NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 24 25 26 27 28 29 30 ... » »»
WOŚP - wrzucicie do puszki?,
Posty: 179
Dołączył: 17 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2017r. 15:39  
Cytuj
CYTAT
Źle policzyłeś.
CYTAT (Ja_Kaczynski)
...Feniks policzyłeś pensje brutto bez kosztów pracodawcy...

Koszt pracodawcy nie jest liczony do zarobków brutto pracownika i nie jest ujmowany na umowie o pracę.Dla Twojej wiadomości:
Koszt całkowity zatrudnienia pracownika na umowę o pracę ze stawką roczną 144 654,36 zł. a na umowie 119 935,68 zł.
CYTAT (Ja_Kaczynski)
Głupie pytanie z ta premią ;-)

Dlaczego głupie?jak każde inne zadane z ciekawości i nie o wysokość premi w nim chodziło.
Oblicz to sobie tu:
http://www.banki(...)-placowy
Miesięcznie wpisz sobie kwotę 9995,00 zł,




To co wkleił edek to sprawozdanie finansowe a nie umowa o pracę. W sprawozdaniu jest wpisywany cały koszt wynagrodzenia. Wszystkie wydane pieniądze na to wynagrodzenie.
120000 to koszt wynagrodzenia razem z kosztami pracodawcy bo taki podaje się do sprawozdania finansowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2017r. 15:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sty 2017r. 15:45  
Cytuj
CYTAT
Gdy zaczynam odpowiadać tym samym są mi naliczane punkty za łamanie regulaminu ;-) Dobra zmiana ;-)




Biedny Andrzejek, w najgorszym wypadku zostaniesz męczennikiem walczącym o koryto dla opozycji.
Wygląda jak byś popadał w depresje skoro żalisz się już na forum publicznym. smiech2

"Takich dwóch jak was trzech to nie ma ani jednego"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 17 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2017r. 15:47  
Cytuj
CYTAT (mariusz12879 )




Biedny Andrzejek, w najgorszym wypadku zostaniesz męczennikiem walczącym o koryto dla opozycji.
Wygląda jak byś popadał w depresje skoro żalisz się już na forum publicznym. smiech2

"Takich dwóch jak was trzech to nie ma ani jednego"


uśmiechuśmiechuśmiechuśmiechuśmiechuśmiechuśmiechuśmiechuśmiech Dokładnie wpisałeś się w to o czym piszę. To nie żal tylko zwrócenie uwagi. Ja mam grubą skórę i nie tak łatwo mnie zdenerwować. No ale wpisałeś sie idealnie smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2017r. 15:55  
Cytuj
Wracajac do tematu jak mnie obskocza gdzies z puszkami to pewno wrzuce kilka złotych a tak to napewno nie bede specialnie szukał wolentariuszasmiech2 tak samo jak gosciowi pod kauflandem zawsze dam kilka złotych niech chociaz na piwo masmiech2 Tu i tu mam 50% albo i wiecej % szansy ze kasa pójdzie na szczytny celsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Sty 2017r. 17:51  
Cytuj
CYTAT (Ja_Kaczynski)
To co wkleił edek to sprawozdanie finansowe a nie umowa o pracę....

Zgadza się moje niedopatrzenie zasugerowałem się umową o prace a nie zwróciłem uwagi,że to jest sprawozdanie a nie oświadczenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2017r. 18:53  
Cytuj
Gonić dziadów, kto tak powiedział publicznie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11782
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2017r. 19:16  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2017r. 19:55  
Cytuj
CYTAT (Mirek777)
Obrazek


To znaczy, że pomoc WOŚP się nie liczy? Ciekawe co na taki obrazek powiedzieliby ludzie którym WOŚP pomógł albo czy Ci którym pomógł i Caritas i WOŚP w różnych sprawach chcieliby takich porównań.
Te demotywatory w takich sprawach są bardzo nie na miejscu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 17 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2017r. 20:20  
Cytuj
Edek, jeśli Caritas przy tej administracji, dotacjach z gmin, ośrodkach pomocy finansowanych przez gminy, kościołach zbierających dla nich pieniądze i jest to 10 razy więcej od Orkiestry to powiem szczerze zaskoczyłeś mnie. Do tej pory myślałem, że tak rozbudowana instytucja z tyloma mobilnymi wolontariuszami na etatach zbiera przynajmniej 100 razy tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 739
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Sty 2017r. 23:08  
Cytuj
CYTAT
Obrazek


Witam

Caritas i pomoc - hi, hi, hi dobry żart good Żart roku hi, hi hi Pomagają, ale chyba sobie good W Sandomierzu dachy kryte tytancynkiem, a ile zostaje na pomoc????? Do Bojanowa jedźcie i zobaczcie, jaki ośrodek jest i komu pomagają hi, hi hi.... Ile kasy poszło na ośrodki, a ile idzie na pomoc mlotek Może z 10% im się uda wydać na pomoc...... Oni to dopiero są charytatywni.... Ja mam nieuregulowane zobowiązania za remonty na caritas w Bojanowie, bo głównemu wykonawcy wiszą grube miliony..... Sprawa jest w sądzie... Ot ta wasza katolicka Caritas.... A Owsiak komuś zalega z płatnościami ????? Pewnie nie, bo on to ten zły!!!! Ha, ha, ha, ha

Bez komentarza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 8 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 05:34  
Cytuj
Wielka akcja propagandowa na wszystkich forach. Czyżby były kiepskie prognozy wyników łapanek?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 17 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 08:24  
Cytuj
Propaganda? Porównania do Caritasu są zawsze i zaczynają je prawdziwi katolicy jak ty.
Im więcej szczekacie tym chętniej ludzie pomagają bo chcą wam pokazać gest Kozakiewicza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 09:22  
Cytuj
CYTAT
Propaganda? Porównania do Caritasu są zawsze i zaczynają je prawdziwi katolicy jak ty.
Im więcej szczekacie tym chętniej ludzie pomagają bo chcą wam pokazać gest Kozakiewicza.


Coś w tym jest. Moi znajomi co rok wspierali wośp- w tym roku zaangażowali się w pomoc jeszcze bardziej.
Bo rząd który "jedzie" na WOŚP i nie potrafi kupić wyposażenia szpitalom a potrafi rozdać pieniądze ludziom za oddanie na nich głosu to kpina.
Znaczki Rydzyka to już wiśnia na torcie.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 09:35  
Cytuj
Cała prawda o WOŚP, a ciemny lud nadal wierzy w dobroć naciągacza smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2




Obrazek



Pieniądze uzbierane przez dzieciaki do puszek przejada, a za kase wyciągniętą od samorządów kupuje sprzęt do szpitala. Czyli tak naprawdę to nic nie robi. smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 18 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 09:55  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11782
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 10:01  
Cytuj
Fragment felietonu Łukasza Warzechy:

"Jeśli nie podoba ci się WOŚP, nie dawaj na nią pieniędzy. W czym problem? Otóż problem jest, ponieważ WOŚP od dawna wykracza poza zakres normalnej imprezy dobroczynnej. Na Owsiakowy cyrk składają się wszyscy podatnicy, czy tego chcą czy nie, bo został on de facto upaństwowiony.

W imprezach, towarzyszących WOŚP, biorą udział państwowe służby (policja, wojsko, straż pożarna), do organizacji lokalnych finałów dokładają się samorządy, bezprecedensowy czas antenowy poświęcają media publiczne, zasilane z abonamentu. Dodatkowo w licytacjach biorą udział wielkie prywatne firmy (ale także te należące do skarbu państwa lub z jego udziałem), które wydają tam pieniądze swoich klientów. Nie jest więc prawdą, że możemy na WOŚP nie dawać. Nikt nas tu o zdanie nie pyta.

Co więcej, nikt nigdy nie podliczył całościowego kosztu organizacji finału. W sprawozdaniach finansowych fundacja podaje tylko koszty ponoszone przez siebie. A to jedynie część z nich. Chciałbym zobaczyć podliczenie, uwzględniające wszelkie wydatki, związane z udziałem samorządów, służb i urzędów państwowych, publicznych mediów. Jaki wówczas byłby stosunek wydatków do zysków? "

Przynajmniej TVP finansowana z abonamentów, już nie wspiera wośp.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 18 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 10:02  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 10:03  
Cytuj
CYTAT
Cała prawda o WOŚP, a ciemny lud nadal wierzy w dobroć naciągacza smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2




Obrazek



Pieniądze uzbierane przez dzieciaki do puszek przejada, a za kase wyciągniętą od samorządów kupuje sprzęt do szpitala. Czyli tak naprawdę to nic nie robi. smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2


Zrób sobie zdjęcie koło kilku szkół wyższych i udawaj że jesteś mądryzarumieniony

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 10:07  
Cytuj
CYTAT
Fragment felietonu Łukasza Warzechy:

"Jeśli nie podoba ci się WOŚP, nie dawaj na nią pieniędzy. W czym problem? Otóż problem jest, ponieważ WOŚP od dawna wykracza poza zakres normalnej imprezy dobroczynnej. Na Owsiakowy cyrk składają się wszyscy podatnicy, czy tego chcą czy nie, bo został on de facto upaństwowiony.

W imprezach, towarzyszących WOŚP, biorą udział państwowe służby (policja, wojsko, straż pożarna), do organizacji lokalnych finałów dokładają się samorządy, bezprecedensowy czas antenowy poświęcają media publiczne, zasilane z abonamentu. Dodatkowo w licytacjach biorą udział wielkie prywatne firmy (ale także te należące do skarbu państwa lub z jego udziałem), które wydają tam pieniądze swoich klientów. Nie jest więc prawdą, że możemy na WOŚP nie dawać. Nikt nas tu o zdanie nie pyta.

Co więcej, nikt nigdy nie podliczył całościowego kosztu organizacji finału. W sprawozdaniach finansowych fundacja podaje tylko koszty ponoszone przez siebie. A to jedynie część z nich. Chciałbym zobaczyć podliczenie, uwzględniające wszelkie wydatki, związane z udziałem samorządów, służb i urzędów państwowych, publicznych mediów. Jaki wówczas byłby stosunek wydatków do zysków? "

Przynajmniej TVP finansowana z abonamentów, już nie wspiera wośp.


Powiedz to ludziom którzy dzięki WOŚP nie płaczą! Albo sam sobie gdybyś dzięki nim zamiast płakać mógł się cieszyć.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11782
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 10:10  
Cytuj
No to kolejny fragment, który jest odpowiedzią:

"Jeśli WOŚP uratowała choć jedno życie, warto wydać każde pieniądze. Takiego argumentu może używać tylko ktoś, kto nie ma szacunku ani dla swoich, ani cudzych pieniędzy. Działalność dobroczynna ma być efektywna, a to oznacza, że koszty powinny być zminimalizowane. Firma, w której stosunek kosztów do zysków jest jak 1 do 2 jest znacznie mniej efektywna niż taka, gdzie wynosi on 1 do 10. Pytanie o koszty własne jest jednym z podstawowych zwłaszcza w przypadku przedsięwzięcia bazującego na odruchu dobrej woli innych.

Jeśli nie podoba ci się WOŚP, to zadeklaruj, że w razie czego ty ani nikt z twoich bliskich nie będzie korzystał z kupionego przez nią sprzętu. Ten demagogiczny argument powtarza ostatnio sam Owsiak. Powtórzyła go też broniąc go - ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu - Janina Ochojska.

Otóż nie ma powodu, aby krytyk WOŚP deklarował niekorzystanie z kupionego przez nią sprzętu. Z chwilą, gdy sprzęt ten trafia do publicznej służby zdrowia, ma służyć wszystkim opłacającym składki zdrowotne i nie ma najmniejszego znaczenia, czy kupiła go WOŚP, filantrop z Emiratów Arabskich czy wójt gminy Pimpolewo Dolne. Do sprzętu służącego publicznej służbie zdrowia mają prawo wszyscy obywatele i nie musi ich w najmniejszym stopniu interesować jego pochodzenie."

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 10:13  
Cytuj
CYTAT (Mirek777)
Przynajmniej TVP finansowana z abonamentów, już nie wspiera wośp.


To straszne, że Poczta Polska wspiera Ojca dyrektora Rydzyka.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 10:20  
Cytuj
CYTAT
No to kolejny fragment, który jest odpowiedzią:

"Jeśli WOŚP uratowała choć jedno życie, warto wydać każde pieniądze. Takiego argumentu może używać tylko ktoś, kto nie ma szacunku ani dla swoich, ani cudzych pieniędzy. Działalność dobroczynna ma być efektywna, a to oznacza, że koszty powinny być zminimalizowane. Firma, w której stosunek kosztów do zysków jest jak 1 do 2 jest znacznie mniej efektywna niż taka, gdzie wynosi on 1 do 10. Pytanie o koszty własne jest jednym z podstawowych zwłaszcza w przypadku przedsięwzięcia bazującego na odruchu dobrej woli innych.

Jeśli nie podoba ci się WOŚP, to zadeklaruj, że w razie czego ty ani nikt z twoich bliskich nie będzie korzystał z kupionego przez nią sprzętu. Ten demagogiczny argument powtarza ostatnio sam Owsiak. Powtórzyła go też broniąc go - ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu - Janina Ochojska.

Otóż nie ma powodu, aby krytyk WOŚP deklarował niekorzystanie z kupionego przez nią sprzętu. Z chwilą, gdy sprzęt ten trafia do publicznej służby zdrowia, ma służyć wszystkim opłacającym składki zdrowotne i nie ma najmniejszego znaczenia, czy kupiła go WOŚP, filantrop z Emiratów Arabskich czy wójt gminy Pimpolewo Dolne. Do sprzętu służącego publicznej służbie zdrowia mają prawo wszyscy obywatele i nie musi ich w najmniejszym stopniu interesować jego pochodzenie."


A takich argumentów to może używać ktoś kto nie ma szacunku dla tak zwanego bycia człowiekiem i cierpi z powodu, że to nie on za taką pracę jak WOŚP coś dostanie. Przestańmy pomagać bo organizator nie jest głodny i uśmiechnięty- chore i zawistne do bólu. Tak jak te petycje że ci co nie dają nie powinni być leczeni na sprzęcie wośp. Ja tych deklaracji nie popieram.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 763
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 12:34  
Cytuj

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11782
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 12:52  
Cytuj
Klemens cieszę się, że nie popierasz takich deklaracji. A teraz dodaj do tego, że jako darczyńca masz prawo żądać, by twoje pieniądze zostały maksymalnie spożytkowane dla dobra ludzi, by nie służyły bogaceniu się organizatorów oraz by nie służyły złu w postaci Woodstock.

Ja właśnie tak podchodzę.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Sty 2017r. 13:14  
Cytuj
CYTAT (rogerst)

Cóż warty jest sprzęt bez lekarzy,których my opłacamy ze składek zdrowotnych i podatków.
CYTAT (tytuł artykułu)
Jasiek ciężko chorował jako niemowlak, dziś jest zdrowy. 13-letni Szymon przezwyciężył chorobę serca. Dzięki WOŚP

Czy bez zaangażowania lekarzy tylko dzięki WOŚP byłoby to możliwe?Tak ciężko było o tym wspomnieć w artykule?
Zadałem wcześniej pytanie a teraz go ponawiam:
Czy gdzieś w innych krajach jest podobna akcja jak WOŚP,czy tam z ubezpieczeń wystarcza na dobrych lekarzy i sprzęt?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 24 25 26 27 28 29 30 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »