NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Fotelik samochodowy - jaki polecacie ?,
Posty: 20
Dołączył: 14 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2015r. 20:34  
Cytuj
CYTAT
ALe firma caretero nie przekazuje fotelików do testów zderzeniowych?? Ja bym jednak nie ryzykował


Firmy Caretero jak i 4baby posiadają certyfikat bezpieczeństwa ECE R44/04
Europejska Norma Kontrolna (ECE) R44/04 wyznacza standardy bezpieczeństwa. Każdy fotelik samochodowy sprzedawany na terenie Europy musi ją spełniać. Foteliki samochodowe które otrzymują certyfikat ECE przechodzą szereg testów zderzeniowych, a manekiny wykorzystywane do testów posiadają sensory, dzięki którym mierzymy powstałe obrażenia.

Wszystkie produkty, które otrzymują certyfikat bezpieczeństwa R44/04, poddane były następującym testom:
- zderzenie czołowe przy prędkości 50km/h,
- zderzenie z tyłu przy prędkości 32km/h, oraz obrót samochodu o kąt 360 stopni.

Po każdym z tych testów klamra 5-punktowych pasów bezpieczeństwa musi dać się rozpiąć.
Jeżeli fotelik samochodowy pozytywnie przejdzie wszystkie testy, otrzymuje certyfikat R44/04, który zapewnia minimalny poziom bezpieczeństwa jaki powinny posiadać sprzedawane na terenie UE foteliki samochodowe.
Standard, ECE R44.04, zatwierdzony został pod koniec czerwca 2005 r.

Testy kolizji
Testy przeprowadzane są z użyciem manekinów testowych, których waga i wielkość jest zawsze współmierna do wagi i wzrostu dziecka które dany fotelik obsługuje.
Zderzenie czołowe: fotelik z manekinem zostaje umieszczony w pojeździe. Następnie pojazd przyspiesza do 50 km na godzinę i zmierza w kierunku ściany ze zbrojonego betonu o wadze około 70 ton.
Zderzenie z tyłu: W tym teście sztywna konstrukcja stalowej uderza w tył pojazdu z prędkością około 30 km na godzinę.
Klamry pasa: Zamek otwiera się i zamyka około 5000 razy. Musi on działać również po teście zderzenia.
Etykiety

Zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa na foteliku samochodowym powinny znajdować się informacje:

- Nazwa producenta
- Data produkcji
- Numer seryjny
- Symbol „ECE R44 i oraz grupa wagowa
- Widoczna informacja- Nie należy umieszczać na siedzeniach wyposażonych w poduszkę powietrzną.
- Instrukcja obsługi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2015r. 20:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 14 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2015r. 20:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nasz synek już od ponad roku używa fotelika polskiej firmy CARETERO model Sport Turbo.



Taa firma caretero jako dystrybutor tych fotelików to owszem polska firma, lecz fotelik to 100% chinior. Także nie wiem czy sprzedawca Was o tym poinformował. :szok:


W Chinach produkowane są fotele takich firm jak np: Maxi Cosi , Chicco , Graco , Jane , X-lander i wiele innych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Marz 2015r. 21:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
ALe firma caretero nie przekazuje fotelików do testów zderzeniowych?? Ja bym jednak nie ryzykował


Firmy Caretero jak i 4baby posiadają certyfikat bezpieczeństwa ECE R44/04
....


Czyli jednym słowem ma normę która każdy nawet niebezpieczny fotelik spełni, myślałem o testach adac itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 14 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2015r. 21:25  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
ALe firma caretero nie przekazuje fotelików do testów zderzeniowych?? Ja bym jednak nie ryzykował


Firmy Caretero jak i 4baby posiadają certyfikat bezpieczeństwa ECE R44/04
....


Czyli jednym słowem ma normę która każdy nawet niebezpieczny fotelik spełni, myślałem o testach adac itp.


Ten sam certyfikat ECE44/04 posiadają tanie i drogie fotele a te testowane dodatkowo przez niemiecki ADAC dziwnie wspierają tylko niemieckie firmy reszta jak chce mieć dodatkową gwiazdkę musi słono dopłacić co potem przekłada sie na cene dla klienta . Na internecie można trochę poczytać o wiarygodności tych testów są podobnie wiarygodne jak zachwalane fotele w sponsorowanych czasopismach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 177
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2015r. 21:55  
Cytuj
Ola ty to pracujesz chyba w sklepie dzieciecym lub jestes wlascicielka tu na sile bronisz fotelika w innym temacie jako patriota lokalny twierdzisz ze lepiej doplacic i kupic materac do lozeczka drozej na miejscu niz w nizszej cenie na necie.

Życzę powodzenia wszystkim Niech wam się farci Co by się nie działo Na pewno se poradzisz Spełniaj swe marzenia Użyj swojej wyobraźni Niech mocna wiara w siebie Do celu Cię prowadzi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Marz 2015r. 21:56  
Cytuj
Zalatuje mi tu własnie tymże sklepem... Mimo wszystko wierze że testy zderzeniowe robią rzetelnie i wychodze z założenia że jak stac mnie na auto to i na zabezpieczenie dziecka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 14 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2015r. 22:04  
Cytuj
CYTAT
Ola ty to pracujesz chyba w sklepie dzieciecym lub jestes wlascicielka tu na sile bronisz fotelika w innym temacie jako patriota lokalny twierdzisz ze lepiej doplacic i kupic materac do lozeczka drozej na miejscu niz w nizszej cenie na necie.


Nie napisałam że lepiej drożej i nie pracuje w sklepie dziecięcym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2015r. 22:11  
Cytuj
Jak dla mnie testy adac można sobie w pięty wsadzić. Mało to z nimi afer, ostatnia bodaj że z oponami, za dobrą kasę polecali jedna firmę opon.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 177
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2015r. 22:20  
Cytuj
napisalas ze zarabiasz w Stalowej i starasz sie kupowac w Stalowej zeby nie wspierac finansowo innych miast. I jeste lokalna patriotka.

Jesli chodzi o fotelik chociazby to im wiecej atestow tym wieksza gwarancja dla mnie ze moje dziecko jest bezpieczne. Jesli firma ineestuje w dodatkowe atesty tzn ze zalezy jej na klientach. A jesli inna firma ma w d... atesty tzn ze ma w d... klientow.

Życzę powodzenia wszystkim Niech wam się farci Co by się nie działo Na pewno se poradzisz Spełniaj swe marzenia Użyj swojej wyobraźni Niech mocna wiara w siebie Do celu Cię prowadzi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2015r. 10:24  
Cytuj
Witam

co do testów ADAC... to trzeba je brać z przymrożeniem oka, gdyż zdarza się, że foteliki "gorsze" i mniej bezpieczne mają lepsze oceny od tych faktycznie bezpiecznych...

poczytajcie sobie http://osiemgwiazdek.blogspot.com/
można naprawdę dużo się dowiedzieć...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »