NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Wstrętny TVN o stalowowolskich ławkach,
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 10:39  
Cytuj
Dla chętnych wiedzy link:
http://www.tvn24(...)5,s.html

Jak czytam w art., bo sam nie liczyłem, ławek jest podobno 7. Wynika z tego, że jedna taka, niezbyt ładna ławka kosztowała niemal 15 tys. zł. umiech Strach usiąść umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 10:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 10:51  
Cytuj
Wielka nowość. Nasze lokalne media już dawno o tym pisały. To jeden z ostatnich wymysłów byłego prezydenta. Było o tym i na SM i S.net widziałem też w Echu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 11:01  
Cytuj
TVN ma tyle z tym wspolnego ze ktos wyslal ta informacje na kontakt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 11:04  
Cytuj
CYTAT


Jak czytam w art., bo sam nie liczyłem, ławek jest podobno 7. Wynika z tego, że jedna taka, niezbyt ładna ławka kosztowała niemal 15 tys. zł. umiech Strach usiąść umiech


" Ich projekt i wykonanie kosztowały miasto 100 tys. zł. ".

Same ławki nie były zapewne aż tak drogie, wystarczy zwrócić się do okolicznych firm, z prośbą o wycenę - będziemy mieli zarys kosztów. O całej sumie zadecydowała część dla "Pana Artysty".

"Na cenę ławek składa się bardzo drogi kamień i materiał nierdzewny. Dodatkowo, jako artyście, naliczono mi wysoki podatek – tłumaczy w rozmowie z portalem tvn24.pl Magdziak."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 11:12  
Cytuj
Wiem, że temat w mediach był poruszany już dawno, co nie zmienia faktu, że pojawił się kolejny artykuł, świeższy, takie artykuły są często uzupełniane o nowe fakty, wypowiedzi etc. Wątpię, żeby już dawno temu Nadbereżny wypowiadał się na temat jako prezydent miasta. Więc nie ma co błyszczeć, że się już słyszało.

Dalibor, na 7 ławek składa się ich projekt i wykonanie, to jest całkowity koszt ławek. Więc ławki kosztowały 100 tys. W przeliczeniu na ławkę wychodzi 14 200 zł. Gdyby ławek było więcej koszt jednej zapewne by zmalał przez wzgląd na niższe koszty związane z projektem. Nie do końca rozumiem Twój zamysł, ale jeżeli chodzi Ci o to, że ławki kosztowały mniej to nie, nie kosztowały mniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 11:16  
Cytuj
14 200zl za lawke mi tu smierdzi przekretem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 11:19  
Cytuj
Patrząc na to, jak ustawił się pan projektant i że ktoś na to poszedł wygląda to conajmniej dziwnie. Zrobienie projektu i jednorazowa zapłata za niego to jedno, co innego jest umowa gwarantująca panu arytście, że jakakolwiek zmiana, modernizacja etc. w parku (a są to czynności, które z czasem będą konieczne) wymaga konsultacji z nim (zapewne odpłatnej) oraz jego projektu (zapewne dobrze płatnego). Artysta się ustawił, związał ręce miastu. To bardzo niedobra sytuacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 11:35  
Cytuj
Zrobi się cieplej to te "wspaniałe" ławki będą miały wydziubane piękne polskie wyrazy na p, na k i na ch (z błędem na h).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 11:39  
Cytuj
CYTAT


Dalibor, na 7 ławek składa się ich projekt i wykonanie, to jest całkowity koszt ławek. Więc ławki kosztowały 100 tys. W przeliczeniu na ławkę wychodzi 14 200 zł. Gdyby ławek było więcej koszt jednej zapewne by zmalał przez wzgląd na niższe koszty związane z projektem. Nie do końca rozumiem Twój zamysł, ale jeżeli chodzi Ci o to, że ławki kosztowały mniej to nie, nie kosztowały mniej.


"Dodatkowo, jako artyście, naliczono mi wysoki podatek "
Zapewne "Pan Artysta" był tego świadomy, musiał wyjść na swoje i uwzględnił to przy wycenie.
Aby być lepiej zrozumiany, ławkę dzielimy na :projekt, materiał i robocizna,inne koszta. Cena materiału i robocizny raczej nie dominowały przy całości kosztów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 11:53  
Cytuj
CYTAT

Aby być lepiej zrozumiany, ławkę dzielimy na :projekt, materiał i robocizna,inne koszta. Cena materiału i robocizny raczej nie dominowały przy całości kosztów.

Bardzo możliwe, że tak było. Co innego, że materiał faktycznie mógł być drogi. Poza tym jestem przekonany, iż inna jest cena wykonania projektu betonowego sześcianu o wymiarach krawędzi 1m, a inna, o wiele wyższa, takiego samego wykonanego z marmuru. Może to śmieszne, ale nie zdziwię się, że tak jest. Projektant być może umyślnie wybrał drogi materiał, być może ktoś mu się za taki odwdzięczył, być może miał widzimisię, bo chce, żeby ten park był jego prywatnym parkiem za miejskie pieniądze.
Nie śledzę tematu, sądzę jednak, że rozliczenie rewitalizacji parku powinno być podane do wiadomości publicznej (poprawcie mnie jeśli zostało udostępnione) choć sądzę, że umowa jest tak skonstruowana, że kosztorys inwestycji jest informacją niejawną :/

Tak czy owak, ławki są brzydkie i jestem pewien, że projekt nie był wart swych pieniędzy. Ławki o takiej estetyce można sobie kupić w markecie nie płacąc specjalnie za ich projekt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 12:00  
Cytuj
CYTAT

Bardzo możliwe, że tak było. Co innego, że materiał faktycznie mógł być drogi. Poza tym jestem przekonany, iż inna jest cena wykonania projektu betonowego sześcianu o wymiarach krawędzi 1m, a inna, o wiele wyższa, takiego samego wykonanego z marmuru. Może to śmieszne, ale nie zdziwię się, że tak jest. Projektant być może umyślnie wybrał drogi materiał, być może ktoś mu się za taki odwdzięczył, być może miał widzimisię, bo chce, żeby ten park był jego prywatnym parkiem za miejskie pieniądze.
Nie śledzę tematu, sądzę jednak, że rozliczenie rewitalizacji parku powinno być podane do wiadomości publicznej (poprawcie mnie jeśli zostało udostępnione) choć sądzę, że umowa jest tak skonstruowana, że kosztorys inwestycji jest informacją niejawną :/

Tak czy owak, ławki są brzydkie i jestem pewien, że projekt nie był wart swych pieniędzy. Ławki o takiej estetyce można sobie kupić w markecie nie płacąc specjalnie za ich projekt.



Ja osobiście ich nie widziałem, tyle co na zdjęciach. Nie wiem co to za kamień, czy jest tam nierdzewka czy zwykły profil ocynkowany.Też jestem zdania,że przepłacono, ale jak wiadomo publiczne pieniądze łatwo się wydaje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 11:27  
Cytuj
ławki Szlęzaka to pikuś przy rozdawnictwie Lucjusza. A gnojek szykuje kolejne 3 bloki z naszych pieniędzy. Oczywiście dla najbardziej potrzebujących.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10818
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 05:40  
Cytuj
I wybrał tego samego projektanta. Niech nas aniołowie mają w opiece Andrzejku.

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 16:16  
Cytuj
cool girl.... a mi na mojej dxxxe zależy wiec nie siadam tam gdzie można dostac 'wilka' ...cool girl ....a te ławeczki jak dla mnie stoją tam i nikt z nich nie korzysta....więc po co było wydawanie takiej kasiory się spytam? ....

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 16:51  
Cytuj
Kasa poszła chyba tylko dla tego że Szlęzakowi pod koniec zwieracz nie trzymał ... i jak przeczytał/usłyszał że ludzie ze Stalowej krytykują "ławki bez sztachet" to się złamał i zlecił projekt tych dzieł sztuki umiech ...a szkoda

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 07:52  
Cytuj
Obrazek
............ oczywiście Lucjusz krytykuje wyrzucanie kasy w błoto he, powinien zacząć robić coś pożytecznego dla miasta bo jak narazie chwali się jak to nie wygrał i jaki były prezydent był ble. Czas leci i zobaczymy jaki on jest doskonały.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 826
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 13:40  
Cytuj
No i na demotach...
http://demot(...)ZLOTYCH-

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2015r. 01:27  
Cytuj
CYTAT
Obrazek

Dostrzegam pewne podobieństwa dizajnu tej ławki z twoim smakiem artystycznym. Zerznąłeś od Mistrza czy Mistrz od Ciebie? Pytam z ciekawości...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »