NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Modernizacja PeCeta., Pamięć RAM
NEC
NEC
Posty: 76
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2014r. 15:44  
Cytuj
Bardzo proszę o poradę w sprawie modernizacji starszego komputera. Chciałbym dokupić 4GB pamięci RAM do komputera stacjonarnego z płytą główną Gigabyte GA-MA770-DS3. Aktualnie zainstalowane jest 2GB RAM w 2 kościach KVR667D2N5/1G po 1GB każda. Docelowy system to W7HP64. Czy wybrane przeze mnie kości 2x2GB będą odpowiednie? Czy mogę je zainstalować obok istniejących 2 kości po 1GB uzyskując w sumie 6GB RAM, czy jednak powinienem ze starej pary zrezygnować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2014r. 15:44  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2014r. 18:15  
Cytuj
Powinny bez problemu śmigać, natomiast jak chcesz mieć 100% pewności weź te: http://alleg(...)588.html

Pamiętaj, że płyta jest na dual channelu, więc odpowiednie moduły pchaj w odpowiednie kolory umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
NEC
NEC
Posty: 76
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2014r. 18:32  
Cytuj
Dzięki irkuck, ten sam model faktycznie zwiększa szanse powodzenia, mam wolną parę slotów o tym samym kolorze. Jak sądzisz - starą parę mogę zostawić i uzyskam 6GB RAMu? Trzeba coś ustawiać/zmieniać w BIOSie, czy pójdzie samo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2014r. 18:58  
Cytuj
Powinno wystartować bez żadnych kombinacji w BIOS-ie, ja stawiam, że na 100% zadziała. Stare pamięci zostaw. 6GB jest ok, wywalające stare ramy zostaje Ci 4GB co moim zdaniem przy 64 bitowej windzie nie jest tak przesadnie dużo.
64 bitowe Windy potrzebują trochę więcej ramu do pracy, poinstalujesz parę podstawowych rzeczy i razem z antyvirem na początku zje Ci ponad 1,5GB. Ja mam 8gb i wcale nie uważam, że to za dużo umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2014r. 19:51  
Cytuj
Na wstępie, w dobie Windows Defendera nie wiem czy jest sens instalowanie AniVirus'a.
Im więcej Ram'u tym lepiej. Pamięć powinna śmigać. Na twoim miejscu myślałbym o dodatkowych 8GB Ram'u. Ale wszystko rozchodzi się o kasę. Pamięć wkładać należy na odłączonym napięciu, ale to na pewno wiesz.
Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2014r. 21:34  
Cytuj
CYTAT
Pamięć wkładać należy na odłączonym napięciu,


Geniusz, normalnie geniusz! Nobel za odkrycie. potluczony

Co do antywirusa... Widnows Defender jako składnik właśnie Windowsa jest w pierwszej kolejności rozpracowywany (choć to nie jest zły program), więc raczej warto zainstalować jakiegoś antywirusa z innej firmy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2014r. 00:55  
Cytuj
CYTAT

Geniusz, normalnie geniusz! Nobel za odkrycie. potluczony .

Nie ważne co pisze, ważne, żeby pojawiła się reklama festiwalu umiech

A co do defendera to zdarza mu się przepuszczać śmieci. Nie wiem jak radzi sobie Avast, ale warto wydać parę zł na eset av i mieć spokój.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2014r. 01:28  
Cytuj
Geniusz, nie geniusz - spotkałem się z genuszem, który włożył pamięć pod napęciem, dlatego wspominam o tym. A wy jak zwykle czepiacie się nie na temat. Macie jakieś rady to podajcie, a nie komentujecie to, o co was nie proszą. Jak małe dzieci - dalej już bez komentarza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2014r. 08:51  
Cytuj
CYTAT
Macie jakieś rady to podajcie, a nie komentujecie to, o co was nie proszą.


Wystarczających porad udzieliłem. cool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
NEC
NEC
Posty: 76
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 17:20  
Cytuj
Dzięki irkuck za podpowiedź zakupu, zainstalowałem nowe 2x2GB - razem mam teraz 6GB RAMu. Pewnie czas pomyśleć o lepszej grafice smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »