NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Wykaszarka,
Posty: 15
Dołączył: 28 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sie 2014r. 15:31  
Cytuj
Witam planuje kupno wykaszarki spalinowej o nie dużej mocy, która bede używał do podkaszanie trawnika koło domu czy ktoś mógł by coś polecić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2014r. 15:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2014r. 15:51  
Cytuj
Jak nie chcesz problemów i żeby koszenie stało się nawet przyjemnością to postaw na coś markowego z lini półprofesjonalnej coś ze stajni Stihla lub Husqvarny.
Osobiście kupiłem Stihla najmniejszy model z silnikiem z lini profesjonalnych. Czwarty sezon dosyć intensywnie używana i zero problemów. Coś koło 2k musiałem wydać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 26 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2014r. 16:29  
Cytuj
Napisz ile masz do koszenia arów oraz kasy a wtedy coś doradzimy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 28 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sie 2014r. 20:09  
Cytuj
nie ma tego dużo 10 arów umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2014r. 20:24  
Cytuj
dużo chwastów czy sama trawka?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2014r. 21:55  
Cytuj
Powiedzmy że znam się trochę w tej branży i powiem tak, że z Husqvarny nie ma nic ciekawego, a jak już to od ponad 2 tys. zł. Husqvarna ostatnio wprowadziła kilka nowych modeli, które wyglądają jak typowe chińczyki ( widać też że oszczędza się na materiałach), jest jeszcze zbyt krótko by powiedzieć coś na temat awaryjności. W Stihlu jest ciekawy model FS 90. Natomiast ja polecałbym mocno Oleo Mac 380 albo model BC 240. To jest najlepsza kosa w stosunku moc/cena/jakość. Oleo Maca sprzedają w Husqvarnie i chyba ( przynajmniej kiedyś sprzedawali) jeszcze koło biura Motosu. Nie ma co ukrywać, że Stihl i Husqvarna cenią się mocno, bo płaci się też za markę, zaś Oleo Mac to bardzo dobry włoski sprzęt lecz słabo reklamowany i przez to też tańszy w odróżnieniu do Stihl/Husqvarna.Sam mam model 420 T i sobie chwalę bardzo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 28 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sie 2014r. 09:48  
Cytuj
Do koszenia jest sama trawka to po pierwsze a po drugie powiec mi kolego jak z częściami zamiennymi do tej oleo mac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2014r. 12:21  
Cytuj
Części jak wszędzie, do najpopularniejszych modeli od ręki, do trochę mniej polularnych na zamówienie i czas oczekiwania około tydzień. Dla porównania w Husqvarnie na części czekałem przeważnie około 2 tyg. dla mnie zbyt długo. Żeby być obiektywnym to muszę dodać, że Stihl ma chyba najtańsze części typu: tłok, pierścienie, cylinder - biorąc pod uwagę ewentualną naprawę w przyszłości. No i salon Stihla z prawdziwego zdarzenia na ul. Rozwadowska 43, a tu ich strona http://www.azserwis.com.pl/kontakt/

W Husqvarnie w Stalowej jest bardzo mały wybór wykaszarek, jest raptem może z 5 modeli, kilka mają modeli Oleo Maca i to wszystko.

Oleo masz obok biura Motosu, schodkami do góry. Kiedyś były tam powystawiane skutery, kosiarki, na drzwiach szyld Oleo Mac ( nie wiem jak jest teraz, bo nie jestem ze Stalowej ). W Husqvarnie za Oleo mogą wołać więcej kasy, jako pośrednicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 12 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2014r. 12:51  
Cytuj
Także polecam Oleo-mac. Co do sklepu to dzisiaj kupowałbym raczej w internecie-cenowo najkorzystniej a gwarancje też masz. Poza tym pan sprzedawca koło motosu zapewniał, że Oleo-mac produkują we Włoszech (tak, tak, włoska firma), dopiero w domu spostrzegłem malutką naklejkę made in china umiech Mimo to z zakupu jestem zadowolony-maszyna dobrze radzi sobie w trudnym terenie, jest ok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2014r. 14:32  
Cytuj
Był to pewnie mniejszy model, u mnie w modelu BC 420 T na tabliczce znamionowej jest napisane Made in Italy. Swoją drogą, większość mniejszych modeli wykaszarek i pilarek czy to w Stihlu, czy w Husqvarnie jest produkowana w Chinach. W skrócie po co przepłacać skoro można mieć za mniejszą kwotę równie dobry sprzęt nie odbiegający od S i H.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2014r. 14:42  
Cytuj
Dragho1984, ważne jest jeszcze czy chcesz kosić między drzewami i krzewami, gdzie jest mało miejsca ? W takich sytuacjach lepiej sprawdza się wykaszarka z uchwytem obwiedniowym. Na większe tereny lepiej się nadaje i lepiej jest manewrować podkaszarką mając uchwyt typu "rogi".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 26 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2014r. 20:24  
Cytuj
Napisz przedział cenowy bo to ważne a co do wykaszarki to ważne jest jeszcze waga ale jak napiszesz przedzial cenowy to coś doradzimy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 21 Cze 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2014r. 21:48  
Cytuj
Ok 5-6 lat temu miałem podobny problem.wybrałem oleo-Mac ,i nie żałuję.Działa bezawaryjnie.Kosi ok 0,5 h 3 razy do roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sie 2014r. 22:49  
Cytuj
A ja już z 15 lat chyba koszę McCulochem Cabrio 310 i to nie tak mało wcale i daje radę.
Dzisiaj na pewno takiej nie kupi,ale wtedy szukałem promocji i te byłygood

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »