NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Internet na kilku komputerach jak podzielić,
Posty: 54
Dołączył: 8 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 17:50  
Cytuj
Witam. Czy może mi ktoś z Was udzielić informacji, odnośnie korzystania z Internetu w domu na dwóch komputerach np. (stacjonarny + laptop) bez dodatkowej opłaty?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 17:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 26 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 18:06  
Cytuj
Wystarczy żebyś miała router wtedy komputer stacjonarny jest na kablu a laptop na wifi bezprzewodowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 823
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 18:08  
Cytuj
U mnie tak "chodzi" stacjonarny i 3 laptopy (jak zajdzie potrzeba).

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 8 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 19:36  
Cytuj
CYTAT
Wystarczy żebyś miała router wtedy komputer stacjonarny jest na kablu a laptop na wifi bezprzewodowo.


Tak,ale słyszałam, że Multimedia ponoć pobiera opłatę za usługę na drugi komputer w technologii WiFi. Nie wiem ile w tym prawdy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 26 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 19:46  
Cytuj
Samo to żeby pobierać dodatkowe opłaty,więc polecam zmianę dostawcy internetu.Np w interblocku wystarczy że masz router i możesz mieć stacjonarny komputer,laptop ,korzystać wifi w telefonie ,tablecie i bez żadnych dodatkowych dopłat.Ja płace 45zł/msc i jest wszystko w porządku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 823
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 20:44  
Cytuj
CYTAT
[cytat]Wystarczy żebyś miała router wtedy komputer stacjonarny jest na kablu a laptop na wifi bezprzewodowo.


CYTAT
Tak,ale słyszałam, że Multimedia ponoć pobiera opłatę za usługę na drugi komputer w technologii WiFi. Nie wiem ile w tym prawdy.


Tak? Ja mam neta z Mulitmedia, ale o żadnej dodatkowej opłacie na drugi komputer nie słyszałam.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 21:00  
Cytuj
Karmen nic nie pobiera. Montujesz drugi router i po wszystkim

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 8 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 21:04  
Cytuj
CYTAT
Wystarczy żebyś miała router wtedy komputer stacjonarny jest na kablu a laptop na wifi bezprzewodowo.


CYTAT
Tak,ale słyszałam, że Multimedia ponoć pobiera opłatę za usługę na drugi komputer w technologii WiFi. Nie wiem ile w tym prawdy.


CYTAT
Tak? Ja mam neta z Mulitmedia, ale o żadnej dodatkowej opłacie na drugi komputer nie słyszałam.


To ciekawa sprawa. Właśnie weszłam na stronę Multimedia i rzeczywiście znajduje się informacja: "Czy można korzystać z Internetu na dwóch komputerach?". Czyli biorą opłatę za tę usługę.

Podaję link:
http://www.multi(...)67192d8c

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 21:28  
Cytuj
Heh dobre sobie, nie znam nikogo kto by płącił za tą usługę w Multimedii. Pod router ich podpinasz router dowolny, szyfrujesz dostęp plus hasło ambitniejsze niż admin123 i masz net po mieszkaniu

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 23:18  
Cytuj
Zainstaluj router i po bólu. Znajdź kogoś chętnego do dobrej konfiguracji i zapomnij o opłatach. Wiadomo przecież, że jeśli korzystasz w tej chwili z laptopa to nie ze stacjonarnego czy smartfona. A więc nie łamiesz zgoła zasad.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »