NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Świecenie świateł mijania w aucie podczas postoju, pytanie w temacie jw. do RST-RNI-LKR-LJA i pozostałych
~~drajver
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 09:17  
Cytuj
mam pytanie czemu ludzie podczas postoju auta nie gaszą świateł mijania ? stoi np. jeden z drugim bo czeka na kogoś albo też wyskoczył do kiosku po fajki postawiwszy auto na drodze - a światła mijania zapalone i wprowadzają innych użytkowników ruch w błąd. obserwuje ostatnio takie zachowania nagminnie i żeby nie było że czepiam się RNI - niezależnie od rejestracji sciana

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 09:17  
Cytuj

 
 
 
 
~~Luk.
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 10:44  
Cytuj
CYTAT
mam pytanie czemu ludzie podczas postoju auta nie gaszą świateł mijania ? stoi np. jeden z drugim bo czeka na kogoś albo też wyskoczył do kiosku po fajki postawiwszy auto na drodze - a światła mijania zapalone i wprowadzają innych użytkowników ruch w błąd. obserwuje ostatnio takie zachowania nagminnie i żeby nie było że czepiam się RNI - niezależnie od rejestracji sciana


Drajver !!! Nie rozumiem co wprowadza cie w błąd ? Stojacy samochod, swiatla... ? Prawo o ruchu drogowym ewidentnie nakazuje uzywanie swiatel mijania przez caly rok. Jezeli pozostawia ktos auto w miejscu do tego przeznaczonym lub nie (w kazdym razie na drodze) to nie dlatego ze ma nadmiar amperogodzin w akumulatorze, tylko wlasnie po to aby byl widoczny na drodze dla innych uzytkownikow ruchu. Idac twoim tokiem myslenia kierowcy powinni gasic swiatla stojac na czerwonym swietle, przejezdzie kolejowym czy zatrzymujac sie na przystanku tylko po to zeby swietnego "pseudoDRAJWERA" nie wprowadzac w blad. Widac zatem jakim jestes swietnym kierowca, ktorego rozpraszaja swiatla samochodowe... Proponuje abys sobie pojezdzil na bloniach nad sanem. Tam Cie nic nie rozproszy.

 
 
 
 
~~toyota
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 10:51  
Cytuj
U mnie w toyocie p nie mozna zgasić swiateł bez wyłaczenia silnika.
I w wielu autach za 200-250 zł w aso przy zakupie montuja taki diwajs i mamy problem z ghłowy z włączaniem swiateł.
Dzieki temu wybronilem sie kiedys w czasie wypadku bo pan twierdzil ze mnie nie widzial bo jechalem wieczorem bez swiateł ale po ekspertyzie wyszł oze zarówno pan jak i jego rodzina kłamali wiec wole zatruwac srodowisko ekstra zzzuzyciem paliwa

 
 
 
 
Posty: 5012
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 11:10  
Cytuj
Też tak mam że nie moge wyłączyc świateł i jest ok.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~gda
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 11:37  
Cytuj
chyba nie umiecie wyłączyć umiech bo każdy diwajs - a napewno ten montowany w ASO pozwala wyłączyćautomatyczne zapalanie świateł. U mnie jest to np. szybkie dwukrotne przekręcenie włacznika świateł mijania. A np. szybkie dwukrotne mignięcie długimi przy zgaszonym silniku, zapala światła "garażowe".

NIE WIEDZA !

a do tematu, bardzo dobrze, że nie gaszą ! powinni jeszcze stosować awaryjne. To sprawia, że auto jest wdoczne.

 
 
 
 
Posty: 5012
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 12:34  
Cytuj
No niestety nie.
Sprawdzane w Aso nowsze modele maja opcje wyłączania starsze niestety nie a autko 5 letnie i nie ma opcji wyłączenia.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~RST
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 14:49  
Cytuj
CYTAT

a do tematu, bardzo dobrze, że nie gaszą ! powinni jeszcze stosować awaryjne. To sprawia, że auto jest wdoczne.


nie do końca dobrze - jak samochód stoi to powinien mieć zapalone światła postojowe, a dodatkowo dobrym pomysłem jest załączenie awaryjnych - i wtedy od razu sytuacja jest jasna, dodatkowo widoczna z daleka.

natomiast świecenie na postoju świateł mijania powoduje zamieszanie - nie wiadomo co zamierza owy kierowca zrobić.

 
 
 
 
~~racyjka
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 15:23  
Cytuj
Muszę się jednak zgodzić z założycielem tematu, na postoju nalezy gasić światła mijania, na zamkniętym przejeździ należy włączyć postojówki, na postoju w ciemnym miejsc awaryne nie zaszkodzą, ale nie mijania. Zapewne wszyscy piszący tu kierowcy RST RNI LKR i inni wiedzą że światła mijania są asymetryczne, tzn. prawe najprosciej mówiąc świeci dalej i wyżej. Lewe światło jest niżej i mniej oślepia jadącego z przeciwka. Teraz wyobraźcie sobie, że jedziecie nocą i zbliżacie się do pojazdu, który zatrzymał się po swjej lewej stronie drogi (nieprawidłowo, ale z kilka razy widziałem takie zachowanie) i stoi sobie na światłach mijania, a jego prawe światło elegancko was oślepia. W rutynie lub nie znając drogi moglibyscie oślepieni założyć że droga jest po jego prawej stronie i co wtedy, "mędrzec" stojący na światłach mijania zapewne zdziwilby się dlaczego przeskakujecie rów i taranujecie ogrodzeniaumiech.

 
 
 
 
~~GDA
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 16:03  
Cytuj
CYTAT
No niestety nie.
Sprawdzane w Aso nowsze modele maja opcje wyłączania starsze niestety nie a autko 5 letnie i nie ma opcji wyłączenia.


bzudra. Albo to jest jakas modyfikacja za 20 zł z allegro.



CYTAT
należy włączyć postojówki,


ułamek procenta samochodów osobowych jest wyposażonych w światła postojowe.

jesli kogos oslepiaja swatla mijania - to powinien sie wybrac do dobrego okulisty - mówie całkiem powaznie, bez zadnych poddekstow.

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 16:12  
Cytuj
CYTAT
ułamek procenta samochodów osobowych jest wyposażonych w światła postojowe.


Zacytowałem twoją wypowiedź bo może nie wiesz co napisałeś. jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Krowa
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 17:18  
Cytuj
Nie wymagaj od tego kierowców samochodów - ty masz lepiej tym swoim rowerkiem.

Jaki rozum taki temat

 
 
 
 
~~echeleon
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 17:31  
Cytuj
CYTAT
Nie wymagaj od tego kierowców samochodów.


Zacytowałem twoją wypowiedź bo może nie wiesz co napisałeś. Język polska trudna język. sciana

 
 
 
 
~~adam
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 18:11  
Cytuj
[cytat]Zapewne wszyscy piszący tu kierowcy RST RNI LKR i inni wiedzą że światła mijania są asymetryczne, tzn. prawe najprosciej mówiąc świeci dalej i wyżej. Lewe światło jest niżej i mniej oślepia jadącego z przeciwka.[/cytat
Zapomniałeś napisać, że tak powinno być.Jeżdżąc nocą można zaobserwować jak naprawdę świecą światła aut jadących z naprzeciwka, może co dziesiąty ma prawidłowo ustawione światła,? a może i nie? Nie wiem dlaczego ale po każdej naprawie lub wymianie blacharki przedniej lub kloszy należy sprawdzić ustawienie świateł ale to każdy bagatelizuje niestety.Dlatego jazda nocą w wielu przypadkach staje się koszmarem.Nasza "kochana"policja niestety tylko kara za przekroczenie prędkości lub za brak światła ale żeby sprawdzić ustawienie świateł to nie bo po co??? No chyba, że mamy słabo szkoloną policję drogową?

 
 
 
 
~~SAAB 9-5 aero
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 18:42  
Cytuj
CYTAT

Zapomniałeś napisać, że tak powinno być.Jeżdżąc nocą można zaobserwować jak naprawdę świecą światła aut jadących z naprzeciwka, może co dziesiąty ma prawidłowo ustawione światła,? a może i nie? Nie wiem dlaczego ale po każdej naprawie lub wymianie blacharki przedniej lub kloszy należy sprawdzić ustawienie świateł ale to każdy bagatelizuje niestety.


czemu tu się dziwić skoro zdecydowana większość pojazdów poruszających się po naszych drogach to zdezelowane klekoty sprowadzane z Niemiec, Anglii, Holandii (np. takwysmiewane na forum: Golfy, Astry, Beemki, itp) - "nie bite i od pierwszego właściciela" - a w rzeczywistości poskładane w polskich warsztatach czy stodołach, często przywiezione w takim stanie że trudno rozpozać markę no i potem świecą każdym światłem w inną stronę sciana

 
 
 
 
~~GDA
ff
Wysłany: 20 Lut 2009r. 19:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
ułamek procenta samochodów osobowych jest wyposażonych w światła postojowe.


Zacytowałem twoją wypowiedź bo może nie wiesz co napisałeś. jezyk


światła są:

- drogowe
- mijania
- pozycyjne
- postojowe

w światła POSTOJOWE rzadko który samochód jest wyposażony.
Bardzo często myli się światła postojowe ze światlami POZYCYJNYMI, to nie to samo.

 
 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2009r. 12:54  
Cytuj
CYTAT
U mnie w toyocie p nie mozna zgasić swiateł bez wyłaczenia silnika.
I w wielu autach za 200-250 zł w aso przy zakupie montuja taki diwajs i mamy problem z ghłowy z włączaniem swiateł.
Dzieki temu wybronilem sie kiedys w czasie wypadku bo pan twierdzil ze mnie nie widzial bo jechalem wieczorem bez swiateł ale po ekspertyzie wyszł oze zarówno pan jak i jego rodzina kłamali wiec wole zatruwac srodowisko ekstra zzzuzyciem paliwa


Ale czy ktoś zdaje sobie sprawę z tego że samochodu z pracującym silnikiem nie można zostawiać od tak sobie??

Za to grozi mandat. Kierowca wysiadając z samochodu musi nawet kluczyki ze sobą zabrać, a od postoju w miejscach "niebezpiecznych" są właśnie światła awaryjne...zaklopotany

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~balestrate
ff
Wysłany: 21 Lut 2009r. 23:10  
Cytuj
JA PROPONUJE TAK: załączone światła mijania
-//- -//- awaryjne
trójkąt ostrzegawczy około 10 m za pojazdem
tablica informacyjna ZARAZ WRACAM

 
 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2009r. 22:00  
Cytuj
widze ze temat jest poważny gasmy swiatła mijania bo przeszkadzamy innym !
panowie patrzcie sie na droge a nie na swiatła a pomysłodawcy tego tematu gratuluje ! jezdzij rowerem bedzie ci łatwiej a dla nas bezpieczniej!ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2009r. 22:04  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
U mnie w toyocie p nie mozna zgasić swiateł bez wyłaczenia silnika.
I w wielu autach za 200-250 zł w aso przy zakupie montuja taki diwajs i mamy problem z ghłowy z włączaniem swiateł.
Dzieki temu wybronilem sie kiedys w czasie wypadku bo pan twierdzil ze mnie nie widzial bo jechalem wieczorem bez swiateł ale po ekspertyzie wyszł oze zarówno pan jak i jego rodzina kłamali wiec wole zatruwac srodowisko ekstra zzzuzyciem paliwa


Ale czy ktoś zdaje sobie sprawę z tego że samochodu z pracującym silnikiem nie można zostawiać od tak sobie??

Za to grozi mandat. Kierowca wysiadając z samochodu musi nawet kluczyki ze sobą zabrać, a od postoju w miejscach \"niebezpiecznych\" są właśnie światła awaryjne...zaklopotany

widze ze prawo jazdy za jajka zrobione! strach sie bać! to ciekawe co włącza sie podczas awarii i wypadku wychodzi i jajami świeciok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Gal
ff
Wysłany: 9 Marz 2009r. 11:28  
Cytuj
Nie mylić zatrzymania z postojem !!!, światła postojowe to takie które można włączyć jednocześnie tylko 2 albo z prawej albo z lewej.Osobiście zgadzam się że osoba która zostawia samochód na poboczu itp.wyskakująca do kiosku powinna włączyć światła pozycyjne,bardziej problemowe jest brak sygnaliozowania manewru ( choć by takie zatrzymanie przy kiosku ,gdzie kierowcy z tyłu nie wiedzą czy kierowca z przodu stoi aby kogoś przepuścić ,ma jakiś problem itp).

 
 
 
 
~~Leoś
ff
Wysłany: 9 Marz 2009r. 19:03  
Cytuj
CYTAT
mam pytanie czemu ludzie podczas postoju auta nie gaszą świateł mijania ? stoi np. jeden z drugim bo czeka na kogoś albo też wyskoczył do kiosku po fajki postawiwszy auto na drodze - a światła mijania zapalone i wprowadzają innych użytkowników ruch w błąd. obserwuje ostatnio takie zachowania nagminnie i żeby nie było że czepiam się RNI - niezależnie od rejestracji sciana


..... a jak przyjedzie Policja i wlepi mandat to potem larum i gwałtu rety!!! Bo czepiają się!!

 
 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2009r. 08:28  
Cytuj
Nikt jeszcze nie odpowiedział, że może po prostu zapominają wyłączyćgood

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »