NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Nowe autobusy,
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 12:59  
Cytuj
http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/stalowa-wola-beda-nowe-autobusy-komunikacji-miejskiej/88fvc :szok:co to ma znaczyc nie dosc ze woza powietrze to znowu zakup nowych , tu powinny jezdzic busy i juz by byly wielomilionowe oszczednosci...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 12:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 18 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 13:00  
Cytuj
Zakup tamtych autobusów był finansowany z UE, to rozumiem, że mieli ich nie wziąć? Zauważ, że ZMKS stara się o dofinansowanie do tych hybryd. Skoro jest taka możliwość to dlaczego z niej nie korzystać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 404
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 13:14  
Cytuj
CYTAT
Zakup tamtych autobusów był finansowany z UE, to rozumiem, że mieli ich nie wziąć? Zauważ, że ZMKS stara się o dofinansowanie do tych hybryd. Skoro jest taka możliwość to dlaczego z niej nie korzystać?
Małgocha zauważam to i uważam podobnie jak jeterpeter że zakup tych autobusów mija się z celem ! To że unia dofinanowuje zakup czegoś to wcale nie oznacza że mamy to bezmyślnie kupować!!! Stalowa to nie Rzeszów i tu jak najbardziej sprawdziłyby się busy ze względu na małą liczbę pasażerów i niższe koszty eksploatacji !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 13:52  
Cytuj
Pi******e od rzeczy, że na wymioty zbiera... Weźcie sobie trochę najpierw poczytajcie bo w głowach halny hula między uszami.

1. Do busów UE nie da dofinansowania.
2. Dlatego hybrydy bo do "ekologii" UE dopłaca sporo.
3. Nie róbmy ze Stalowej Woli jakiegoś Pcimia, żeby miały tu busy kursować. Na wsi sobie busami jeździjcie, a nie po prawie 60 tys. mieście.
4. Większy tabor = więcej kursów.

Suma sumarum możemy zabulić jak za busy, a mieć hybrydy, ale co ja Wam będę tłumaczył...
Na wymioty zbiera od tego narzekania. Dać Wam Lubliny, albo Żuki i drewnianą ławkę na pace. Nic Wam nie dogodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 14:05  
Cytuj
Mało tego zamiast te stare 20 letnie jelcze które tu jeżdżą zmienić to tylko narzekać to miasto potrafi. 15 lat temu w Bochni pod Krakowem pamiętam jak cały tabor został wymieniony na autobusy typu nasze Many ale tu nie jeden stwierdzi że skoro jeżdżą to po co zmieniać. Tu po prostu jest to na co ludzie zasługują skoro większość tylko narzeka to po co w ogóle coś robić. Żenada

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 14:21  
Cytuj
irkuck wiecej kursow:szok:gdzie i w jakim celu ?? jak napisalem wczesniej tylko autobusy w godzinach szczytowych sa w miare zapelnione , miedzy 8 a 14 i pozniej popoludniu jezdzi powietrze nonsens zostawic w miare nowe many a stary tabor zastopic busami bez doplat (cena za autobus okolo 1mln a za wypasiony bus max 200 tysi i mega osczednosci w trakcie uzytkowania

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 404
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 14:38  
Cytuj
CYTAT
Pi******e od rzeczy, że na wymioty zbiera... Weźcie sobie trochę najpierw poczytajcie bo w głowach halny hula między uszami.

1. Do busów UE nie da dofinansowania.
2. Dlatego hybrydy bo do "ekologii" UE dopłaca sporo.
3. Nie róbmy ze Stalowej Woli jakiegoś Pcimia, żeby miały tu busy kursować. Na wsi sobie busami jeździjcie, a nie po prawie 60 tys. mieście.
4. Większy tabor = więcej kursów.

Suma sumarum możemy zabulić jak za busy, a mieć hybrydy, ale co ja Wam będę tłumaczył...
Na wymioty zbiera od tego narzekania. Dać Wam Lubliny, albo Żuki i drewnianą ławkę na pace. Nic Wam nie dogodzi.
Irkuck! Przestań pierniczyć od rzeczy! Po cholere Ci te stodoły jak nie ma kto nimi jechać!!! Tylko dla jakichs śmiesznyh jednorazowych dopłat mamy kupować oś co będzie woziło powietrze?! Już mamy kupionych 8 i co?! Wozimy powietrze po wsiach ale musimy jeździć bo jak nie to trzeba zwrócić kasę!!! To jest ekonomia?! jacky108! Jak już coś piszesz to pisz prawdę!!! Od kiedy to we wspomnianej przez Ciebie Bochni jeżdżą Many?! Może ja niedowidzę ale akurat jestem tam kilka razy w roku i nie widziałem tam Manów tylko właśnie busy!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 14:40  
Cytuj
W takim to celu, że kursują rzadko i ciężko trafić w rozkładzie żeby coś pasowało przez co i ludzie jeżdżą rzadko bo nie mogą na ZMKS liczyć, kiedy trzeba.
Po drugie skąd wiesz ile po dofinansowaniu taka hybryda będzie kosztować? Nie wiesz to nie wyliczaj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 14:41  
Cytuj
mr. Irkuck mniemam że nie chodzi tu o Busy typu "Marcel" są ładnie wyglądające minibusy np.

Obrazek

16 osobowy . Inna sprawa że nowy tabor to już są oszczędności w eksploatacji . A jeszcze inna to czy jeśli nie przynosi coś dochodów to czy od razu trzeba to zamykać ?

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 15:06  
Cytuj
do 98798... zluzuj i czytaj ze zrozumieniem. Napisałem typu Many chodziło mi o klasę autobusu i kiedy były wymienione a u nas przez tyle lat tłuką się stare jelcze a jak pojawia się możliwość wymiany to właśnie tacy jak Ty muszą szczekać że to źle. Pewnie z nich nie korzystasz, mi się czasami zdarza i jak tradfię na któregoś z tych strupów w których własnych myśli nie słyszysz to krew mnie zalewa na jakim zadupiu żyjemy. I nie piszcie od razu że nie muszę tu mieszkać bo komunikacja miejska to akurat nie powód że mieszkam w Stalowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 404
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 15:24  
Cytuj
jacky108! Czytam ze zrozumieniem ! To było 15 lat temu i jest to już historia ! Dziś we wspomnianej przez Ciebie Bochni komunikację miejską obsługują 2 firmy w tym 1 prywatna i w żadnej nie ma takich dużych autobusów jak w Stalowej Woli.Co ciekawe obsługują też okoliczne miejscowości a bilety o ile pamiętam w porównaniu do długości tras są tańsze niż u nas. Myślę że u nas można z powodzeniem wprowadzić podobny model komunikacji.Zrezygnować z zakupu tych "Stodół"na rzecz czegoś podobnego do tego co pokazał na fotce el.Banan .Z ekonomicznego punktu widzenia jest to jak najbardziej uzasadnione!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 16:09  
Cytuj
Historia historią faktem jest że ta historia ciągle jeździ u nas po ulicach.Nie widzę problemu w wymianie na mniejsze autobusy, nawet jeździ w Stalowej kilka młodszych jelczy które akurat są z tych krótszych.Jeśli znajdzie się odpowiednia oferta i finansowanie na busy to czego nie.ZMKS od dawna powinien mieć o ile nie ma jakieś badania dotyczące ilości przewożonych pasażerów na danych trasach w określonych godzinach. To od czego zacząłem to to że tabor regularnie powinien być modernizowany, i jeśli się pojawia taka szansa to powinno miasto z niej skorzystać. Może po prostu trzeba się rozejrzeć za jakąś hybrydą w mniejszym rozmiarze bo napewno są w produkcji i podlegają dopłacie unijnej takiej samej jak pełno gabarytowy autobus.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 16:13  
Cytuj
Ciężko znaleźć hybrydę w mniejszym rozmiarze, z tego co poszukałem to w ofercie różnych firm są 12-metrowce najmniejsze, czyli standardowy rozmiar mieszczucha.

Poza tym busiki nie są niskopodłogowe - starsze osoby mają problem. Są takie wynalazki jak nieprodukowany Jelcz Vero, czy Merc Destino w którym niskiej podłogi jest kawałeczek, ale to nie rozwiązanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 16:31  
Cytuj
Nie chcę przeszukiwać ofert producentów bo nie moja tu rola. Są ludzie którzy za takie rzeczy biorą pieniądze i ani ja ani kto inny nie powinien wykładać i wszystkiego na tacy. Nawet jeśli 12 metrowy to tym bardzie wszystko w analizach opłat, dopłat i kosztów eksploatacji nawet jeśli miały by wozić powietrze. A tak na marginesie np. Solaris Urbino 8,9 LE electric ma niespełna 9 metrów długości więc znaleźć można, ale jak pisałem są ludzie którzy biorą za to pieniądze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 16:43  
Cytuj
Jak na mój gust to i tak "miasto" musiało by ogłosić przetarg ... a co za tym idzie to nie ktoś miałby szukać firmy a to firmy musiały by szukać "nas"

Z częstszymi kursami mniejszymi busami też by nie było źle ... w lecie nie tylko w godzinach szczytu dość sporo ludzi jeździ na działki więc i większe autobusy na dłuższych trasach też by się przydały nie czarujmy się ... No i nowe dłuższe kierunki w godzinach szczytu

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Paź 2016r. 11:24  
Cytuj
Minibus na ulicach miasta

W niespełna rok po włączeniu komunikacji miejskiej w struktury spółki komunalnej, flota autobusowa Zakładu Komunikacji Miejskiej powiększyła się o nowy, niskopodłogowy miniautobus marki: Karsan Jest. Pojazd zabiera "na pokład" 25 osób, oferując 16 miejsc siedzących i 9 stojących. Minibus wyjechał w trasę, by wozić pasażerów.

...

więcej TU

Wystarczy poczytać forum i można rządzić potluczony tylko dlaczego aż tak długo ? ... brawo WY

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Paź 2016r. 12:29  
Cytuj
Jak to jest... samemu założyć forum...i pisać w trzech osobach... samemu sobie zaprz3czac....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 2 Lis 2016r.
Skąd: Warszawa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2016r. 09:12  
Cytuj
No cóż, widzisz, tak już jest, że piszą sami do siebie.
_________________
Dermatolog

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »