NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 10 11 12 13 14 15 16 ... » »»
WOŚP - wrzucicie do puszki?,
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 14:15  
Cytuj
CYTAT
Ostatnio święcę Caritas kupiliśmy.

I tylko na to czekałem. Porwierdziłeś tylko swoją GŁUPOTĘ.


Nie masz pojecia ile caritas ma "za uszami". Ale co ja będe pisał, jesteś zaślepiony i widzisz/słyszysz tylko to co ci pasuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 14:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 14:16  
Cytuj
to prywatna sprawa komu dajesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 14:34  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ostatnio święcę Caritas kupiliśmy.

I tylko na to czekałem. Porwierdziłeś tylko swoją GŁUPOTĘ.


Nie masz pojecia ile caritas ma "za uszami". Ale co ja będe pisał, jesteś zaślepiony i widzisz/słyszysz tylko to co ci pasuje.


" Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić, tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga."
1 Kor 27-30


Każdy wrzuca komu chce.
Ty na WOŚP, a ja poza Caritas jeszcze na kilka innych fundacji.
Nie o to chodzi, żebyśmy się licytowali, ale pomagać trzeba cały rok, a nie tylko raz w roku ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 15:00  
Cytuj
Odpuszczę komentarz na temat twojej standardowej zagrywki z cytatami...

CYTAT
Każdy wrzuca komu chce.
Ty na WOŚP,


Nigdy nie wspomniałem o tym, że "daję na wosp"... bo nie daję.
Trzymam się z dala od wszelkich fundacji bo dobrze wiem czym one są.
Ja pomagam realnie u źródeł, ale dla ciebie to niezrozumiała kwestia.

CYTAT
Nie o to chodzi, żebyśmy się licytowali, ale pomagać trzeba cały rok, a nie tylko raz w roku ...


Hola hola...jakie licytowanie? bruździsz na wosp w co drugim poscie... ja tylko wspomnialem o tym, ze caritas nie wygląda tak pieknie jak ci sie wydaje i odrazu uciekasz od tematu i chcesz zakańczać jakies "licytacje". No ale ok... wklej sobie jeszcze cytaciki, zmień temat i niech będzie, że masz racje. Do takiego betonu nic nie przemówi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 17 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 16:45  
Cytuj
CYTAT (mirek777 )
Pobawić się można za swoje, a nie za pieniądze które ludzie dają z dobrego serca na sprzęt medyczny.

Dla kogo problem? A no dla tych, którzy chcą pomagać ludziom a nie napychać kieszenie organizatorowi.


A kto ci powiedział, że pieniądze ze zbiórek idą na Woodstock?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 17 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 16:49  
Cytuj
CYTAT (rsta)

......


Każdy wrzuca komu chce.
Ty na WOŚP, a ja poza Caritas jeszcze na kilka innych fundacji.
Nie o to chodzi, żebyśmy się licytowali, ale pomagać trzeba cały rok, a nie tylko raz w roku ...


Nie? To czemu co rok o tej porze Caritas jest tak przypominany?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 16:50  
Cytuj
Krótko: oczywiście, że wrzucę..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 17:09  
Cytuj
CYTAT
A kto ci powiedział, że pieniądze ze zbiórek idą na Woodstock?


Trochę się zapędziłeś lichwiarzu, to forum to nie placówka profidenta w której możesz wciskać klientom swoje kłamstewka.
Jeśli nie WOŚP to kto finansuje Woodstock ? Tylko nie ściemniaj że święty Mikołaj, bo dość mam twojego łgania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 17 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 17:18  
Cytuj
ZSRR wiem że czytanie ze zrozumieniem to duży problem dla ciebie a wiedzę czerpiesz głównie z plotek ale mimo to zachęcam do wpisania w wyszukiwarkę Google słów "kto finansuje Woodstock". W wynikach znajdziesz odpowiedź.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 17:31  
Cytuj
CYTAT


CYTAT
Nie o to chodzi, żebyśmy się licytowali, ale pomagać trzeba cały rok, a nie tylko raz w roku ...


Hola hola...jakie licytowanie? bruździsz na wosp w co drugim poscie... ja tylko wspomnialem o tym, ze caritas nie wygląda tak pieknie jak ci sie wydaje i odrazu uciekasz od tematu i chcesz zakańczać jakies "licytacje". No ale ok... wklej sobie jeszcze cytaciki, zmień temat i niech będzie, że masz racje. Do takiego betonu nic nie przemówi.



to, że Caritas nie wygląda tak pięknie to wiem i nie uciekam od tematu,
po prostu patrzę na to szerzej.

nie bój się cytatów, tylko zastanów się nad nimi,
nie beton, a skała,
a dlaczego skała?
musiałbym użyć cytatu, więc pozostawię bez komentarza ...


Dopóki WOŚP jest łączony z Woodstockiem nie mogę dać na WOŚP ...
Takie jest moje skromne zdanie!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 17:35  
Cytuj
Łykasz lichwiarzy kłamstwa Owsiaka jak pelikan kit, trzeba być ograniczonym umysłowo ćwokiem żeby nie rozumieć ze firmy typu " Złoty Melon" " Mrówka Cała " itp. to służą tylko po to by w niby legalny sposób wyciągać kase z WOŚP którą uzbierały dzieciaki podpuszczone przez bezmózgich dorosłych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 17:42  
Cytuj
a po co ta dyskusja? jest pytanie czy wrzucicie, a nie dlaczego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 17:55  
Cytuj
Kiedy Jerzy Owsiak wytoczył proces blogerowi Matka Kurka (Piotr Wielgucki), ten w swojej obronie złożył wniosek o przedstawienie ksiąg rachunkowych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz firmy „Złoty Melon” i należącej do żony Jerzego Owsiaka firmy „Mrówka Cała”. Sąd przychylił się do prośby oskarżonego i nakazał Jerzemu Owsiakowi przedstawienie przed sądem ksiąg, czego Owsiak nie uczynił. Dostarczono jedynie szczątkową dokumentację wymienionych firm. Podczas rozprawy przesłuchiwano główną księgową Fundacji, która odsyłała w zakresie szczegółowych pytań do dokumentacji, a tej ostatecznie sądowi odmówiono.

Zeznania ujawniły też, że Jerzy Owsiak z WOŚP i „Złotego Melona” otrzymuje miesięcznie 27 tysięcy złotych, a jego żona Lidia Niedźwiedzka-Owsiak podpisywała umowy o dzieło z firmą „Złoty Melon”. Były to kwoty dochodzące nawet do 19 tysięcy złotych za jedną umowę. Oboje wypłacali też sobie premie. Jak podaje Piotr Wielgucki, jedna z takich premii wynosiła nawet 29 tysięcy złotych. Firma „Mrówka Cała” wynajmowała też lokale firmie „Złoty Melon” za kwotę 30 tysięcy złotych, mimo, że WOŚP, do której należy „Złoty Melon”, dysponuje siedzibami wartymi kilkanaście milionów złotych. Łączna kwota jaką „Mrówka Cała” uzyskała z umów z WOŚP i „Złotym Melonem” to 1,3 miliona złotych.

Wszystkie te informacje wykazano ze szczątkowej dokumentacji dostarczonej przez Jerzego Owsiaka do sądu. W czasie trwania procesu sądowego, 16 kwietnia 2014 roku, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak zawiesiła działalność „Mrówki Całej”, a 24 kwietnia Jerzy Owsiak założył nową firmę „Jasna Sprawa”. Firma „Jasna Sprawa” jako profil działalności zarejestrowała: szkolenia edukacyjne, medyczne, produkcja filmowa, muzyczna i gadżetów itp. Właścicielem stał firmy został Jerzy Owsiak, a pełnomocnikiem jego żona. Firma ta stała się więc klonem „Mrówki Całej”.


Wobec tego, że Jerzy Owsiak nie przedstawił ksiąg rachunkowych sąd prawomocnym wyrokiem uniewinnił Piotra Wielguckiego od stawianych mu zarzutów, w pisemnym uzasadnieniu wyroku stwierdzając, że: „Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe”.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 17:59  
Cytuj
Jak wyglądają działania WOŚP i „Złotego Melona” pokazuje przykład z 2015 roku, kiedy to firma „Złoty Melon” utrzymująca się z pieniędzy WOŚP, kupiła na aukcji podczas Finału WOŚP przekazane przez LOT dwa bilety w Elite Club na dowolnej trasie atlantyckiej (lub do Pekinu) wraz z symbolicznymi kluczykami do Dreamlinera. Pieniądze za bilety nie zostały przelane dwa miesiące po aukcji, o czym poinformował Jerzy Owsiak w sprawozdaniu do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Wykorzystał je sam Jerzy Owsiak na lot do Nowego Jorku.

Pieniądze zebrane przez WOŚP m.in. podczas Finałów są przetrzymywane przez 1,5 roku. W tym czasie rosną od nich odsetki, które spływają do „Złotego Melona” i przeznaczone są na organizację imprez „kulturalno-oświatowych”, takich jak Finał WOŚP, Przystanek Woodstock i tzw. programy medyczne. Przykładowo ośrodek w Szadowie został zakupiony i wyremontowany z pieniędzy WOŚP, ale opłaty za szkolenia i imprezy integracyjne odbywające się w ośrodku pobiera firma „Złoty Melon” lub „Mrówka Cała”. Firmy te są więc podwykonawcami WOŚP. Dywidendy z działalności tych firm nie są przekazywane w całości na rzecz WOŚP. Piotr Wielgucki dysponuje dokumentem firmy „Złoty Melon” z 2013 roku, w którym kwotę 408 882,28zł przekazano na wypłatę WOŚP, natomiast kwota 700 tys. złotych zysku została w „Złotym Melonie”.

Podobnie jest z „Przystankiem Woodstock”, który organizowany jest z pieniędzy WOŚP. Środki ze sprzedaży płyt, gadżetów i produkcji filmowych trafia do firmy „Złoty Melon” lub do firmy „Mrówka Cała”, należącej do żony Jerzego Owsiaka. Ponadto „Złoty Melon” od początku swojej działalności miał siedzibę przy ulicy Niedźwiedziej 2a w Warszawie, a następnie przy ulicy Dominikańskiej 19c. Oznacza to, że komercyjna spółka, której właścicielem był Jerzy Owsiak miała do dyspozycji darmowe lokum i ludzi oraz (sponsorowany przez WOŚP) biznes w postaci „Przystanku Woodstock”.

Drugim źródłem zasilania spółki „Złoty Melon” są sponsorzy. Firma ta lata 2009-2014 zleciła usługi obce na kwotę ponad 49 milionów złotych. Nie zostało ujawnione jakie dokładnie firmy wykonały te usługi. Jak podał Piotr Wielgucki, wiadomo jedynie, że do 2009 roku wiele zleceń było realizowanych przez firmę „Mrówka Cała”, należącą do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. Następnie były to firmy „Jasna Sprawa” oraz „Feel Mint Production”, należącej do młodszej córki państwa Owsiaków – Ewy Owsiak.

Od 2009 roku wszystkie główne imprezy WOŚP i „Złotego Melona” realizuje agencja „Tabasco”, należąca do Jacka Stachery, wieloletniego współpracownika Jerzego Owsiaka i konkubenta starszej córki państwa Owsiaków Aleksandry Owsiak. Firma „Tabasco” w 2012 roku wygrała przetarg na uroczyste otwarcie lotniska Modlin. Przetarg ten był objęty śledztwem CBA, które stwierdziło szereg nieprawidłowości. Natomiast audyty w Fundacji WOŚP przeprowadza firma, w której 30% udziałów ma Jan Mroczkowski, członek Rady Nadzorczej firmy „Złoty Melon”. WOŚP za audyt płaci 24 tys. złotych, mimo oferty innej znanej firmy audytowej, która proponowała cenę 5000 złotych za wykonanie tej samej usługi.

„Złoty Melon” przez lata wykazywał straty. Zyski firma zaczęła wykazywać, kiedy rozpoczęła organizację szkoleń, takich jak to z 2013 roku. Na wspólnej konferencji prasowej Jerzego Owsiaka z ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem ogłoszono przeprowadzenie serii szkoleń przeprowadzonych przez ludzi z WOŚP dla pracowników służby zdrowia. Decyzja ta zapadła po tragicznej śmierci dziecka, do którego za późno przyjechało pogotowie, a sprawa została mocno nagłośniona w mediach. Jak ujawniło radio RMF FM, do ministerstwa wpłynęła oferta firmy „Złoty Melon” na szkolenie 2800 dyspozytorów pogotowia za kwotę 600 tysięcy złotych. Pojawia się wiec pytanie o zasadność takiego szkolenia, które nie różni się niczym od tych, które w ośrodkach medycznych musi przejść każdy dyspozytor pogotowia.


Info pochodzi ze strony ( www .bliskopolski.pl )


umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 17 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 18:06  
Cytuj
CYTAT (ZSRR)
Łykasz lichwiarzy kłamstwa Owsiaka jak pelikan kit, trzeba być ograniczonym umysłowo ćwokiem żeby nie rozumieć ze firmy typu " Złoty Melon" " Mrówka Cała " itp. to służą tylko po to by w niby legalny sposób wyciągać kase z WOŚP którą uzbierały dzieciaki podpuszczone przez bezmózgich dorosłych.


Nie zawiodłeś. Plotka i "wiedza ogólna" to twoje główne źródło wiedzy. Nikt ci nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne.

Co do tematu. Jak pisałem, dam dwa razy więcej i dodatkowo wezmę czynny udział w akcjach organizowanych w trakcie finału. Insp oracją do dawania więcej są właśnie takie tematy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 18:19  
Cytuj
M70 - dziękuję za odszukanie tych informacji. To jest właśnie sedno sprawy. "Ja Kaczyński" - poczytaj sobie o tych FAKTACH. Kłamstwami nie zakryjesz tego co się dzieje.

Brawo M70 - masz u mnie plusa.


Tu nie chodzi o to, żeby zniechęcić ludzi - tylko uświadomić. Ja bym bardzo chciał, żeby Owsiak dalej prowadził swoją akcję. Ale na transparentnych zasadach. Bez Melonów, Mrówek, Jasnych spraw, Woodstocków i innych nazw, które mają sugerować uczciwość. Chciałbym, żeby to dobro, przestało mieszać się ze złem, jakie dzieje się na Woodstock. Uważam też, że stanowczo za dużo pieniędzy od darczyńców trafia nie tam gdzie trzeba. I to mi się nie podoba.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10598
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 18:53  
Cytuj
Pan się rodzi, ja zaniosę trochę radości do ochronki dla sierot.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 20:48  
Cytuj
CYTAT
Info pochodzi ze strony ( www .bliskopolski.pl )umiech


Tak na marginesie

http://www.wykop.pl/i/artykul/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/

wyszczególnione manipulacje i oszczerstwa umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 13 Lut 2016r.
Skąd: z pięknych miejsc :)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 21:05  
Cytuj
Nawet gdyby to była prawda.
I tak Owsiak na tle jakiś tam lekarzy dla których chorzy muszą zbierać gigantyczne sumy na operacje. Czy księży którzy pod przykrywką moralności i świętych autorytetów wyciągają pieniądze i wygodnie żyją nie wypada najgorzej.

Piszecie że wośp poprzeć nie możecie bo jakaś firma lub woodstok.
Ale po skandalach kościoła i księży jakoś wszyscy dalej tam chodzą i płacą spore sumy za chrzty śluby msze.

Lubisz przejażdżki, jazdę i czuć smak wolności? Napisz: http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=816167
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 21:37  
Cytuj
To są manipulacje i kłamstwa, poczytaj w/w artykół z wykopu umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 21:58  
Cytuj
Pisowcu ...podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym zapewne wasze skomlenie tylko pomoże smiech2

Obrazek

Wiem że na swój widok w lusterku zapewne pierwsze co czujecie to odruch że trzeba napluć temu czemuś w pysk nie wiem Zawsze możecie ten odruch przynajmniej minimalnie zniwelować ok W portfelu deklaracja głupoty że nie chcecie ani wy ani wasze rodziny być leczeni sprzętem z WOŚP ... a może przynajmniej w wigilijny poranek ... nie będzie po raz kolejny lustro do czyszczenia

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10598
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 23:12  
Cytuj
CYTAT

Ale po skandalach kościoła i księży jakoś wszyscy dalej tam chodzą i płacą spore sumy za chrzty śluby msze.




Na którą cześć życia kwestujesz, na ziemską czy pozagrobową? Niespójnie to napisałaś.

el.Bolek: Owsiak wpadł w najgłupszą z pułapek. Jedzie na hejcie tak jak PO na demokracji.

Czy ludziom wolno mieć swoje zdanie, żeby nie musieli wyskakiwać przed Bolkiem przez okna?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 13 Lut 2016r.
Skąd: z pięknych miejsc :)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2016r. 23:58  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Ale po skandalach kościoła i księży jakoś wszyscy dalej tam chodzą i płacą spore sumy za chrzty śluby msze.




Na którą cześć życia kwestujesz, na ziemską czy pozagrobową? Niespójnie to napisałaś.

el.Bolek: Owsiak wpadł w najgłupszą z pułapek. Jedzie na hejcie tak jak PO na demokracji.

Czy ludziom wolno mieć swoje zdanie, żeby nie musieli wyskakiwać przed Bolkiem przez okna?


Przypomnij sobie tekst Abp Michalika

Lubisz przejażdżki, jazdę i czuć smak wolności? Napisz: http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=816167
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2016r. 15:07  
Cytuj
to prywatna sprawa komu dajesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 3 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2016r. 15:32  
Cytuj
I po co ten temat? Człowiek jak chce to niech wrzuca a jak nie to nie Nikt do tego zmuszany nie jest i po co te Dyskusje Kto daje Owsiakowi a Kto daje Kościołowi? Można dać i temu i temu i tyleumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 10 11 12 13 14 15 16 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »