NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Dostawca ekologicznych owoców i warzyw,
Posty: 24
Dołączył: 14 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2015r. 16:03  
Cytuj
Szukam osoby, która ma ekologiczne owoce i warzywa (nie pryskane lub z niewielką ilością oprysków) na sprzedaż. Zależy mi, żeby były to uprawy z dala od Stalowej Woli, z terenu, który jest nieskażony, mogę dojechać po odbiór nawet do 50-70 kilometrów. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że cena ich zakupu będzie wyższa, ale chciałbym nawiązać stały kontakt i regularne zakupy. Może znacie kogoś takiego, który hoduję głównie dla siebie i chciałby się podzielić (nie zależy mi na b. dużej ilości). Czekam na odpowiedzi w wątku jak i wiadomości prywatne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2015r. 16:03  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 28 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2015r. 19:56  
Cytuj
Ja zamawiam w Farmie Świętokrzyskiej. Mają Facebooka i strone internetową. Chcesz to zajrzyj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2015r. 08:49  
Cytuj
Taki sprzedawca się mi podoba!
Gratuluję ludeka3!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 27 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2015r. 11:22  
Cytuj
Judeka jak juz bedziesz mial produkty prosze o namiary gdzie sprzedajeszumiech!owoce w super marketach maja tyle wspolnego z owocami co wedliny. Ja kupuje w okolicy od osoby ktora sama hoduje ale to sa sezonowe produkty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 14 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2015r. 11:41  
Cytuj
W woli wyjaśnienia chcę być kupującym, a nie sprzedającym. Chcę kupić dla siebie, a nie na dalszy handel. Zainteresował mnie temat Farmy Świętokrzyskiej i zamówię od nich trochę rzeczy na spróbunek. Może ktoś zna kogoś kto robi dla siebie sezonowo i chciałby coś sprzedać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2015r. 13:51  
Cytuj
Na wiosne otwieram warzywniak i bede miała warzywa i owoce eko.
Jak juz wszystko dogram poinformuje umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 14 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2015r. 07:43  
Cytuj
Proszę napisać skąd będą te ekologiczne warzywa i owoce? Czy sklep ruszy na 100% i gdzie będzie zlokalizowany?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2015r. 09:01  
Cytuj
A sklep na hali, ekożarełko czy jak im tam?
Też mają warzywa i owoce eko raz na jakiś czas. Wędliny i inne rzeczy także, chyba nawet na zamówienie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Gru 2015r. 09:01  
Cytuj
CYTAT
Proszę napisać skąd będą te ekologiczne warzywa i owoce?


To jest bardzo dobre pytanie.

"Uwaga na hasło "Zdrowa żywność". Takim napisem może oznaczyć swój produkt każdy, bo żadne przepisy tego nie regulują. To po prostu chwyt marketingowy i nie dajmy się na to nabrać. Nawet w sklepach z tzw. zdrową żywnością można znaleźć nafaszerowane chemią produkty, które z żywnością bio i eko nie mają nic wspólnego od produktów z supermarketów nie różnią się niczym oprócz dużo wyższej ceny. Warto zawsze zerknąć na skład, czy aby nie ma tam żadnych dodatków.

Nie dajmy się też zwieść nazwom. Producenci starają się nas skusić ekologią, omijając przepisy jak tylko mogą. W sklepach znajdziemy np. herbatki o nazwie "Big-active", które z daleka wyglądają jak "Bio-aktive". Inny producent herbat ma linię ekologiczną "biofix" i drugą, nieekologiczną, w której "o" w "bio" zastąpił rysunkiem czajniczka. Jest też herbata, której nazwę każdy przeczyta jako "ekoland", choć w miejscu "o" jest narysowana cytrynka.

Podobnie z eko wędlinami. Nawet w sklepach ekologicznych jest mnóstwo wędlin wyglądających na produkowane metodami tradycyjnymi. Ich jakość często jest wysoka, ale o tym, czy wędlina jest czy nie jest ekologiczna, musi zaświadczyć certyfikat."

http://wybor(...)cts=true

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »