NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Karty przedpłacone - gdzie płacić?, albo jak odzyskać pieniądze
Posty: 1997
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2015r. 18:17  
Cytuj
Nasza firma rozdała pracownikom karty przedpłacone na sport i kulturę. Niestety w Stalowej Woli na basenie nie da się płacić kartą, na siłowni raczej też nie, więc zostaje kino. Ostatecznie inne wydarzenia kulturalne, a takich tutaj nie ma. Mam niewykorzystaną pulę pieniędzy i dzisiaj przepadną jeśli ich nie wykorzystam. Odkryliśmy, że można płacić na Allegro, ale to za mało na elektronikę (choćby na czytnik e-booków). Najlepiej te pieniądze odzyskać. Znacie 100% pewne sposoby? Nie po to firma płaci, by pośrednik sobie wziął.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2015r. 18:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2015r. 18:36  
Cytuj
CYTAT
Nasza firma rozdała pracownikom karty przedpłacone na sport i kulturę. Niestety w Stalowej Woli na basenie nie da się płacić kartą, na siłowni raczej też nie, więc zostaje kino. Ostatecznie inne wydarzenia kulturalne, a takich tutaj nie ma. Mam niewykorzystaną pulę pieniędzy i dzisiaj przepadną jeśli ich nie wykorzystam. Odkryliśmy, że można płacić na Allegro, ale to za mało na elektronikę (choćby na czytnik e-booków). Najlepiej te pieniądze odzyskać. Znacie 100% pewne sposoby? Nie po to firma płaci, by pośrednik sobie wziął.


Bez informacji co to za karty, jaka firma je wydała, ciężko coś Ci pomóc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 4 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2015r. 19:32  
Cytuj
Zobacz na odwrocie karty jakiego banku jest karta😊

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1997
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2015r. 21:09  
Cytuj
Pominę nazwę banku, bo to mogą czytać, natomiast opiszę wam, jak to działa. Firma co pewien okres wpłaca pieniądze na kartę. Nie da się wypłacić ich w bankomacie. Nie da się pójść do spożywczaka i zapłacić nią w kasie. Można płacić tylko za sport i kulturę, np. basen, kino, teatr. Znajomy płacił też u fryzjera i zaakceptowało. Otóż kiedy zakładacie działalność gospodarczą, na formularzu zaznaczacie branżę, jakiej ona dotyczy. Być może banki mają inne sposoby klasyfikacji. Jednak odkryto lukę, że da się płacić na Allegro. Tylko nie bardzo wiem, co za taką kwotę kupić, bo na czytnik e-booków nie starczy. Ważność karty kończy się dziś, a transfer funduszy na nową kosztowałby 50 zł.

Jeden z pomysłów to kupić bilety na jakieś imprezy, a potem odsprzedać.

1 stycznia 2016
Kupiłem bilet pod sceną na Scorpions. Oczywiście w celu odsprzedaży, bo nie będzie mi się chciało tłuc w marcu do Krakowa. Jeśli doliczę cenę przesyłki (8.50 zł) i prowizję (2%) czy to będzie naruszenie Art. 133. KW?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »