NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 »
Wystąpienie z kościoła katolickiego, Jak wystąpić z kościoła katolickiego?
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 11:25  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
To ja wtedy księdza się zapytam gdzie był jak mi było ciężko, jak nie było nikogo obok mnie w trudnych chwilach. I co mi zrobi? Weźmie mnie książę na kolano i mi parę klapsów da za nie chodzenie do kościoła?

Może będzie u kogoś bardziej potrzebującego?

CYTAT
Kto jak nie sami przewodnicy duchowi nie sprawili, że wiara KK stała się tak śmieszna dla człowieka XXI w.? Kto wymyśla te relikwie, każe klękać przed figurami, iść na kolanach przed obrazami??? No kto tak naprawdę wystawił wiarę KK na śmieszność? Chcesz mieć baranice zamiast mądrej, myślącej owcy? Jak Rydzyk????


No właśnie,nie sprawili.
Kościół od ponad 2tyś lat jest tym samym kościołem tylko ludzie się zmieniają. Są tacy co wolą zgłębiać wiedze na temat księży,ludzi "wywalających jęzory" przy komunii i ich życia, i na podstawie tych zachowań decydować o swojej wierze. Własne słabości już tak nie rażą,dobroć którą człowiek powinien wcielać w życie ukazuję się w obrębie rodziny albo przy zbieraniu datków orkiestry,caritasu itp. Może te rachunki sumienia warto robić dla samego siebie, bo skoro potrafimy śmiać się z innych,negować ich zachowania to dlaczego nie być uczciwym wobec siebie? Tak jak jest z tym rzucaniem kamieni.




Daliborku już wierzę że jesteś księdzem bo kadzić potrafisz jak mój wikary z parafii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 11:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 12:31  
Cytuj
CYTAT
Daliborku już wierzę że jesteś księdzem bo kadzić potrafisz jak mój wikary z parafii.


Życzę Ci dużo zdrowia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 16:55  
Cytuj
CYTAT (nikoxxx)
Ja osobiście uważam, że najlepiej wierzyć w "NIE WIEM". Niestety ani KK, Hawking czy Ateiści nie mają dowodów, na to że jest tak, jak oni mówią. Dla Tego nie wiem, co się z nami stanie po śmierci.


nikoxxx, czyli mówiąc nie wiem nie wykluczasz istnienia Boga!
zgadza się?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 17:35  
Cytuj
rsta,

dokładnie tak! Nie wykluczam żadnej wiary, bo może się okazać prawdą. Odejść z kościoła chce, bo został mi on narzucony przez rodziców. Kolejny powód to brak dowodów na prawdziwość tej wiary. Kto da sobie rękę uciąć, że akurat ta wiara jest ok, a inne to są te "niedobre". Nie mam nic do tej wiary, bo widziałem na własne oczy, że niektórym osobom ona na prawdę pomaga. Taki mój znajomy był bardzo religijny a zarazem super człowiekiem (dobrym, uczynnym). Mówił mi że dzięki temu że wierzy jest taki jaki jest. Sądzę że niektórzy nie powinni opuszczać tej wiary, bo dzięki niej nie wchodzą w jakieś sekty czy coś. Osoba, która chce opuścić ta wiarę musi być silna psychicznie, wiedzieć dla czego odchodzi i co dalej z tym zrobić. Innymi słowy wychodząc z szeregu, jesteś człowiekiem wolnym ale musisz się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Takie jest moje zdanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10618
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 17:50  
Cytuj
Nie istnieje racjonalny powód wchodzenia w dyskusje z wojującym ateizmem na tak psim poziomie.

Nie chciałabym urazić uczuć anty-religijnych i oczekuje podobnie.

FYI - Wiara służy zbawieniu a nie dobremu samopoczuciu :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 17:57  
Cytuj
CYTAT
Osoba, która chce opuścić ta wiarę musi być silna psychicznie, wiedzieć dla czego odchodzi i co dalej z tym zrobić. Innymi słowy wychodząc z szeregu, jesteś człowiekiem wolnym ale musisz się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Takie jest moje zdanie.


Czyli sposób na poprawę samoocenyumiech

ZEjście do kolesi trąbiących wóde pod blokiem z informacją żeby wynieśli się gdzies indziej wymagałoby większej siły psychicznejgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 18:08  
Cytuj
Albo fizycznej, bo jak to dobrze zbudowani goście, to potem dentysta może drogo kosztować good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 18:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Daliborku już wierzę że jesteś księdzem bo kadzić potrafisz jak mój wikary z parafii.


Życzę Ci dużo zdrowia.
A ja ci życzę żebyś na grzesznice łaskawszym okiem spojrzał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 18:12  
Cytuj
CYTAT
rsta,

dokładnie tak! Nie wykluczam żadnej wiary, bo może się okazać prawdą. Odejść z kościoła chce, bo został mi on narzucony przez rodziców. Kolejny powód to brak dowodów na prawdziwość tej wiary. Kto da sobie rękę uciąć, że akurat ta wiara jest ok, a inne to są te "niedobre". Nie mam nic do tej wiary, bo widziałem na własne oczy, że niektórym osobom ona na prawdę pomaga. Taki mój znajomy był bardzo religijny a zarazem super człowiekiem (dobrym, uczynnym). Mówił mi że dzięki temu że wierzy jest taki jaki jest. Sądzę że niektórzy nie powinni opuszczać tej wiary, bo dzięki niej nie wchodzą w jakieś sekty czy coś. Osoba, która chce opuścić ta wiarę musi być silna psychicznie, wiedzieć dla czego odchodzi i co dalej z tym zrobić. Innymi słowy wychodząc z szeregu, jesteś człowiekiem wolnym ale musisz się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Takie jest moje zdanie.
Każde wyznanie jest sektą. Jehowici mówią tak o wyznawcach KK, a my odwrotnie. Kto ma rację jeszcze nikt nie dowiódł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10618
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 18:29  
Cytuj
FYI - Problem ma wojujący ateizm i terroryści :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 18:40  
Cytuj
paranormalna

coś w tym jest. Ale niektóre "sekty" nie szkodzą drugiej osobie a wręcz pomagają stać się lepszym człowiekiem. Ja uważam że czynić dobro nie ma nic wspólnego z wiarą, to że człowiek jest dobry - z tym się trzeba urodzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 18:41  
Cytuj
nikoxxx, jeżeli nie wykluczasz wiary w Boga, to pomyśl - co stanie się z człowiekiem gdy okaże się, że jest niebo i piekło.
Gdy będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny?
Jeżeli życie tu na ziemi jest tylko mgnieniem oka w porównaniu do wieczności. To czy warto żyć tak jak się nam podoba?
Czy jednak warto żyć dobrze i godnie? Zgodnie z Bożymi przykazaniami?

Piszesz, że rodzice narzucili Ci wiarę.
To może jesteś też zły na nich, że oni narzucili Ci życie?
Przecież też się o nie nie prosiłeś i nie wydałeś na nie zgody!

Rodzice chcieli Twojego dobra, czy tego nie doceniasz?

Pytasz, kto da sobie rękę uciąć, że ta wiara jest prawdziwa?
Ludzie nie tylko dają sobie rękę uciąć, ale życie oddać.
Od pierwszego Męczennika, którym był Św. Szczepan, aż do dnia dzisiejszego kiedy to średnio za wiarę w Chrystusa ginie co 5 minut chrześcijanin.

Nie znajdziesz prawdziwej wolności bez Chrystusa.
To on narodził się i poniósł śmierć za mnie i za Ciebie.
Czy potrafisz wyobrazić sobie większego przyjaciela?

Długie, ale posłuchaj świadectwa osoby, której dusza odłączyła się od ciała i była na Bożym sądzie.
https://www.youtube.com/watch?v=_ZPggrhQTeY
Jak nie lubisz słuchać, to możesz znaleźć tekst i sobie wydrukować.
Jest wiele takich osób, które przeszły śmierć kliniczną i opisują co jest po drugiej stronie, ale świadectwo tej osoby jest niesamowite!

Polecam Ci też film: "Cristiada"

Jeżeli Boga by nie było, to nie było ludzi, którzy by z Nim walczyli ...
Pomyśl o tym !!!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:03  
Cytuj
rsta

Ojoj strasznie się zagalopowałeś. Pokazujesz mi wszystko przez pryzmat wiary. A jeśli nie ma tam nic? Nie ma boga? Wtedy to Ty się mylisz i będziesz sądzony. Co wtedy zrobisz?? To że są fanatycy religijni nie oznacza że jest ona prawdą. Możesz mi pokazać dowody na istnienie jezusa i że umarł za moje grzechy? Bo póki co atakujesz mnie pustymi słowami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10618
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:10  
Cytuj
CYTAT


A jeśli nie ma tam nic? Nie ma boga? Wtedy to Ty się mylisz i będziesz sądzony.




przez kogo nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:15  
Cytuj
Nie wiem, może zamiast boga będzie siedział tam kosmita umiech. Wiem że może śmieszny przykład, ale KK też nie ma żadnych dowodów na istnienie boga.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10618
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:25  
Cytuj
Masz racjonalne przesłanki wieżyc komuś innemu?


Komu, jeżeli mogę zapytać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:25  
Cytuj
Oprócz uniku, nadal czekam na informację, dlaczego tak zacięcie atakuje się KK, a wogóle nie zauważa innych, wielkich, religii - np. islamu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10618
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:28  
Cytuj
A czym zajmuje się Islam potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:31  
Cytuj
CYTAT
Nie wiem, może zamiast boga będzie siedział tam kosmita umiech. Wiem że może śmieszny przykład, ale KK też nie ma żadnych dowodów na istnienie boga.


Co Ty chcesz osiągnąć? Wypisujesz się z KK czy jesteś niezdecydowany i szukasz dowodów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mrs
mrs
mrs
Posty: 35
Dołączył: 13 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:33  
Cytuj
CYTAT


Ojoj strasznie się zagalopowałeś. Pokazujesz mi wszystko przez pryzmat wiary. A jeśli nie ma tam nic? Nie ma boga? Wtedy to Ty się mylisz i będziesz sądzony. Co wtedy zrobisz?? To że są fanatycy religijni nie oznacza że jest ona prawdą. Możesz mi pokazać dowody na istnienie jezusa i że umarł za moje grzechy? Bo póki co atakujesz mnie pustymi słowami.


a jakie ty masz dowody? Jesteś pewien na 100%, że Boga nie ma?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:38  
Cytuj
CYTAT
paranormalna

coś w tym jest. Ale niektóre "sekty" nie szkodzą drugiej osobie a wręcz pomagają stać się lepszym człowiekiem. Ja uważam że czynić dobro nie ma nic wspólnego z wiarą, to że człowiek jest dobry - z tym się trzeba urodzić.
Nie szkodzą? To tylko pozory. Wszystkie wyznania mają jeden cel - podporządkować sobie kobietę i zdobyć dzięki słowom głoszonym wpływy. Takie pionki jak ty czy ja to żołnierzyki w wojnie światowej. Najlepiej to być wolnym od jakichkolwiek religii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:42  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Ojoj strasznie się zagalopowałeś. Pokazujesz mi wszystko przez pryzmat wiary. A jeśli nie ma tam nic? Nie ma boga? Wtedy to Ty się mylisz i będziesz sądzony. Co wtedy zrobisz?? To że są fanatycy religijni nie oznacza że jest ona prawdą. Możesz mi pokazać dowody na istnienie jezusa i że umarł za moje grzechy? Bo póki co atakujesz mnie pustymi słowami.


a jakie ty masz dowody? Jesteś pewien na 100%, że Boga nie ma?
Nigdy nie należy wykluczać istnienia Boga, natomiast bardzo wskazane jest trzymanie się na dystans od wszystkich religii wyznań, żyjąc według Dekalogu. On jest uniwersalnym drogowskazem dla wszystkich i wierzących i ateistów, a raczej deistów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:44  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie wiem, może zamiast boga będzie siedział tam kosmita umiech. Wiem że może śmieszny przykład, ale KK też nie ma żadnych dowodów na istnienie boga.


Co Ty chcesz osiągnąć? Wypisujesz się z KK czy jesteś niezdecydowany i szukasz dowodów?
On na razie błądzi i szuka podobnie myślących ludzi, tak jak ja kiedyś, dawno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10618
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 19:57  
Cytuj
Jest jedno wierzenie wyjątkowe, materializm (marksizm), totalne podporządkowanie ludzi partii i ustawowy zakaz istnienia Boga Stwórcy. Protoplastą człowieka została mianowana małpa i przypadek.

Mało kusząca alternatywa od kiedy odkryliśmy istnienie mechaniki kwantowej. Nie dało się już ukrywać ze nikt nie ma bladego pojęcia co jest odpowiedzialne za istnienie "masy" i dlaczego "ether" nie jest niczym jezyk

Jest przed nami wiele odkryć ze bardzo mało albo co częstsze ze źle rozumujemy. Proponuje ostrożność cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 20:00  
Cytuj
CYTAT (MariuszeF)
Oprócz uniku, nadal czekam na informację, dlaczego tak zacięcie atakuje się KK, a wogóle nie zauważa innych, wielkich, religii - np. islamu.


A jaką mamy wiedzę o np. muzułmanach. To co podają debile w TV? To rozsądny człowiek puszcza mimo uszu. Czy dowiadywanie się o wystąpienie z kościoła to atak na KK? To wg. mnie zła interpretacja.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »