NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Park do street workout w stalowej woli,
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 13:05  
Cytuj
co sadzicie o wybudowaniu w stalowej woli parku do uprawiania street workout'u ?? jezeli ktos nie wie co to jest to w skrocie sa to cwiczenia silowe opierajace sie na ciezaze masy wlasnego ciala. ( tutaj link jak to wyglada w praktyce ( hhttps://www.youtu(...)WsRvvp_s ). Z tego co sie orientuje to takie parki posiadaja praktycznie wszytkie wieksze miasta ale i nie tylko wieksze bo np taki park jest nawet w bilgoraju. Mysle ze to fajna opcja dla dzieciakow i mlodziezy bo chyba lepiej zeby sobie za darmo pocwiczyli niz mieli pic na lawkach pod blokiem, zwlaszcza ze wybudowanie takiego parku nie kosztuje Bog wie jakich pieniedzy. Teraz tylko pytanie do kogo nalezy zwrocic sie z prosba o wybudowanie takiego parku?

tutaj link z przykladowymi planami takiego parku https://www.googl(...)&bih=653

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 13:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 15 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 14:01  
Cytuj
Witam , moim skromnym zdaniem w Stalowej brakuje właśnie tego typu obiektu . Sam interesuje się tym sportem i fajnie byłoby poćwiczyć w miejscu do tego stworzonym. Myślę ,że wszystko jest do zrobienia trzeba tylko zacząć działać. Znalazłem wzór petycji do Urzędu Miasta własnie w sprawie budowy takiego parku , do tego potrzeba jeszcze zebrać trochę podpisów , z miejscem w Stalowej chyba nie byłoby problemu. Poniżej podaje link do petycji , dla bliższego rozeznania.
Pozdrawiam.

http://www.flowp(...)scie,ece

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 16:53  
Cytuj
Mozna by bylo takie cos strzozyc na miesjcu "skate parku" za szpitalem. Oczywiscie ja jestem jak najbardziej za

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 6 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 20:22  
Cytuj
super pomysł ;) sam ćwicze SW od pół roku w domowych warunkach, wystarczy by każdy zainteresowany zebrał po kilka podpisów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 20:28  
Cytuj
musi sie tym zajac osoba ktora jest ogarnieta w zalatwianiu takich spraw bo ja powiem szczerze ze sie nie nadaje do latania po urzedachumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 7 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 21:34  
Cytuj
Jak najbardziej za. W Stalowej przydałby się taki park, na pewno byłoby dużo zainteresowanych. Z miejscem nie ma problemu - taki park nie zajmuje go dużo.
W Rzeszowie ostatnio też była taka akcja - oczywiście udana. Park od ponad miesiąca stoi i cieszy się dużą popularnością ;) Cały czas ktoś tam ćwiczy, coś się dzieję. Grupa Street Workout Rzeszów zaczęła robić tam różnego typu treningi, na które przychodzi sporo osób. Łączą je nawet z innymi dyscyplinami np. slackline. W Stalowej też mogłoby się to udać ;) Warto więc próbować.

Pod tym linkiem trochę info, zdjęć i filmów z Rzeszowskiego parku ;)
https://www.faceb(...)&fref=ts

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 15 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 23:32  
Cytuj
Widzę temat nabiera rozmachu, wiec może czas przestać tylko myśleć , ale zacząć działać ,jak to mówią im szybciej tym lepiej. Jest Nas 6 osób dyskutujących ,każdy zapewne zna 10 osób czyli szybko licząc mamy już 66 podpisów.Proponuje wydrukować listę na podpisy i zacząć je zbierać . Myślę że przez tydzień każdy będzie miał na liście jakąś liczbę podpisów , a potem to już tylko z górki ;)
To co Panie i Panowie działamy czy tylko myślimy ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 7 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2014r. 00:25  
Cytuj
Chętnie pomogę, ale w Stalowej będę dopiero w drugiej połowie lipca - wtedy mogę zacząć działać ;) Podpisów trzeba nam dużo więcej niż te 66, ale myślę, że da się to zrobić ;) Przydałoby się zrobić wstępny plan placu, miejsce, w którym miałby być zbudowany i cenę. Wszystko oczywiście orientacyjnie. Same podpisy nie wystarczą, trzeba mieć na to jakiś pomysł ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2014r. 01:26  
Cytuj
Miałem napisać dokładnie to samo. Na samym początku należy przygotować wstępny zarys inwestycji - co i gdzie. Najlepiej, żeby propozycji lokalizacji było kilka. Obowiązkowo należy wspomnieć o realizacjach podobnych parków w innych miastach. Dołączyć dowody na rzeczywiste wykorzystanie obiektu - mogą to być filmy z youtube'a, artykuły z gazet/stron internetowych. Na koniec - opracować zapotrzebowanie na park do street workingu w Stalowej Woli - czyli krótko mówiąc - podpisy. Minimum kilkaset. Następnie szukamy pomocy wśród radnych miejskich oraz jednocześnie przedstawiamy problem prezydentowi. Mając wszystko gotowe, sprawa powinna pójść gładko i szybko, kwestia tak naprawdę zależy od organizacji. Na koniec rozbije się o brak funduszy, ale nie jest to wybitnie droga zabawka,więc nie będzie z tym problemu.

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 6 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2014r. 09:20  
Cytuj
dodam,że zbliżają się wybory .Któryś z kandydatów może podłapać temat. Uważam,że są duże szanse. Jak tu kolega pisze,przygotować papiery,zrobić wstępny plan z kosztami i lokalizacją.Potem skrzyknąć się na mieście i puścić listę w obieg. Z podpisami nie będzie problemu. ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 15 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2014r. 09:33  
Cytuj
To może niech każdy spróbuje zgromadzic właśnie jak najwięcej informacji typu koszty , jakiś projekt, miejsce na lokalizacje itp. A w któryś dzień typu np, sobota spotkamy się gdzieś na mieście i ułożymy coś sensownego , a miedzyczasie można już powoli zbierać podpisy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2014r. 11:46  
Cytuj
z podpisami nie bedzie problemu, wystarczy ze 1 osoba stanie z lista pod kazda silownia w stalowej i podkreci temat osobie ktorej skonczyla trening, bo kulturystyka i kalinistyka ma ze soba bardzo wiele wspolnego wiec osoby docelowe beda mniej wiecej te sameumiech szkoda ze dopiero teraz postanowilem to napisac, przy takim duzym zainteresowaniu park moze mielibysmy juz na tych wakacjach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 3 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2014r. 19:07  
Cytuj
w Polsce najbardziej znaną firmą budującą parki do sw i parkour jest http://www.flowparks.com/
Na ich stronie można się dowiedzieć o istotnych rzeczach tj wybór podłoża czy potrzebna powierzchnia.
W Rzeszowie niedawono z dofinansowania wybudowano taki park. Jaki był koszt?
Dokładnie nie wiem.

W tym artykule znajdziecie kilka istotnych informacji. Jak podają, koszt oscyluje w zakresie od 10 tys. zł netto do do 14 000 euro netto jeżeli myślimy o "wypasionym" parkugood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 7 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2014r. 20:07  
Cytuj
W Rzeszowie zebrali ~2300 głosów i kosztowało to 32500zł. Budowała go firma Techramps z Krakowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 15 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2014r. 22:28  
Cytuj
Napisałem maila do Pana z tej właśnie firmy , który zajmuje się wyceną i projektami, może on coś doradzi i podpowie jak ugryzć temat żeby to wszystko miało ręce i nogi ,no i przede wszystkim pozytywny finał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2014r. 23:26  
Cytuj
CYTAT
szkoda ze dopiero teraz postanowilem to napisac, przy takim duzym zainteresowaniu park moze mielibysmy juz na tych wakacjach

zeby wyrobic sie na wakacje to chyba musielibyscie sami pieniadze zebrac :]
widzailem projekt chlopakow ktorzy chcieli przebudowac skate park, to bylo jakies 7-8 lat temu. Zabrali sie za to solidie, wykazali ze tamten byl w chuj slaby i niebezpieczny, mieli kosztorys, wykonawce i kilkaset podpisow, co bylo te pare lat wstecz fajym osiagnnieciem, nie udalo im sie zainteresowac nikogo.

jezeli chcecie kogos przekonac do takiej inicjatywy obstawiam ze najlatwiej byloby w starostwie i z parkiem mobilnym :] park mobilny gorszy nie jest, rozkladanie rusztowan to chwila. Postawic to na stadionie sparty, cos juz sie tam dzieje, im wiecej tym weselej :]
Sporo argumentow za mozna wysunac, nic lub znikome przeciw. Wykorzystywac mozna to w wielu akcjach starostwa, szpitala, europejskich, czy gdziekolwiek sie starostwo udziela, kilka m3 rur sie na malucha zmiesci

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 11 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2014r. 21:56  
Cytuj
Witam. Ja również dołącze się do tej inicjatywy. Mam paru znajomych którzy także uprawiają ze mną tą dyscypline i też są za!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 19 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2014r. 22:49  
Cytuj
bardzo fajny pomysl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2014r. 18:10  
Cytuj
na konkurencyjnym portalu napisali o tym artykul, co prawda o parkour ale mysle ze jak to wypali to juz wybuduja przy okazji odrazu babierki do street workoutu, najwazniejsze ze powoli cos sie zaczyna dziac w tym temacieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 3 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2014r. 21:05  
Cytuj
drążymy ten temat. Musimy się skrzyknąć na mieścieok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2014r. 07:56  
Cytuj
Trzeba zagadac z którymś z radnych niech poruszy temat na sesji rady miasta.wkoncu ludzie maja prawo decydować o tym co chciEli by w swoim miescie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 23 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2014r. 13:10  
Cytuj
Siema, widze ze swietnie trafilem bo sam wraz z kolegami myslelismy o czyms w stylu petycji. Dobrze jakbysmy zaczeli dzialac od razu, ktos znajdzie firme ktora sie tym zajmie,nie jest problemem zapytac o koszty itp. Ktos juz wczesniej powiedzial o skate parku jako lokalizacji, jestem jak najbardziej za,praktycznie centrum i z dala od ludzi. Mamy wakacje,niedlugo wybory mamy najlepsza okazje na ogarniecie tego.Potrzeba ttlko osob ktore sie tym zajma,warto napisac do naszych lokalnych mediow moze ktos podchwyci temat ida rozglos sprawie, petycja nie jest problemem, sam jestem pewien ze uda sie mi zalatwic te 100 podpisow. Wpisujcie propozycje i przemyslenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 24 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2014r. 16:37  
Cytuj
Jeśli jesteście zainteresowani to zapraszam na mój fanpage i poczytać a myślę, że się nie zawiedziecie.
https://www.faceb(...)timeline
Robię to samo od 12 czerwca, czyli 3 dni przed założeniem tego tematu i jakby ktoś przeczytał co piszę na fb to każdy by wiedział, że dążę do tego samego. Ale Parkour Park to miejsce, a Street Workout to dyscyplina, że tak to ujmę. A w Rzeszowie zajmowała się firma flowparks http://www.flowp(...)ur-Parki

Pozdrawiam i zapraszam chętnych na fb, szukam osób którzy zechcieliby pomóc zbierać podpisy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 7 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2014r. 18:36  
Cytuj
Jak najbardziej pomogę z podpisami, ale jak już pisałem - w Stalowej będę w drugiej połowie lipca ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2014r. 18:05  
Cytuj
Fajna sprawa, trzeba by się podpisać na tym.
gdzie zbierane są podpisy?

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »