NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Drugi telewizor w mieszkaniu,
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 01:32  
Cytuj
To tak samo jakbyś poszedł do sklepu i poprosił o kaloryfer, piec gazowy i kolektory słoneczne ale tak aby było wszystko połączone już rurkami, abyś mógł tylko wstawić to w domu. Rozpierdalasz mnie, ale pomogę Ci.

1. Jaka jest odległość od końcówki wejścia sygnału do pierwszego odbiornika?
2. Jaka jest odległość od końcówki wejścia sygnału do drugiego odbiornika?
3. Jakie jest zakończenie wejścia sygnału (F czy standard TV męski)?

Odległości oczywiście "po kablu" a nie w lini prostej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 01:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 07:23  
Cytuj
Precedens, nie rób sobie jaj, że nie potrafisz powtórzyć czynności z obrazka. Przecież montaż takiej wtyczki na kablu antenowym to wyczyn porównywalny z wymianą żarówki, wbiciem gwoździa w deskę, zatankowaniem samochodu czy zapłaceniem kartą w Biedronce. I nie nazywaj tego elektryką, bo to czynność całkowicie manualna, która nie wymaga żadnej wiedzy technicznej.

Wpisz w google "serwis RTV" i zadzwoń kto by przyjechał Ci to zapiąć. I na pierwsze pytanie jakie usłyszysz w słuchawce masz odpowiedzieć "Tak proszę pana, mówię całkowicie poważnie". Ja jednak proponuję byś zmierzył się z tym sam. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 09:37  
Cytuj
CYTAT
To tak samo jakbyś poszedł do sklepu i poprosił o kaloryfer, piec gazowy i kolektory słoneczne ale tak aby było wszystko połączone już rurkami, abyś mógł tylko wstawić to w domu. Rozpierdalasz mnie, ale pomogę Ci.


Ale porównanie...szkoda słów.

Precedens tam gdzie teraz masz wtyczkę do telewizora będziesz miał rozdzielacz. Będziesz musiał zamienić aktualną wtyczkę która wchodzi ci do tv na wtyczkę typu F (rysunki masz we wcześniejszych postach). Od rozdzielacza będziesz miał 2 przewody (do obydwu tv). Musisz poprosić w sklepie o 2 kawałki przewodu (długość od rozdzielacza do poszczególnych TV). Jeden przewód będzie krótki (od rozdzielacza do "starego" tv)- pewnie jakieś 2m. Drugi przewód będziesz miał do "nowego" tv - nie wiem czy ma stać w innym pokoju. Jeśli tak, to potrzebujesz przewiert w ścianie fi 8mm (chyba że położysz kabel przy listwach podłogowych i pod drzwiami).
Jak w sklepie poprosisz to powinni ci bez problemu założyć wtyczki (F i antenową) na krótki kabel i wtyk F na długi kabel.

Jak nie masz pojęcia o takich rzeczach lub boisz się samemu zrobić, to od razu dzwoń do jakiegoś "machera" i zamykamy ten temat umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 09:54  
Cytuj
Już prościej się tego nie da przedstawić, tylko Ty zamiast anteny to masz dianę.
Obrazek
W romarze kupisz wszystko, włącznie z kablem na metry a jak poprosisz to przemiła młodsza pani pokaże Ci jak się zarabia efkę i wytłumaczy Ci na miejscu jak to połączyć. Niezdażyło mi się nigdy żeby odmówiła pomocy a wiedzę me sporąumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 10:06  
Cytuj
w tesco są gotowe kable w długościach co pół metragood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 10:16  
Cytuj
W sumie jeśli kabel od diany masz z końcówką tv to kup sobie rozdzelacz na zwykłe końcówki no i gotowe kable, też będzie tylko troszkę drożej Cię to wyjdziejezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 10:54  
Cytuj
a jakosc obrazu nie bedzie gorsza? a tak ogolnie to mi potrzeba 3 wejscia a nie 2 bo jeszcze mam podpiete dvd do anteny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 11:04  
Cytuj
Nie będzie gorsza natomiast jakość wykonania tych tescowych jest nie zbyt dobra. Ja na Twoim miejscu zmierzył bym ile trzeba kabla i sam bym zarobił efka. Jak zrobisz krok po kroku jak na obrazkach to będzie Ci działać. Najważniejsze żebyś oplot zewnętrzny (ta folia i druciki) dobrze odwina na kabel, żeby Ci nie dotykał tego druta. To kup rozdzielacz na 3 sygnały i na kablu od radia załóż końcówkę tv antenowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 11:18  
Cytuj
mniej wiecej wiem oco chodzi tylko boje sie wlasnie ze cos zle zizoluje i popale tv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 13 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 11:22  
Cytuj
CYTAT
mniej wiecej wiem oco chodzi tylko boje sie wlasnie ze cos zle zizoluje i popale tv


Nie mam możliwości spalenia TV, jedynie jakość obrazu może być słaba tzn na analogówce będzie to śnieżenie ana cyfrówce zacinki obrazu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 11:23  
Cytuj
Tak pozatym to jak pomierzysz to w Romarze ci zrobią na gotowo z końcówkami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 11:24  
Cytuj
Zapał do samodzielnego montażu co najwyżej się spali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 11:26  
Cytuj
CYTAT
Precedens, myślę że nie powinieneś się za to brać. Palce pokaleczysz, telewizor spalisz..


Pisanie takich bzdur powinno być karane... umiech

Nie ma szans abyś popalił TV - tam nie ma napięcia jak w gniazdku elektrycznym jezyk

Najpierw zrób wszystko na gotowo (rozdzielacz i dojścia do telewizorów) a na końcu połącz główny kabel od kablówki. Najważniejsze aby nie zwierać oplotu (zewnętrznych drucików) z żyłą główną przewodu koncentrycznego. I chłopie trochę samozaparcia albo nie zawracajmy sobie tu głowy tym tematem jezyk Powodzenia...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 11:35  
Cytuj
wszystkich kabli nie musze mierzyc bo gniazo anteny od pierwszego telewizora i dvd to odleglosc max 1m, musze tylko przeciagnac kabel do drugiego pokoju gdzie znajduje sie drugi tv czyli jakies 15-20m idac po suficie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 11:40  
Cytuj
CYTAT
wszystkich kabli nie musze mierzyc bo gniazo anteny od pierwszego telewizora i dvd to odleglosc max 1m, musze tylko przeciagnac kabel do drugiego pokoju gdzie znajduje sie drugi tv czyli jakies 15-20m idac po suficie


No to nie informuj nas o tym fakcie tylko do sklepu i do roboty jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 11:45  
Cytuj
tak wlasnie zrobie, dzieki wszystkim za pomocumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 11:48  
Cytuj
Oto lista zakupów:

1) 1 x Rozdzielacz sygnału antenowego z jednym wejściem i trzema wyjściami
2) 2 x Kabel koncentryczny długości 1m zakończony z jednej strony końcówką F a zdrugiej wtykiem TV męskim
3) 1 x Kabel koncentryczny o długości 15-20m zakończony z jednej strony końcówką F a z drugiej wtykiem TV męskim

Wydrukuj to i wio do sklepu.
Kabel doprowadzający sygnał do mieszkania wkręcasz w wejście rozdzielacza (IN). Pozostałe trzy kable wkręcasz końcami F do trzech wyjść rozdzielacza (OUT). Resztę wpinasz do odbiorników. Dziękuje, nic się nie należy.

Aha, i jak jeszcze raz o coś zapytasz, czegoś nie zrozumiesz, to nawet się nie odzywaj tylko dzwoń po wykwalifikowany serwis.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 12:07  
Cytuj
sp7kpk lepiej tego nie mogles wyjasnicumiech dzieki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »