NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Wystąpienie z kościoła katolickiego, Jak wystąpić z kościoła katolickiego?
Posty: 76
Dołączył: 6 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 20:57  
Cytuj
Tylko jak kopniesz w kalendarz to niech rodzinka nie chodzi i błaga proboszcza ,żeby poświęcił trumnę .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 20:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 20:59  
Cytuj
CYTAT
Jednak ten wątek miał sens! Odzywają się do mnie ludzie na prv, którzy dokonali apostazji i potwierdzają że nie jest łatwo! Cieszę się, że są wśród Nas wolni ludzie...


paranienormalna,

ooo w to, to wierzę umiech
Apostazji to może dokonać człowiek wolny, który nie ma już nawet rodziny, bo jak pochowasz swoich rodziców wierzących w przyszłości jak wyrzekniesz się Kościoła? Dzieciom też swoim życia nie umilisz, więc należy się zastanowić czy czasem ktoś postronny nie zapłacze przez taką decyzję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:01  
Cytuj
CYTAT
Tylko jak kopniesz w kalendarz to niech rodzinka nie chodzi i błaga proboszcza ,żeby poświęcił trumnę .
No tak z chwilą podpisania aktu apostazji nie powinien człowiek już do kościoła po nic iść. Matką chrzestną nie można być, ani świadkiem ślubu kościelnego...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:03  
Cytuj
CYTAT
paranienormalna,

wiem wiem! Chciałem pokazać tylko, że oni tworzą swoją wiarę (ja to nazywam Biznes, który ma już 2000 lat), niemającą nic wspólnego z Biblią.
Ja się im wcale nie dziwię. Dokąd znajdą takich co wierzą że woda z solą i popiołem wygania diabła niech zarabiają. Jest wielu innych cwaniaczków na ziemi co korzystają na głupocie innych i robią biznes więc czemu nie księża?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:05  
Cytuj
Religia powstała bardzo dawno temu. Dokładnie wtedy, kiedy pierwszy cwaniak spotkał pierwszego głupca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:05  
Cytuj
CYTAT
Tylko jak kopniesz w kalendarz to niech rodzinka nie chodzi i błaga proboszcza ,żeby poświęcił trumnę .
A co daje pokropienie trumny? No weź tak obrazowo dla paranienormalnej opisz.Umarlak ekstra szybko do nieba dotrze, czy jak?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:07  
Cytuj
CYTAT
Religia powstała bardzo dawno temu. Dokładnie wtedy, kiedy pierwszy cwaniak spotkał pierwszego głupca.
No ale czemu oni sobie baby upatrzyli na owieczki a baranów nic nie ćwiczą? Ani jednego kazania dla barana nie słyszałam, wszystkie do owieczek kierują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:07  
Cytuj
CYTAT
Religia powstała bardzo dawno temu. Dokładnie wtedy, kiedy pierwszy cwaniak spotkał pierwszego głupca.
No ale czemu oni sobie baby upatrzyli na owieczki a baranów nic nie ćwiczą? Ani jednego kazania dla barana nie słyszałam, wszystkie do owieczek kierują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:08  
Cytuj
CYTAT
Religia powstała bardzo dawno temu. Dokładnie wtedy, kiedy pierwszy cwaniak spotkał pierwszego głupca.
No ale czemu oni sobie baby upatrzyli na owieczki a baranów nic nie ćwiczą? Ani jednego kazania dla barana nie słyszałam, wszystkie do owieczek kierują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:08  
Cytuj
CYTAT
Religia powstała bardzo dawno temu. Dokładnie wtedy, kiedy pierwszy cwaniak spotkał pierwszego głupca.
No ale czemu oni sobie baby upatrzyli na owieczki a baranów nic nie ćwiczą? Ani jednego kazania dla barana nie słyszałam, wszystkie do owieczek kierują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:08  
Cytuj
CYTAT
Religia powstała bardzo dawno temu. Dokładnie wtedy, kiedy pierwszy cwaniak spotkał pierwszego głupca.
No ale czemu oni sobie baby upatrzyli na owieczki a baranów nic nie ćwiczą? Ani jednego kazania dla barana nie słyszałam, wszystkie do owieczek kierują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:08  
Cytuj
do paranienormalna


niestety masz rację. Cały ten mechanizm został tak skonstruowany, że żeby być człowiekiem wolnym jest bardzo ciężko! Tak jak człowiek przez miliardy lat ewoluował, tak też kościół ma już 2000 lat doświadczenia w zniewalaniu ludzi. Dokładnie wie jak utrudnić życie takiemu jak ja. Ale ja będę walczył o swoje! Reszta będzie szła za księdzem, jak te kaczuszki (jedna za drugą) o których pisałem wcześniej umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:08  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ja osobiście uważam, że najlepiej wierzyć w "NIE WIEM". Niestety ani KK, Hawking czy Ateiści nie mają dowodów, na to że jest tak, jak oni mówią. Dla Tego nie wiem, co się z nami stanie po śmierci.

Ja wiem co się ze mną stanie......zjedzą mnie robale.


Po co dawac wyżerke robalom umiech ja bede spalona i lżej i bardziej higienicznie umiech))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:10  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Tylko jak kopniesz w kalendarz to niech rodzinka nie chodzi i błaga proboszcza ,żeby poświęcił trumnę .
A co daje pokropienie trumny? No weź tak obrazowo dla paranienormalnej opisz.Umarlak ekstra szybko do nieba dotrze, czy jak?


he he he priorytet mu nakleja na trumnieumiech))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:13  
Cytuj
CYTAT
do paranienormalna


niestety masz rację. Cały ten mechanizm został tak skonstruowany, że żeby być człowiekiem wolnym jest bardzo ciężko! Tak jak człowiek przez miliardy lat ewoluował, tak też kościół ma już 2000 lat doświadczenia w zniewalaniu ludzi. Dokładnie wie jak utrudnić życie takiemu jak ja. Ale ja będę walczył o swoje! Reszta będzie szła za księdzem, jak te kaczuszki (jedna za drugą) o których pisałem wcześniej umiech
Ale po co ci to? Jedynym minusem tej przynależności jest to, że za procenty katolików w rejestrze KK dostaje z budżetu państwa kasę. Gdyby nie konkordat to wcale by to wpływu na przeciętnego Kowalskiego nie miało. Szkoda ci kasy którą dostają za ciebie? I tak ją przejedliby w knajpach jedząc ośmiorniczki to co za różnica?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:15  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Tylko jak kopniesz w kalendarz to niech rodzinka nie chodzi i błaga proboszcza ,żeby poświęcił trumnę .
A co daje pokropienie trumny? No weź tak obrazowo dla paranienormalnej opisz.Umarlak ekstra szybko do nieba dotrze, czy jak?


he he he priorytet mu nakleja na trumnieumiech))
No a jest tu jaki ksiądz, żeby wytłumaczył? Jak już mnie pokropi to chcę ekspresową nalepkę, a nie priorytet. good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:19  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Ja osobiście uważam, że najlepiej wierzyć w "NIE WIEM". Niestety ani KK, Hawking czy Ateiści nie mają dowodów, na to że jest tak, jak oni mówią. Dla Tego nie wiem, co się z nami stanie po śmierci.

Ja wiem co się ze mną stanie......zjedzą mnie robale.


Po co dawac wyżerke robalom umiech ja bede spalona i lżej i bardziej higienicznie umiech))
A jak się obudzę w krematorium???? Z trumny może się wygramolę, ale z 3000 stopni to chyba szans brak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:23  
Cytuj
doparanienormalna,


tu nie chodzi o kasę, którą i tak nigdy nie zobaczę. Polityk czy ksiądz to ....(lepiej dać cenzurę umiech). Ja chcę być człowiekiem wolnym, jak tylko się da! Uwierz mi niełatwe zadanie, a mógłbym nawet powiedzieć niemożliwe. Bo tak jak już napisałem, z jednej strony polityk a z drugiej ksiądz, chcą nami rządzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:24  
Cytuj
CYTAT
doparanienormalna,


tu nie chodzi o kasę, którą i tak nigdy nie zobaczę. Polityk czy ksiądz to ....(lepiej dać cenzurę umiech). Ja chcę być człowiekiem wolnym, jak tylko się da! Uwierz mi niełatwe zadanie, a mógłbym nawet powiedzieć niemożliwe. Bo tak jak już napisałem, z jednej strony polityk a z drugiej ksiądz, chcą nami rządzić.
O co to to nie? A jak może mną porządzić ksiądz jak ja go ostatnio 3 lata temu widziała? Nie zbliżam się do nich i nie chcę żeby oni zbliżali się do mnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:31  
Cytuj
paranienormalna

pisałaś że masz dzieci, chciałbym zapytać w takim razie: czy Twoje dzieci też nie mają styczności z KK? Religią w szkole? Może przez kilka lat będziesz unikać, ale w końcu przyjdzie dzień (czy to z Twojego powodu albo dzieci) że przekroczysz próg kościoła. Tylko z pozoru jesteś wolną osobą (tak Ci się tylko wydaje na dzień dzisiejszy).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:36  
Cytuj
CYTAT
paranienormalna

pisałaś że masz dzieci, chciałbym zapytać w takim razie: czy Twoje dzieci też nie mają styczności z KK? Religią w szkole? Może przez kilka lat będziesz unikać, ale w końcu przyjdzie dzień (czy to z Twojego powodu czy dzieci) ze przekroczysz próg kościoła.
Ale ja nie wyrzekam się Kościoła. Wczoraj obejrzałam reportaż o panu w podeszłym wieku, który powiedział coś takiego: Im bardziej zbliżam się do końca mojej drogi na ziemi tym więcej słyszę zza ściany która stała się tak cienka mimo, że kiedyś była grubym murem. Coraz częściej i dosadniej docierają do mnie odgłosy zza światów i wieści o tym jak tam jest. Wraz z wiekiem ściana coraz więcej głosów przepuszcza......a nie był to wcale żaden moher, a człowiek który od zawsze deklarował się być ateistą. Może i z nami tak się porobi na starość? Nie wolno palić mostów za sobą, a apostazja jest takim zamknięciem drogi do wyznania na zawsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:40  
Cytuj
CYTAT
do paranienormalna


niestety masz rację. Cały ten mechanizm został tak skonstruowany, że żeby być człowiekiem wolnym jest bardzo ciężko! Tak jak człowiek przez miliardy lat ewoluował, tak też kościół ma już 2000 lat doświadczenia w zniewalaniu ludzi. Dokładnie wie jak utrudnić życie takiemu jak ja. Ale ja będę walczył o swoje! Reszta będzie szła za księdzem, jak te kaczuszki (jedna za drugą) o których pisałem wcześniej umiech


Wnioskować można,że znalazłeś receptę na szczęście, a reszta to głupcy-kaczuszki umiech
Jak Ci się uda,to można próbować dalej z zusami itp. osiągniecie wolności absolutnej?
Jest takie powiedzenie,"życie jest na tyle skomplikowane na ile sam je sobie skomplikujesz".Możesz zamknąć drzwi i uważać,że sprawa zamknięta lub babrać się w tym "zniewoleniu".Mamy możliwość podejmowania pewnych wyborów, a prawda? większość wie jak z nią jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:44  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
do paranienormalna


niestety masz rację. Cały ten mechanizm został tak skonstruowany, że żeby być człowiekiem wolnym jest bardzo ciężko! Tak jak człowiek przez miliardy lat ewoluował, tak też kościół ma już 2000 lat doświadczenia w zniewalaniu ludzi. Dokładnie wie jak utrudnić życie takiemu jak ja. Ale ja będę walczył o swoje! Reszta będzie szła za księdzem, jak te kaczuszki (jedna za drugą) o których pisałem wcześniej umiech


Wnioskować można,że znalazłeś receptę na szczęście, a reszta to głupcy-kaczuszki umiech
Jak Ci się uda,to można próbować dalej z zusami itp. osiągniecie wolności absolutnej?
Jest takie powiedzenie,"życie jest na tyle skomplikowane na ile sam je sobie skomplikujesz".Możesz zamknąć drzwi i uważać,że sprawa zamknięta lub babrać się w tym "zniewoleniu".Mamy możliwość podejmowania pewnych wyborów, a prawda? większość wie jak z nią jest.
Człowiek tak naprawdę wolny nigdy nie jest, bo nawet potrzeby fizjologiczne potrafią uzależnić go od pampersa. A co to za nadzór ma niby ksiądz nade mną jak on prawie mnie nie zna?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:47  
Cytuj
do Dalibor


"Ależ skąd, broń Boże" nie uważam że reszta to głupie kaczuszki! Może faktycznie to są mądre kaczuszki, a ta jedna (czyli ja umiech) to ta głupia. Ja uważam że takie siedzenie i dostosowywanie się, mi nie pasuje, wolę mieć wybór.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 21:50  
Cytuj
CYTAT
Człowiek tak naprawdę wolny nigdy nie jest, bo nawet potrzeby fizjologiczne potrafią uzależnić go od pampersa. A co to za nadzór ma niby ksiądz nade mną jak on prawie mnie nie zna?


Ma możliwość podejmowania pewnych wyborów,nawet z pampersem.
Nie wiem za bardzo jaki nadzór masz na myśli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »