NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
jaki laptop kupic?,
Posty: 81
Dołączył: 4 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 20:56  
Cytuj
niby pełno w sklepach, a;e ciezko wybrac jak sie nie ma zielonego pojecia, mogłby mi ktos doradzic cos? nie gram w gry,w zasadzie potrzebuje do przegladania stron, napisaniu paru rzeczy w wordzie i komunikacji na skp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 20:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 07:53  
Cytuj
CYTAT
niby pełno w sklepach, a;e ciezko wybrac jak sie nie ma zielonego pojecia, mogłby mi ktos doradzic cos? nie gram w gry,w zasadzie potrzebuje do przegladania stron, napisaniu paru rzeczy w wordzie i komunikacji na skp.


Przy takich prawie zerowych wymaganiach, to kup porostu najtańszy, z matową matrycą (monitorem) by się światło bardzo w dzień nie odbijało i chyba tyle umiech Do takich zadań ambitnych to ci mogę swój stary sprzedać za parę stówek umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 08:21  
Cytuj
omijaj komputronik tam maja tanie badziewie po promocjach ( w opisie procesory i3 itp.) a tak naprawdę to tani szajs. Laptopy które sa cos warte zaczynają się od 1600 zl i to nie w marketach typu tesko mediamarkety lecz w sklepach komputerowych, polecam sklepik przy maratonie przy hali, sprzedawca doradzi i dobierze sprzet pod ciebie, ja osobiście posiadam toshibe s75 z której jestem bardzo zadowolony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 08:37  
Cytuj
Ale po co kupować za 1,5 tys pln lap do neta i worda?

Co do Komputronik, to dziwny zarzut jakiś, ja tam kupowałem raz lapa i był taki jak w opisie - jakby nie był, to bym go po prostu nie brał i tyle, twierdzisz że cię oszukali? Ja tam kupiłem (dla kogoś z rodziny) bo było najtaniej na necie (tylko tam jest sens kupować jak chce się kupić najtaniej). W sklepie stacjonarnym będzie zawsze najdrożej...
W sieciach można kupić tanio, ale tanio to są proste laptopiki do prostych zadań.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 08:46  
Cytuj
lenovo
i3 lub i5
8 GB ram
dysk najlepiej ssd - 240 GB powinno wystarczyc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 10:20  
Cytuj
Najważniejszy jest procesor. Teraz nie ma co patrzeć na samą wartość liczbe rdzeni itp bo konfiguracji danego procesora jest X. Znalazłem stronkę porównującą wydajność i czasem procek 2,5 GHz jest dużo słabszy od 1,8 GHz. Grafika Ci niepotrzebna bo i tak grał nie będziesz. Mi z tych poszukiwań wyszło, że najlepszy procesor montowany w tanich komputerach to Intel N2830 i takiego szukałem. Chyba tylko w 4 modelach komputerów jest montowany. Ja wybrałem akurat packard bell ale możesz innej marki. Komputer finalnie kosztował nowy 900 zł (cena świateczna - teraz chyba troche wiecej) i wydajnościowo bije konstrukcje, które w sklepach są po 1500 zł. Oczywiście dysk mechaniczny itp, totalna podstawa.
Żeby nie było, przesiadlem sie z della z i7, który wkur****l mnie niemilosiernie bo, co z tego, że mial genialne parametry jak i tak korzystalem z nich w 5% - z racji takiego procka grzal sie, chlodzenie halasowalo i nie dało sie na tym normlanie pracowac. Ten komputer za to jest bezszelestny, podczas pracy w ogole sie nie nagrzewa (cala obudowa jest tak samo chlodna) a wykonuje na nim i tak te same operacje..
Jak chcesz coś szybkiego to szukaj z dyskiem ssd, ale minimum kilka stówek musisz dorzucić, ew kupić coś i zmienić na ssd

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 10:24  
Cytuj
CYTAT
niby pełno w sklepach, a;e ciezko wybrac jak sie nie ma zielonego pojecia, mogłby mi ktos doradzic cos? nie gram w gry,w zasadzie potrzebuje do przegladania stron, napisaniu paru rzeczy w wordzie i komunikacji na skp.


Kolego, może podaj za ile chcesz ten lapek kupić i naprawdę co od niego oczekujesz - bo tu ci ludzie zaczynają polecać drogie zabawki, których jak widzę po zapytaniu nie będziesz w stanie w 5% wykorzystać umiech Napisz jaki masz budżet i czego się spodziewasz po laptopie, który chcesz kupić, wtedy dostaniesz parę propozycji i wybierzesz sobie to co na co masz ochotę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 10:32  
Cytuj
CYTAT
Ale po co kupować za 1,5 tys pln lap do neta i worda?

Co do Komputronik, to dziwny zarzut jakiś, ja tam kupowałem raz lapa i był taki jak w opisie - jakby nie był, to bym go po prostu nie brał i tyle, twierdzisz że cię oszukali? Ja tam kupiłem (dla kogoś z rodziny) bo było najtaniej na necie (tylko tam jest sens kupować jak chce się kupić najtaniej). W sklepie stacjonarnym będzie zawsze najdrożej...
W sieciach można kupić tanio, ale tanio to są proste laptopiki do prostych zadań.


Sprawdz w tym twoim laptopiku procesor lub plyte glowna po modelu parametry, znajdziesz podobny lepszy ( roznica w nazwie będzie jedna literka mala lub duza ) przykład : dlaczego w sklepach majster kupisz udarowego bosha za 250 zl gdzie wydawac by się moglo ze to promocja, wiertarka nie rozni się od orginalu niczym lecz jest roznica w jednym z modeli R w podróbce r male w oryginale który kosztuje 2000 zl lecz klient tego nie widzi i w tym rzecz

a do worda czy internetu polecam laptopa używanego z procesorem do 2 ghz jednordzeniowym za 300 zl idzie kupic w dobrym stanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 25 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 10:38  
Cytuj
Ja kozystam z laptopa firmy samsung juz piaty rok i niemam zastrzezen do niego firma godna polecenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 11:02  
Cytuj
CYTAT
[Sprawdz w tym twoim laptopiku procesor lub plyte glowna po modelu parametry, znajdziesz podobny lepszy ( roznica w nazwie będzie jedna literka mala lub duza ) przykład : dlaczego w sklepach majster kupisz udarowego bosha za 250 zl gdzie wydawac by się moglo ze to promocja, wiertarka nie rozni się od orginalu niczym lecz jest roznica w jednym z modeli R w podróbce r male w oryginale który kosztuje 2000 zl lecz klient tego nie widzi i w tym rzecz

a do worda czy internetu polecam laptopa używanego z procesorem do 2 ghz jednordzeniowym za 300 zl idzie kupic w dobrym stanie


Informatykiem nie jestem, ale podstawy myślę mam dobre, więc na takie "numery" się nabrać nie dam, więc wiem co szukałem i co znalazłem. Jeśli ktoś kupił tam coś nie takiego bo nie doczytał, to nie wina Komputronika raczej (chociaż fakt, że sklepy ludzi tak w konia czasami ładują z nadzieją, że ktoś coś przeoczy albo się nie zna i weźmie...) - podróbek tam raczej nie sprzedają, więc to inna bajka. Także jak ktoś wie co dokładnie chciał, to to kupi (nie twierdze że Komputr jest tanim sklepem, ale jak wszędzie, trafiają się okazje, tylko trzeba poszukać).

Z drugą częścią się zgadzam i to samo napisałem - do worda i neta, to tylko używka za parę stówek, bo czasami lepsza niż nowe lapki z sieciówek z prockiem z tableta umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 11:04  
Cytuj
CYTAT
Ja kozystam z laptopa firmy samsung juz piaty rok i niemam zastrzezen do niego firma godna polecenia


Hehe mocna pomocumiech
Ja polecam czerwone, bo szybsze jezyk
Sorki za zgryźliwość jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 25 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 12:12  
Cytuj
Vielitz nie wiem o co ci chodzi z twoja zgryzliwoscia polecilem firme na ktura nie nazekam a parametry kazdy dobiera do swoich potrzeb w zaleznosci do czego jest potrzebny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 12:41  
Cytuj
Pisales o skypie, warto przed zakupem sprawdzic jakosc obrazu z kamerki. Po co potem kupowac zewnetrzna.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 12:45  
Cytuj
mój laptop wart na dzień dzisiejszy ok 2800 i uwierz kamere ma gowniana wiec za drobne "kosmosu" nie kupisz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 12:46  
Cytuj
mój laptop wart na dzień dzisiejszy ok 2800 i uwierz kamere ma gowniana wiec za drobne "kosmosu" nie kupisz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 13:42  
Cytuj
CYTAT
lenovo
i3 lub i5
8 GB ram
dysk najlepiej ssd - 240 GB powinno wystarczyc


i na ki ciort potrzebny mu procek i5 oraz 8Gb RAM`u?

odpalając przeglądarkę na pewno to wykorzysta...

na takie potrzeby to idź do tesco i popatrz czy mają lenovo za 1199zł na i3 4-tej generacji z 4Gb RAM oraz dyskiem 500Gb + Win 8.1

w niedzielę taki model doradziłem koleżance... śmiga jak talalaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »