NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 330 331 332 333 334 335 336 ... » »»
Polityka bez cenzury, Wszystko co jest związane z polityką i politykami.
Posty: 1235
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lip 2021r. 23:01  
Cytuj
No.
Szczególnie Ci których najwięcej , a którzy robią za 12 peelena na kostce , albo za 3200 w fabryce.

Widze ze moja rada zadziałała , bo już sobie buzi na forum dajecie.

Podejrzewam że dupsko sprawdzone u andżeja , przez goscia u którego slownik przestawiono już na nie poprawny politycznie , a który jest fanem filmów o gościach wcielonych w luftwaffe.


P.s

W unimecie skończył sie ponoć tawot.
Przypadek?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2021r. 23:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8436
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Lip 2021r. 05:29  
Cytuj
Takie seksualne skojarzenia. Przypadek?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3187
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2021r. 05:52  
Cytuj
Dementuję pomówienia - filmów nie oglądam. Max Schmeling to bohater godny naśladowania.

Neptuna bolą fakty więc szarpie się z rzeczywistością i próbuje wymyślonych argumentów ad persona których jak wiadomo używa się w przypadku braku racji (podobnie jak jego socjalistyczny towarzysz Bolek.
-Silni wiarą, słabi na umyśle smiech2

Neptun Polacy bogatsi nie będą nawet jak PISorzytnictwo wydrukuje pierdylion miliardów, zabierze i odda pierdylion monet. Defakto naród biednieje.
Gdzie jest 4,000.00 mimalnej? - Pis zjot.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5009
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Lip 2021r. 07:03  
Cytuj
CYTAT
A co powiecie na to ze niemiecka gospodarka skurczyła się w pierwszym pólroczu , dwukrotnie bardziej w stosunku do polskiej z tego samego okresu?



Gdy"wybuchł"kryzys finansowy w Grecji,Niemcy pożyczyli im 100 mld euro.zdegustowany
Za darmo!!!jezyk

Gdzie w tym jest haczyk?chytry
A w tym że "dojczlandy" mieli nadwyżkę w handlu-czyli więcej kasy zarabiali niż wydawali na zakupy.
Nie trzeba jak w czasie II Wojny Światowej, iluś tam dywizji Wehrmachtu,tylko kilka wagonów euro,aby podbić Grecję.ok
Angela wiedziała że kasa się zwróci.Szwaby sprzedają towar przetworzony-maszyny,samochody,elektronikę itd.
Grecy?Plaże,ciepełko,oliwę,sardynki...Czyli gówno całe.potluczony

Szwab ma gdzie odpoczywać,a Angela ma spokój.good

https://demotywatory.pl/658939/Niemcy

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1235
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lip 2021r. 08:55  
Cytuj
CYTAT
Dementuję pomówienia - filmów nie oglądam. Max Schmeling to bohater godny naśladowania.

Neptuna bolą fakty więc szarpie się z rzeczywistością i próbuje wymyślonych argumentów ad persona których jak wiadomo używa się w przypadku braku racji (podobnie jak jego socjalistyczny towarzysz Bolek.
-Silni wiarą, słabi na umyśle smiech2

Neptun Polacy bogatsi nie będą nawet jak PISorzytnictwo wydrukuje pierdylion miliardów, zabierze i odda pierdylion monet. Defakto naród biednieje.
Gdzie jest 4,000.00 mimalnej? - Pis zjot.



To posluchaj czlowieku mocny na umyśle.
Mnie nie boli nic , to ty caly czas narzekasz.

Nie moja wina że jesteś nieudacznikiem i tak narzekasz na swój los ????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1235
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lip 2021r. 08:55  
Cytuj
CYTAT
Dementuję pomówienia - filmów nie oglądam. Max Schmeling to bohater godny naśladowania.

Neptuna bolą fakty więc szarpie się z rzeczywistością i próbuje wymyślonych argumentów ad persona których jak wiadomo używa się w przypadku braku racji (podobnie jak jego socjalistyczny towarzysz Bolek.
-Silni wiarą, słabi na umyśle smiech2

Neptun Polacy bogatsi nie będą nawet jak PISorzytnictwo wydrukuje pierdylion miliardów, zabierze i odda pierdylion monet. Defakto naród biednieje.
Gdzie jest 4,000.00 mimalnej? - Pis zjot.



To posluchaj czlowieku mocny na umyśle.
Mnie nie boli nic , to ty caly czas narzekasz.

Nie moja wina że jesteś nieudacznikiem i tak narzekasz na swój los ????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2021r. 09:59  
Cytuj
CYTAT
A co powiecie na to ze niemiecka gospodarka skurczyła się w pierwszym pólroczu , dwukrotnie bardziej w stosunku do polskiej z tego samego okresu?




WOW. I teraz PKB Niemiec jest na poziomie 70% obecnego PKB Polski. W ogóle to Niemcy zaczęli właśnie masową emigrację zarobkową do Polski. Niemcy musiały się zapożyczyć w Polsce, by utrzymać budżet w ryzach...

A nie chwila...

Dalej jesteśmy w tyle za ogarniętymi kryzysem Niemcami.

CYTAT



A tacy jak ty ,wyborcy POKO - widzowie TVN, to nie mają według ciebie , obsesji na punkcie ryżego? Jak to jest z wami h***?umiech


Nie wiem. To Ty tutaj FiutkuPiSiorku1313 wypisujesz ciągle posty o Tusku, poza Tobą nikt tego nie robi. Więc zapytaj tego pisiora w lustrze, jak staniesz przed nim.

A co do Igrzysk Olimpijskich :( zacytuję polskiego męża stanu i klasyka:
"Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa. :("

Fiutku1313 i art2dekopropagandy - przypomnijcie mi czyje to słowa... Ciężko mi sobie przypomnieć, ale to chyba ktoś, kto obecnie jest wysoko w strukturach polskiej władzy.

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10598
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lip 2021r. 16:11  
Cytuj
Świetny wynik na tle Niemców. Gdyby u nas płace były równe niemieckim to dopiero poznalibyśmy relatywną prawdę o konkurencyjności naszego biznesu. Na dzisiaj jest zdecydowanie,,, zaradny.
Hamurabe masz jakieś napięcia?

PS.
Chiny tez zaczęły od montowni, ale w 30 lat poszło im do przodu zamiast na zmywak albo wieczny ryziu jako kamień węgielny polskiej przedsiębiorczości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3187
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2021r. 18:28  
Cytuj
Przecież to ty dotychczas byłaś przeciw pracowaniu w montowniach. Ja ci mówiłem że że dziękować trzeba że jest praca. Nie jest to jednak zasługą Pislodziejstwa a raczej dzięki P.O. smiech2

Cieszę się że zmieniłaś zdanie czym przyznajesz mi rację.

Niestety Ruski Ład uderza w Polską przedsiębiorczość.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10598
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lip 2021r. 19:09  
Cytuj
Przez chwile to ja mogę przytrzymać walizkę Regresie,

Obrazek
,,,ale przez 30 lat to nie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Lip 2021r. 19:29  
Cytuj
CYTAT



A tacy jak ty ,wyborcy POKO - widzowie TVN, to nie mają według ciebie , obsesji na punkcie ryżego? Jak to jest z wami h***?umiech


Nie wiem. To Ty tutaj FiutkuPiSiorku1313 wypisujesz ciągle posty o Tusku, poza Tobą nikt tego nie robi. Więc zapytaj tego pisiora w lustrze, jak staniesz przed nim.

A co do Igrzysk Olimpijskich :( zacytuję polskiego męża stanu i klasyka:
"Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa. :("

Fiutku1313 i art2dekopropagandy - przypomnijcie mi czyje to słowa... Ciężko mi sobie przypomnieć, ale to chyba ktoś, kto obecnie jest wysoko w strukturach polskiej władzy.[/cytat]



Może tak zrobię h***, ten myk z lustrem rzecz jasna. Chodziło mi bardziej o to że ty i reszta waszej menażerii oglądając codziennie TVN , słuchając o gwałconej praworządności , pewnie pokłada nadzieję w rudym. No wiesz , przyjdzie i przywróci ład konstytucyjny. I Janka Burego wraz z sędzią Żurkiem do KRS...umiech


Nie oglądam Igrzysk Olimpijskich , dlatego nie wiem do czego pijesz, h***. Generalnie do słów polityków podchodzę z rezerwą, nieważne z jakiej opcji. Tobie również to zalecam , a szczególnie nie ufaj ryżemu, h***. Bo jak mówi stare powiedzenie: na dziesięciu rudych jedynastu jest fałszywych...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5009
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Lip 2021r. 23:17  
Cytuj
Z Matełuszem,qrva yeb@na mać, debile przesadzili...mlotek
A myślałem, źe co jest popyerdolone,już widziałem,albo zrobiłem.sciana
A jednak...good
Szacun!!!zaklopotany

https://demot(...)-tablice

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2021r. 10:01  
Cytuj
CYTAT
Może tak zrobię h***, ten myk z lustrem rzecz jasna. Chodziło mi bardziej o to że ty i reszta waszej menażerii oglądając codziennie TVN , słuchając o gwałconej praworządności , pewnie pokłada nadzieję w rudym. No wiesz , przyjdzie i przywróci ład konstytucyjny. I Janka Burego wraz z sędzią Żurkiem do KRS...umiech


Nie oglądasz, ale jesteś świetnie poinformowany - kogo próbujesz FiutkuPiSiorku1313 oszukiwać. Ja tam nie wiem, co jest w ich ramówce. Za to dzięki Tobie jestem informowany na bieżąco. Jak Ci wyłączą sygnał TVN to skąd będziesz brał informacje?

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Lip 2021r. 11:53  
Cytuj
Niech będzie że masz rację h***...umiech



TVN nie oglądasz, na POKO nie głosujesz, i jak cała wasza menażeria stawiasz na Konfę...umiech



Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10598
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Lip 2021r. 18:07  
Cytuj
Donek trzyma się zielonych, anty szczepionkowej ulicy i anty polskiej zagranicy. Totalni siedzom cicho sza cool girl Biały Szymon zna swoje miejsce w szeregu. Dostarczył, wiec może odejść jak Petru.

Emocje, ej tam emocje für Deutschland.

https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/wojewodztwa-wolne-od-lgbt-moga-stracic-fundusze-ue-do-2027-r/yn60qte,3796b4dc

Wita rozumita cool girl straszą nas.
Ks. prof. Oko niemiecki praworządny sąd skazał nieprawomocnie na 5000 ojro zamiennie na 4 miesiące więzienia bo w publikacji w naukowym periodyku odważył się wypowiedzieć ze w KK są dewianci, pedosy i aktywni homoseksualiści po szafach.
Politycznie poprawna wersja brzmi: wyłącznie pedosy, Lawendowej Mafii niet. Liberalna lewica aktywnych gejów tam nie widzi, bo gejów tam chce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8436
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Lip 2021r. 18:03  
Cytuj
Ciekawie o inflacji piszą na mBank research chytry

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 28 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lip 2021r. 18:52  
Cytuj
CYTAT
Ciekawie o inflacji piszą na mBank research chytry

Co ty chcesz. Przecież wynagrodzenia polaków rosną szybciej niż inflacja.
Straszysz i wywołujesz niepotrzebną dezorientację cool girl
Nie bedzie nam niemiec mówił jak mamy żyć!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8436
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Lip 2021r. 19:07  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ciekawie o inflacji piszą na mBank research chytry

Co ty chcesz. Przecież wynagrodzenia polaków rosną szybciej niż inflacja.
Straszysz i wywołujesz niepotrzebną dezorientację cool girl
Nie bedzie nam niemiec mówił jak mamy żyć!


Czyli po moim wpisie obleciał cię strach? Nie to było moim celem. No ale wyszło jak wyszło. Przepraszam za niepotrzebne narażenie na stres.

Mi Niemiec nie mówi jak mam żyć. Bo Jarek to nie Niemiec co Chybachytry

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3187
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2021r. 20:15  
Cytuj
Cymbał powiela narrację z TVPis. Nie zauważa jednak że bazą porównawczą jest rok pandemii i lokdałnu. Rzeczywiście inflacja pożera w tym momencie wynagrodzenia. Na szczęście prognozy na rynku pracy są dobre dzięki efektowi polityki prowadzonej jeszcze za PO (jak to słusznie zauważyła @art2deco) smiech2

Reasumując bogacili byśmy się bez wysokiej inflacji. Niektórzy jednak zadowoleni że wyplata jest stale krotnie mniejsza niż w krajach rozwiniętych i relatywnie stoi w miejscu. Bo im w telewizji tak mówili że przyjdzie Tusk i sprzeda nas Niemcom jak to zrobili PISorzyty w zamian za kredyt z UE.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Lip 2021r. 11:42  
Cytuj
Regresie a ty nie budzisz się przypadkiem w środku nocy, ze strachu , że przyjdzie hiperinflacja i cię zje?umiech


Między nami , tylko nie rozgłaszaj tego nikomu, pietruszka ma znowu kosztować 15 złotych. Kup sto kilo i trzymaj gdzieś pod kluczem. Bo jak wygłodniali wyborcy PiS, niczym zombie, rzucą się kraść i szabrować , to Wenezuela może się okazać miłym wspomnieniem. TVP ich zmanipulowała , ale nawet oni niedługo poznają prawdę. Obiektywną , rzecz jasna, wprost do sztabu bezpartyjnych wolnościowiców z centrali POKO płynącą...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1235
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Lip 2021r. 11:49  
Cytuj
CYTAT
Cymbał powiela narrację z TVPis. Nie zauważa jednak że bazą porównawczą jest rok pandemii i lokdałnu. Rzeczywiście inflacja pożera w tym momencie wynagrodzenia. Na szczęście prognozy na rynku pracy są dobre dzięki efektowi polityki prowadzonej jeszcze za PO (jak to słusznie zauważyła @art2deco) smiech2

Reasumując bogacili byśmy się bez wysokiej inflacji. Niektórzy jednak zadowoleni że wyplata jest stale krotnie mniejsza niż w krajach rozwiniętych i relatywnie stoi w miejscu. Bo im w telewizji tak mówili że przyjdzie Tusk i sprzeda nas Niemcom jak to zrobili PISorzyty w zamian za kredyt z UE.



Skąd wiesZ co wmowili jak ty tv nie ogladasz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Lip 2021r. 12:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2021r. 13:04  
Cytuj
Jakiś komentarz forumowe pisiory: Fiutku1313 i Kał2dekopropagandy o ostatnich podwyżkach dla posłów (polityków)?

Czy też uważacie jak Beatka Szydło, że "te pieniądze im się po prostu należały"?

Może napiszecie, jaką "podwyżkę" dostała Pani Prezydentowa?

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Lip 2021r. 14:07  
Cytuj
Sam nie wiem, h***. Przede wszystkim dla mnie Sejm a zwłaszcza Senat , to zwykły cyrk. Zamiast słoni i klaunów są wybrańcy narodu, ale też potrafią rozbawić widzów. Jak dla mnie to powinno się zlikwidować Senat , a Sejm zmniejszyć o połowę. Pieniądze w ten sposób zaoszczędzone dać pozostałym parlamentarzystom. Czynne i bierne prawo wyborcze dla ludzi o minimum 100 IQ, i może wtedy posłanka Jachira zajęłaby się czymś pożytecznym...umiech


A w TVN co o tym mówią , h***? A wasza centrala?umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2021r. 15:51  
Cytuj
CYTAT
A w TVN co o tym mówią , h***? A wasza centrala?umiech


A to trzeba by Ciebie zapytać. Ty jesteś Fiutku1313 tutaj ekspertem od ramówki TVN, nie ja.

CYTAT
Sam nie wiem, h***. Przede wszystkim dla mnie Sejm a zwłaszcza Senat , to zwykły cyrk. Zamiast słoni i klaunów są wybrańcy narodu, ale też potrafią rozbawić widzów. Jak dla mnie to powinno się zlikwidować Senat , a Sejm zmniejszyć o połowę. Pieniądze w ten sposób zaoszczędzone dać pozostałym parlamentarzystom. Czynne i bierne prawo wyborcze dla ludzi o minimum 100 IQ, i może wtedy posłanka Jachira zajęłaby się czymś pożytecznym...umiech


Klasyczna pisiorska odpowiedź - niby na temat, ale jednak nie. Nie pytałem Cię o to, czy należy ograniczyć liczbę parlamentarzystów oraz jakie masz propozycje, co do zmiany ordynacji wyborczej, ale jak się zapatrujesz, że Twoi ukochani faworyci z PiS właśnie napluli społeczeństwu w twarz. Przyznaję - sprytnie to zrobili - podpisem prezydenta, który już o reelekcję nie musi walczyć, to ma gdzieś polityczne skutki swojej decyzji.

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 330 331 332 333 334 335 336 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »