NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
PRAWDA,
~~True
ff
Wysłany: 13 Marz 2009r. 21:53  
Cytuj
Na osiedlu Młodynie bp Frankowski poświęcił plac pod budowę nowej świątyni pw. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz krzyż, ustawiony tam przez uczestników Drogi Krzyżowej. Przypomniał też, jak na 10 lat władze komunistyczne zatrzymały budowę bazyliki konkatedralnej pw. Matki Bożej Królowej Polski. - Pan Bóg dał, że mieliśmy na tamte trudne czasy niezłomnego arcypasterza abp. Ignacego Tokarczuka, który nie zgodził się na żadne przenoszenie tej świątyni w inne miejsce i doprowadził do zakończenia jej budowy. Obronili też ten kościół mieszkańcy Stalowej Woli, a poświęcił ówczesny metropolita krakowski, późniejszy papież Jan Paweł II - mówił bp Edward Frankowski. Podobnie władze komunistyczne chciały zabrać plac na osiedlu Poręby, wskazany na budowę kościoła. - Postawiliśmy krzyż i obroniliśmy ten plac, na którym postawiliśmy piękną świątynię. Nie miało też być katolickiej uczelni Filii WNoS KUL. Plac, na którym powstała uczelnia, władze komunistyczne chciały nam odebrać w imieniu Najwyższego Sądu Administracyjnego. Postawiliśmy tam krzyż, który poświęciłem i obroniliśmy plac solidarnie, ogromną masą - podkreślił biskup. Stwierdził też: - Wydaje mi się, że jest podobna sytuacja dzisiaj w Stalowej Woli. 20 lat temu, gdy jeszcze byłem proboszczem w Stalowej Woli, władze miasta opracowywały plan zagospodarowania przestrzennego rozbudowy Stalowej Woli. Już wtedy pokazano mi na planie, że stanie nowe, kilkutysięczne osiedle Młodynie, toteż wskazałem miejsce, plac pod budowę kościoła dla tego osiedla. Dla przypomnienia tego faktu wobec tamtędy przeszła procesja Drogi Krzyżowej i wobec ogromnej rzeszy wiernych poświęciłem plac pod budowę świątyni na osiedlu Młodynie i krzyż. Mamy nadzieję, że Stalową Wola ze stalową, czyli mocną wolą zmobilizuje się i stanie tam nowa świątynia, żeby, jak mówił Jan Paweł II, Stalowa Wola była miastem - symbolem wiary ludzi pracy, którzy z wielką godnością i odwagą wznosili swoją świątynię, mimo trudności i gróźb ze strony ówczesnych władz komunistycznych.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2009r. 21:53  
Cytuj

 
 
 
 
~~apudle
ff
Wysłany: 13 Marz 2009r. 22:04  
Cytuj
(ciach)

Bzdura

 
 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2009r. 22:19  
Cytuj
CYTAT
.... Nie miało też być katolickiej uczelni Filii WNoS KUL. Plac, na którym powstała uczelnia, władze komunistyczne chciały nam odebrać w imieniu Najwyższego Sądu Administracyjnego. Postawiliśmy tam krzyż, który poświęciłem i obroniliśmy plac solidarnie, ogromną masą - podkreślił biskup. .......Dla przypomnienia tego faktu wobec tamtędy przeszła procesja Drogi Krzyżowej i wobec ogromnej rzeszy wiernych poświęciłem plac pod budowę świątyni na osiedlu Młodynie i krzyż. ....jak mówił Jan Paweł II, Stalowa Wola była miastem - symbolem wiary ludzi pracy, którzy z wielką godnością i odwagą wznosili swoją świątynię, mimo trudności i gróźb ze strony ówczesnych władz komunistycznych.




PRAWDA!!!!!!

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2009r. 22:21  
Cytuj
DLACZEGODALEJ NIE MOŻNA EDYTOWAĆ POSTÓW???????????????? Stalowa Wola miała być na niebiesko jak coś....:szok:

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2009r. 23:10  
Cytuj
ty katolicka mendo!!!!!co za bzdury tu piszesz?
kościól kradnie w bialy dzien teren miasta czyli nasz tez a ty tu piszesz to jest wasze prawo!!!! szmaciarze zasrani!!! a kto płaci za wasze życie???kościół?zasrana mafia katolicka???pasożyty i tyle!!!banda zboczeńców i złodzeji!!!
wypierd....ć ze Stalowej!!!!!

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2009r. 23:16  
Cytuj
pierdo...a czarna mafia katolicka!!!!jeb.ni szmaciarze!!!a kto palił ludzi na stosach w imie boga???a inkwizycja?a wyprawy krzyżowe wy zakłamane mendy!!!!a teraz krzyz w centrum miasta i drugi kościól przy KUL u!!!skurw...e!!!!
wypierda..ć!

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 12 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2009r. 19:47  
Cytuj
Dobrz, może i wtedy wznosili ją z dumą a teraz tego wszystkiego jest juz za dużo, wirnych coraz mniej a kościołów coraz więcej niczym spożywczaków. Niedługo człowiek gdzie sie nie przekręci to będzie stał kościół. Moim zdaniem to i tak już za dużo ich jest...

susza
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Marz 2009r. 20:43  
Cytuj
Ty Spartan88 chyba jesteś świadkiem Jehowy...
Twoi bracia i siostry chodzą po domach, zaczepiają ludzi na ulicy, ale nikt nie robi z tego afery, ani ich nie wyzywa tak jak ma to miejsce na tym forum w stosunku do Kościoła i księży, a to nie jest w porządku !!!
Obrażasz innych, zastanów się, czy innym wolno obrażać Ciebie?cool girlneutralnycool girl

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 255
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2009r. 21:37  
Cytuj
CYTAT
pierdo...a czarna mafia katolicka!!!!jeb.ni szmaciarze!!!a kto palił ludzi na stosach w imie boga???a inkwizycja?a wyprawy krzyżowe wy zakłamane mendy!!!!a teraz krzyz w centrum miasta i drugi kościól przy KUL u!!!skurw...e!!!!
wypierda..ć!


spartan88 Trochę Cię poniosło.
Każdy ma prawo krytykować ale jakaś (byle jaka ale) kultura obowiązuje.
Ja choć jestem praktykującym katolikiem nie popieram planów budowy tej świątyni. Tu ewidentnie kościół pcha się tam gdzie go nie chcą, metodami wołającymi o pomstę do nieba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Marz 2009r. 22:04  
Cytuj
"Chciałbym wierzyć w to,że ta muzyka sama się broni"
Trzeba przyznać,że jest swego rodzaju fenomenem.

http://www.youtu(...)G3SIkAdU

Chciałbym wierzyć - neokomunista.zarumieniony

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Marz 2009r. 23:59  
Cytuj
To piękna muzyka i nie musi się bronić,
a tych 4 czubków...no cóż skoro nie potafią inaczej interpretować sztuki...

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2009r. 00:13  
Cytuj
Era - Voice Of Gaia - cudo.

Jeżeli chodzi o tych 4 kolesi - nie są aż tak źli umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »