewne zrujnuje każdego, wiec po co rujnować, skoro można odzyskiwać po 8.50 jako zadośćuczynienie przez następne 15 lat? Brak poprawy może jednak okazać się zabójczy dla dobroczyńcy, wiec MSWiA może mieć fiskalną racje w tym szaleństwie. Trudno powiedzieć jak potoczą się losy naszego nieszczęśliwego kraju przez następne 15 lat, ale następne 10, wydaje się być zgodnie wyćwierkiwane przez wszystkie wróble. Wiec nowy rekord co rok, nie zawiedźcie jak dotąd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11782
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 07:18  
Cytuj
Fragment komentarza Piotra Wielguckiego do wyroku sądu:

"Jak Sąd ocenia jakość dokumentacji przesłanej przez księgową Dorotę Pilarską?

W ocenie sądu, nadesłana a sporządzona przez Dorotę Pilarską w różnych
formatach dokumentacja księgowa, budziła wątpliwości. Sam oskarżony dobitnie
wykazał, że operacja finansowana, oznaczona tym samym numerem (vide k. 851
i 852), w nadesłanej dokumentacji wskazuje różne kwoty. Z zeznań samej Doroty
Pilarskiej wynikał szereg wątpliwości co do możliwości „odczytania” zawartych
w nadesłanej dokumentacji danych (do szeregu kwestii sama główna księgowa nie
była w stanie się jednoznacznie odnieść)
.

Jak Sąd ocenia ekspertyzę księgową dostarczoną przez oskarżonego?

Sąd wprawdzie nie uznał tego za dowód (chodzi o dokument wystawiony przez
XXXXX od k. 592), ale tym sposobem Piotr Wielgucki również wykazał istnienie licznych i uzasadnionych zastrzeżeń co do formy nadesłanej dokumentacji księgowej. Tę, niedopuszczalną na gruncie postępowania karnego, opinię prywatną można uznać i tak sąd uczynił za tzw. początek dowodu, wskazujący na konieczność dogłębnego zbadania danej kwestii, do czego nie doszło wskutek odmowy nadesłania żądanej przez sąd dokumentacji księgowej."

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 9 Sty 2017r.
Skąd: Katowice
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 15:05  
Cytuj
Ja na pewno przekażę pieniądze na WOŚP. Można mówić dużo o tej akcji, ale nawet jeżeli częśc z tych pieniędzy trafi na szczytny cel to i tak bardzo dużo umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 16:13  
Cytuj
Jezeli Owsiak zarabia 13.000 miesiecznie to dla mnie jest to wystarczający argument by nie dawać na Wosp ani grosza...

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 18 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 16:46  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 19:09  
Cytuj
el;Bananie tak samo jak ludzie wątpią w WOŚP tak samo inni zwątpią w Szlachetną Paczkę- sam to chyba wiesz najlepiej z autopsji.

Jest temat na forum o całkowicie bezinteresownej pomocy bezdomnym- zobaczymy ilu będzie chciało coś robić całkowicie za free.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 19:28  
Cytuj
Klemens,a kto się dorobił na szlachetnej jak Owsiak na Wośp ?

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 19:38  
Cytuj
CYTAT
Klemens,a kto się dorobił na szlachetnej jak Owsiak na Wośp ?


Ja w to nie wnikam. Ale ludzie doczepiają się do wszystkiego.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 20:15  
Cytuj
Nie słyszałem żeby ktoś zarzucił organizatorom "Szlachetnej Paczki" jakieś machloje. Klemens podasz jakiś fakty? Czy może tylko propagandę sieje?


Straszny z Ciebie Klemens materialista skoro nie wierzysz w bezinteresowną pomoc bliźniego. Wiem że czasy dzisiaj ciężki,ale są jeszcze ludzie którzy pomogą innym za darmo i to bez żadnego rozgłosu medialnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 20:21  
Cytuj
Nie rozumiecie o czym mówie.

Nie wiecie o tym, że ludziom wszystko przeszkadza i na wszystko narzekają.

Daje na wiele fundacji i nie analizuje ich po nocach. Ciesze się że są fundacje jak Paczka wośp i inne

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 20:42  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Niektórzy chcą pomagać naprawdę,dzieci chca pomagać i marzną na mrozie,ale jest wielu co chcą sobie lans strzelić i rzucą jakąś resztówkę ze stołu swego,byleby w swietle jupiterów i kamer!
Pomaganie nie polega chyba na jednodniowym darciu gęby!Pomagać trzeba cały rok,bo zapotrzebowanie na pomoc jest bardzo duże!
Zastanawiam się po co WOŚPowi tyle mrówek,melonów i innych spraw jasnych?


Władku pochwal się jak ty pomagasz cały rok ...
Bo chyba sobie zdajesz sprawę że WOŚP to nie tylko zbiórka w tą jedną niedzielę w roku ... (ale przeczucie mi mówi że nie ma na co liczyć nie wiem)


Dla mnie liczy się konkretna pomoc bez zbędnych ceregieli,bez fleszy,bez darcia gęby,jaki to ja jestem dobry...Co miesiąc coś mi się uda skrobnąć ze swojej emeryturki.Możesz i ty założyć comiesięczne polecenie zapłaty na jakąś pomoc,np,SOS Wioski Dziecięce,możesz tam pojechać również jako wolontariusz i pobyć z dzieciakami,możesz zrobić Adopcję na odległość,a wystarczy ok. 100 zł miesięcznie,aby jakiś Afrykanin zdobył wykształcenie.Afryka cierpi na brak wody.Misjonarze z Polski,również PAH,budują tam studnie,a także szkoły,szpitale...PAH,Caritas pomagają rodzinom z Syrii i Libanu,możesz się zdeklarować paręset złotych miesięcznie przez pół roku dla rodziny z Syrii czy Libanu w programie Caritasu np,rodzinarodzinie.pl
Nic nie stoi na przeszkodzie aby działać!Masz pole do popisu przez cały rok,a nie tylko w jedna niedzielę stycznia!
A tak na marginesie,to nie jestem Władek,e-mail po dziadku...

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 20:42  
Cytuj
Chodzi o to,że gdyby Jan Kowalski zorganizował WOŚP i brał z tego dla siebie choćby 1/3 tego,co Owsiak zaraz by go skontrolowali i zakończyli akcję,a tu nic...

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8436
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 20:45  
Cytuj
Znam ludzi którzy wspierają Orkiestrę i Szlachetną Paczkę. O co chodzi?

No i ta kwota? 54 miliony? Przecież tam nie zbiera się pieniędzy tylko przygotowuje paczki? O co chodzi z ta kwotą? Ktoś się pokusił o wycenę paczek? Na jakiej podstawie? Chyba podróbka nie wiesz za bardzo o co chodzi w tej szlachetnej paczce. Posłużyłeś się głupim memem. Trzeba myśleć co się wkleja.
Na stronie szlachetnej paczki jest deklarowana (przez darczyńców) średnia wycena paczki, ilość osób przygotowująca jedną paczkę i ilość paczek. Kwota to 47 422 569 zł w 2016 roku.
Info ze strony:
Darczyńców prosimy o anonimowe zadeklarowanie kwoty, którą przeznaczyli na przygotowanie SZLACHETNEJ PACZKI. Zsumowane dane pozwolą nam oszacować wartość łącznej pomocy materialnej przekazanej potrzebującym.
W 2015 r. łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła prawie 54 mln zł. Tyle kosztuje podróż 67 osób w kosmos.


Pytanie tylko po co te porównania?

Z Caritasem nie wyszło?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8436
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 20:47  
Cytuj
CYTAT (Antylewak)
Chodzi o to,że gdyby Jan Kowalski zorganizował WOŚP i brał z tego dla siebie choćby 1/3 tego,co Owsiak zaraz by go skontrolowali i zakończyli akcję,a tu nic...


To dlaczego go nie skontrolują? Pomyśl, nie daj sobą manipulować. Jeśli Owsiak po kontroli dostanie zarzuty a sąd go skarze to sam przestane go wspierać.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 21:15  
Cytuj
CYTAT
54 mln zł. Tyle kosztuje podróż 67 osób w kosmos.


HAhahahahha co to za pie.....one brednie?


Oficjalny "statement" NASA brzmi:
NASA has signed a new deal that will keep American astronauts flying on Russian spacecraft through early 2017 at a cost of $70.7 million per seat.

Za te marne 54 miliony zł to jednej nogi astronauty byście nie wysłali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 21:28  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
54 mln zł. Tyle kosztuje podróż 67 osób w kosmos.


HAhahahahha co to za pie.....one brednie?


Oficjalny "statement" NASA brzmi:
NASA has signed a new deal that will keep American astronauts flying on Russian spacecraft through early 2017 at a cost of $70.7 million per seat.

Za te marne 54 miliony zł to jednej nogi astronauty byście nie wysłali.


ps.
Wiem, że moja wypowiedź ma się nijak do tematu rozmowy, ale nie trawie rozpowszechniania dezinformacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 21:29  
Cytuj
CYTAT
To dlaczego go nie skontrolują? Pomyśl, nie daj sobą manipulować. Jeśli Owsiak po kontroli dostanie zarzuty a sąd go skarze to sam przestane go wspierać.


Właśnie, że kontrolują Owsiaka, tylko wszystko jest OK, w innym wypadku wrzask byłby niesamowity. Cisza jest po to aby propaganda robiła hejt umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8436
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 21:39  
Cytuj
No mi też tak to wygląda. Wyznawcy, przepraszam jeśli kogoś urażę ale tak to wygląda. Wyznawcy naparzają na Owsiaka a oficjalnie nic nie ma. Jakieś wypowiedzi głupich nic nieznaczących polityków i nic więcej.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 21:48  
Cytuj
Genialny tekst z "raz prozą,raz rymem..." Śmieszkowanie z opozycyjnych pajaców zawsze spoko, ale to jednak łatwizna. Postanowiłem więc dla odmiany wziąć się za temat trudniejszy, kontrowersyjny, taki, którym pewnie zrażę do siebie kilka osób. Trudno. Taka bywa cena pisania zgodnie ze swoim sumieniem.

Więc: jestem stanowczo przeciwny akcji znanej jako Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Co więcej, uważam (i to sądząc po samym sobie), że z Owsiaka się wyrasta. Jak z Tuska, Wałęsy czy Michnika. I Trzeciej eRPe.

Oczywiście sekta Jureczka szybciutko się oburzy. Bo jak to: krytykować kogoś, kto pomaga...! Albo inny bardzo często podsuwany argument: jak sam nie pomagasz to się nie odzywaj.

Cóż, ktoś mądry powiedział kiedyś: truciznę najłatwiej jest podawać w lekarstwie. Pod płaszczem charytatywnej pomocy można ukryć każde, nawet najbardziej perfidne kurestwo. Mnóstwo zła wyrządzano w historii świata właśnie pod oślepiającą osłoną pozornej dobroci, na którą można nabrać każdego naiwniaka, i dzięki której można zbyć każdego dociekliwego natręta prostym hasłem: ,,nie chcesz pomagać to nie przeszkadzaj, co ci przeszkadza, że ktoś pomaga?!"

Pojawia się pseudo argument: ,,Jak krytykujesz WOŚP to podpisz chamie deklarację, że nie zgadzasz się, żeby ratowano ci życie przy użyciu sprzętu zakupionego dzięki Jureczkowi!!!!1111". A podpiszę. Pewnie, że podpiszę. Tylko niech najpierw wszyscy hejterzy PiSu podpiszą, że nie będą korzystać z pińcet plus, wcześniejszej emerytury, darmowych leków itp. Niech wszyscy którzy powtarzają antypolską propagandę jak tresowane szympansy - podpiszą, że skoro krytykują polskość, wypierdolą stąd (choćby w kosmos) i nie będą jej zatruwać swoim antypolskim smrodem. Itp, itd.

Owsiak nie robi nikomu żadnej łaski. Zarabia na swojej ,,dobroczynności". Żyje z niej. Zrobił sobie z niej sposób na życie. Łatwe, lekkie i przyjemne. W blasku popularności. Wykorzystał do tego koneksje, znajomości, między innymi tatusia Zbigniewa - pułkownika MO. Owsiak to jeden z tysięcy beneficjentów ,,grubej kreski". ,,Heniuś, a po tej zmianie ustroju dałoby się tego mojego nicponia gdzieś wciągnąć? Fajny chłopak, trochę głupawy, trochę jąkała ale nadaje się do telewizji ten mój smyk. Ja w milicji, żonka w Prokuraturze Wojewódzkiej w Gdańsku, a jego braciszek w ORMO działał. Wzorowy życiorys, rodzinka jak ze snu Lenina. To jak, pomożecie...?"

,,Pomożemy".

No i mamy Jureczka. Świecką Matkę Teresę, która na dobroczynności (zbudowanej na koneksjach z ludźmi z PRLu) zrobiła świetny biznes. I żyje sobie jak pączek w maśle, i dalej żeruje na ludzkiej naiwności. Wrzucając piątaka dokarmiasz Owsiaka.

Wielu ludzi pomaga lub chce pomagać. I to bezinteresownie. Chcesz bohaterów? To zostaw tego upolitycznionego, wychowanego w duchu posłuszeństwa wobec PZPR, robiącego młodym ludziom gówno z mózgu cwaniaczka i popatrz na wolontariuszy w hospicjach. Oni tego nie robią dla biznesu, dla procentów z datków, dla popularności ani kamer. Oni to robią z potrzeby serca. Czy chcieliby pomagać na szerszą skalę? Na pewno. Ale nie każdy miał tatusia w milicji za komuny, więc kiedy jedni szczerzą ryja do kamery, zbierają oklaski i liczą forsę, inni wycierają komuś tyłek, myją komuś nogi albo obcinają mu paznokcie. Po cichu. Po ciemku.

Czasy się zmieniły. Dzisiaj naprawdę nie musisz przyklejać sobie serduszka na czoło ani na dupę, żeby komuś pomóc. Istnieją strony, dzięki którym możesz w każdej chwili, przez okrągły rok (a nie wtedy kiedy Ci jakiś Jurek powie) pomóc, i to nawet konkretnym osobom. Samemu decydując na co mają iść Twoje pieniądze. Nie finansując przy okazji żadnego festiwalu muzycznego. Jak ktoś lubi kąpać się w błocie albo szczochach, może to robić bez Twojej forsy. Są tacy, którzy potrzebują jej o wiele bardziej.

Ale ja tylko przedstawiam swój punkt widzenia, nie zamierzam mówić nikomu co ma robić ani jak ma żyć. Jak mawia poeta: ,,róbta co chceta"...

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 21:59  
Cytuj
Gdzie nam maluczkim do tak tajemnej wiedzy smiech2

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10610
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 22:50  
Cytuj
Wiec jak bedzie, dacie radę rzetelnie utrzymywać WOŚP przez następne 10 lat bez zastrzyku z budżetu i przy rzetelnej kontroli Skarbówki? To nie lada wyzwanie, dać czy prosić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2017r. 23:26  
Cytuj
CYTAT
Wiec jak bedzie, dacie radę rzetelnie utrzymywać WOŚP przez następne 10 lat bez zastrzyku z budżetu i przy rzetelnej kontroli Skarbówki? To nie lada wyzwanie, dać czy prosić?


Zarzucasz, że urząd skarbowy był lub jest stronniczy.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 18 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Sty 2017r. 07:26  
Cytuj
CYTAT
Gdzie nam maluczkim do tak tajemnej wiedzy smiech2



Masz racje małpko, zbyt długi i za trudny tekst jak na lewaka smiech2smiech2

Koneksje rodzinne jąkały wszystko wyjaśniają. Z roku na rok ludziki nabierają rozumu i głąbów popierających Owsiaka ubywa, ale co tam wy lewaki na złość innym dajecie coraz to więcej żeby wynik był lepszy i mnie to bardzo cieszy. umiech Kto głupol to niech utrzymuje tego darmozjada i jego rodzinkę.
Osobiście jak co roku kupię pomarańczy i dam dziecią sąsiadów. umiech


Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 26 27 28 29 30 31 32 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »