NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Kto już był na referedum? ,
Posty: 1997
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2015r. 12:33  
Cytuj
Trzecia opcja - przenieść referendum na 25 października i dołożyć więcej pytań, ale tu potrzebna była zgoda senatu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2015r. 12:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2015r. 12:35  
Cytuj
Szopen ale pojechałeś. Twoje retoryczno-logiczne salto obarczające Dudę winą za fiasko referendum jest naprawdę imponujące.
A gdzie jest 8,1 mln wyborców Komorowskiego? Gdyby ich tak wezwać z ambony TVN-u wynik tez byłby niezły. Albo nikt ich nie wezwał, albo pokazali gdzie teraz maja Bronka i Platforme.
Ja rozumiem walka z Pis-em, ale poziom tej argumentacji ze strony opcji, której nie lubie zaczyna mnie cieszyć.
Ten okręt tonie, skruszonym sierotom po Platformie podamy rękęumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2015r. 12:39  
Cytuj
wyborca,jak dolaczyc wiecej pytan skoro Komorowski mowil,ze dopisac to sie mozna do wycieczki szkolnej...

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Wrz 2015r. 12:44  
Cytuj
CYTAT
@SzoPeN
100/100 !!! Duda to zwykły partiokrata, prezydent Pis-u, reszta go nie obchodzi. Tym co zrobił pokazał, że ważne jest tylko, by wygrał PiS !

200/200
nenad wiem że z cyferkami też masz problemy ...co zrobił"Bronek" wszyscy wiemy czego nie zrobił rezydent duda też ... 06.09.2015 a 25.10.2015 to nie to samo mlotek

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2015r. 12:51  
Cytuj
ty sie nie odzywaj,i tak Duda i Pis zawsze winni... juz po referendum to mozesz zaczac swoja kampanie pt. IV RP wraca,ratuj sie kto moze !

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Wrz 2015r. 14:04  
Cytuj
CYTAT
ty sie nie odzywaj,i tak Duda i Pis zawsze winni...


Nie jedz już tak po tym PiSie (Korwinowcu potluczony)... i nie przesadzaj ... zawsze ? i zapytałbym się kiedy mogę się "odezwać" ... bo jakoś tak głupio nic nie mówić ... napiszesz mi ??

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2015r. 14:21  
Cytuj
CYTAT
Szopen ale pojechałeś. Twoje retoryczno-logiczne salto obarczające Dudę winą za fiasko referendum jest naprawdę imponujące.

Proszę o przytoczenie fragmentu mojej wypowiedzi, w której obarczam Dudę winą za fiasko referendum. Będzie mi się łatwiej odnieść.

CYTAT
Ja rozumiem walka z Pis-em, ale poziom tej argumentacji ze strony opcji, której nie lubie zaczyna mnie cieszyć.
Ten okręt tonie, skruszonym sierotom po Platformie podamy rękę

Ja nie jestem żadną opcją i z nikim nie walczę. Wyluzuj nieco. PiS wyciągając kwestię zmarnowanych pieniędzy, które Duda mógł oszczędzić (gdyby miał jaja się postawić) zachowuje się niestosownie. Komorowski ogłaszając referendum przed drugą turą wyborów pokazał, że jest zdesperowany, pozbawiony logiki i bezczelny. Dostał za to karę, przegrał. Referendum przestało być mu potrzebne. Stało się cenne dla PiSu. Tylko oni skorzystają na tych 100 milionach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2015r. 14:30  
Cytuj
"gdyby mial jaja sie postawic". Kur... nie rozumiesz,ze media i ludzie by go zniszczyli, temat bylby walkowany miesiac.Ze jak to tak,ze zemsta,ze ciaglosc wladzy,ze brak szacunku do Bronka... a to,ze stalo sie cenne dla Pisu to nie Pisu wina,chyba,ze to Cie boli... Zarzadzil go Bronek,przyklepal go senat wiekszoscia PO,a kto winny ? Duda ! Kur... smieszni jestescie !

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2015r. 15:20  
Cytuj
Tak. Uważam, że jeżeli prezydent Andrzej Duda miał możliwość odwołania referendum i tego nie zrobił, to ponosi on odpowiedzialność za to, że referendum nie odwołał. Nie ponosi odpowiedzialności za to, że zostało ustanowione, nie ponosi odpowiedzialności za to, że nie miało sensu, nie ponosi odpowiedzialności za to, że zawierało niepotrzebne, źle sformułowane pytania. Ponosi odpowiedzialność za to, że mógł je odwołać, a tego nie zrobił. To jest tak proste i logiczne, że nie da się tego nie zrozumieć. A komentarze typu, że ktoś próbuje Dudę obarczyć winą za zorganizowanie referendum czy za jego fiasko to błazenada.

CYTAT
"gdyby mial jaja sie postawic". Kur... nie rozumiesz,ze media i ludzie by go zniszczyli

Przecież media i tak niczym innym się nie zajmują jak niszczeniem Andrzeja Dudy. Można to przeczytać nawet w tym wątku, więc co za różnica? umiech Jacy ludzie by go zniszczyli? Wychodzi na to, że prawdopodobnie ponad 90% Polaków miało to referendum głęboko w dupie. Większość znanych mi zwolenników Komorowskiego uważa, że Komorowski się tym referendum zbłaźnił i zrobił z siebie debila. Najlepszym co można było zrobić, to odwołać tę farsę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2015r. 22:11  
Cytuj
CYTAT (nenad)
Andrzejek milczy w tym temacie,woli napisac,ze ktos jest ciemniakiem. Gdzie jest ponad 12% wyborcow Kukiza,ktorzy wg Andrzejka "napisali pytania do referendum",a potem na nie nie poszli ?


Już ci odpowiedziałem ale nie zrozumiałeś ani jednego słowa. To jak mam cię nazwać? Z czego tu sie cieszyć? To nie moja porażka tylko całego kraju. Musisz mieć interes w aktualnym systemie albo faktycznie jesteś ciemniakiem.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2015r. 22:55  
Cytuj
Obrazek

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2015r. 23:55  
Cytuj
Andrzejek - ok, ja rozumiem JOWy, ale ile razy mam powtarzać, że co byś nie zakreślił w drugim pytaniu to nawet jakby referendum było wiążące to nie miałoby to znaczenia. Pytanie było tak zadane, żeby i tak partii nie pozbawić finansowania z budżetu.
Bycie przeciwko obecnemu sposobowi finansowania w referendum nie jest jednoznaczne z byciem przeciwko finansowaniu z budżetu.
Wystarczyło zadać pytanie wprost:
Czy jesteś przeciwko finansowaniu partii z budżetu państwa.

O co kaman wyjaśniłem tutaj:
CYTAT

Samo zapytanie ludzi o JOW-y jest jak najbardziej zasadne i jeżeli komuś się nie podobają wybory proporcjonalne to w tym przypadku ma dobre wyjście.

Drugie i trzecie pytanie popieram - bzdury.
Co się kryje pod drugim pytaniem? Jedno wielkie nic, nawet może być wzrost kwot jakie partie dostaną z budżetu.

Z wiki:

CYTAT
Wysokość rocznej subwencji (...):

S = W1 x M1 + W2 x M2 + W3 x M3 + W4 x M4 + W5 x M5

gdzie poszczególne symbole oznaczają:

S – kwota rocznej subwencji,

W1-5 – liczby głosów kolejno obliczane dla każdego wiersza poniższej tabeli, podane odrębnie w wyniku rozbicia łącznej liczby głosów ważnych oddanych w skali kraju łącznie na listy okręgowe kandydatów na posłów danej partii politycznej albo koalicji wyborczej, odpowiednio do wyznaczonego w procentach przedziału,

M1-5 – wysokość kwoty w złotych dla kolejnych wierszy poniższej tabeli:


(tabeli nie wklejam bo miejsca zajmuje)


No to dajmy taki przykład - nie jestem za dotychczasowym sposobem, zatem rządzący stwierdzają: mamy to zmienić. Prezentują więc nowy sposób:

S = W1 x M1 x 1 + W2 x M2 x 2 + W3 x M3 x 3 + W4 x M4 x 4 + W5 x M5 x 5

Czyli było Suma od n=1 do 5 następujących iloczynów Wn x Mn, a ja zmieniłem na sumę iloczynów Wn x Mn x n

Zmieniłem sposób? Zmieniłem. Rządzący wykonali robotę potluczony
Efekt: dostają jeszcze więcej kasy potluczony


Co do zachęcania w udziału to nie zachęcali bo jedynym sensownym pytaniem były JOW-y, a przeciwko temu są:

- oficjalnie
PIS
SLD
PSL

- cichaczem
PO

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2015r. 07:55  
Cytuj
Nie odważyliby się zwiększyć dotacji na partie polityczne. Przecież teraz to mogą zrobić bez pytania ludzi.

Ciekawe czy Duda wróci do tematu referendum po wyborach?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2015r. 08:30  
Cytuj
Są 3 możliwości:
Wróci
Przygotuje projekty we współpracy z rządem o ile PIS wygra
Oleje temat

Myślę, że raczej referendum nie zrobi patrząc na to co się stało w niedzielę ale na razie to tylko wróżenie.
Raczej bym się do 2 możliwości skłaniał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2015r. 08:36  
Cytuj
CYTAT

CYTAT
"gdyby mial jaja sie postawic". Kur... nie rozumiesz,ze media i ludzie by go zniszczyli

Przecież media i tak niczym innym się nie zajmują jak niszczeniem Andrzeja Dudy. Można to przeczytać nawet w tym wątku, więc co za różnica? umiech


Więc jeśli sąsiad będzie chciał cie zniszczyć to idź na cmentarz, wykop sobie dół i strzel sobie w łebumiech.
Oszczędności będą sporeumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2015r. 19:53  
Cytuj

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2015r. 21:07  
Cytuj
To nie wina dziennikarzy jak mówi Kolonko tylko ludzi. Każdy ma w głowie rozum i chyba postępuje według rozumu a nie według dziennikarza lub reklamy telewizyjnej. Apropo ja w telewizji o referendum słyszałem codziennie. Idąc tokiem myślenia, że winą za frekwencje ponoszą dziennikarze, którzy mało mówili o referendum, to tak jak tłumaczenie dzieciaka, że zjadł wszystkie cukierki bo widział reklamę w telewizji.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2015r. 22:00  
Cytuj
Dziennikarze mówili ale raczej bez przekonania. Nie informowali tak by zachęcać. Raczej pusty przekaz. Jedna debata w TVP1 na 3 dni przed referendum. Oczywiście. Ludzie którzy nie poszli są sami sobie winni. Po raz pierwszy od 26 lat można było zmienić coś w Polsce na lepsze.

Funkcjonariusze partyjni, politycy i "niezależni" dziennikarze z jednego nie zdają sobie sprawy. Te 2 miliony osób nadal będzie głosować. To, że Duda został Prezydentem zdecydowało pół miliona. Czy te 2 miliony zagłosują na jego partie? Czy zagłosują na PO? Czy zagłosują na tych co już są w Parlamencie? Nie sądzę. Te 2 miliony co nie ciemna masa jak Edo i Nenad. Te 2 miliony nadal będą przekonywać swoich znajomych. Ta liczba będzie się powiększała. To idzie ku lepszemu.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2015r. 00:02  
Cytuj
CYTAT
Po raz pierwszy od 26 lat można było zmienić coś w Polsce na lepsze.
Ja odkąd pamiętam to słyszę przeróżnych filozofów jakby to mogli co by zrobili, a jak szansa była to nic nie zrobili- pewnie jak zwykle siedzieli przed telewizorami.
Teraz pewnie też będą opowiadać, że jakby mogli to by zmienili to i tamto.

Jeszcze szansą na zmianę w kraju powinien być całkowity zakaz robienia sondaży politycznych. Pod rygorem kary. Wtedy skończyłoby się głosowanie na "mniejsze zła" na tych co mają największą przewagę nad tymi których nienawidzę "a, nie będę na nich głosował bo to zmarnowany głos"

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »