NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
kupno samochodu, doradztwo,
Posty: 49
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2014r. 21:27  
Cytuj
Witam
Szukam osoby, która pomogłaby mi w oględzinach auta. Najlepiej osoba z doświadczeniem w mechanice pojazdowej, posiadająca mierniki lakieru, itp. Ile taka pomoc może kosztować oraz czy jest ktoś w stanie pojechać na drugi koniec Polski? Oferta będzie aktualna tak za miesiąc, góra dwa. Propozycje proszę składać w tym temacie lub na PW ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2014r. 21:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2014r. 09:28  
Cytuj
podjedź tym autem do ASO marki i tam Ci samochód zdiagnozują.
nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2014r. 12:50  
Cytuj
ile to kosztuje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 20 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2014r. 13:48  
Cytuj
CYTAT
ile to kosztuje?


od 200,- do 500,-
w zależności od pojazdu i od ASO oraz zakresu sprawdzania ;)

jeśli auto krajowe, trzeba też sprawdzić rejestr zastawów
żeby nie wyszło że masz potem jeszcze raz spłacić)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2014r. 14:48  
Cytuj
W oplu robiłem niedawno cene miałem promocyjną ale polecam. Obadali auto i odpuściłem bo cały bok wstawiony. Zdrowo ale wstawiony. Co ważne sprawdzili mi historię przeglądów za granicą

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 1 Lip 2012r.
Skąd: Stolec
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2014r. 23:05  
Cytuj
Mam wybór pomiędzy:
Opel Astra H 1.6 TwinPort 105km hatchback 5d 2006r
Toyota Yaris II 1.3 VVTi 87km hatchback 5d 2006r

Ktoś może się sensownie wypowiedzieć co będzie lepsze i dlaczego ? zarumieniony

Auto głównie do jazdy po mieście max w 2 osoby + jakiś wakacyjny wypadzik również w 2 osoby.

QQ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 13 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2014r. 23:55  
Cytuj
#mundek69 podobne mamy typy autek jezyk smiech2
Ja się zastanawiam na 3 autkami

1.Opel Astra H GTC 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 3d 2005r,2006r.
2.Toyota Yaris II 1.3 i VVT-i 86KM hatchback 5d 2006r,2007r,2008r
3.Fiat Grande Punto 1.4 16V 95KM hatchback 5d 2006r,2007r,2008 r.

Z tych 3 na razie odpowiada Toyota Yaris,nawet mechanicy mi ją polecają ale to nie jest jeszcze ostateczna decyzja.Ja już prawie wszystkie fora przeczytałem o Toyocie i dużo jest pozytwnych opini o tym autku. good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 1 Lip 2012r.
Skąd: Stolec
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2014r. 06:54  
Cytuj
romanelli, na pewno bardziej podoba mi się astra h nie ma nawet tu o czym dyskutować tylko te silniki oplowskie jakoś tak... nie mam do nich przekonania po prostu.

Co do yarisów to mam z nimi doświadczenie bo rodzice mają już 3 yarisa tyle że wszystkie były w dieslu i ten obecny też ma silnik D4D 2008r z salonu toyoty w Stw i problemu z nim wcale nie ma a na pewno nigdy nie było tak że staną na drodze i koniec.

Wczesną wiosną będzie on do sprzedania jak cosik uśmiech

Silnik opla 1.4 niby ok bo na łańcuchu(który szybko potrafi się rozciągnąć) i mniej spala paliwa za to ponoć olej to ten silniczek uwielbia.
Wszystko zależy kto i jak go wcześniej użytkował w sensie serwisował.

QQ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2014r. 11:11  
Cytuj
Polecam yarisa, rodzice 4 lata takim jeździli.
Z minusów to plastiki w środku jakby je z butelek zrobili, w yarisie 1 i 3 problemu nie było, dwójka to wielka porażka w kilku egzemplarzah to samo, plastiki jak w tico.
Silnik 1.3 i 1.33 to pancerna jednostka, lać paliwo, dobry olej i się cieszyć. Opony maja nietypowy rozmiar więc albo zakładasz normalne i licznik lekko kłamie, albo te co zalecają drożej ale różnica niewielka. Serwis w stw jest drogi ale możesz je serwisować w wielu miejscach.

Grande punto ma fajny silnik 1.4 benzyna który jest nie do zajechania, ale skrzynie osłabili względem punto 2 i sprawia problemy.

Opel fajny i największy, ale lubi się z tanim olejem silnikowym a uszcelnianie nie daje efektów bo ten typ tak ma.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 1 Lip 2012r.
Skąd: Stolec
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2014r. 14:31  
Cytuj
Właśnie z wyglądu bardzo podoba mi się Astra ale dużo słyszy się że silniki są kijowe szczególnie benzynowe bo takiego szukam.
Wszystko byłoby ok gdyby nie ten TwinPort ponoć ten wymysł ekologów lubi napsuć krwi posiadaczom Oplów z tym silnikiem.

Nie da się ukryć że yaris jest typowo kobiecym samochodem czego nie można powiedzieć o Astrze.

Jednak rozsądek przemawia bardziej za yarisem ze względu na silnik który cieszy się dobrą opinią.

A jakie to nietypowe opony są w yarisach?

QQ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2014r. 15:31  
Cytuj
Tam idą 15 ki 185x60 droższe niż 15 ki w normalnym rozmiarze

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 1 Lip 2012r.
Skąd: Stolec
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2014r. 22:41  
Cytuj
Czyli najlepszym wyborem będzie Yaris II 1.3 VVTi

Ma on jakieś słabe punkty na które trzeba zwracać uwagę przy kupnie?

QQ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2014r. 22:59  
Cytuj
osobiscie mam astre tylko ze dieselka. jestem bardzo zadwolony, jednak jakbym mial wybierac miedzy silnikami benzynowymi to bral bym Yaris w tym wypadku. Pozdrawiam i pochwal sie nowym nabytkiemumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 1 Lip 2012r.
Skąd: Stolec
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2014r. 09:47  
Cytuj
Wczoraj znajomy podsunął mi jeszcze jeden model a konkretnie Seata Leona II 1.4 MPI 1.4 TSI 1.6 ??

Co warte te silniki VW?

QQ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 12 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 10:34  
Cytuj
VW co by nie patrzeć ma jedne z lepszych silników, chociaż jeśli chodzi o samochody ja coraz częściej patrze na KIA nie wiem czemu ale większość ich samochodów robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 10:44  
Cytuj
Kierzyk bo Kia to bardzo udane autko. Swoim ceedem natłukłem 100 tys i sobie chwaliłem auto. Teraz mam 3 letnie auto z grupy vag i w środku pomimo tego samego segmentu czy klasy auta niestety jest mniej przyjemnie. Jedynym problemem jest ASO, a raczej jego brak. Ci w Rzeszowie przyczynili się do awarii, a jeździć do Mielca z byle pierdołą średnio mi się uśmiecha.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »