NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Jaki tv 50-60cali?!,
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 13:14  
Cytuj
Witam, nie ukrywam ze jestem kompletnie nie w temacie bo nie znam sie na elektronice i nigdy mnie to nie interesowalo. Chcialbym kupic telewizor, plaski;) , wielkosc 50-60cali (bede ogladal z odleglosci 4-5m, moze trzeba wiekszy?), cena max do 8tys, aczkolwiek milo byloby sie zmiescic w 5-6tysumiech Tel ma sluzyc w 99% do ogladania telewizji, sterowanie glosem, serfowanie po necie i wideo konferencje z ciocia Lodzia zza Wielkiej Wody nie sa mi potrzebne. Serdecznie prosze o o jakies typy, najlepiej sprawdzone w praktyce. No i czy w warto kupowac w StW czy jechac np na Rzeszow. Zonie podoba sie SAMSUNG UE55HU6900 a ja nie mam zadnych typow i licze na Wasza pomoc. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 13:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 13:33  
Cytuj
Konkretnego modelu nie polecę, bo też się na tym dobrze nie znam.
Natomiast jeśli chodzi o wielkość, to przy takiej odległości wg wszelkich poradników i wytycznych 60" to minimum raczej.
Ja polecam zakup w sklepach internetowych. Kupowałam tv 42" i w sklepie intermetowym znalazłam go taniej o kilkaset zł niż w jednym ze stalowowolskich sklepów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 13:37  
Cytuj
W sumie masz racje ale wczesniej chyba wypadalo by zobaczyc obraz na zywo w jakims sklepie, chociaz slyszalem ze w sklepach podkrecaja ustawienia jakosci zeby wszystko wygladalo bardziej zachecajacoumiech ?!?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 14:23  
Cytuj
Tak, ustawienia to sobie mogą podkręcać, ale jak Ci pozwolą pogrzebać pilotem to sobie możesz zmienić umiech

Co do sklepów: neo24, oleole - polecam, dużo sprzętu agd i rtv tam kupiłem. O ile dobrze pamiętam to megamarket też chyba miło wspominam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 14:46  
Cytuj
Odpowiem Ci na podstawie moich błędów - kup maxymalnie duży na jaki Cię stać
- nie kupuj z 3D, bo to bzdura i praktycznie się tego nie używa
- zwróć uwagę na funkcje multimedialne - dostęp do internetu (z tego się korzytsta)
- im więcej portów HDMi tym lepiej
- jeśli masz smartfona marki X to czasem warto kupić telewizor marki X - fajnie razem współpracują :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 15:54  
Cytuj
Z tym maksymalnie dużym też trzeba uważać, bo jeśli tv jest za duży w stosunku do odległości, z której się ogląda to też nie jest dobrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 16:00  
Cytuj
Pół roku temu kupiłem Sony KDL-55W809A i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli chcesz mieć obraz dobrej jakości, to sygnał trzeba mieć cyfrowy. W dodatku nagrywać na podłączony dysk zewnętrzny można tylko programy cyfrowe. Im większy telewizor tym bardziej widać słabą jakość sygnału analogowego. Korzystamy z funkcji multimedialnych i to na pewno jest przydatne (ipla, vod, itp.). Korzystanie z przeglądarki w tv jest z kolei niezbyt wygodne. Przez wi-fi można sobie włączyć do odtwarzania w telewizorze film, który masz na dysku w kompie, też z tego korzystam. Trzeba czasem zrobić konwersję na format obsługiwany przez tv ale to nie jest wielki kłopot. Można obsługiwać telewizor smartfonem xperia, ale to raczej ciekawostka. Może 2 - 3 razy się tak bawiłem i tylko przy obsłudze przeglądarki telefon jest przydatny bardziej niż pilot, bo można przesuwać kursor palcem po wyświetlaczu tak jak używałbyś myszy. Jeżeli chodzi o 3D, to w tej chwili nie kupisz dobrego tv który 3D nie ma. Ja też szukałem bez 3D bo to jest mi zbędne, ale teraz widzę, że dobrze że jest. Od czsu do czasu można sobie włączyć film 3D z blue ray i efekt jest wtedy zaje...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 19 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 21:10  
Cytuj
Ja bym wybrał Samsunga, mam w domu dwa 40 cale, jeden ma 4 lata, drugi 3 lata, na razie odpukać bez awarii. Samsung jakościowo podobny do Sony, wiele podzespołów Samsung robi dla Sony. Sony kosztuje kilka stów drożej więc po co przepłacać.Fajną funkcją w telewizorach samsung jest funkcja anynet, jeden pilot obsługuje telewizor, odtwarzacz blu ray, dekoder. ważne jest też żeby w telewizorze były 4 porty hdmi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 3 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2014r. 09:43  
Cytuj
miałem już 3 samsungi,z czego jeden już 3 razy się zepsuł.Jakiś czas temu kupiłem philipsa lcd z podświetleniem ambilight z seri pfl. Dla mnie rewelka. Przeglądnij ledy z tej serii,oczywiście im nowszy tym droższy.Podświetlenie z tyłu ze zmianą barw daje wieczorem zaj...y efekt. Do niektórych modeli dołączają bezprzewodową klawiaturę gratis

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »