NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Wystąpienie z kościoła katolickiego, Jak wystąpić z kościoła katolickiego?
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:18  
Cytuj
ok dzięki! Muszę w tym roku się tym zając!

PS: Dzięki Anatol za stronę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:18  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:20  
Cytuj
CYTAT
Grzesioczesio,

popieram w 100% to co napisałeś w ostatnim poście!

Feniks,

prawdopodobnie się da, ale pewnie trzeba się uzbroić w cierpliwość i długą walkę. Nie rozumiem tego, dla czego nie można tego tak załatwić od ręki?

paranienormalna,

a ja nie namawiam Cię do tego, żebyś robiła tak samo jak ja. Chcesz żeby Twoje dane tam były... cieszę się. Pamiętaj, że są ludzie którym to przeszkadza i nie wierzą w kościół.
Niko nie wściekaj się na mnie, zdjęcia mojego przecież proboszcz nie posiada żeby go spaskudzić: )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:21  
Cytuj
Popieram "przedmówców" nie chce praktykowac to nie praktykuje nie biore koscielnego slubu,nie chrzcze i nie posylam dzieci na religie,do komuni informuje rodzine ze w razie smierci nie chce koscielnego pogrzebu i finito !!!

Macie tez racje ze te wszystkie obrzedy to błazenada nie majaca nic wspolnego z wiara.Mam znajoma z pracy tak praktykujaca i zaprzyjazniona z proboszczem ze czasem mi jej szkoda (wiatr,snieg,mroz,piździ ,a ona nawet co dzien do kosciola jakby swieto wypadalo,rozaniec,gorzkie zale),a...........taka franca jako sasiadka (opowiada jakie piekielko sasiadom robila kiedys i teraz) ,sklócona z cala rodzina nikt do niej nie chodzi oprócz takiej samej corci,ani to to przyjacioł ,ani znajmych ,ani rodziny ,,jęzor wywala co niedziela w kosciele ,a po wyjsciu noz by w plecy wsadziła.Patrzeac na ta jej oblude,zaklamanie i fałsz w stosunku do samej siebie i Boga(bo dla niego lata do koscioła) to mi jej tak po prostu ,po ludzku ŻAL !!!!
Jak tacy ludzie sa w kosciele katolickim to gdzie to 10 przykazan?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:22  
Cytuj
CYTAT
kościół katolicki jest kłamstwem od kiedy watykan przyjął okultyzm.
Ale to niemożliwe! Udowodnij!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:24  
Cytuj
paranienormalna,

proszę bardzo! Znamy wszyscy X przykazań prawda? A czy one nie powinny wyglądać tak -> http://www.podpr(...)lia.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:25  
Cytuj
CYTAT
Popieram "przedmówców" nie chce praktykowac to nie praktykuje nie biore koscielnego slubu,nie chrzcze i nie posylam dzieci na religie,do komuni informuje rodzine ze w razie smierci nie chce koscielnego pogrzebu i finito !!!

Macie tez racje ze te wszystkie obrzedy to błazenada nie majaca nic wspolnego z wiara.Mam znajoma z pracy tak praktykujaca i zaprzyjazniona z proboszczem ze czasem mi jej szkoda (wiatr,snieg,mroz,piździ ,a ona nawet co dzien do kosciola jakby swieto wypadalo,rozaniec,gorzkie zale),a...........taka franca jako sasiadka (opowiada jakie piekielko sasiadom robila kiedys i teraz) ,sklócona z cala rodzina nikt do niej nie chodzi oprócz takiej samej corci,ani to to przyjacioł ,ani znajmych ,ani rodziny ,,jęzor wywala co niedziela w kosciele ,a po wyjsciu noz by w plecy wsadziła.Patrzeac na ta jej oblude,zaklamanie i fałsz w stosunku do samej siebie i Boga(bo dla niego lata do koscioła) to mi jej tak po prostu ,po ludzku ŻAL !!!!
Jak tacy ludzie sa w kosciele katolickim to gdzie to 10 przykazan?
Ja mam taką sąsiadkę, że wszystkim dokucza, wzywa policję jak dziecko mieszkające nad nią pięć minut po 22.00 przez dom przebiegnie, a w niedzielę biegnie do komunii na pokaz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:28  
Cytuj
CYTAT
paranienormalna,

proszę bardzo! Znamy wszyscy X przykazań prawda? A czy one nie powinny wyglądać tak -> http://www.podpr(...)lia.html
A na czym by kapłany nasze biedne zarabiały jakby nie mogły sprzedać ani jednego obrazka i różańca marnej jakości co się szybko zrywa i trzeba nowy kupić? Aleś chitrus...:-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:31  
Cytuj
CYTAT
paranienormalna,

proszę bardzo! Znamy wszyscy X przykazań prawda? A czy one nie powinny wyglądać tak -> http://www.podpr(...)lia.html
To kapłany chciały ulżyć dzieciom co zdają do I Komunii i skróciły Dekalog a Ty teraz o nich takie rzeczy wypisujesz. Do piekła pójdziesz, grzeszny grzeszniku.: ))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:33  
Cytuj
CYTAT
Popieram "przedmówców" nie chce praktykowac to nie praktykuje nie biore koscielnego slubu,nie chrzcze i nie posylam dzieci na religie,do komuni informuje rodzine ze w razie smierci nie chce koscielnego pogrzebu i finito !!!

Macie tez racje ze te wszystkie obrzedy to błazenada nie majaca nic wspolnego z wiara.Mam znajoma z pracy tak praktykujaca i zaprzyjazniona z proboszczem ze czasem mi jej szkoda (wiatr,snieg,mroz,piździ ,a ona nawet co dzien do kosciola jakby swieto wypadalo,rozaniec,gorzkie zale),a...........taka franca jako sasiadka (opowiada jakie piekielko sasiadom robila kiedys i teraz) ,sklócona z cala rodzina nikt do niej nie chodzi oprócz takiej samej corci,ani to to przyjacioł ,ani znajmych ,ani rodziny ,,jęzor wywala co niedziela w kosciele ,a po wyjsciu noz by w plecy wsadziła.Patrzeac na ta jej oblude,zaklamanie i fałsz w stosunku do samej siebie i Boga(bo dla niego lata do koscioła) to mi jej tak po prostu ,po ludzku ŻAL !!!!
Jak tacy ludzie sa w kosciele katolickim to gdzie to 10 przykazan?
Ja też już się nie ożenię, bom żonata babka. Ale z KK nie wystąpię, bo mnie mohery zjedzą z kopytami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:33  
Cytuj
paranienormalna,

wiem wiem! Chciałem pokazać tylko, że oni tworzą swoją wiarę (ja to nazywam Biznes, który ma już 2000 lat), niemającą nic wspólnego z Biblią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 22 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:39  
Cytuj
"Ja też już się nie ożenię, bom żonata babka. Ale z KK nie wystąpię, bo mnie mohery zjedzą z kopytami."

po tej wypowiedzi odechciało mi się cokolwiek Ci wyjaśniać czy też udowadniać, żyj dalej - bądź pozdrowiona, żyj dla moherów bo to dla Ciebie przecież ważne "co ludzie powiedzą"

zmień również swój nick na pierd*lnięta - będzie bardziej adekwatny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:43  
Cytuj
CYTAT
"Ja też już się nie ożenię, bom żonata babka. Ale z KK nie wystąpię, bo mnie mohery zjedzą z kopytami."

po tej wypowiedzi odechciało mi się cokolwiek Ci wyjaśniać czy też udowadniać, żyj dalej - bądź pozdrowiona, żyj dla moherów bo to dla Ciebie przecież ważne "co ludzie powiedzą"

zmień również swój nick na pierd*lnięta - będzie bardziej adekwatny.
To nie o mnie chodzi, a o moje dzieci. Nie bądź wulgarny, bo i powodów brak ku temu. Nie odpisuj mi i koniec tematu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:57  
Cytuj
nighthawk

żyjemy w świecie, gdzie łatwiej jest się dopasować do jakiejś społeczności (ludzi pozornie wierzących - tak ich nazywam umiech), aniżeli wyjść z szeregu (przypomina mi to kaczki, które idą jedna za drugą) i pokazać światu, że jest się innym i ma się swoje zdanie! W tym przypadku ... "boże, co powie na to mój sąsiad/sąsiadka".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:59  
Cytuj
I tak zawsze powrocisz. Przechszty moga sie wypisywac z powodow praktycznych, dla przykladu i na pokaz.

Nie potrzebujesz do tego naszego forum zeby to wiedziec, poszukaj forum tzw. toretykow co jest racjonalne a co nie miesci sie w umysle zdegustowany

sciana mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 19:08  
Cytuj
Szanowny Panie Zumba

tutaj można rozmawiać o wszystkim i o niczym prawda? Jeżeli Panu nie pasuje dany temat, to się go po prostu omija. Możliwe że z tych wskazówek ktoś skorzysta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 19:21  
Cytuj
CYTAT
Grzesioczesio,

popieram w 100% to co napisałeś w ostatnim poście!


Dodam jeszcze że już lata swoje mam i jadłem ostatnio wigilię,w poprzednich latach w kilku innych domach stołach po rodzinie i jest to straszna obłuda ludzie składają sobie życzenia na sztukę,a tak naprawdę to nóż by w plecy wsadził co niekiedy jeden drugiemu,a przy stole wszystkiego naj naj.... itp.Co za człowiek wymyślił żeby tradycja było obiadanie się przez kilka dni do syta niezdrowymi posiłkami a później cierpieć na różne choroby itp.całe te święta to ścienna i nie mam zamiaru w tym uczestniczyć w przyszłości


Tak trochę podobnie:
https://www.youtu(...)CKkDs_Go

"Można się na żreć","po kilku głębszych" itp.

Pewnie jest to prawda,bo z własnego odczucia.Pozostaje więc współczuć ale i uświadamiać w takich sytuacjach,że nie każdy ma takie odczucia.Osobiście są mi obce takie spostrzeżenia,więc nie popieram nawet w 10%.Grzesio czy ktoś Ci na siłę wpycha wieczerze wigilijną?

Zastanawia mnie też fakt pewnych obserwacji:
"Macie tez racje ze te wszystkie obrzedy to błazenada nie majaca nic wspolnego z wiara.Mam znajoma z pracy tak praktykujaca i zaprzyjazniona z proboszczem ze czasem mi jej szkoda (wiatr,snieg,mroz,piździ ,a ona nawet co dzien do kosciola jakby swieto wypadalo,rozaniec,gorzkie zale),a...........taka franca jako sasiadka (opowiada jakie piekielko sasiadom robila kiedys i teraz) ,sklócona z cala rodzina nikt do niej nie chodzi oprócz takiej samej corci,ani to to przyjacioł ,ani znajmych ,ani rodziny ,,jęzor wywala co niedziela w kosciele ,a po wyjsciu noz by w plecy wsadziła.Patrzeac na ta jej oblude,zaklamanie i fałsz w stosunku do samej siebie i Boga(bo dla niego lata do koscioła) to mi jej tak po prostu ,po ludzku ŻAL !!!!

Skoro wiesz kiedy "wywala ten jęzor" to pewnie sporo czasu poświęcasz na wnikliwe obserwacje,może warto zająć się sobą?.
Mam wrażenie,że istnieją takie grupy ludzi,które nie potrafią bez siebie żyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 19:33  
Cytuj
Niestety nauka już udowodniła że Boga człowiek sobie wymyślił od kiedy uzyskał świadomość na etapie rewolucji, niemal w każdym zakątku świata ktoś coś wymyślił i wierzy, lecz jeżeli w coś wierzymy to nie znaczy że coś istnieje lub będzie istnieć świetnie to tłumaczy wybitny astronom i fizyk
stiv hawking i bazując na badaniu i powstaniu wszechświata stwierdza że nie jest potrzebny żaden bóg do powstania tego co mamy dziś, materii,planet, wody,a w konsekwencji tej mieszaniny życia a raczej jego długiej ewolucji od pojedynczej komórki, nie od jakiegoś tam Adama i Ewy itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 19:39  
Cytuj
CYTAT
Popieram "przedmówców" nie chce praktykowac to nie praktykuje nie biore koscielnego slubu,nie chrzcze i nie posylam dzieci na religie,do komuni informuje rodzine ze w razie smierci nie chce koscielnego pogrzebu i finito !!!

Macie tez racje ze te wszystkie obrzedy to błazenada nie majaca nic wspolnego z wiara.Mam znajoma z pracy tak praktykujaca i zaprzyjazniona z proboszczem ze czasem mi jej szkoda (wiatr,snieg,mroz,piździ ,a ona nawet co dzien do kosciola jakby swieto wypadalo,rozaniec,gorzkie zale),a...........taka franca jako sasiadka (opowiada jakie piekielko sasiadom robila kiedys i teraz) ,sklócona z cala rodzina nikt do niej nie chodzi oprócz takiej samej corci,ani to to przyjacioł ,ani znajmych ,ani rodziny ,,jęzor wywala co niedziela w kosciele ,a po wyjsciu noz by w plecy wsadziła.Patrzeac na ta jej oblude,zaklamanie i fałsz w stosunku do samej siebie i Boga(bo dla niego lata do koscioła) to mi jej tak po prostu ,po ludzku ŻAL !!!!
Jak tacy ludzie sa w kosciele katolickim to gdzie to 10 przykazan?


Ale żałość przebija z tych słów.Obserwator życia i zachowań ludzkich.Pomijając już słownictwo i błędy.

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 20:05  
Cytuj
CYTAT
Niestety nauka już udowodniła że Boga człowiek sobie wymyślił od kiedy uzyskał świadomość na etapie rewolucji, niemal w każdym zakątku świata ktoś coś wymyślił i wierzy, lecz jeżeli w coś wierzymy to nie znaczy że coś istnieje lub będzie istnieć świetnie to tłumaczy wybitny astronom i fizyk
stiv hawking i bazując na badaniu i powstaniu wszechświata stwierdza że nie jest potrzebny żaden bóg do powstania tego co mamy dziś, materii,planet, wody,a w konsekwencji tej mieszaniny życia a raczej jego długiej ewolucji od pojedynczej komórki, nie od jakiegoś tam Adama i Ewy itp.


Jaką rewolucje masz na myśli ? i pytanie czy Stiv Hawking może się mylić?

Tu nie znajdzie się porozumienia. Kiedyś oglądałem wywiad z pewnym człowiekiem,który negował istnienie Boga. 5 min. później polecał "Biblie szatana" i opowiadał co daje szatan. Gdzie w tym logika?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 20:26  
Cytuj
Ja osobiście uważam, że najlepiej wierzyć w "NIE WIEM". Niestety ani KK, Hawking czy Ateiści nie mają dowodów, na to że jest tak, jak oni mówią. Dla Tego nie wiem, co się z nami stanie po śmierci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 20:41  
Cytuj
CYTAT
Ja osobiście uważam, że najlepiej wierzyć w "NIE WIEM". Niestety ani KK, Hawking czy Ateiści nie mają dowodów, na to że jest tak, jak oni mówią. Dla Tego nie wiem, co się z nami stanie po śmierci.

Trafimy tam gdzie byliśmy przed poczęciem! Czyli nigdzie? Człowiek tego się boi i szuka już od setek wieków itp.i nie dopuszczamy do siebie prawdy a prawda jest tylko jedna, KK daje nam możliwość życia po życiu i my to "kupujemy" bo tak wygodnie fajnie i nie dopuszczamy prawdy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 20:50  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ja osobiście uważam, że najlepiej wierzyć w "NIE WIEM". Niestety ani KK, Hawking czy Ateiści nie mają dowodów, na to że jest tak, jak oni mówią. Dla Tego nie wiem, co się z nami stanie po śmierci.

Trafimy tam gdzie byliśmy przed poczęciem! Czyli nigdzie? Człowiek tego się boi i szuka już od setek wieków itp.i nie dopuszczamy do siebie prawdy a prawda jest tylko jedna, KK daje nam możliwość życia po życiu i my to "kupujemy" bo tak wygodnie fajnie i nie dopuszczamy prawdy
Nikt nie wie co jest tam po drugiej stronie, a człowiek już tak jest skonstruowany, że boi się nieznanego. To jest przyczyna tej uległości wiernych w stosunku do kleru.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 20:52  
Cytuj
CYTAT
Ja osobiście uważam, że najlepiej wierzyć w "NIE WIEM". Niestety ani KK, Hawking czy Ateiści nie mają dowodów, na to że jest tak, jak oni mówią. Dla Tego nie wiem, co się z nami stanie po śmierci.
Ja wiem co się ze mną stanie......zjedzą mnie robale.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 20:53  
Cytuj
Jednak ten wątek miał sens! Odzywają się do mnie ludzie na prv, którzy dokonali apostazji i potwierdzają że nie jest łatwo! Cieszę się, że są wśród Nas wolni ludzie...


paranienormalna,

ooo w to, to wierzę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 20:56  
Cytuj
CYTAT
Jednak ten wątek miał sens! Odzywają się do mnie ludzie na prv, którzy dokonali apostazji i potwierdzają że nie jest łatwo! Cieszę się, że są wśród Nas wolni ludzie...


paranienormalna,

ooo w to, to wierzę umiech
A ciebie nie zjedzą jak dokonasz apostazji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »