NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
ksWarchoł,biskupi i radni PiSu chcą nowy Kościół,
Posty: 65
Dołączył: 31 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2009r. 23:40  
Cytuj
CYTAT

ty k*rwa edzio pedzio bez tych całusków


Sam gnoisz wartosci chrzescijanskie. Zamiast slepio wierzyc co ci klada na kazaniach, zastanow sie czy tak powinni zachowywac sie osoby, ktore sa przykladem dla innych. A tak na marginesie, nie uczyli cie na religi, zeby nadstawiac drugi policzek?

Edzio chodzmy postawimy sobie na dzialce, ktoregos z kosciolow mala altanke, zeby sobie latem usiasc w cieni i piwka sie napic. Na poczatek proponuje postawienie paru sztachet, czemu mamy byc gorsiok

Jeśli kłócisz się z idiotą, najprawdopodobniej on robi właśnie to samo...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2009r. 23:40  
Cytuj

Jeśli kłócisz się z idiotą, najprawdopodobniej on robi właśnie to samo...
 
 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 00:21  
Cytuj
Dość tych wyzwisk. Porozmawiajmy o faktach:
1) Ile ludzie będą pośerednio zmuszeni wyda na ten kościół i parafię: 6,8mln?
2) Ile osób potrzebuje tak naprawdę tego kościoła? Poniżej jest mapka z zanaczonymi n czerwono liniami oznaczającymi połowę drogi pomiędzy planowanym kościołem a już istniejącym.
Na zielonkawo zaznaczyłem tereny zamieszkałe które będą miały bliżej do planowanego kościoła (popatrzcie że nawet jak będą miały bliżej to o długość jednego -dwóch bloków):

Obrazek

 
 
 
 
~~Edii84
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 00:26  
Cytuj
Szanowny panie Nadbereżny, powiedz pan swojemu proboszczowi, że tak z mieszkańcami Młodynia nie robi się, pan jako student prawa powinien pan wiedzieć, że tak jak pana proboszcz u którego pan służy jako ministrant (z niego będzie wieczny ministrant jak Jerzy Majgier – radny) NIE ŁAMIE SIĘ W TEN SPOSÓB PRAWA!! W stelli było widać kto zaprasza na drogę krzyżową czyli wiedział pan o planach proboszcza Warchoła.

 
 
 
 
~~kajko
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 03:42  
Cytuj
Jak widać, żadnego racjonalnego uzasadnienia na budowę kolejnego kościoła nie ma. Obszar i jego rozległość, liczba mieszkańców, infrastruktura drogowa, komunikacja miejska, liczba samochodów w gospodarstwach domowych i pojazdów jednośladowych, liczba istniejących kościołów , udział inwalidów w ogóle społeczeństwa, zamożność mieszkańców, lokalne warunki atmosferyczne, zagrożenia dla katolików ze strony nie katolików, obszar zaminowany, rozkład prawdopodobieństwa zetknięcia się z prostytutką, gejem , feministką , który pewnie jest jednakowy dla każdego punktu w mieście. Nie ma na obszarze miasta takich miejsc, które mogły by stanowić zasadną przeszkodę dla praktykowania wiary dla dowolnego mieszkańca SW, narażając go na niebezpieczeństwa, ponoszenie kosztów czy dyskomfort psychiczny.

Zatem co? Może aspiracje Frankowskiego. Im więcej postawionych kościołów, zorganizowanych pielgrzymek, dróg krzyżowych i innych pustych zbiorowych manifestacji psychologicznego przywiązania do stada. Wszystkiego co jest wymierne i namacalne, wszystkiego co można dotknąć ,zarejestrować, polizać, powąchać, tak jak w każdym innym obszarze praktycznej działalności ludzkiej, w biznesie ,sporcie, przedsiębiorczości. To jest istotne co istnieje i jest wymierne , realne w potocznym rozumieniu tego słowa znaczeniu. Biskupi z tego są rozliczani, to decyduje o ich awansach, to ma znaczenie dla ich pozycji w hierarchii kościelnej , z tego co powierzchowne i nieistotne dla religii, z całej tej wydmuszki, zewnętrzności, manifestacji.
Tak jak dyrektorzy i zwykli pracownicy. Frankowski jest menadżerem, który w swoich sprawozdaniach z dokonań zawodowych wpisuje określone wymierne wartości jak np. ilość wybudowanych kościołów, manifestacji antyaborcyjnych , odbytych kółek różańcowych, itp. To, że przeciętny katolik to idiota ( ok 30% ankietowanych katolików twierdziła, że trzeba spowiadać się z grzechu pierworodnego w badanach zleconych przez kościół) ,który nie ma zielonego pojęcia w co wierzy, że jego moralność luźno powiązana jest z dekalogiem. Jeśli tylko spuści się z niego oko, to będzie robił to wszystko co zwykły dzikus i prymityw.

 
 
 
 
~~oh yea
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 06:38  
Cytuj
Odległości na mapie są zaniżone i to bardzo. Manipulacja prostaczkami?

 
 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 15 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 07:18  
Cytuj
Radarek zastanów się co piszesz :-/ Nie zaliczam się do katolików ponieważ nie chodze do kościoła,nie chodzi tutaj o jakieś uprzedzenia ale o to że mi sie czasem nie chce umiech
Jestem tolerancyjny i nie przeszkadza mi kościół jak już pisałem ale nie wyśmiewam się z niego bo szanuję jego wspólnotę tak jak każdą inną religie,która nie jest nakierowana na robienie krzywdy drugiemu człowiekowi.A altanke postaw sobie na osiedlu przed blokiem obok karuzeli i tam troluj z okolicznymi dreszczami good

p.s. przeczytaj http://www.opoka(...)a_1.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ktoś
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 08:57  
Cytuj
A może Frankowski pozazdrościł - Dzięga zostanie arcybiskupem i on też chce na jakiś wyższy stołek wejść (argument, że choćby za szerzenie wiary hehe).

 
 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 10:18  
Cytuj
CYTAT
Odległości na mapie są zaniżone i to bardzo. Manipulacja prostaczkami?

Nie kłam, popatrz i pomyśl o tym co widziszi jaka to odległość.

CYTAT
Jestem tolerancyjny i nie przeszkadza mi kościół jak już pisałem ale nie wyśmiewam się z niego bo szanuję jego wspólnotę tak jak każdą inną religie,która nie jest nakierowana na robienie krzywdy drugiemu człowiekowi.

To nie jest tolerancja. Mała grupka ludzi (w większości starszych) popiera budowę kościoła, a wszyscy młodzi (20-30 lat), którym mowiłem o tym planie kościoła stwierdzali - pop**^*^yło ich? Trzeba sie zbierać i wyjeżdzac z tego chorego miasta.

To szczyt beszczelności (mała grupa siłą zajmuje wspólną - miejscką działkę, a każdego kto się sprzeciwia nazywa kochmuchem.

To szczyt zakłamania modląc się za ludzi którzy tracą pracęrozpoczyać wielomilionową budowę, ktorą Ci właśnie ludzie bez pracy lub zagrożeni będą musieli pokryć. Będą przez najbliższe 10 lat zbiórki po 400zł miesięcznie, w tym czasie będzie tam wieczna budowa i ciągle będzie za mało, tak jak z wieloma świątynami.

 
 
 
 
~~cool
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 10:30  
Cytuj

zaq przesadzasz, zostanie nasz radny Lucjusz Nadbereżny jako wieczny ministrant księdza Warchoła i wszystkich świętych



Obrazek


 
 
 
 
~~glosuje ale...
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 15:38  
Cytuj
CYTAT

zaq przesadzasz, zostanie nasz radny Lucjusz Nadbereżny jako wieczny ministrant księdza Warchoła i wszystkich świętych



Obrazek




zamiast pisac glupoty, pomysl jak mozesz dodac choc troche dobrego, dla dobra wspolnego, takze twojego...
a moze zajmiesz sie smieciami, ktore podrzucaja wszedzie oszusci tzw. nowobogaqtcy z oklicznych domkow???
problem jest rzeczywisty i oznacza kilkaset tysiecy w kasie miasta. ci ty na to? pomozesz?
Czas, zeby sluzby miejskie oraz Straz Miejska zajela sie tym bardzo niebezpiecznym i kosztownym problemem.
Dlaczego zarzad spoldzielni nie robi nic, zeby ograniczyc straty spoldzielni wynikajace z wyrzucania smieci przez lokalnych oszustow?
Dlaczego rada miejska nie robi nic by sprawdzic (a gdzie trzeba wystawic spory mandat), co sie dzieje ze smieciami z domkow jedno-rodzinnych, ktorych wlasciciele nie placa za wywoz smieci?

 
 
 
 
~~oh yea
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 16:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Odległości na mapie są zaniżone i to bardzo. Manipulacja prostaczkami?

Nie kłam, popatrz i pomyśl o tym co widziszi jaka to odległość.

Nie kłamię, podałeś 300m do Opatrzności - jest 720m, podałeś 550m do Klasztoru Kapucynów - jest 1200m, do Floriana podałeś 450m - jest 1km. Odległości w liniach prostych, a w rzeczywistości poruszasz się po ulicach a nie po prostych więc tak naprawdę jest dalej. Manipulujesz koleś.

 
 
 
 
~~Milli
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 18:46  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Odległości na mapie są zaniżone i to bardzo. Manipulacja prostaczkami?

Nie kłam, popatrz i pomyśl o tym co widziszi jaka to odległość.

CYTAT
Jestem tolerancyjny i nie przeszkadza mi kościół jak już pisałem ale nie wyśmiewam się z niego bo szanuję jego wspólnotę tak jak każdą inną religie,która nie jest nakierowana na robienie krzywdy drugiemu człowiekowi.

To nie jest tolerancja. Mała grupka ludzi (w większości starszych) popiera budowę kościoła, a wszyscy młodzi (20-30 lat), którym mowiłem o tym planie kościoła stwierdzali - pop**^*^yło ich? Trzeba sie zbierać i wyjeżdzac z tego chorego miasta.

To szczyt beszczelności (mała grupa siłą zajmuje wspólną - miejscką działkę, a każdego kto się sprzeciwia nazywa kochmuchem.

To szczyt zakłamania modląc się za ludzi którzy tracą pracęrozpoczyać wielomilionową budowę, ktorą Ci właśnie ludzie bez pracy lub zagrożeni będą musieli pokryć. Będą przez najbliższe 10 lat zbiórki po 400zł miesięcznie, w tym czasie będzie tam wieczna budowa i ciągle będzie za mało, tak jak z wieloma świątynami.



Oto akademicki, wręcz modelowy przykład manipulacji. Powiało duchem Stalina, Lenina i spółki.

 
 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 19:02  
Cytuj
CYTAT
Powiało duchem Stalina, Lenina i spółki.

Na Początku nie było niczego, tylko towarzysz Stalin przechadzał się ulicami Moskwy... to początek radzieckiej Biblii umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Exit
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 19:30  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Powiało duchem Stalina, Lenina i spółki.

Na Początku nie było niczego, tylko towarzysz Stalin przechadzał się ulicami Moskwy... to początek radzieckiej Biblii umiech



Edzio napisał, co wiedział. Napisał, jak potrafił. To przykład człowieka wykształconego, mądrego, inteligentnego, umiejącego dyskutować, zabierać głos profesjonalnie, merytorycznie, kulturalnie. Czekamy na następne wpisy jeszcze bardziej inteligentne, które wskażą drogę polskiej inteligencji.

 
 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 19:34  
Cytuj
Exit, zrób sobie restart, jak nie pomoże to reset ustawień a jak i to nic nie da to format dysku umiech Powiedziałeś co wiedziałeś ty kwiecie naszej ynteligencyi a teraz idź spać. bo już po dobranocce. Pa!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~PanieRadnyRobCo
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 19:42  
Cytuj
//moderowano
nie na temat..

 
 
 
 
~~zabawne
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 20:11  
Cytuj
piszacy wszedzie o smietniach chyba przespal ostatni rok umiech piszac ze trzeba zglaszac te sprawy do strazy miejskiej.

pan prezydent Szlezak zlikwidował straż miejską i tym samym zlikwidował mozliwości scigania przestepcow smietnikowych umiech

 
 
 
 
~~Entre
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 21:50  
Cytuj
CYTAT
Exit, zrób sobie restart, jak nie pomoże to reset ustawień a jak i to nic nie da to format dysku umiech Powiedziałeś co wiedziałeś ty kwiecie naszej ynteligencyi a teraz idź spać. bo już po dobranocce. Pa!




Edzio napisał, co wiedział. Napisał, jak potrafił. To przykład człowieka wykształconego, mądrego, inteligentnego, umiejącego dyskutować, zabierać głos profesjonalnie, merytorycznie, kulturalnie. Czekamy na następne wpisy jeszcze bardziej inteligentne, które wskażą drogę polskiej inteligencji.

 
 
 
 
~~balon
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 21:56  
Cytuj
nie wiem czy wiadomo ale mamy kryzys , recesje - i czy w tych warunkach buduje się drugi kościół ? Chyba bardziej te pieniądze przydałyby się na pomoc konkretnym osobom . Pozdr.

 
 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2009r. 22:34  
Cytuj
CYTAT
Odległości na mapie są zaniżone i to bardzo. Manipulacja prostaczkami?

CYTAT

Nie kłam, popatrz i pomyśl o tym co widziszi jaka to odległość.

CYTAT

Nie kłamię, podałeś 300m do Opatrzności - jest 720m, podałeś 550m do Klasztoru Kapucynów - jest 1200m, do Floriana podałeś 450m - jest 1km. Odległości w liniach prostych, a w rzeczywistości poruszasz się po ulicach a nie po prostych więc tak naprawdę jest dalej. Manipulujesz koleś.


Czy zrozumienie tego, co czytasz jest dla Ciebie za trudne, czy też udajesz durniazapytanie


CYTAT

Poniżej jest mapka z zaznaczonymi na czerwono liniami oznaczającymi połowę drogi pomiędzy planowanym kościołem a już istniejącym.

Powyżej cytat.
Nadal nie rozumiesz co czytasz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Becia
ff
Wysłany: 8 Marz 2009r. 02:09  
Cytuj
Lepiej ci niedowartościowany edzio.... "szukasz dziury w całym", pewno cię mama i tata wprowadzili w kompleksy i teraz się wyżywasz na niewinnych, na tych, co zawsze mieli i mają odwagę wyrażania siebie i własnych opiniii, podobnie jak ty teraz, nawet ci to nie przeszkadzało, że razem z... "krzykaczami" - jak to określiłeś. Zapomniałeś, że: "Kto z kim przystaje takim się staje".
Przez to chciałeś zakomunikować światu, że ty jesteś lepszy od reszty...? Idź lepiej na terapię, jak nie radzisz sobie z emocjami... i wykrzycz to... co widzisz u innych. Bo człowiek widzi zawsze to w innych, co ma w sobie. Więc idź na terapię. Będziesz zdrowszy. Radzę ci to. I dobrze życzę dla twojego zdrowia i samopoczucia. Prznajmniej nauczysz się kultury... Własnie po tobie widać skutki hodowli pleśni w móżgu... Pozdrawiam.

 
 
 
 
~~jan
ff
Wysłany: 8 Marz 2009r. 10:33  
Cytuj
po co te pyskówki, prawdziwe głosowanie zobaczymy kopertami na budowę. Radni PiS napewno oddadzą całe diety do końca kadencji na ten szlachetny cel, jeśli tego nie zrobią to są tylko niewartymi uwagi hipokrytami. A ci którzy tej świątyni tak potrzebują niech już tej niedzieli dadzą na budowę 200 zł,zamiast wypisywać głupoty na forum, A pan radny Nadbereżny niech powie ile juz dał.....

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 8 Marz 2009r. 10:50  
Cytuj
Becia powinnaś się leczyć jak widzę, więc zapisz się na terapię. Będę trzymał kciuki za to, żeby ci się udało! Buziaczki umiech

 
 
 
 
~~rosella
ff
Wysłany: 8 Marz 2009r. 11:12  
Cytuj
w celu zmierzenia odległości potrzebny jst krokomierz,który należy dać osobom starszym i młodszym wówczas podane odległości będą wiarygodne.

Moja wies jest oddalona od kościoła 3km przez pola i 5 km drogą asfaltową, tak było odkąd pamiętam i tak jest do dziś .Pewnie biskup byl leniwy i probaszcz także ,ale to inna diecezja

 
 
 
 
~~taki
ff
Wysłany: 8 Marz 2009r. 11:13  
Cytuj
Jeśli chodzi o diety radnych to jak sobie przypominam, radny Nadbereżny i inni radni mieli część pieniędzy oddawać na pomoc organizacjom społecznym. Czy ktoś słyszał że oddaje ?? Moim zdaniem to kolejny krok PiSuarów pod publikę a potem rozejdzie się po kościach, ludzie zapomną.... hehe

 
 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »