NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 25 26 27 28 29 30 31 ... » »»
WOŚP - wrzucicie do puszki?,
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 13:52  
Cytuj
CYTAT
Klemens cieszę się, że nie popierasz takich deklaracji. A teraz dodaj do tego, że jako darczyńca masz prawo żądać, by twoje pieniądze zostały maksymalnie spożytkowane dla dobra ludzi, by nie służyły bogaceniu się organizatorów oraz by nie służyły złu w postaci Woodstock.

Ja właśnie tak podchodzę.


Mogę dodać. Za woodstockiem nie przepadam bo słucham Cohena. Ale staram się akceptować bo na pewno na woodstock jadą nieszkodliwi innym i społeczeństwu tak zwani pozytywnie zakręceni którzy chcą się tylko powygłupiać.
Ale zdaję sobie sprawę, że pod osłoną takiego koncertu mogą wydarzyć się nie przyzwoitości jak na każdej większej imprezie.


Feniks
Rząd zamiast kupować sprzęt i dać pstryczka WOŚP wolał kupić sobie głosy.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 13:52  
Cytuj

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 13:52  
Cytuj
CYTAT
Klemens cieszę się, że nie popierasz takich deklaracji. A teraz dodaj do tego, że jako darczyńca masz prawo żądać, by twoje pieniądze zostały maksymalnie spożytkowane dla dobra ludzi, by nie służyły bogaceniu się organizatorów oraz by nie służyły złu w postaci Woodstock.

Ja właśnie tak podchodzę.


Mogę dodać. Za woodstockiem nie przepadam bo słucham Cohena. Ale staram się akceptować bo na pewno na woodstock jadą nieszkodliwi innym i społeczeństwu tak zwani pozytywnie zakręceni którzy chcą się tylko powygłupiać.
Ale zdaję sobie sprawę, że pod osłoną takiego koncertu mogą wydarzyć się nie przyzwoitości jak na każdej większej imprezie.


Feniks
Rząd zamiast kupować sprzęt i dać pstryczka WOŚP wolał kupić sobie głosy.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 14:25  
Cytuj
CYTAT
Zadałem wcześniej pytanie a teraz go ponawiam:
Czy gdzieś w innych krajach jest podobna akcja jak WOŚP,czy tam z ubezpieczeń wystarcza na dobrych lekarzy i sprzęt?


Na całym świecie są różne fundacje, szeroki temat ale

http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/

na samym dole masz linki do fundacji i do poczytania umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 14:52  
Cytuj
CYTAT (Klemens_Maria)
Feniks
Rząd zamiast kupować sprzęt i dać pstryczka WOŚP wolał kupić sobie głosy.

To nie rząd ma kupować sprzęt.Pieniądze na ten cel powinny pochodzić z naszych składek a nimi sa opłacane masy urzędników i koszty ich utrzymania,które są bardzo wysokie.Nikt się tym nie przejmuje bo nikt nie odpowiada za racjonalne ich wydatkowanie.
CYTAT (Bob12)
Na całym świecie są różne fundacje, szeroki temat...

Dzięki za odpowiedź ale żeby porównać trzeba się wgłębić w założenia danych fundacji.Podejrzewam,że żadna z tych fundacji nie ma takiego rozmachu jak WOŚP,która budzi tyle kontrowersji dzięki naszemu nieudolnemu od lat systemowi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 18 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 15:20  
Cytuj
Cały świat radzi sobie bez Owsiakowego WOŚP i tego typu akcji, ten jąkała nie jest nam do niczego potrzebny. Kupuje coś co i tak zostało by kupione z naszych podatków. Wspierając tego cwaniaczka przez datki do puszek płacicie podwójną danine i dajecie się robić w bambuko.

Tylko idioci wrzucają do puszek dając się golić jak durne owieczki smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2


Nigdy nie wspieram Owsiaka, bo jestem normalny. Płacę podatki i to mi wystarczy, aby korzystać ze służby zdrowia. smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 15:47  
Cytuj
CYTAT
Cały świat radzi sobie bez Owsiakowego WOŚP i tego typu akcji, ten jąkała nie jest nam do niczego potrzebny. Kupuje coś co i tak zostało by kupione z naszych podatków. Wspierając tego cwaniaczka przez datki do puszek płacicie podwójną danine i dajecie się robić w bambuko.

Tylko idioci wrzucają do puszek dając się golić jak durne owieczki smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2


Nigdy nie wspieram Owsiaka, bo jestem normalny. Płacę podatki i to mi wystarczy, aby korzystać ze służby zdrowia. smiech2


Gadasz bez sensu.

Przecież tu nie chodzi o to czy sobie poradzimy tylko o to, że nie jednemu choremu może być lepiej.

Bez podatków też sobie poradzimy. Kiedyś podatków nie było a ludzkość przetrwała.

Dlaczego szpitale nie są wzorowo wyposażone przez te podatki? Czyżby ktoś nas golił niczym durne owieczki?

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 16:04  
Cytuj
Powinno się rozwiązać konkordat, wykopać z kraju czarnych szamanów Watykanu, a pieniądze które rząd przeznacza na finansowanie tej sekty zwyrodnialców, przeznaczyć na szpitale.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 18 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 16:31  
Cytuj
Zrozum Klemens, że jąkała nie robi niczego co powodowało by że "jednemu choremu może być lepiej"

Robi coś co i tak zostało by zrobione. To tak jak bym do twojego domu przyniósł chleb, a twój sąsiad by powiedział że dzięki mojej hojności twojej rodzinie żyje się lepiej, bo maja chleb.
Oczywiście była by to bzdura, bo gdyby nie moja "filantropia" to Ty sam byś ten chleb im zapewnił. umiech

Zacznijcie ludzie myśleć i nie dajcie się skubać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 16:32  
Cytuj
CYTAT (Klemens_Maria)
...Dlaczego szpitale nie są wzorowo wyposażone przez te podatki?...
Bo jak pisałem wcześniej nie podatkami płacimy na utrzymanie Służby Zdrowia a składką zdrowotną pobieraną co miesiąc z naszych wypłat ponad 200 złotych.
CYTAT (Klemens_Maria)
...Czyżby ktoś nas golił niczym durne owieczki?

A jak myślisz gdzie podziewa się 3000 zł./rocznie po opłaceniu lekarza i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 16:49  
Cytuj
Powinniśmy dokarmiać lekarzy? Ich dzieci widziałem zbierają na usprzętowienie firmy rodziców.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 17 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 16:50  
Cytuj
Faj nie, ja dam ;-)

Tych co to mają problem że policja ochrania wolontariuszy proponuję sprawdzić z czego "żyje" Caritas. Można by rzec po co nam Caritas skoro głównym "darczyńcą" są samorządy ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 17:17  
Cytuj
"Gdyby nie Owsiak, to nie byłoby czym leczyć. To już kompletna bzdura. Kwoty zbierane przez WOŚP są mikroskopijne w porównaniu z budżetem NFZ oraz wydatkami na nowy sprzęt. Gdyby nie było Owsiaka, potrzebny sprzęt znalazłby się i tak, bo takie są obowiązki państwa. Niektórzy twierdzą, że Owsiakowa akcja jest wręcz szkodliwa, ponieważ zdejmuje z państwa obowiązki, które powinny do niego należeć.

To wszystko przez zawiść. To środek erystyczny typowy dla osób bezsilnych w dyskusji. Sięga po niego bardzo często sam Owsiak. Tam, gdzie ktoś nie jest w stanie rzeczowo odpowiedzieć na zarzuty, chętnie ucieka się do marnego psychologizowania. "

Fragment felietonu Łukasza Warzechy.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 17:24  
Cytuj
CYTAT
Faj nie, ja dam ;-)



Na to liczymy Bolki, nie na krowy co dużo ryczą na portalach :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 17:51  
Cytuj
CYTAT
Zrozum Klemens, że jąkała nie robi niczego co powodowało by że "jednemu choremu może być lepiej"

Robi coś co i tak zostało by zrobione. To tak jak bym do twojego domu przyniósł chleb, a twój sąsiad by powiedział że dzięki mojej hojności twojej rodzinie żyje się lepiej, bo maja chleb.
Oczywiście była by to bzdura, bo gdyby nie moja "filantropia" to Ty sam byś ten chleb im zapewnił. umiech

Zacznijcie ludzie myśleć i nie dajcie się skubać.


Niech szpitale i inne punkty medyczne będą wyposażone wzorowo to zbieranie na nie będzie nie potrzebne.

Mówisz "ludzie nie dajcie się skubać."

Dobrze. Ale to jest dobrowolne.
A jak na ten przykład telewizja publiczna ładuje tyle samo reklam co polsat a potem skarbówka ściąga za RTV to to jest dopiero skubanie. Jaka tam misja społeczna jest jak ludzi bombarduje reklamami jak zwykła komercha a filmy to same starocie wałkowane od lat a coś ciekawszego leci po północy. A abonament jest obowiązkowy.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 17:53  
Cytuj
CYTAT
"Gdyby nie Owsiak, to nie byłoby czym leczyć. To już kompletna bzdura. Kwoty zbierane przez WOŚP są mikroskopijne w porównaniu z budżetem NFZ oraz wydatkami na nowy sprzęt. Gdyby nie było Owsiaka, potrzebny sprzęt znalazłby się i tak, bo takie są obowiązki państwa. Niektórzy twierdzą, że Owsiakowa akcja jest wręcz szkodliwa, ponieważ zdejmuje z państwa obowiązki, które powinny do niego należeć.

To wszystko przez zawiść. To środek erystyczny typowy dla osób bezsilnych w dyskusji. Sięga po niego bardzo często sam Owsiak. Tam, gdzie ktoś nie jest w stanie rzeczowo odpowiedzieć na zarzuty, chętnie ucieka się do marnego psychologizowania. "

Fragment felietonu Łukasza Warzechy.


Niby prawda ale tak wychodzi że co roku zawsze jest coś co mogą kupić bo ci co powinni o to zadbać nie zadbali.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 17 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 18:15  
Cytuj
CYTAT


Na to liczymy Bolki, nie na krowy co dużo ryczą na portalach :-)



Finał Bolku 15 stycznia, podsumowanie finału kilka dni później ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 19:52  
Cytuj
CYTAT (Bob12)
Na całym świecie są różne fundacje, szeroki temat...

Dzięki za odpowiedź ale żeby porównać trzeba się wgłębić w założenia danych fundacji.Podejrzewam,że żadna z tych fundacji nie ma takiego rozmachu jak WOŚP,która budzi tyle kontrowersji dzięki naszemu nieudolnemu od lat systemowi.[/cytat]

WOŚP to taka trochę jednorazowa akcja, w Polsce z racji przejścia z PRL do RP udało im się dokonać trochę spektakularnych finałów. W USA są całe szpitale utrzymywane z darowizn i kwest, w Europie liczy się raczej wolontariat bo zdrowie to sprawa państwowa, ale każdy system sobie jakoś radzi umiech
WOŚP budzi kontrowersje z innego powodu umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 20:33  
Cytuj
Niektórzy chcą pomagać naprawdę,dzieci chca pomagać i marzną na mrozie,ale jest wielu co chcą sobie lans strzelić i rzucą jakąś resztówkę ze stołu swego,byleby w swietle jupiterów i kamer!
Pomaganie nie polega chyba na jednodniowym darciu gęby!Pomagać trzeba cały rok,bo zapotrzebowanie na pomoc jest bardzo duże!
Zastanawiam się po co WOŚPowi tyle mrówek,melonów i innych spraw jasnych?

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 20:47  
Cytuj
CYTAT
Niektórzy chcą pomagać naprawdę,dzieci chca pomagać i marzną na mrozie,ale jest wielu co chcą sobie lans strzelić i rzucą jakąś resztówkę ze stołu swego,byleby w swietle jupiterów i kamer!
Pomaganie nie polega chyba na jednodniowym darciu gęby!Pomagać trzeba cały rok,bo zapotrzebowanie na pomoc jest bardzo duże!
Zastanawiam się po co WOŚPowi tyle mrówek,melonów i innych spraw jasnych?


Władku pochwal się jak ty pomagasz cały rok ...
Bo chyba sobie zdajesz sprawę że WOŚP to nie tylko zbiórka w tą jedną niedzielę w roku ... (ale przeczucie mi mówi że nie ma na co liczyć nie wiem)

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 21:17  
Cytuj
CYTAT
Niektórzy chcą pomagać naprawdę,dzieci chca pomagać i marzną na mrozie,ale jest wielu co chcą sobie lans strzelić i rzucą jakąś resztówkę ze stołu swego,byleby w swietle jupiterów i kamer!
Pomaganie nie polega chyba na jednodniowym darciu gęby!Pomagać trzeba cały rok,bo zapotrzebowanie na pomoc jest bardzo duże!
Zastanawiam się po co WOŚPowi tyle mrówek,melonów i innych spraw jasnych?

przecież te firmy wykonują zlecenia dla WOŚP, od tego właśnie są. Jakie zlecenia? Produkcja i sprzedaż gadżetów (Złoty Melon), produkcja wydawnictw i obsługa medialna (Mrówka Cała). Dlaczego firmy? Bo fundacje takie jak WOŚP nie mogą prowadzić działalności gospodarczej. Całe te "powiązania" mogą być spiskiem tylko dla totalnego ignoranta.

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 21:54  
Cytuj
Zapomniałeś np o obsłudze Woodstocka. Zamknięty krąg usług, służący uszczknięcia jak najwięcej z zebranej transzy.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8436
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 21:58  
Cytuj
Co by nie pisać to zawsze będą tacy co im sie nie podoba.

Dobra zmiana i jej zwolennicy zawsze będą przeciwni WOSP. Mam wrażenie, że Owsiak im przeszkadza bo odniósł sukces i się tego nie wstydzi a dodatkowo nie jest zwolennikiem małego z PiS ;-)
Teraz oprawę medialną zapewnia TVN. Jak to wyjdzie zobaczymy. Myślę, że będzie więcej relacji z terenu bo TVN nie ma studiów w tylu miastach.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8436
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 22:02  
Cytuj
CYTAT
Zapomniałeś np o obsłudze Woodstocka. Zamknięty krąg usług, służący uszczknięcia jak najwięcej z zebranej transzy.


Gdyby zlecili kilka usług dobrej zmianie lub zainteresowanym byłoby ok?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 22:03  
Cytuj
Owsiak nie zawsze mi przeszkadzał - używając twojego sformułowania.
Zaczął mi przeszkadzać, gdy wyszło na jaw co robi z pieniędzmi - dzięki blogerowi "Matka kurka", którego pozwał, a potem by uniknąć kompromitacji wycofał się z pozwu.

Owsiak stał się chamski, arogancki, agresywny. Buta, nienawiść i przekonanie, że zrobił już tyle dobrego, że teraz wszyscy go mają całować po butach.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8436
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 22:14  
Cytuj
Chyba właśnie chodzi o to, że nie jest małym cichym sku....nem tylko bezczelnym krzykliwym facetem co ma swoje zdanie i nie boi sie go wyrażać. To u nas nie do pomyślenia.
Błaszczak rządzi MSWiA. Owsiak jako fundacja daje mu sprawozdania co rok. Taki ustawowy obowiązek. Ten maruda Błaszczak może mu zrobić kontrole i sprawdzić dokumenty bez decyzji sądu ani zgody samego Owsiaka. Niech to zrobi i po sprawie. Na co czeka? A może nie ma powodu do niepokoju. Po kontroli trzeba by skończyć z obrażaniem, pomówieniami i zwyczajnie zamknąć japę. A tak to teraz można.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 25 26 27 28 29 30 31 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »