NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 261 262 263 264 265 266 267 ... » »»
Polityka bez cenzury, Wszystko co jest związane z polityką i politykami.
Posty: 8452
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Lut 2021r. 19:54  
Cytuj
CYTAT
Andrzejku być może nieprecyzyjnie się wyrażam , być może to moja wina. W każdym razie większość ludzi w OFE nie miało żadnego wyboru. Teraz mają...umiech


A ty do którego funduszu byłeś naganiaczem? Zanim poszedłeś w lichwę - rzecz jasna...umiech



Ach, zabrakło argumentu. Kwiat inteligencji.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2021r. 19:54  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Lut 2021r. 19:58  
Cytuj
A dlaczego Andrzejku tak piszesz? Czyżbyś wstydził się swojej chwalebnej przeszłości?umiech


No i co z tym hujowozrobionym? Daliście mu tą podwyżkę w sztabie bezpartyjnych wolnościowców czy po prostu sam zbzikował od oglądania TVN-u?umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Lut 2021r. 19:59  
Cytuj
To jak Andrzejku byłeś naganiaczem do OFE , czy to są pomówienia kwiatu inteligencji?umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8452
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Lut 2021r. 20:01  
Cytuj
CYTAT
A dlaczego Andrzejku tak piszesz? Czyżbyś wstydził się swojej chwalebnej przeszłości?umiech


No i co z tym hujowozrobionym? Daliście mu tą podwyżkę w sztabie bezpartyjnych wolnościowców czy po prostu sam zbzikował od oglądania TVN-u?umiech


Nie mam się czego wstydzić. Ty najwyraźniej już nie masz nic do wniesienia w temacie więc zaczynasz swoją śpiewkę.

Kwiat inteligencji.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Lut 2021r. 20:48  
Cytuj
A przynajmniej na byciu naganiaczem do OFE dobrze zarobiłeś Andrzejku? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10802
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Lut 2021r. 20:56  
Cytuj
Nie rób z Anżeja takiego potwora żeby zabierał biednym i dawał bogatym cool

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 02:34  
Cytuj
CYTAT
juśdzielcu

musisz mieć kompleks na punkcie swojego wieku, płci i wykształcenia

teraz rozumiem dlaczego chlejesz i obrażasz

***** juśdzielca


Jestem normalnym facetem, a nie ciotą.całus
A Ty?co
Mam lat tyle ,ile mam.jezyk
Nie wstydzę się.zarumieniony
Fakt.Jestem starszy o jeden dzień niz wczoraj,ale młodszy o jeden,niż będę jutro.Chyba,że wcześniej umrę.placze
Ale na to nie licz,"Ynteligęncie".sciana


Nie wykształcenie świadczy o inteligencji,bo ono czasem je wyprzedza.zdegustowany
Twój OHP robi wrażenie.:szok:

Nie chleję,ale piję.Gdybym chlał,byłoby to o połowę mniej.good
Stać mnie na to.Forsy mam w "hooy" i mi starcza na co chcę.3m sie
Jak odpierdolę kiedyś"kitę"to i tak kasy ze sobą nie zabiorę.neutralny

Żyję pewnie dwa razy dłużej niż Ty, gimbusie,a że po pijaku widzę podwójnie, to liczy się że jest razy cztery.ok

Przeczytaj ze zrozumieniem, kto kogo obraża.mlotek
Pamiętaj-Są inni którzy czytają nasze wpisy.
To ich obrażasz,bo mnie to wali.jezyk
Mnie może obrazić TYLKO ktoś inteligentny,a w Twoim przypadku...zaklopotany

https://demot(...)wyzwanie

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3244
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 05:34  
Cytuj
CYTAT
Nie rób z Anżeja takiego potwora żeby zabierał biednym i dawał bogatym cool


Znaczenie lepiej okraść tego który już się dorobił- bo jest z czego. mlotek
Kradną ale tłumaczą że komuś wcześniej udało się ukraść więcej.
Dlatego nazywam ich PISłodziejami. umiech

Udają prawicę a logika wyrobiona za poprzedniego socjalizmu.

Prawdą jest że jest że jak się kogoś okradanie to własny dobrobyt rośnie. Do czasu.

Okradanie ciągle nowych grup społecznych to strategia PISłodziei. Nie istotne już nawet że kradną tym którym następnie dają "darmo". Liczy się gest. Ciemny lud i tak się nie połapie.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8452
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 06:20  
Cytuj
CYTAT
A przynajmniej na byciu naganiaczem do OFE dobrze zarobiłeś Andrzejku? umiech


Widzę, że proces propagandy rozpoczęty. Edek udowodnij, że naganiała do OFE, napisz ile zarobiłem i wszystko co związane z moją pracą w OFE.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 06:54  
Cytuj
widzę, ze ostatnio lubicie pracować razem

... to coś głębszego?

bueeee fuj

nie pytałem


***** sztabowców

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 07:41  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A przynajmniej na byciu naganiaczem do OFE dobrze zarobiłeś Andrzejku? umiech


Widzę, że proces propagandy rozpoczęty. Edek udowodnij, że naganiała do OFE, napisz ile zarobiłem i wszystko co związane z moją pracą w OFE.



No co ty Andrzejku. Moja ciekawość nie sięga tak głęboko...umiech


To naprawdę twoja sprawa ile zarobiłeś na naganianiu do OFE , i w lichwie...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 07:45  
Cytuj
wielu naganiaczy z ofe nie dostało nic

robili morde z trampka ze free

może klakier taki bojowy, bo dał sie wyruchać


***** sztabowców

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 07:49  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8452
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 08:57  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
A przynajmniej na byciu naganiaczem do OFE dobrze zarobiłeś Andrzejku? umiech


Widzę, że proces propagandy rozpoczęty. Edek udowodnij, że naganiała do OFE, napisz ile zarobiłem i wszystko co związane z moją pracą w OFE.



No co ty Andrzejku. Moja ciekawość nie sięga tak głęboko...umiech


To naprawdę twoja sprawa ile zarobiłeś na naganianiu do OFE , i w lichwie...umiech


Nic nie zarobiłem.

Zaorałem cię w temacie OFE bo wykazałeś się totalnym brakiem wiedzy (jak zwykle zresztą), więc próbujesz manipulacji i przedstawiasz mnie w złym świetle. typowe dla takiego kwiatu inteligencji. Jesteś pisowskim zerem.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 09:32  
Cytuj
zaorać to ty możesz ziemię w doniczce klakier

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 10:35  
Cytuj
Andrzejku, co napisałem niewłaściwego w sprawie wyboru w OFE a PPK? Jeżeli chcesz zrezygnować z PPK rezygnujesz , z OFE nie miałeś takiej możliwości. Tak samo z dziedziczeniem składek?umiech


Gdybym był złośliwy to bym napisał że wolę być kwiatem inteligencji i piswskim zerem anieżeli byłym lichwiarzem. Niemniej nie jestem złośliwy i tak nie napiszę...umiech



Z tym zaoraniem to jeśli to poprawi ci humor , to niech ci będzie...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 10:36  
Cytuj
W dalszym ciągu nie doczekałem się odpowiedzi w kwestii wzrostu aktywności hujowozrobionego...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 11:32  
Cytuj
no jak

kandydat na sztabowca

na razie podnosi mydełko regresikowi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8452
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 11:54  
Cytuj
CYTAT
Andrzejku, co napisałem niewłaściwego w sprawie wyboru w OFE a PPK? Jeżeli chcesz zrezygnować z PPK rezygnujesz , z OFE nie miałeś takiej możliwości. Tak samo z dziedziczeniem składek?umiech


Gdybym był złośliwy to bym napisał że wolę być kwiatem inteligencji i piswskim zerem anieżeli byłym lichwiarzem. Niemniej nie jestem złośliwy i tak nie napiszę...umiech



Z tym zaoraniem to jeśli to poprawi ci humor , to niech ci będzie...umiech


Warto wiedzieć o czym się pisze.


Śmierć członka OFE powoduje ustanie członkowstwa w OFE. W związku z tym konieczne jest dokonanie podziału i wypłaty zgromadzonych środków. Zasady wg których należy tego dokonać zostały określone w rozdziale 13 ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych.

Warto pamiętać, aby przy zawieraniu umowy z otwartym funduszem wskazać imiennie jedną lub więcej osób, na których rzecz ma nastąpić, po naszej śmierci, wypłata środków nie wykorzystanych. Co ważne członek otwartego funduszu może w każdym czasie zmienić poprzednią dyspozycję, wskazując inne osoby uprawnione do otrzymania środków po jego śmierci.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli w chwili śmierci członek otwartego funduszu pozostawał w związku małżeńskim, fundusz dokonuje wypłaty transferowej połowy środków zgromadzonych na rachunku zmarłego na rachunek małżonka zmarłego w otwartym funduszu, w zakresie, w jakim środki te stanowiły przedmiot małżeńskiej wspólności majątkowej.

Wypłata transferowa jest dokonywana w ostatnim dniu roboczym lutego, maja, sierpnia i listopada, nie wcześniej jednak niż w terminie 1 miesiąca, po przedstawieniu przez małżonka zmarłego odpisu aktu zgonu, odpisu aktu małżeństwa oraz pisemnego oświadczenia stwierdzającego, czy do chwili śmierci członka funduszu nie zaszły żadne zmiany w stosunku do treści oświadczenia o stosunkach majątkowych między małżonkami.

Spadek

Środki zgromadzone na rachunku zmarłego członka OFE, które nie zostaną przekazane w formie wypłaty transferowej na rachunek małżonka, przekazywane są osobom wskazanym przez zmarłego, a w przypadku braku osoby wskazanej – w częściach równych członkom najbliższej rodziny zmarłego. Jeżeli nie ma członków najbliższej rodziny, środku te wchodzą w skład spadku.

Otwarty fundusz dokonuje wypłaty środków należnych osobie wskazanej przez zmarłego w terminie 3 miesięcy, nie wcześniej jednak niż w terminie 1 miesiąca, od dnia przedstawienia funduszowi urzędowego dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby uprawnionej. Co ważne wypłata środków przypadających małżonkowi zmarłego może być przekazana na jego żądanie na rachunek w otwartym funduszu.

Należy również wyjaśnić, że wypłata dokonywana bezpośrednio na rzecz osoby wskazanej przez zmarłego następuje w formie wypłaty jednorazowej lub w formie wypłaty w ratach płatnych przez okres nie dłuższy niż 2 lata, zgodnie z pisemną dyspozycją osoby uprawnionej.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 12:03  
Cytuj
ty zazwyczaj nie wiesz o czym piszesz, lub kłamiesz


***** klakierka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 15:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Andrzejku, co napisałem niewłaściwego w sprawie wyboru w OFE a PPK? Jeżeli chcesz zrezygnować z PPK rezygnujesz , z OFE nie miałeś takiej możliwości. Tak samo z dziedziczeniem składek?umiech


Gdybym był złośliwy to bym napisał że wolę być kwiatem inteligencji i piswskim zerem anieżeli byłym lichwiarzem. Niemniej nie jestem złośliwy i tak nie napiszę...umiech



Z tym zaoraniem to jeśli to poprawi ci humor , to niech ci będzie...umiech


Warto wiedzieć o czym się pisze.


Śmierć członka OFE powoduje ustanie członkowstwa w OFE. W związku z tym konieczne jest dokonanie podziału i wypłaty zgromadzonych środków. Zasady wg których należy tego dokonać zostały określone w rozdziale 13 ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych.

Warto pamiętać, aby przy zawieraniu umowy z otwartym funduszem wskazać imiennie jedną lub więcej osób, na których rzecz ma nastąpić, po naszej śmierci, wypłata środków nie wykorzystanych. Co ważne członek otwartego funduszu może w każdym czasie zmienić poprzednią dyspozycję, wskazując inne osoby uprawnione do otrzymania środków po jego śmierci.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli w chwili śmierci członek otwartego funduszu pozostawał w związku małżeńskim, fundusz dokonuje wypłaty transferowej połowy środków zgromadzonych na rachunku zmarłego na rachunek małżonka zmarłego w otwartym funduszu, w zakresie, w jakim środki te stanowiły przedmiot małżeńskiej wspólności majątkowej.

Wypłata transferowa jest dokonywana w ostatnim dniu roboczym lutego, maja, sierpnia i listopada, nie wcześniej jednak niż w terminie 1 miesiąca, po przedstawieniu przez małżonka zmarłego odpisu aktu zgonu, odpisu aktu małżeństwa oraz pisemnego oświadczenia stwierdzającego, czy do chwili śmierci członka funduszu nie zaszły żadne zmiany w stosunku do treści oświadczenia o stosunkach majątkowych między małżonkami.

Spadek

Środki zgromadzone na rachunku zmarłego członka OFE, które nie zostaną przekazane w formie wypłaty transferowej na rachunek małżonka, przekazywane są osobom wskazanym przez zmarłego, a w przypadku braku osoby wskazanej – w częściach równych członkom najbliższej rodziny zmarłego. Jeżeli nie ma członków najbliższej rodziny, środku te wchodzą w skład spadku.

Otwarty fundusz dokonuje wypłaty środków należnych osobie wskazanej przez zmarłego w terminie 3 miesięcy, nie wcześniej jednak niż w terminie 1 miesiąca, od dnia przedstawienia funduszowi urzędowego dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby uprawnionej. Co ważne wypłata środków przypadających małżonkowi zmarłego może być przekazana na jego żądanie na rachunek w otwartym funduszu.

Należy również wyjaśnić, że wypłata dokonywana bezpośrednio na rzecz osoby wskazanej przez zmarłego następuje w formie wypłaty jednorazowej lub w formie wypłaty w ratach płatnych przez okres nie dłuższy niż 2 lata, zgodnie z pisemną dyspozycją osoby uprawnionej.





Ok Andrzejku niech będzie że ws spadku OFE nie różnią się od PPK. Przyznaje się do błędu i biję się w pierś. Chciałbym jednakowoż zauważyć że nie mam twojego doświadczenia zawodowego w "finansjerze" i nie mogę znać się na tym tak dobrze jak ty...umiech


W dalszym ciągu podtrzymuję tezę że możliwość rezygnacji z PPK jest daleko lepsza od braku możliwości rezygnacji z OFE...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8452
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 16:00  
Cytuj
https://bizne(...)eR-VreYk

" TARGET="_blank">

500 plus miało być marchewką, dzięki której Polacy rzucą się do prokreacji i poprawią demograficzne perspektywy kraju. Świadczenie nie zadziałało, gdy więc rząd ogłosił prace nad nowymi rozwiązaniami mającymi skłonić do zakładania rodzin, pojawiły się obawy o chęć sięgnięcia po kij i wprowadzenia podatku bykowego.
Więcej: https://bizne(...)eR-VreYk



Co jeszcze?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 16:05  
Cytuj
Podobno mają wprowadzić to bykowe łącznie z penalizacją antykoncepcji. Ludzie będą uprawiać seks bez zabezpieczenia i będzie mnóstwo nowych poczęć. Aborcja jest zakazana więc to powinno rozwiązać problem niskiej dzietności u kobiet...umiech



Andrzejku czy uważasz podobnie jak ja że lepsza możliwość rezygnacji z PPK , niż brak możliwości rezygnacji z OFE? Czy masz inne zdanie?umiech


Gdzie jest h***?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 16:08  
Cytuj
Regresie to coś dla ciebie ,ty farbowany lisie , zakało wolnościowości...umiech



https://mobile.twitter.com/SwimmingCircus/status/1362758794636390406

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3244
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2021r. 16:40  
Cytuj
Nic tam nie znalazłem komuszy roszczeniowcu. Możesz jaśniej?

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 261 262 263 264 265 266 267 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »