NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Wystąpienie z kościoła katolickiego, Jak wystąpić z kościoła katolickiego?
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:50  
Cytuj
CYTAT
do Dalibor


"Ależ skąd, broń Boże" nie uważam że reszta to głupie kaczuszki! Może faktycznie to są mądre kaczuszki, a ta jedna (czyli ja umiech) to ta głupia. Ja uważam że takie siedzenie i dostosowywanie się, mi nie pasuje, wolę mieć wybór.
Jak będziesz tyle kombinował to się okaże że największym twoim problemem jest wybór margaryny do chleba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:52  
Cytuj
CYTAT
do Dalibor


Ja uważam że takie siedzenie i dostosowywanie się, mi nie pasuje, wolę mieć wybór.


Siedzenie i dostosowywanie się ? do czego?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:55  
Cytuj
do paranienormalna

wierz mi że i z tą margaryną nie jest łatwo. Ciężko znaleźć taką co by miała mniej (lub wcale) chemii.

skoro teraz unikasz księdza, to w przyszłości może się ciebie zapytać: A gdzie Pani była, jak Panią nie było (robiąc problemy z załatwieniem czegokolwiek).

do Dalibor

prosty przykład: zostałeś ochrzczony, więc teraz masz się dostosować do KK. To nie Ty zdecydowałeś o przynależności do KK a Twoi rodzice. Wolność to podejmowanie świadomych przez Ciebie decyzji, a nie rodziców czy znajomych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 22:02  
Cytuj
CYTAT (piwniczanka2)
Tylko jak kopniesz w kalendarz to niech rodzinka nie chodzi i błaga proboszcza ,żeby poświęcił trumnę .


To już raczej problem jego rodziny i ciebie nie dotyczy. Po za tym co by się stało temu proboszczowi gdym poświęcił te trumnę. To będzie bardziej dla rodziny niż dla nikoxxx i nie robi tego za darmo. Proboszcz normalnie bierze za taką usługę pieniądze więc w czym problem? Tobie piwniczanka2 nie ubędzie. A może boli cię, że ktoś odważył się pójść pod prąd i wyrwać się z obłudy. Zwyczajna katolicka zawiść?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 22:04  
Cytuj
CYTAT
Religia powstała bardzo dawno temu. Dokładnie wtedy, kiedy pierwszy cwaniak spotkał pierwszego głupca.



Marksizm pare tysiecy lat nasladowal. A i tak marksistow niemnozko ok bo natchnienia brak a cuda tylko w TV.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 22:09  
Cytuj
CYTAT

do Dalibor

prosty przykład: zostałeś ochrzczony, więc teraz masz się dostosować do KK. To nie Ty zdecydowałeś o przynależności do KK a Twoi rodzice. Wolność to podejmowanie świadomych decyzji (z twojej inicjatywy, nie rodziców czy znajomych).


Kościół Katolicki to wspólnota, każdy w niej uczestniczy z wolnej woli - bo taką ma( pomijam sytuacje z dziećmi za które odpowiadają rodzice). Błędnie to interpretujesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 22:10  
Cytuj
No cóz, religia w szkołach plus stopnie na świadectwie za znajomość katechizmu zbierają żniwo.
Nie wierzę, żeby biskupi nie zdawali sobie sprawy z tego do czego to doprowadzi.
Pewnie zabezpieczenie materialne księży było ważniejsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 22:21  
Cytuj
do Dalibor

kłamstwo powtarzane 100x staje się prawdą! Błędnie interpretujesz to, że idziesz do kościoła z wolnej woli. Tak się składa, że od dziecka jesteśmy karmieni tymi katolickimi kłamstwami, po to żebyś zawsze na wszelki wypadek wybrał kościół. Od dziecka straszą Nas piekłem, szatanem itp. Pozornie masz wybór, ale już o to zadbają żebyś wybrał tak jak oni chcą. Bo właśnie strachem najlepiej jest nami manipulować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 22:48  
Cytuj
Z drugiej strony po co Kościoł wymyślił ten akt apostazji, powinien go zlikwidować i nikoxxx na wieczność zostałby chrześcijaninem hahaha.
Ja na zbiórki harcerskie przestałem chodzic bardzo dawno temu więc czy dalej jestem harcerzem?
Sztuczny problem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 23:54  
Cytuj
CYTAT
do Dalibor

kłamstwo powtarzane 100x staje się prawdą! Błędnie interpretujesz to, że idziesz do kościoła z wolnej woli. Tak się składa, że od dziecka jesteśmy karmieni tymi katolickimi kłamstwami, po to żebyś zawsze na wszelki wypadek wybrał kościół. Od dziecka straszą Nas piekłem, szatanem itp. Pozornie masz wybór, ale już o to zadbają żebyś wybrał tak jak oni chcą. Bo właśnie strachem najlepiej jest nami manipulować.


Kłamstwo będzie tylko kłamstwem i trzeba mieć tego świadomość. Co z ludźmi,którzy byli wychowani w rodzinach ateistycznych i jako dojrzałe osoby przyjmowały chrzest? Przeczytaj książkę Thomasa Mertona "siedmiopiętrowa góra" będziesz miał zarys pewnych sytuacji.
Jeżeli jesteś niewierzący to święcona woda krzywdy Ci i tak nie zrobi,więc bez obaw ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 05:53  
Cytuj
Problemy ktore opisuja wojujacy anty-katolicy nie dotycza nawet ateistow. To ich emocjonalne problemy ktore przezywaja z jakiegos powodu na scenie publicznej.

Jest zasadnicza roznica w podejsciu u niewierzacych i zwalczajacych wierzacych do wiary i nauczajacych wiary. Obserwowalismy ewolucje ich zachowania od dobrych 10 lat na necie i na obecnym etapie to zwolywanie sie do "kupy".

Ale nalezy juz zreasumowac ze to mierne zniwa jak na tak gigantyczna akcje medialna, zdecydowanie najszersza ze wszystkich jakie prowadzily srodowiska postmarksistowskie, nowej lewicy i libertynskie.

Stracili reprezentacje w Sejmie, w senacie i nawet Prezydenta. Mozecie sie cieszyc z pogadanek o walce z wierzacymi, ale chyba to glupia i dziwaczna radosc gdy jednoczescie utraciliscie calkowicie sympatie, posluch a przez to wplyw na zycie wiekszosci wierzacych.

Zaliczyliscie gigantyczne lanie w nagrode
potluczony ok smiech2jezyk

Powrot na drzewo w wielkim stylu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 06:32  
Cytuj
CYTAT
do paranienormalna

wierz mi że i z tą margaryną nie jest łatwo. Ciężko znaleźć taką co by miała mniej (lub wcale) chemii.

skoro teraz unikasz księdza, to w przyszłości może się ciebie zapytać: A gdzie Pani była, jak Panią nie było (robiąc problemy z załatwieniem czegokolwiek).

do Dalibor

prosty przykład: zostałeś ochrzczony, więc teraz masz się dostosować do KK. To nie Ty zdecydowałeś o przynależności do KK a Twoi rodzice. Wolność to podejmowanie świadomych przez Ciebie decyzji, a nie rodziców czy znajomych.
To ja wtedy księdza się zapytam gdzie był jak mi było ciężko, jak nie było nikogo obok mnie w trudnych chwilach. I co mi zrobi? Weźmie mnie książę na kolano i mi parę klapsów da za nie chodzenie do kościoła?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 06:41  
Cytuj
Do Dalibór. No ale kurna napisz jeszcze co ta woda święcona da grzesznikowi, bo to, że nie zaszkodzi to wie każdy.good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 07:02  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

do Dalibor

prosty przykład: zostałeś ochrzczony, więc teraz masz się dostosować do KK. To nie Ty zdecydowałeś o przynależności do KK a Twoi rodzice. Wolność to podejmowanie świadomych decyzji (z twojej inicjatywy, nie rodziców czy znajomych).


Kościół Katolicki to wspólnota, każdy w niej uczestniczy z wolnej woli - bo taką ma( pomijam sytuacje z dziećmi za które odpowiadają rodzice). Błędnie to interpretujesz.
To wygodne dla KK takie tłumaczenia, bo po weryfikacji mogłoby się okazać, że katolików jest może 1/3 z tych co dziś jako ochrzczeni są wliczani w grono wierzących. Tak naprawdę to nie wiem czy 1/10 z nich wierzy w cokolwiek prócz siebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 07:12  
Cytuj
Wszystko ładnie/pięknie, ale dlaczego kierujesz całą swoją siłę na walkę z Kościołem Katolickim?
Moim zdaniem powinieneś równie intensywnie "pomagać" muzełmanom/islamistom.

Z niecierpliwością czekam na reklację z takiej walki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 07:46  
Cytuj
CYTAT
Wszystko ładnie/pięknie, ale dlaczego kierujesz całą swoją siłę na walkę z Kościołem Katolickim?
Moim zdaniem powinieneś równie intensywnie "pomagać" muzełmanom/islamistom.

Z niecierpliwością czekam na reklację z takiej walki.
A może odwrotnie. Dlaczego Kościół chce pomagać innowiercom a nie pomaga swoim wyznawcom? Woli strzyc swoje barany do gołej skóry ściągając opłaty za posługi a tak chętnie deklaruje finansowanie pobytu islamistom w Polsce?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 08:10  
Cytuj
CYTAT



...bo po weryfikacji mogłoby się okazać, że katolików jest może 1/3 z tych co dziś jako ochrzczeni są wliczani w grono wierzących. Tak naprawdę to nie wiem czy 1/10 z nich wierzy w cokolwiek prócz siebie.




Policz groby z krzyżami na cmentarzu. Tak naprawdę tylko wtedy będziesz wiedział komu Ci ludzie wierzyli w głębi serca, materializmowi czy Chrystusowi.


Mój przyjacielu, to jest weryfikacja absolutna, dobrowolna, nie obciążona zesłaniem i karą przy której udawanie :-) nie ma żadnego sensu ani celu gdyż i on i ON wie. A reszta się zwyczajnie nie liczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 08:13  
Cytuj
CYTAT
CYTAT



...bo po weryfikacji mogłoby się okazać, że katolików jest może 1/3 z tych co dziś jako ochrzczeni są wliczani w grono wierzących. Tak naprawdę to nie wiem czy 1/10 z nich wierzy w cokolwiek prócz siebie.




Policz groby z krzyżami na cmentarzu. Tak naprawdę tylko wtedy będziesz wiedział komu Ci ludzie wierzyli w głębi serca, materializmowi czy Chrystusowi.


Mój przyjacielu, to jest weryfikacja absolutna, dobrowolna, nie obciążona zesłaniem i karą przy której udawanie :-) nie ma żadnego sensu ani celu gdyż i on i ON wie. A reszta się zwyczajnie nie liczy.
Mój sąsiad ateista , komuch, który nigdy do kościoła nie chodził też ma krzyż na grobie, bo tak rodzina po jego śmierci sobie zażyczyła. Miał wstać z grobu i zdjąć krzyż ze swojego nagrobka?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 08:15  
Cytuj
A w co wierzy ksiądz? CDN odpowie, albo już się nie wypowiada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 08:15  
Cytuj
cdn.. ilu z tych co na cmentarzu mają krzyż decydowała o tym jaki będzie miała pochówek?


Może referendum i dobrowolne opodatkowanie załatwiło by temat raz na zawsze?
Kler zacznie żyć z wiernych, a wierni ich utrzymają ;-)


Hoser chciałby inaczej. Chciałby podatku od niewierzących. A co nie można? Można.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 08:22  
Cytuj
CYTAT
cdn.. ilu z tych co na cmentarzu mają krzyż decydowała o tym jaki będzie miała pochówek?


Może referendum i dobrowolne opodatkowanie załatwiło by temat raz na zawsze?
Kler zacznie żyć z wiernych, a wierni ich utrzymają ;-)


Hoser chciałby inaczej. Chciałby podatku od niewierzących. A co nie można? Można.
Taki umarlak to nawet w bucie palcem nie może ruszyć a co dopiero decydować o swoim pochówku. Rodzina zapłaci księdzu i najgorszy grzesznik ma msze celebrowaną pochówkową jak nie jeden co całe życie do kościoła biegał 2 razy w ciągu dnia. Wszystko zaczyna i kończy się na mamonie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 08:23  
Cytuj
CYTAT
cdn.. ilu z tych co na cmentarzu mają krzyż decydowała o tym jaki będzie miała pochówek?


Może referendum i dobrowolne opodatkowanie załatwiło by temat raz na zawsze?
Kler zacznie żyć z wiernych, a wierni ich utrzymają ;-)


Hoser chciałby inaczej. Chciałby podatku od niewierzących. A co nie można? Można.
Hoser mądry gość, ma straty przez niewierzących w skarbcu no to chciałby rekompensaty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 08:29  
Cytuj
A ty wiesz kiedy Ty udajesz a kiedy Ja udaje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 08:36  
Cytuj
CYTAT

A ty wiesz kiedy Ty udajesz a kiedy Ja udaje?

Pewnie że wiem. Jak ksiądz jest zbyt religijny i swoim zachowaniem sugeruje że jest nadzwyczaj obdarzony mocą boską to już wiadomo - aktor. Jak jest normalny, czyli nie składa za równo rąk do modlitwy to nikt inny jak karierowicz. Łatwa praca, czysta a co?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 08:47  
Cytuj
To Ty wszystko wiesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »