NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Polska jest krajem katolickim?, K,K
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 08:38  
Cytuj
Obrazek

Ostatnie wydarzenia w naszym pięknym kraju sprawiły że zacząłem się zastanawiać czy nadal jesteśmy krajem katolickim/chrześcijańskim. Od kilku dni wałkujemy tematy o emigrantach i całkowitym zakazie aborcji nie wiem Gdy głowa K.K liberalizuje podejście do aborcji u nas (nie)PiS chce je zaostrzyć ... nie wiem ... Gdy ta sama głowa namawia do przyjmowania potrzebujących ten sam PiS neguje jego słowa a koalicjant Gowin wręcz mówi o słowach papieża (zaklopotany) że w tej sprawie się myli (stosując się do nauczania Jezusa) sciana

Głupio nawet to napisać bo uważam się za katolika ale może najwyższy czas pozwolić Palikotowi na zadanie dwóch jak najbardziej istotnych pytań ... o finansowanie kościoła i religie w szkołach ... po co nadal się oszukiwać ?

Czy można być tylko trochę w ciąży ? Kiedy K.K pojmie że melanżowanie z PiSem (i każdą inną partią) nie wychodzi Polskiemu Kościołowi na dobre ... Sam przestałem chodzić do swojej parafii ... wolę podjechać do klasztoru bo tam jeszcze nigdy nie słyszałem słowa o polityce

zapraszam do dyskusji ok

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 08:38  
Cytuj

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 09:51  
Cytuj
"Polska jest krajem katolickim" i Pis...Pis...Pis .Nie możesz istnieć bez tej partii ;) "wolę podjechać do klasztoru bo tam jeszcze nigdy nie słyszałem słowa o polityce " więc bierz z nich przykład ;)

Jest przykazanie "Nie zabijaj" a katechizm kościoła katolickiego:
"Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione,tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci,jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem". Więc,które przykazanie jest ważniejsze?
Można je interpretować,że w wyniku napaści masz obowiązek obrony ale sam Jezus naucza "Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi". Jest dylemat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 10:00  
Cytuj
To nie chodzi o to, czy Polska jest katolicka czy prawosławna lub ateistyczna. Chodzi o to, by nie stała się islamska. W przeciwieństwie do innych religii, w islamie gdy ten ma już w danym kraju większość i władzę, nie możesz być niewierny. Inaczej tak skończysz:

UWAGA DRASTYCZNE - TYLKO DLA DOROSŁYCH

http://www.baren(...)graphic/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 10:34  
Cytuj
Ja polecam zaniechać Panowie dyskusji z tym marnym prowokatorem. Idealną parę podsumowywuje to zdjęcie Obrazek

Dwa dna na jednym obrazku...

Wszystkim cymbałom promultikulti polecam wziąć na mieszkanie jakąś rodzinę imigrancką, dajcie przykład miłosierdzia!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 10:38  
Cytuj
@Dolibor
Kiedy K.K pojmie że melanżowanie z PiSem (i każdą inną partią)

Napisałem też o innych partiach ale jakoś tego nie zauważyłeś a że zwąchał się z PiSem i śpiewają sobie "Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie" tu moje zdziwienie nie wiem jestem wolny robię co ... chce ubieram się jak chce ... jedno jest zastanawiające Pan Bóg dał nam wolną wolę dlaczego partie zakazują "nam" np. kupna/jedzenia w szkole "jedzenia śmieciowego" .. do szkoły dziecku nie mogę dać jakiegoś cukierka (przykłady można mnożyć) więc tu moje pytanie dlaczego kościół w to brnie ... i opowiada się za jakąś partią nie wiem

@HIV jak tak piszesz to zacznijmy od ...

CYTAT
Art. 25.

1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.

2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.

4. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a Kościołem katolickim określają umowa międzynarodowa zawarta ze Stolicą Apostolską i ustawy.

5. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a innymi kościołami oraz związkami wyznaniowymi określają ustawy uchwalone na podstawie umów zawartych przez Radę Ministrów z ich właściwymi przedstawicielami.


Zapewne wiesz z czego to cytat ... więc z założenia Polska to kraj świecki ... Jeżeli w blisko 40 milionowym kraju ma zachwiać równowagę 10 tyś islamistów (co jest nie prawdą) to tym bardziej uważam że Palikot ma racje :szok:

ps.Proszę trzymać się tematu ... I uważać na ruski proszek ... on pierze tylko kilka dni ...stosowanie w nadmiarze może spowodować dziury w mózgu

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 6 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 12:07  
Cytuj
Moim skromnym zdaniem Polska jest krajem katolickim tylko z nazwy. wartości chrześnijańskie już dawno odeszły w zapomnienie. dzieci chrzczone są tylko by odhaczyć kolejny punkt na liście rzeczy do zrobienia. jest to także dość solidna popijawa dla rodziny i wszystkich innych, którzy chcą zobaczyć dziecko, a nie mieli okazji zrobić tego wcześniej. a gdzie w tym wszystkim jakaś rozkmina? że to moment w którym dziecko przyjeło Boga? no właśnie.

Komunia święta? to również jedynie okazja do zjazdu rodzinnego. dzieci w tak młodym wieku nie są w stanie ogarnąć co się dzieję, a cała ich uwaga, która powinna się skupić na przyjęciu komunii świętej skupia się na prezentach.

Bierzmowanie? to wiek, w którym liczy się nasza 'pozycja społeczna' w szkole. im ktoś bardziej jest na 'nie' tym jest bardziej lubiany, fajniejszy, ma więcej ziomków. podczas sakrementu zamiast o Bogu i tym co się dzieje myślimy czy chrzestna napewno kupiła tago iphone'a, którego obiecywała, co kupił chrzestny i ile kasy da babcia.

Ślub? każdy wie jak jest. zamiast myśleć o tym, że przysięgamy sobie przed Bogiem miłość, wierność i tym podobne, myślimy o tym czy tort dojedzie na czas, czy pierwszy taniec wyjdzie, czy dobrze będziemy wyglądać na pamiątkowych zdjęciach. Fryzura, makijaż, toast, podanie obiadu, tańce. A gdzie Bóg? no właśnie.

Jeśli całkowicie przestaniemy być państwem katolickim to nie imigranci wyznający islam będą winni, ale my sami, bo odpychamy wiarę od siebie noi oczywiście księża, którzy coraz częściej okazują się być złodziejami, pedofilami i ekspertami od wszystkiego tylko nie religii, a to oni powinni być przykładem i to oni powinni pokazywać jak stosować się do przykazań, które zaserwował nam Bóg.

Na chwilę obecną szacuje się, że w Polsce mieszka ok. 90% katolików. Odejmijny ok. 10% ludzi, którzy nie wierzą, ale nie chce im się ruszyć dupy by wypisać się z Kościoła. Apostazja to dość długi proces, który wymaga uczestniczenia bodajże dwóch świadków i trochę papierkowej roboty.

Od tych 80% odejmijmy także 10% tych, którzy wykazują chęć odejścia od Kościoła, bo poprostu nie wierzą w Boga, ale zatrzymywani są przez starsze pokolenia? typu babcia: bo co ludzie powiedzą? bo jak to tak? Nie wierzę w Boga, mimo, że bardzo bym chciała. Uważam, że to mega wartość, jeśli jest szczera. No niestety, choćby skały srały nie jestem w stanie wierzyć. Kilka lat temu na poważnie myślałam, by wypisać się z Kościoła. Później uświadomiłam sobie, że za kilka lat będę miała dziecko, które będę musiała ochrzcić, bo moja babcia chyba na zawał zejdzie, gdy dowie się, że nie mogę tego zrobić.

I zostaliśmy z tymi 70% katolików, którzy 'wierzą' w Boga. Tylko ilu z nich naprawdę ma w sercu te wartości? ilu ludzi podczas chrztu swojego dzieciaka myśli o Bogu a nie o tym, by dziecku nie 'cofneło się' lub 'nie poszło drugą stroną'. ilu ludzi podczas komunii świętej nakłania swojego dzieciaka by świadomie przyjeło ten sakrement, bez zastanawiania się co dostanie jak wyjdzie z kościoła? ilu nastolatkom zależy na bierzmowaniu, a nie na prezentach? kto na ślubie jest w stanie skupić się na przysiędze składanej przed Bogiem, a nie na wielogodzinnej wielkiej imprezie, która czeka.

Im Kosciół będzie bliżej polityki tym ludzie będą dalej od Kościoła.
Im szybciej wykruszy się starsze pokolenie, tym szybciej po katolickim państwie zostanie tylko wspomnienie... Ceny paliw, bezrobocie, konkurencja, nowość technologiczne, zdrowe odżywianie, fitness, zajęcia pozalekcyjne, awans, nowe auto. Nie ma czasu na Boga...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 13:15  
Cytuj
Jak ktoś jest,ni zimny,ni ciepły,ino letni jak herbata na słońcu,to raczej nie powinien zębów szczerzyć w kwestiach wiary,bo tak naprawdę nie wie o czym mówi.
W KK nie ma żadnego przymusu do niczego.Każda decyzja jest indywidualna i suwerenna.
Wiarę mamy w sercu i sumieniu.Możemy serce zamknąć,sumienie zagłuszyć.
Udawanie katolika,to najwieksza hipokryzja.
Banan chodzi do klasztoru,bo go PiS wkurza.Śmieszniejszej argumentacji wymyśleć nie mogłeś.Po pierwsze wykazujesz zawiść do ludzi,tych z PiSu,po drugie lekceważysz kościół,bo ksiądz ci się nie podoba.
Ksiądz,jaki by nie był,sprawuje sakramenty,a że czasami,ma więcej słabości niż niejeden świecki,to też mój brat w wierze.
Ludzi idealnych nie ma.Kościół jest po to,aby wejrzeć w swoje życie,aby zrobić solidny rachunek sumienia,aby postanowić poprawe...aby zyskać siłę na te poprawę.
Różnie to w zyciu bywa i dlatego szukanie źdźbła u kogoś jest powszechne.
Trudniej znaleźć belkę u siebie.

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 16:49  
Cytuj
CYTAT

Ceny paliw, bezrobocie, konkurencja, nowość technologiczne, zdrowe odżywianie, fitness, zajęcia pozalekcyjne, awans, nowe auto. Nie ma czasu na Boga...


Kolezanko nie pal wiecej tego gowna co ktos ci sprzedal, zmien dealera !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 6 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 17:29  
Cytuj
[/cytat]
Kolezanko nie pal wiecej tego gowna co ktos ci sprzedal, zmien dealera !!!

[/cytat]

Panu natomiast polecam ściągnięcie różowych okularów. umiech nie widzi Pan, że w pogodni za idealnym życiem tracone są dużo ważniejsze wartości (w tym wiara)? umiech

Był to skrót myślowy - dość drastyczny jednak prawdziwy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 20:41  
Cytuj
CYTAT
Banan chodzi do klasztoru,bo go PiS wkurza.Śmieszniejszej argumentacji wymyśleć nie mogłeś


Świadomie lub nie ale przekręcasz dopasowując do swojej idei moje słowa (reszty nawet nie cytuje)

CYTAT
Udawanie katolika,to najwieksza hipokryzja.


A masz kogoś konkretnego na myśli ?

CYTAT
Po pierwsze wykazujesz zawiść do ludzi,tych z PiSu,po drugie lekceważysz kościół,bo ksiądz ci się nie podoba.


Jak już nieraz pisałem i powtórzę jeszcze raz to że mam niski stopień tolerancji na głupotę to fakt (mea culpa) ale że piszesz że kogoś nienawidzę to już przegięcie ...

Kościół to ludzie ksiądz to tylko "funkcjonariusz" ... moim zdaniem nie jemu oceniać na kogo głosuję jak i mnie nie obchodzi na kogo on głosuje jeżeli interesują go bardziej rzeczy świeckie widocznie minął się z powołaniem ... ludzie zmieniają swój wyuczony zawód

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 20:42  
Cytuj
"Gdy ta sama głowa namawia do przyjmowania potrzebujących ten sam PiS neguje jego słowa"

Potrzebujący,uchodźcy,a nie islamiści !
Media nam ciągle wbijają do głów,że ci ludzie uciekają przed wojną,a jak jest naprawdę ? Zdrowe 30 letnie chłopy,które na zdjęciach wcześniej stoją z bronią ? To są ci biedni uciekinierzy ?

Kopacz mówi,że pomoc uchodźcom to test na przyzwoitość. Święte słowa ! Ale odseparowanie od nich islamistów to test na inteligencję,jęsli go oblejemy czeka nas test na przetrwanie...

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 23:15  
Cytuj
Jak już nieraz dowiodłeś,jesteś elokwentny,ale tępy.Tępy,bo wypowiadasz sie w temacie,tym razem kościoła,księdza nazywasz funkcjonariuszem,a nie masz zielonego pojęcia o wierze.Jak już sama nazwa wskazuje,wiara to nie materialne podejście,ale duchowe.Więc sferę duchową człowieka należy brac pod uwagę.
KK ma swój katechizm,swoją Naukę Społeczną,swoich doktorów,zwanych doktorami kościoła i to wszystko czym powinniśmy sie kierować w przeżywaniu naszej wiary.
Jeżeli KK zabrania mordowania dzieci nienarodzonych,tzn,że jako katolik muszę się z tym zgadzać.Jezeli w przededniu głosowań na temat aborcji księża o tym wspominają,tzn,że według ciebie wtrącają się w politykę.Obowiązkiem księdza jest upominać,przypominać swoim parafianom o podstawowych prawdach wiary.A że w politykę bawią się katolicy,to co może dziwić.
Wiele wskazuje,że mogą to być czasy ostateczne.Ostatnio potwierdził to o.Amoth,najbardziej znany egzorcysta.
Niekoniecznie musi to nastąpić niezwłocznie.
Jednakże przypatrując się ludziom,którzy mienią się katolikami,a swoje sumienie,zgodnie zresztą z zaleceniem Tuska i jego ekipy,powinni zostawić w domu,trudno się nie zastanowić nad paruzją.
A propo sumienia,skoro jest zalecenie,żeby sumienie zostawić w domu,to jak możemy ufać tym,którzy tak postąpią.Wszak sumienie jest naszym Aniołem Stróżem,wyznacznikiem naszej moralności i pilnuje nas,żebyśmy głupot nie robili.

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 23:17  
Cytuj
@nenad -smiech2 chyba nie piszesz o tych zdjęciach które krążą po FB ? Napisze ci tak wczoraj widziałem ciekawe zdjęcia Jarosława ale nawet ja nie wrzucam ich tu bo są pewne granice ... zapytaj Eda ile zajęło by mu zrobienie foty Tuska z karabinem popijającego herbatkę z Osamą ... A teraz zdradź mi po czym rozpoznajesz "islamistę"? ...wracając do tematu czy K.K obawia się kilku islamistów ? wysyła jednego misjonarza na obcy teren i ten daje sobie radę to dlaczego niby miał by się obawiać we własnym kraju ? za to obawiają się PiSlamiści :szok: boicie się konkurencji w ogłupianiu ludzi ?

@wladek5413 - widzisz nazywam księdza tak jak pozwala na to moje sumienie umiech Ty mnie chcesz uczyć wiary :szok: i zarzucasz mi jej brak smiech2 wybacz ale na ten temat ze mną nie podyskutujesz nie wiem

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 23:55  
Cytuj
Wiary nie da sie nauczyć.Wiarę się ma,albo jej się nie ma.
Sumienie też,albo zostawia się go w domu przed wyjściem na miasto,albo jest zawsze przy tobie i podpowiada ci,chyba,że wolisz go uciszyć i nie słyszeć podpowiedzi...ale to twój wybór,twoja wiara/niewiara,twoja decyzja.

"Albowiem Ja,Pan,twój Bóg,
ująłem cię za prawicę
mówiąc ci:Nie lękaj się,
przychodzę ci z pomocą"
Iz 41,13

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10800
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2015r. 01:33  
Cytuj
zapytanie
zapytanie
strzalka

....el.comendante Ale czy ktoś tu komuś kiedykolwiek zarzucił wiarę? A jeżeli tak, to kto komu?

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2015r. 12:51  
Cytuj
HMM ciekawe pytanie!Niełatwo na nie odpowiedzieć,ale mamy już przykłady innych państw.Otóż jedyna Polska posiada tzw.fundusz kościelny wspomagany przez państwo czyli przez całe społeczeństwo.Prawda może okazać się bardzo bolesna po likwidacji tego funduszu,gdzie każdy obywatel będzie musiał wypełnić deklarację przynależności do kościoła a co za tym idzie automatycznie i bezpośrednio z jego zarobków,renty czy emerytury pójdzie procentowe potrącenie na koścół.Widać to na przykładzie paśtw,które to wprowadziły i zmuszone są do sprzedawania nawet zabytkowych kościołów bo nie są w stanie ich utrzymać.Poszperajcie,pczytajcie jak już sprzedano zabytkowe kościoły i co powstało w zabytkowych murach!!! http://www.eioba(...)ie-wiary http://wiado(...)_do.html http://ekai.(...)e-i-usa/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2015r. 13:15  
Cytuj
CYTAT
Ja polecam zaniechać Panowie dyskusji z tym marnym prowokatorem. Idealną parę podsumowywuje to zdjęcie Obrazek

Dwa dna na jednym obrazku...

Wszystkim cymbałom promultikulti polecam wziąć na mieszkanie jakąś rodzinę imigrancką, dajcie przykład miłosierdzia!


Z faktami ciężko dyskutować! Pełna zgoda!uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »