NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe?, potrzebuję porady !
Posty: 27
Dołączył: 3 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Marz 2015r. 21:32  
Cytuj
Witam. Proszę o poradę. Potrzebuję kupić nowe lub używane urządzenie wielofunkcyjne laserowe,kolorowe. Chciałbym również aby posiadało dupleks, oraz skanowanie w kolorze oraz faks i drukowanie z pendrive.Z tych 2 ostatnich rzeczy mógłbym w ostateczności zrezygnować ale wolałbym je mieć.Urządzenie będzie wykorzystywane w małym biurze oraz w domu. Proszę mi podpowiedzieć czy kupić używkę czy nowe, jakiej firmy i ile trzeba przygotować pieniędzy na ten cel oraz które urządzenia tego typu są najbardziej wytrzymałe.Proszę pamiętać również o materiałach eksploatacyjnych(tonery) aby można potem uzupełniać zamiennikami i żeby niebyły drogie. Z góry dziękuję i czekam na informacje i porady. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2015r. 21:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Marz 2015r. 21:53  
Cytuj
Brother 9020CDW

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2015r. 21:59  
Cytuj
Najbardziej wytrzymałe (lub jedne z badziej wytrzymałych) to urządzenia firmy Ricoh/NRG/Nashutatec/Gestetner (w zależności od kraju sprzedaży inna nazwa). Urządzenia dość kosztowne w zakupie, dlatego warto zerknąć na używane. Porównać to np do produktów HP to jak np Audi do Daewoo umiech
Tonery to zwykle butelki nieporównywalnie bardziej wydajne od koślawych tonerków z pierdółek domowych. Koszty też są naprawdę dobre. Generalnie dobry, kosztowny i solidny sprzęt będzie miał w sumie koszty eksploatacyjnych materiałów niższy niż zabaweczki za parę stówek umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 06:03  
Cytuj
Potwierdzam tez używam ricoh. Fakt dobre 3 tys za nówkę ale potem 4 butelki litrowe z tonerem kupione za grosze i drukujesz tysiącami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 09:34  
Cytuj
Przeciez mona sobie kupic np xeroxa, ja mialem starego 3119, kupujesz butle tonera za parenascie zł, zasypujesz toner wielokrotnie a na jednej zasypce robisz 3 tys stron. Urzadzenie kosztuje kilka stowek a pewnie koszty ekploatacyjne niewiele wieksze od powyzszych drogich urzadzen. Z tym ze to byla monochromatyczna. ALe raczej nie warto kupowac drozszych chyba ze drukujesz naprawde bardzo bardzo duzo zeby taki koszt zakupu (roznica min 2500 zł - to sa chyba setki tys stron) sie zwrocila ...

Z tanszych urzadzen to polecam wlasnie brothera, hp omijaj szerokim łukiem, mam z tym dziadostwem fatalne doswiadczenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 10:25  
Cytuj
feldt - jak ma byc monochromatyczne to takie mp161 czy mp171 z firm, ktore podalem masz za 600-900zl uzywane i dalej rozklada na lopatki to o czym napisales

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 11:09  
Cytuj
http://www.mediamarkt.pl/urzadzenie-hp-laserjet-pro-200-color-mfp-m276nw,id-1038833?gclid=CJbEk-zIosQCFWLjcgodtV0Aqg - mam i jest git

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 11:56  
Cytuj
A ile kosztuje utrzymanie tego cuda? HP słynie z utrudniania ludziom życia. Nie sztuka kupić niedrogi sprzęt i bankrutować później na wydrukach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 15:14  
Cytuj
CYTAT
feldt - jak ma byc monochromatyczne to takie mp161 czy mp171 z firm, ktore podalem masz za 600-900zl uzywane i dalej rozklada na lopatki to o czym napisales


wsumie zabieram sie za kupno czegos takiego.
Powiedz mi w czym niby ma rozkładac na łopatki skoro nowke brothera moge miec za 500 zł, a nie uzywany za 500-900 ? koszty eksploatacji w brotherze sa smiesznie niskie. Poprzednie urzadzenie przechodziło mi w firmie 6 lat ciagłych wydrukow, bez zadnego oszczedzania.
A z brothera jestem wsumie zadowolony, drukuje, skanuje szybko, ma duplex i wystarczajaca do dokumentow jakosc wydruku.
Jaka jest opłacalnosc kupna uzywanego przechodzonego w niemczech padła bez gwarancji w cenie nowego niezlego niby urzadzenia ?
Tylko logo ?
Jak pisalem nie mam punktu xero z milionem kopi rocznie tylko biuro.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 15:33  
Cytuj
feldt - wyższość w pancerności tego sprzętu, jest nie do zajechania dlatego nawet te używane z Niemiec czy innych krajów chodzą kolejne lata umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 15:40  
Cytuj
Zupełnie bez sensu kupować do zwykłego biura sprzęt kilka tysięcy drożej, albo używane padło ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 15:49  
Cytuj
czortunio - trzeba wiedzieć gdzie kupić, naprawdę używane nie znaczy padło umiech
Zresztą ktoś o coś zapytał to ludzie polecają, ja poleciłem taką opcję, pytający wybierze co będzie wolał umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 16:53  
Cytuj
Kupujesz Brothera, masz 3 lata gwarancji. Tanie zasypki, tanie części do tonerów, banalna procedura napełniania i resetu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 20:58  
Cytuj
3 lata to dla 161 rozgrzewka ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 22:13  
Cytuj
Odradzam używki, generalnie jak już taki sprzęt wchodzi do runku wtórnego to jest wyklepany i ktoś sie go zwyczajnie pozbywa. Przerabiałem ten temat, kupilem xeroxa (nowy 2500 zł) jako uzywany za 500zł z hakiem i się przejechałem, na szczescie oddałem to padło i kupiłem nowego brothera. Na oryginalnym tonerze, kilogramowa zasypka - 10zł i smiga - kilogram wystarcza mi na 5x zasypanie tonera na maxa co daje jakies 15 tys stron. Koszty zerowe praktycznie.
Wiec jak nie drukujesz setek tysiecy stron to opowieści "irkuck" o zasadnosci takiego zakupu sa bez sensu.
Bo autor tematu szuka na własny użytek sprzetu i raczej nie otwiera punktu ksero umiech
analogiczny brother kolorowy z dupleksem pewnie zamknie sie w 1000-1500 zł (ja mam dcp7055)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 22:23  
Cytuj
Dobra, nie będę ciągnął tematu. Powiem tyle, że znam firmy, które mają po kilka takich urządzeń co opisałem i tylko używki kupowane umiech No ale wolny kraj, wolny wybór, ważne, że autor dostał kilka propozycji i może sobie wybrać to co mu odpowiadać będzie ok Rozumiem ludzi, którzy kupują nowy sprzęt, a używka zawsze budzi podejrzenia i nie mówię tu o drukarce, ale praktycznie o wszystkim umiech Kwestia podejścia i źródła zakupu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Marz 2015r. 00:15  
Cytuj
CYTAT
Dobra, nie będę ciągnął tematu. Powiem tyle, że znam firmy, które mają po kilka takich urządzeń co opisałem i tylko używki kupowane umiech No ale wolny kraj, wolny wybór, ważne, że autor dostał kilka propozycji i może sobie wybrać to co mu odpowiadać będzie ok Rozumiem ludzi, którzy kupują nowy sprzęt, a używka zawsze budzi podejrzenia i nie mówię tu o drukarce, ale praktycznie o wszystkim umiech Kwestia podejścia i źródła zakupu.


Jak mozesz to podaj jakie sprawdzone firmy sprzedają i czy z STW to się rozglądne. Dzięki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 3 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 23:03  
Cytuj
Dzięki wielkie Panowie za porady ale jeszcze mam pytanie co powiecie na temat tego urządzenia :lexmark CX310dn ? Co kupić czy może zalecany przez was brother 9020CDW czy tego lexmarka CX310dn? Proszę o poradę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 08:34  
Cytuj
Wspomniany Lexmark nie ma WiFi.
Brother ma dotykowy panel, bardzo fajna rzecz. Dużo możliwości konfiguracji.

Brothera 9020CDW mam i polecam. Jest to mój kolejny już sprzęt Brothera.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »