NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Zakup Nowych Opon, nowe letnie opony.
Posty: 288
Dołączył: 10 Paź 2011r.
Skąd: okolice Stalowej Wol
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2015r. 21:36  
Cytuj
Witam. Przymierzam się do zakupu kompletu 4 nowych letnich opon, i się zastanawiam czy teraz kupić na zimę bo może jakieś wyprzedaże są czy nie? Czy lepiej poczekać do wiosny? i na wiosnę kupić nowe oponki. I przy okazji który zakład wulkanizacyjny polecacie w Stalowej Woli, który ma dobre ceny opon.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2015r. 21:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2015r. 22:27  
Cytuj
Nie nastawiałbym się na jakieś super oferty sezonowe, czasami coś się trafia ale bez szału. Jak masz opony do wymiany to wymieniaj umiech

Ja kupuje zawsze w Pamie, ceny albo jak na necie, ale różnica nie wielka, a zero ryzyka w razie czego i do tego montaż gratis. I nie mają ograniczeń tylko do jakiejś marki czy coś - także tu polecam z doświadczenia. Innych sklepów nie próbowałem, bo tam spróbowałem i zostałem jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 10 Paź 2011r.
Skąd: okolice Stalowej Wol
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2015r. 14:44  
Cytuj
Myślę, że te co mam to do wiosny objezdze na nich. A za niedługo jak śnieg spadnie to zimowe będzie trzeba założyć. good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2015r. 23:29  
Cytuj
A kto potrafi dokrecic kola ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2015r. 09:17  
Cytuj
CYTAT
A kto potrafi dokrecic kola ?


Znowu wrócimy do dyskusji z poprzedniego sezonu, jak się powinno odpowiednio dokręcać koła itp itd jezyk
Ja jak pisałem działam tylko z tą Pamą obecnie, tam robią to akceptowalnie, czyli na zakończenie kluczem dyn. dokręcają i w sumie nie ma co marudzić umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2015r. 18:30  
Cytuj
Polecam Vianor w Nisku droga karjowa na rzeszow na warcholach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lis 2015r. 19:30  
Cytuj
CYTAT
A kto potrafi dokrecic kola ?


Chcesz wyrazić swoją opinie na temat klucza dynamometrycznego czy masz problem z dokręceniem koła za pomocą fabrycznego klucza ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 10 Paź 2011r.
Skąd: okolice Stalowej Wol
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2016r. 12:51  
Cytuj
A czy ktoś kupował opony w sklepie Moto-serwis należący do Pks-u? Jeżeli tak to jakie opinie są na temat zakupu u nich?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
dew
dew
dew
Posty: 17
Dołączył: 17 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2016r. 13:49  
Cytuj
AUTO SZWEDO - polecam wymienili, umyli auto. Ładna hala napraw ciepło nie trzeba czekać na dworze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Lut 2016r. 14:11  
Cytuj
CYTAT
czy masz problem z dokręceniem koła za pomocą fabrycznego klucza ?


Nie można, za pomocą "fabrycznego" klucza - prawidłowo dokręcić koła. Pisze o tym nawet w instrukcji obsługi dla użytkownika ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2016r. 15:56  
Cytuj
w listopadzie zamawiałem zimówki na oponeo można wybrać odbiór w stalowej woli w warsztacie oraz umówić sie na daną godzinę i zamontowanie oponok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 20 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 07:08  
Cytuj
Problemem w większości warsztatów w kwestii dokręcania kół jest to, że koła najpierw dokręcane są kluczem pneumatycznym na maksa a potem po postawieniu auta na kołach dokręcane przy użyciu klucza dynamometrycznego. Gwarantuje to że koło nie jest zbyt słabo dokręcone (pod warunkiem dobrze ustawionego i sprawnego klucza) natomiast nie wyklucza faktu zbyt mocnego dokręcenia.
Tak przy okazji opiszę inny problem przy dokręcaniu kół z którym się niestety spotkałem osobiście: jeśli śruby mocujące koło nie przechodzą w piaście przelotowo i za nimi pozostaje jeszcze gwint, to po pewnym czasie może pojawić się w nim korozja. Przy zmianie koła, które ma nieco inne stożki lub bardziej wyrobione może okazać się, że mocno dokręcona śruba oprze się na skorodowanym gwincie niedostatecznie dociskając koło. Gdy to w końcu stwierdziłem, zakupiłem odpowiedni drobnozwojowy gwintownik którym od czasu do czasu można "przekalibrować" (oczyścić z korozji) gwint by potem prawidłowo dokręcić koło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 23 Sie 2009r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 07:43  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A kto potrafi dokrecic kola ?


Chcesz wyrazić swoją opinie na temat klucza dynamometrycznego czy masz problem z dokręceniem koła za pomocą fabrycznego klucza ?


"Na górce" zawsze dokręcają dynamometrycznym więc chyba taki jednak jest w RST, poza tym kupiłem tam już 2 komplety kół w ciągu kilku lat, czerwonym dywanem mnie tam nie witają, ale traktują uczciwie i podchodzą do tematu rzeczowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 08:29  
Cytuj
CYTAT
Problemem w większości warsztatów w kwestii dokręcania kół jest to, że koła najpierw dokręcane są kluczem pneumatycznym na maksa a potem po postawieniu auta na kołach dokręcane przy użyciu klucza dynamometrycznego. Gwarantuje to że koło nie jest zbyt słabo dokręcone (pod warunkiem dobrze ustawionego i sprawnego klucza) natomiast nie wyklucza faktu zbyt mocnego dokręcenia.


Za to powinno być więzienie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 10:08  
Cytuj
CYTAT
Za to powinno być więzienie.


Do czego służy klucz pneumatyczny ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 10:13  
Cytuj
A do czego służy nóż kuchenny? To narzędzie kucharza, a użyty niewłaściwie to narzędzie zbrodni w rękach bandyty!

Coś jeszcze Ci wyjaśnić? Czegoś nie rozumiesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 10:20  
Cytuj
CYTAT
A do czego służy nóż kuchenny? To narzędzie kucharza, a użyty niewłaściwie to narzędzie zbrodni w rękach bandyty!

Coś jeszcze Ci wyjaśnić? Czegoś nie rozumiesz?


Ty mi niczego nie wyjaśniaj,bo Twoja wiedza to tylko gazetowa teoria.
Klucz pneumatyczny ma regulacje momentu dokręcania - dlaczego zarzucasz z góry,ze mechaniki używa go nie właściwie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 13:22  
Cytuj
Kolego Daliborze.

CYTAT
Problemem w większości warsztatów w kwestii dokręcania kół jest to, że koła najpierw dokręcane są kluczem pneumatycznym na maksa


To jest cytat, do którego się odniosłem. I z którym się niestety zgadzam. I nie chodziło autorowi o wkręcenie śruby "do pierwszego oporu", tylko bezczelne "dokręcenie" momentem 2-3x przekraczającym ten właściwy.


CYTAT
Klucz pneumatyczny ma regulacje momentu dokręcania - dlaczego zarzucasz z góry,ze mechaniki używa go nie właściwie ?


Cieszy, że zauważasz możliwość niewłaściwego użycia klucza pneumatycznego. Znaczy, rozumiesz problem. To już naprawdę wiele. Niestety wystarczy się przejść gdziekolwiek, by zobaczyć w jaki sposób są używane takie klucze. Służą do dokręcania ostatecznego. A za to powinno być więzienie.
Oczywiście są wyjątki. Ale to tylko wyjątki.
Również użycie klucza dynamometrycznego w łapach takiego patałacha jest niewłaściwe. Po "kliknięciu" on dalej nim kręci potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »