NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
t-mobile vs play, t-mobile vs play
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2015r. 20:51  
Cytuj
witam ktoś może niedawno przechodził z t-mobile na play i odwrotnie?jak wychodzi cenowo?kto ma lepsze ofertę i lepszy wybór telefonów?nie chodzi mi o ofertę z internetu bo tam zawsze wszystko maja najlepsze chodzi mi o opinie użytkownikówco

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2015r. 20:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2015r. 21:20  
Cytuj
U mnie w bloku po prostu play ledwo zipie, plus częste problemy z brakiem zasięgu, próba połączeń po 10 razy bo coś na sieci. Nie wiem jak teraz cenowo ale święty spokój jest więcej wart niż różnica w cenie. A cenowo abonament w t-mobile z 5 zł droższy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2015r. 21:35  
Cytuj
Ja po 10 latach pożegnałam się z plusem a zaczelam romans z t-mobile i jak narazie od pół roku (zadnych) problemow☺

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 994
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2015r. 21:40  
Cytuj
Tak jak kolega napisał ja mam to samo u siebie w bloku na alejach.Zasięg w play mam przy oknie poza miastem jest to samo.Prostu żałosne. Zanim ktoś napisze że teraz sieć korzysta ze wszystkich sieci to ok ale własne zasięg chyba świadczy o operatorze. Oferta wszędzie prawie jednakowa więc polecam sugerować się modelem aparatu i cena. Play odradzam. Sam planuje niebawem od nich prysnać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2015r. 21:44  
Cytuj
Odnośnie tych wszystkich sieci to nie wiem jak u was ale u kolegi jest tak że korzysta np z nadajników orange i ci co maja abonament w orange maja zasięg a ten z playa nie... U mnie było śmieszniej bo komórka służbowa nie działała w domu a trochę lipa na parapecie fona trzymać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2015r. 08:26  
Cytuj
dzięki za infooook

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2015r. 08:41  
Cytuj
Ja mając w jedym czasie i play i t mobile, wybrałem jednak t-mobile ze względu na zasięg. Tam gdzie play nie miał to t mobile miał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1528
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2015r. 12:15  
Cytuj
Play nie jest korzystny technicznie. Również byłem swego czasu w tej sieci. W roamingu wewnętrznym jestes traktowany jak piąte koło u woza. To co piszą powyżej. Abonenci 3 pozostałych sieci mogą w danej chwili rozmawiać, a użytkownik Playa poprzez ich sieć roamingową nie może. Ma komunikat - sieć zajęta. Ponadto, ustawiając sobie w trybie ręcznym jakąś sieć roamingową, operator codziennie odświeża kartę SIM i wywala z tej sieci. W ustawieniach automatycznych telefon na siłę szuka swoich nadajników, co chwilę się przelogowując (szybkie wyczerpywanie akumulatora).
A co do priorytetów. Oficjalnie tego nie ma, ale faktycznie jest. I w przypadku zapychania się sieci (np. Sylwester) pierwszeństwo mają połączenia alarmowe, jeśli ktoś chce je wykonać a sieć jest zajęta, to wyrzuci kogoś z normalnej rozmowy (przerwie ją) a wpuści tego z połączeniem alarmowym. W dalszej kolejności, abonamenty firmowe, abonamenty normalne i pre paidy. Roaming Playa prawdopodobnie lokuje się za pre paidami sieci partnerów. Czyli reasumując, nie jest niczym niezwykłym, że ktoś ma telefon w tej samej sieci tylko w innej formie umowy (abonament - pre paid) i może się okazać, że ten abonamentowiec może dzwonić, a prepaidowiec ma sieć zajętą. Ale to się zdarza coraz rzadziej, bo nadajniki są ciągle rozbudowywane o nowe kanały. Niemniej jednak, nie ma w tym nic dziwnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2015r. 08:32  
Cytuj
ja kożystam w play i na ta chwile play wygrywa z wszystkimi sieciami podpisali umowe dzieki ktorej play kożysta z nadajników t-mobile i orange

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 5 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2015r. 15:44  
Cytuj
Zdecydowanie Play. Ja 2 lata temu przeszłam z t mobile do play. teraz przedluzalam umowe w play, dobry telefon,internet LTE 2gb,nieograniczone rozmowy do wszystkich,sms do wszystkich za 50zl miesiecznie. t mobile sie moze schowac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 25 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2015r. 16:18  
Cytuj
jak najbardziej play ok co do zmiany sieci to na podkarpaciu chodzi to bardzo płynie (byłem wraz ze znajomym w pubie co znajdował się w piwnicy on miał w tmobile 2 kreski ja w playu 0, zmieniłem na tmboile = 2 kreski ;) )
polecam również skorzystanie z bonu pracowniczego posiadam jeszcze takie dwa jakbyś chciał to albo w ogłoszeniach jest ' rabat na abonament w play ' albo napisz na pw sprzedam za kilka dyszek ;)
pozdro

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2015r. 16:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 26 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2015r. 17:40  
Cytuj
Play i tylko play. Mam 3w1 na kartę i to najlepsza opcja dla mnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 26 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2015r. 17:47  
Cytuj
Play korzysta i owszem z nadajników innych operatorów ale traktowany jest jak piąte koło. Słaby zasięg, przerywanie rozmów to norma. Nie wiem jak u innych operatorów bo skuszony ceną (raptem niższą pare złociszów) podpisałem umowę z Play i teraz żałuję. Nie jest to tylko moja opinia, ale i znajomych. Play ze względu na politykę cenową skusił wielu, może zbyt wielu i teraz ma problemy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »