NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Ktoś się podszywa pod Urząd Miasta STW?, Próba wyłudzenia pieniędzy? WTF?
Posty: 7
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2015r. 19:48  
Cytuj
Mariuszu eF - sądzę,że w takiej sytuacji lepiej jest nie przypominać grzecznie nikomu o jego oczywistych obowiązkach- a w przypadku ludzkiego zapomnienia bezdusznie ładować upomnienia - co wiąże się z kosztami dla tegoż zapominalskiego - ale oczywiście nie o Ciebie tu chodzi Alfo i Omego. Wbrew pozorom nie tylko Ty płacisz podatki, a wspomniane pismo ma zdecydowanie więcej odbiorców. Ja osobiście cieszę się, bo po ludzku mogłabym zapomnieć - a ponieważ wiem co powinnam, więc rozumiem jego istotę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2015r. 19:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Lut 2015r. 19:50  
Cytuj
"Mam dom, kredyt, dziecko i żonę więc mam również na co je (pieniądze) wydawać."-bardzo podoba mi się ta kolejność.
No może czepiam się

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2015r. 20:20  
Cytuj
Fiodor przeciez wspomnial ze jest samcem alfa. A zazwyczaj tacy maja malo do gadania w realnym zyciu. Gdyby byl prawdziwym samcem jak o sobie mowi zadzwonilby pierw do UM a nie robil z siebie....... na forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2015r. 23:08  
Cytuj
Widzę, że naprawdę chcesz mi dołożyć.
Próbuj, próbuj.
Spinaj się, spinaj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2015r. 23:12  
Cytuj
Nie musze sie spinac ani Ci dokladac. Sam sobie strzeliles w stope zakladajac ten temat samcu alfa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2015r. 23:22  
Cytuj
...tylko nie w szczepionkę!
tylko nie w szczepionkę!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lut 2015r. 08:38  
Cytuj
Najwięcej profesjonalistów i perfekcjonistów z reguły jest na forach umiech Wszyscy wiemy lepiej co i jak nalezy robić umiech Prawda jest taka że pismo ma pewien standard i nie jest to pomysł urzędnika, który pierwszy dopadł do komputera i zaczął drukować.
Nie wiem jakie pismo dostałeś ale do mnie doszło z pieczątką, opisem mieszkania i działki. Nie jest ani śmieszne ani podejrzane. Oczywiście bez znaczka ponieważ przyniósł go goniec.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2015r. 09:12  
Cytuj
Otóż i dzieło o kt. tyle wojny (dymu?)

http://fotoo.pl//out.php?i=944458_2015-02-05-08.56.58.jpg


sorry, mimo, że sprawa już wyjaśniona (za czyjąć radą wygooglałem numer rachunku bankowego i jest on prawdziwy - dziekuję)

to pismo nadal dla mnie jest idealnym przykładem jak wyłudzać pieniądze

(kupujemy bazdę danych z adresami/ kupujemy kilka piw i win i ruszamy w miasto w poszukiwaniu chętnego do założenia rachunku bankowego - czyli takiego z dowodem osobostym/ wykorzystując argumenty handlowe typu piwo i więcej wina, przekonujemy chętnego do uzyczenia dowodu osobistego lub do założenia rachunku bankowego do kt. otrzymujemy kartę i dostęp/ piszemy pisma wg wzoru wyżej/ rozsyłamy do adresatów z kupionej wcześniej bazy/ regularnie opróżniamy konto bankowe uważając na to by korzystać z róznych bankomatów..... -------- tak wiem, powyższy biznes-plan jest mocno uproszczony, ale tak to własnie działa)

Dziękuję

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 19 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 18:17  
Cytuj
najlepiej podejść do urzędu i koniec tematu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 18:20  
Cytuj
Chodzi o jakość pisma, wyślij na maila do lucka i napisz co uważa o fachowym piśmie...

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 19:53  
Cytuj
wlasnie ze nie wygląda tak samo co roku wcześniej ja miałem blankiety do oplat na poczcienie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 20:27  
Cytuj
Widzę, że najbardziej "wyśmiewają" autora osoby zapzyjaźnione z urzędem lub w nim pracujące. Nie ma się co spinać, tylko na następny rok wyciągnąć wnioski i lekko poprawić pismo. Kolega zrobił z tego fajną historyjkę z humorem i delikatnie ukazał niedociągnięcia w tych drukach zawarte. Faktycznie w dobie internetu co chwilę czytamy o nowych pomysłach przestępców na wyłudzenie kasy od starszych czy młodszych, więc nie zaszkodzi się pilnować...
Niedawno przyszedł do mnie kolejny druk z Urzędu dotyczący Podatku od nieruchomości... i tak powinień wyglądać właśnie druk o którym ta cała dyskusja.
Jest podstawa prawna, numery nieruchomości, pieczątka - da się ? jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lut 2015r. 06:37  
Cytuj
Czestmir sądze.że masz racją i zrozumiałeś co autor tematu chciał w nim przekazać.Tak naprawdę post autora jest napisany opowiadaniam z nutą żartu bez złośliwości czy szyderstwa i na dużo wyższym poziomie niż nie jeden artykuł na tym portalu.
CYTAT
Niedawno przyszedł do mnie kolejny druk z Urzędu dotyczący Podatku od nieruchomości... i tak powinień wyglądać właśnie druk o którym ta cała dyskusja.
Jest podstawa prawna, numery nieruchomości, pieczątka - da się ? jezyk

Trochę więcej profesjonalizmu ze strony przecież wykształconych urzędników i będzie ok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2015r. 07:15  
Cytuj
Tyle ze jedno a drugie pismo jest z dwoch roznych dzialow nie od tej samej osoby. Przeciez ludzie w urzedzie nie maja widzi mi sie. To ich prsca ktos kiedys tak kazal i tak robia wklepujac inne kwoty i nazwiska. Tobie pewnie jak szef cos karze zrobic to nir mlaskasz ze Ty bys zrbil to lepiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1530
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Lut 2015r. 09:31  
Cytuj
Tylko takie pismo powinno przyjść listem poleconym za zwrotnym poświadczeniem odbioru. Tak jest w Rzeszowie. List zwykły nie ma żadnej wartości dowodowej, podatnik może powiedzieć, że niczego nie otrzymał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2015r. 11:19  
Cytuj
Podatak od nieruchomosci podpisuje sie odbior osobie ktora roznosi. A oplata za uzytkowanie wieczyste wrzucaja do skrzynki. Nam rok temu dostarczyli pid stary adres zameldowania i jak minal termin to jyz na nowy adres dostalismy informacje o odbiorze listu w urzedzie i wtedy pokwitowanie odbioru i problemu nie bylo. Jakby sie chcialo to by mozna byli sir czepiac wszystkiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »