NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Jaki LCD od 50 cali wzwyż do 4 tys. zł?,
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2014r. 12:47  
Cytuj
Doradźcie jaki wybrać telewiozor LED z przekątną od 50 cali wzwyż do 4 tys zł?
Porównajcie do tego i napiszcie dlaczego nie SONY:

http://allegro.pl/tv-led-sony-kdl-50w805-400hz-3d-smart-wifi-2xokula-i4037522783.html

edit:
możecie porównać do tego modelu Samsunga 55 cali:
http://allegro.pl/samsung-ue55f6400-smart-tv-200hz-2xokulary-3d-fv23-i4141554498.html
edit:
W cenie nieco powyżej 4 tys. można dostać 60 cali Sharp (co sądzicie o tej firmie, w porównaniu do dwóch wymienionych powyżej)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2014r. 12:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 9 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2014r. 14:54  
Cytuj
Osobiście sama mam Sony od 5 lat i póki co nic się w nim nie popsuło a i z jakości obrazu też jestem zadowolona. Porównując modele zasugerowane przez Ciebie jak dla mnie w Sony na plus odświeżanie 400 Hz wobec 200 w Samsungu. Natomiast w Samsungu bardzo mi się podoba możliwość nagrywania na USB no i 5" większy obraz umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Kwie 2014r. 15:03  
Cytuj
Jeżeli naprawdę zależy ci na jakości obrazu to nie led tylko plazma Panasonica.To już ostatnia okazja na zakup...
Za 3,7 tys. TX-P50ST60E - 50"
Za 5 tys. TX-P55ST60E - 55"
Test:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/96121-panasonic-tx-p50st60e-test-otwarty-nowa-generacja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2014r. 10:57  
Cytuj
Ten Plasma ST60 bardzo dobry wybor, teraz jest pytanie jak bedziesz ten Tv uzywal . Kazda technologia ma swoje plusy i minusy .

Ten Sony w805 ma matryce LG IPS wiec czern do dupy ale za to kąty bardzo szerokie no i pasywne 3d ma zwoje zalety (zero migotania, tanie okluary)

Wiec jesli chcesz uzywac tv w nocy przy zgaszonym swietle wsyztskie TV z matrycami IPS odpadaja.

Samsung ma matryce LCD z duzo lepszym kontrastem ale juz gorzej z katami 3d aktywne wiec 3d full HD.

Plasma najlepiej sie sprawdzi wlasnie przy ogldaniu blue Ray w nocy bardziej jako home cinema. Plasma troszke wiecej pradu ciagnie.

Jesli chodzi o elektronike (ulepszacze obrazu) bez dwoch zdan Sony ma najlepsza eltronike.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Kwie 2014r. 16:20  
Cytuj
Jak dla mnie to bierz pod uwagę do czego tego tv chcesz używać jeśli np. chcesz jeszcze podpiąć jakąś konsole to zapomnij o plazmie bo to jakieś nieporozumienie ... Sony z tego co wiem nie ma własnych matryc wiec zakupisz podróbkę samsunga (gdzieś czytałem że jakieś 80% matryc w tv to matryce samsunga) a jeśli to prawda to po co kupować jakieś podróbki jak możesz mieć oryginał ?

ja mam 3 samsungi ... najstarszy HD bez fulla ma z 6-7 a może i 8 lat i nadal smiga jak wczoraj kupiony

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2014r. 12:52  
Cytuj
Z tym 80% to przesada samsung do swoich tv daje tez matryce od chinskich producentow i to na modelach tej samej referencji.

tutaj lista najwiekszych :

AU Optronics (AUO)Matryce :MVA
Chi Lin Technology (CLT)
Chi Mei Optoelectronics (CMO)Matryce :MVA
LG Display IPS (LGD)
Chunghwa Picture Tubes (CPT)
Samsung: PVA, S-PVA
Sharp : matryce ASV, UV²A, Igzo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2014r. 13:43  
Cytuj
Nie mam TV odkąd wprowadzili cyfrową telewizję. Uważam, że jest mi zbędny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 21 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 07:30  
Cytuj
CYTAT
Jesli chodzi o elektronike (ulepszacze obrazu) bez dwoch zdan Sony ma najlepsza eltronike.


O to bym sie kłócił jezyk

Ostatnio miałem możliwość porównania TV 4K - i w tym wypadku Samsung pozamiatał Soniaka (kontrast, kolorki, ostrość i ..... obudowa).

Tak po za tym to ciężko było mi podnieść szczękę z podłogi - takie wrażenie na mnie zrobił dobry materiał 4K wyświetlany na TV 4K - inny świat w porównaniu z Full HD.

Musze powiedzieć też że materiał Full HD upscalowany do 4K też źle nie wygląda.

Jeśli chodzi o TV Full HD to ja bym patrzył za jakimś Samsungiem.

Ale najlepszym rozwiązaniem jest pojechać do sklepu i porównać ten sam materiał wysświetlany na wielu TV i wybrać ten który nam najbardziej odpowiada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »