NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Kolonoskopia prywatnie,
Posty: 136
Dołączył: 25 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 21:08  
Cytuj
kolonoskopia. czy jakiś lekarz z okolicy ,wykonuje ten zabieg prywatnie jezeli tak to prosze o namiary

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 21:08  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 21:26  
Cytuj
http://koskomed.eu/

W Tarnobrzegu, wybieram się tam też na solidne sprawdzenie kiszek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 21 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 21:33  
Cytuj
prywatnie mozna tez zrobic w szpitalu. przed wejsciem do gabinetu wisi cennik.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 7 Maja 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 21:44  
Cytuj
Tylko i wyłącznie polecam Tomasza Kiszkę , codziennie przyjmuje w szpitalu w Stalówce , ale także prywatnie wykonuje takie badania w Janowie Lubelskim,a tak na marginesie , strasznie sie obawiałem tego badania, niepotrzebnie ,takim badaniom mozna byc poddawanym codziennie. Nie wiem skąd się wziął taki mit ,ze takie straszne to badanie. Jak ktoś chętny ,więcej informacji udzielę na prv , jak to wszystko wygląda. Zdrówka!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2015r. 07:32  
Cytuj
Rzeszów Medicor- wykonują też badanie w znieczuleniu ogólnym

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2015r. 09:22  
Cytuj
W Nisku w szpitalu też robią prywanie. Jak coś to polecam uderzać do Rakowskiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2015r. 09:39  
Cytuj
Też polecam Koskomed. Mąż był niedawno i bardzo sobie chwali. Ma porównanie do szpitala w Stalowej. Mają stronę internetową, tam są wszystkie informacje. Można też wybrać zabieg w znieczuleniu, jak ktoś jest bardzo wrażliwy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 21 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2015r. 13:49  
Cytuj
tez do wykonania tego badania jak i gastroskopii polecam dr.Tomasza Kiszka. jednak z tego co sie orientuje przebywa od dłuższego czasu na zwolnieniu lekarskim... czyzby juz wrocił? smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 25 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2015r. 15:28  
Cytuj
dziękuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2015r. 18:12  
Cytuj
Ja robiłem kolonoskopię w grudniu w szpitalu.Badanie przebiegło miło, i tak jak przedmówca pisał, ból wcale nie jest taki wielki jak go wszyscy opisują.Bardziej odczuwałem ból przy borowaniu zęba,niż przy kolonoskopii.Atmosfera bardzo miła i przyjazna.Badanie przeprowadzał dr.Kiszka, którego serdecznie polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 1 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2015r. 18:34  
Cytuj
To czy badanie jest bezbolesne i przyjemne zależy nie tylko od lekarza ale tez od organizmu.
U mnie okazało się że mam tak poskręcane kiszki że przez 2 godziny 15 cm jeslita zbadali. I badanie nie było przyjemne. Najciekawszy jest "cyrograf" jaki się podpisuję przed badaniem.. Jesli podczas badania coś pójdzie "nie tak" to nie mamy prawa winić lekarza.
Nie pisze tego żeby Cię nastraszyć ale poto żebyś wiedział że nie zawsze jest kolorowo jak tutaj pisza.

NON SERVIAM
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2015r. 22:27  
Cytuj
zuber zgodzę się z tym, iż każdy organizm ma inną tolerancję na ból i każdy go inaczej czuje, niemniej uważam, że to co opisują ludzie o kolonoskopii jest bardzo ubarwione.Fakt jest to badanie krępujące, niemniej zdrowie ważniejsze.Bardziej bałem się wycięcia polipa bez znieczulenia,ale jak się okazało nawet nie poczułem kiedy mi go wycieli.osobiście uważam, że ważne jest jaki lekarz ci i jak to zrobi.Co do cyrografu to w 100% się z tobą zgadzam,umywanie rąk od niefachowego przeprowadzenia badania, trochę dziwne, ale tu patrz zdanie poprzednie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 371
Dołączył: 24 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 15:47  
Cytuj
Ponawiam temat. Czy ktoś wie gdzie można zrobić kolonoskopie ze skierowaniem na NFZ najszybciej , nasz szpital odpada, bo zapisy dopiero na czerwiec. A jak nie to gdzie i u kogo prywatnie i jaki to jest koszt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 6 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 19:58  
Cytuj
w szpitalu jest jakaś akcja zdrowotna. Badania bezpłatne bez skierowania. wiem, że ostatnio ktoś się zapisywał to miał termin na 12 grudnia.
wiem tylko ze było jakieś kryterium wiekowe. pod uwage były też były nowotwory w rodzinie i coś jeszcze... sprawdź na stronie szpitala, ewentualnie przedzwoń do poradni

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 6 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 19:59  
Cytuj
znalazłam dokładnie na stronie szpitala

Zaproszenie

Pracownia Endoskopowa Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne jelita grubego.
Badania są prowadzone w ramach „Programu badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego” Program finansowany jest przez Ministerstwo Zdrowia w ramach ogólnokrajowej akcji profilaktycznej.
Kolonoskopia jest badaniem, które umożliwia oglądanie wnętrza całego jelita grubego za pomocą giętkiego endoskopu oraz usuwanie polipów, będących w większości przypadków stanem przedrakowym. Przed wykonaniem kolonoskopii konieczne jest przygotowanie jelita grubego do badania poprzez oczyszczenie wnętrza jelita z resztek pokarmowych. Preparat potrzebny do oczyszczenia jelita grubego wydawany będzie bezpłatnie w pracowni po ustaleniu terminu badania i podpisaniu stosownej ankiety.
Badania wykonywane będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 1500 – 1800
i w sobotę od 900 - 1400
Zapraszamy osoby w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego
osoby w wieku 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego
osoby w wieku 25-49 lat z rodziny z zespołem Lyncha. W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny z zespołem Lyncha z poradni genetycznej.

Rejestracja telefoniczna oraz informacja pod nr tel. 15/ 843 32 49 w godz. 8.00-14.00.

Proste badanie może ocalić życie. Serdecznie zapraszamy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 371
Dołączył: 24 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 20:10  
Cytuj
słyszałam o tej akcji, ale mój wiek nie łapie się na to...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 21 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 20:36  
Cytuj
Szybkie terminy (+/-) miesiąc czekania są w SPSK 4 w Lublinie. Bardzo polecam. Kolonkę miałam 7 razy w ciągu 4 lat, 4 ostatnie właśnie tam i bardzo polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 21 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 20:45  
Cytuj
a tutaj masz link do lubelskiego Luxmedu. jak widać sama kolonka to koszt 290zł plus 45zł za każdy pobrany wycinek. Z mojego doświadczenia wynika, że najczęściej te wycinki są pobierane... 3, 4 w zależności od potrzeby. http://www.luxme(...)badanie-

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 19:57  
Cytuj
W Luxmedzie 45 zł to chyba sie placi ze wyciecie kazdego polipa, wujek zapłacil za całosc ok 1500 zł bo mial kilkanascie polipów, ale proponuje zsdzwonic i dowiedziec sie dokładnie. Sprzet i podejscie na wysokim poziomie. Natomiast Stalowa czy Nisko wysylaja pobrane probki do Kielc a kielce słabo opisuja probki i np szpital w Rzeszowie ich nie respektuje, tylko robi ponowne badania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 21 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 21:04  
Cytuj
driver44444 przeczytałes ze zrozumieniem? napisałam przecież, ze 45zł ZA KAŻDY pobrany WYCINEK. A wycinki pobiera sie do badań hist-pat. Co innego pobranie wycinka, a co innego usunięcie polipa. Z tym nie respektowaniem wyników się nie zgodzę, bo leżałam również w Rzeszowie w szpitalu wojewódzkim. Kolonke miałam robioną 3 tyg przed położeniem i nie powtarzali badania. Wynik hist-patu był jasny i zrozumiały i opis lekarza również. A badanie mialam robioną w Stalowej Woli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 29 Paź 2007r.
Skąd: powiat STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2016r. 00:23  
Cytuj
W szpitalu w Leżajsku są dosyć krótkie terminy na NFZ. 5-10 dni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2232
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2024r. 06:24  
Cytuj
Odświeżam stary temat bo po co tworzyć kolejny.
Ktoś orientuje się gdzie najlepiej i najszybciej można wykonać kolonoskopie? ( Koniecznie z opcją znieczulenia ogólnego nawet za dopłatą ).Najlepiej na NFZ ale ostatecznie może też być prywatnie. CMD w Stalowej Woli na chwilę obecną niestety nie wykonuje tego badania na NFZ a prywatnie dopiero po nowym roku.
Jeśli ktoś coś wie bardzo proszę o info.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2024r. 09:03  
Cytuj
Ja miałem w CMD w tym roku na NFZ, ale to była połowka roku jeszcze.

Proponuję poszukać tutaj - mało osób wie o tej bazie, a terminy wcale nie są dalekie, minus takie, że trzeba gdzieś dojechać.

https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/#


CYTAT
Odświeżam stary temat bo po co tworzyć kolejny.
Ktoś orientuje się gdzie najlepiej i najszybciej można wykonać kolonoskopie? ( Koniecznie z opcją znieczulenia ogólnego nawet za dopłatą ).Najlepiej na NFZ ale ostatecznie może też być prywatnie. CMD w Stalowej Woli na chwilę obecną niestety nie wykonuje tego badania na NFZ a prywatnie dopiero po nowym roku.
Jeśli ktoś coś wie bardzo proszę o info.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »