NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
co będzie gdy ???, co będzie gdy ???
~~uwo
ff
Wysłany: 14 Marz 2009r. 22:09  
Cytuj
Przeczytajcie :
"Wielu z Was mieszka w blokach, w dużych miastach.
Jedynym źródłem Waszego pożywienia, są najbliższe sklepy i supermarkety.
Czy zastanawialiście się, co zaczniecie robić,
gdy okaże się, że w sklepach nagle zaczyna brakować pożywienia ?
Co jeżeli rolnicy z sąsiadujących wiosek nie będą zainteresowani sprzedażą swoich plonów ?
Czy będziemy ich okradać ?
Czy może wyruszymy do lasu polować na dziką zwierzynę ?
Czy rozpocznie się wojna domowa ?
Czy może po prostu będziecie spokojnie, głodni czekać, aż do sklepu przywiozą towar ?
Jaki macie plan awaryjny na tą okazję ? "

"Przypomina mi się sytuacja sprzed kilkunastu lat, kiedy między innymi Ukraińcy przyjeżdżali do nas po jakikolwiek sprzęt rolniczy dzięki, któremu mogli wyhodować ziemniaka czy też wykosić zboże.
Osoby mieszkające w miastach mają małe możliwości, a właściwie żadne, żeby samemu wyżywić choćby nawet najbliższą rodzinę. Ci co mogą wrócić na wieś zrobią to, Ci co zostaną będą walczyć o ostatni bochenek chleba - tutaj przypomina mi się kolejna sytuacji z naszych hipermarketów tuż przed jakimś świętem, kiedy na dzień dwa są całkowicie zamykane, ludzie wyrywają sobie ostatnie pozostałości produktów i co najgorsze stają się agresywni.
Spokojny raczej nikt nie będzie może przez pierwszy okres kiedy będą dojadane ostatnie weki, a potem dopiero się zacznie.
Ale wtedy rząd światowy podaruje nam zmodyfikowaną genetycznie kukurydze i powie bierzcie i jedzcie to dla was, a my upadniemy na kolana w podzięce "

prawda.neostrada.pl mlotek

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2009r. 22:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Marz 2009r. 22:21  
Cytuj
Co do wywoływania różnych uczuć,myślę że potrafi to każdy. Inaczej taki zawód jak aktor nie miałby racji bytu a przecież każdy z nas jest w jakimś sensie aktorem różni nas tylko stopień utalentowania.
Mam nadzieję,że wiąże się to,choćby luźno,z tematem.cool

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hehehe
ff
Wysłany: 15 Marz 2009r. 00:17  
Cytuj
mi to nie grozi
w piwnicy mam 3 tony ziemniaków (po wykopkach)
do roku zabijam 4 świnie więc głód i kryzys mi nie straszny

-a mieszczuchy będą głodować
najlepiej mieszkać na wsi(miec gospodarstwo) a pracować w miescie

 
 
 
 
~~rolnyk
ff
Wysłany: 15 Marz 2009r. 00:25  
Cytuj
zgadzam sie, a jak mieszczuchy przyjadom, to wydlamy ych potraktowac!

 
 
 
 
~~bejtyzjerzowygo
ff
Wysłany: 15 Marz 2009r. 00:36  
Cytuj
aśta gupie

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 15 Marz 2009r. 00:57  
Cytuj
~~uwo aleś mnie ku.wa przestraszył sciana Od jutra zaczynam hodować świnie w piwnicy, moje koty pogonię - wezmę króliki, w doniczkach zamiast draceny i kaktusów zasadzę ryż, ziemniaki i pszenicę a na ścianie wyhoduję sobie jakiegoś boczniaka, i jeszcze duuuże akwarium z karpiami. Jakby tak każdy zrobił to ten rząd światowy (cokolwiek to jest) sam musiałby zeżreć tą \"zmodyfikowaną genetycznie kukurydze\" good
Uff już mi lepiej, dzięki za prawdę 3m sie Niech szmoc będzie z Wami wykrzyknik

 
 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2009r. 01:01  
Cytuj
CYTAT
Przeczytajcie :

ok
CYTAT
"Wielu z Was mieszka w blokach, w dużych miastach.

No tak ...
CYTAT
Jedynym źródłem Waszego pożywienia, są najbliższe sklepy i supermarkety.

Raczej tak ...
CYTAT
Czy zastanawialiście się, co zaczniecie robić,
gdy okaże się, że w sklepach nagle zaczyna brakować pożywienia ?

Nie zastanawialiśmy się gdyż nie ma takiej opcji w ogóle ...
CYTAT
Co jeżeli rolnicy z sąsiadujących wiosek nie będą zainteresowani sprzedażą swoich plonów ?

To kupimy od innych, z dalszych wiosek lub nawet z innych krajów a może nawet wyjdzie taniej. Zawsze się znajdzie ktoś kto chce sprzedać jakieś dobro w momencie kiedy jest na nie odpowiednie zapotrzebowanie.
CYTAT
Czy będziemy ich okradać ?

A niby dlaczego ? Jak nie masz co do "gara" włożyć to idziesz ukraść ?
CYTAT
Czy może wyruszymy do lasu polować na dziką zwierzynę ?

Dzikiej zwierzyny praktycznie w lesie nie ma .... niestety
CYTAT
Czy rozpocznie się wojna domowa ?

Nigdy ... nie w Polsce ...
CYTAT
Czy może po prostu będziecie spokojnie, głodni czekać, aż do sklepu przywiozą towar ?

Czekać tak ale na pewno nie głodni. Każdy powinien mieć zapasów żywienia (i pewnie tyle ma) żeby przetrwać tydzień bez chodzenia na zakupy i uczucia głodu.
CYTAT
Jaki macie plan awaryjny na tą okazję ?

Nie ma planów na takie okazje. - Wyjątkiem oczywiście są kataklizmy i klęski żywiołowe. Wtedy jednak pożywienia może braknąć z braku możliwości dostarczenia go a nie tak jak piszesz, z "widzi mi się" "rolników z okolicznych wiosek" ...
CYTAT
i co najgorsze stają się agresywni.

Ludzie stają się agresywni nie dlatego że muszą sobie wyrywać rzeczy jeden przez drugiego. Jest tak ponieważ jest zbyt duże skupisko ludzi w jednym miejscu, nadmiar hałasu, stęchłego, nieczystego powietrza. Natłok obowiązków "tradycyjnych" też robi swoje gdyż każdy chce wszystko zrobić jak najlepiej a jak wiadomo - wtedy tak się nie da.
CYTAT
Ale wtedy rząd światowy podaruje nam zmodyfikowaną genetycznie kukurydze i powie bierzcie i jedzcie to dla was, a my upadniemy na kolana w podzięce "

A może wymienisz mi chociaż kilka produktów które codzień spożywasz, a które nie są w jakiś sposób modyfikowane. Chemicznie, fizycznie czy też genetycznie - nie ma żadnej różnicy gdyż i tak się to odpowiednia odbija na naszym zdrowiu. Podnoszenie tego do rangi wielkiego zagrożenia zakrawa na zaściankowość w dzisiejszych czasach. Czy mając świadomość że jest nas na świecie kilka miliardów byłbyś w stanie w sposób naturalny wyżywić chociaż połowę z tych ludzi ? W dodatku bezmyślne, wyrywkowe wydzieranie wersów z Pisma Świętego i ubieranie je w takie słowa świadczy o bardzo niskim poziomie Twojej inteligencji ...

g..no prawda ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2009r. 01:31  
Cytuj
CYTAT
najlepiej mieszkać na wsi(miec gospodarstwo) a pracować w miescie

Chłopy - zostańcie wy na tych wsiach, nasza polska ziemia was potrzebuje!! I nie pchajcie się na siłę do miasta, bo co by nie mówić - chłop ze wsi może i czasem wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~mind cleaner
ff
Wysłany: 15 Marz 2009r. 08:03  
Cytuj
ja schrupię sąsiadkę z rózna-to bedzie cos pięknego i smakowitego...

 
 
 
 
~~mieszkaniec
ff
Wysłany: 15 Marz 2009r. 08:58  
Cytuj
CYTAT
zgadzam sie, a jak mieszczuchy przyjadom, to wydlamy ych potraktowac!


Mieszczuchy ci prace daja abyscie do tych swinek mieli za co inne rzeczy dokupic

 
 
 
 
~~c-r
ff
Wysłany: 15 Marz 2009r. 09:53  
Cytuj
a jakie tu w Stalówce mieszczuchy znowu są- nie kpijcie z siebie...

 
 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2009r. 10:09  
Cytuj
CYTAT
a jakie tu w Stalówce mieszczuchy znowu są- nie kpijcie z siebie...


good wielowieś , wielowieś i wielowieś...... good

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »