NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Laptop Apple-kto posiada?, Jakie opinie z korzys
Posty: 19
Dołączył: 21 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 10:18  
Cytuj
Jak w temacie - posiada ktoś laptopa Apple.
Jak tak prosiłbym o opinie i laptopie i o systemie operacyjnym.

Gdzie sprzęt Apple kupię w dobrej cenie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 10:18  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 10:31  
Cytuj
Mam białego macbooka i w życiu już nie 'przesiądę' się na windowsa. System apple jest stabilniejszy, szybszy i nie wiesza się. Praktycznie wszystkie już programy są również dedykowane dla apple. Zawsze też możesz sobie zainstalować windowsa żeby działał w tle w razie potrzeby. Najlepsze ceny na allegro parę dobrych ofert jest ze Stalowej Woli więc możesz oglądnąć sprzęt na miejscu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 10:58  
Cytuj
ja również na mac'u od trzech lat już pracuję i nigdy nie wrócę do windowsa. fakt że ceny są wyższe ale wykonanie jest bez porównania do innych producentów. Znajomi którzy kupili Asus'y, HP, itd... już dawno wymienili sprzęt na inny bo coś się psuje. ja po trzech latach nigdy nie musiałem formatować dysku i od nowa system instalować a fizycznie sprzęt jest jak nowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 11:31  
Cytuj
Również użytkuje sprzęt Apple od około 8 lat i gorąco polecam. Na początek proponuje rozglądnąć się za używanym sprzętem na allegro - ważne żeby już był na Intel-u.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 14:55  
Cytuj
Jak cię stać na produkty Apple to się nie zastanawiaj i kupuj.

Jak ktoś pisze że przepłacasz to nie wiem co mówi.
Firmowe lapki z wyższej półki HP wychodzą przynajmniej w USA nawet drożej niz laptopy Apple.
Za Apple na pewno przemawia:
- super wyświetlacze (zwłaszcza Retina)- dla mnie jakość wyświetlacza to najważniejszy element czy to w laptopie, czy telewizorze czy tablecie
- ekstra system operacyjny - OSX - na którego są dostępne wszelkiego typu programy (produkty Adobe i wieeele innych).
- jak się chce to można zainstalować Windowsa i korzystac z 2 systemów operacyjnych (jak dla mnie nie ma takiej potrzeby)
- długość pracy na baterii
- lapki na prawdę mobilne - małe wymiary, cieniutkie itp.
- jakość wykonania i design - nie ma nawet co porównywać z innymi.

Produkty Apple są stworzone po to aby po zakupie włączyć i korzystać, a nie bawić sie w tuningowanie systemu, jego konfiguracje (żeby lepiej chodził niż standardowo zainstalowany) itp.

Wiadomo w Polsce po za iPhonem nie są tak popularne ze względu na cenę. Ale w USA jest inaczej bo tak jak pisałem laptop z wyższej półki firmowy, kosztuje tyle samo albo więcej niż Apple.

Ja może niedługo też przejdę na Apple (wywalę stacjonarkę i kupię IMaca albo MacBooka Pro) - ale wiele razy korzystałem i z lapków i Imaców - u ludzi którzy korzystają z nich od wielu lat i każdy z nich powiedział że na Windowsa już nigdy nie wróci.

Zapewne w necie napotkasz na różne opinie - ale nie przejmuj się takimi hejterami - bo 99% z nich nie korzystało z produktów Apple, a Polak zawsze chwali to co sam ma jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 15:05  
Cytuj
Wydaje mi się, że to nawet nie chodzi o cenę, bo w rozsądnej można kupić używańca w dobrej kondycji. Raczej chodzi o system, ludzie boją się nowości, jednak używanie windowsa jest dla nas bardziej naturalne (szkoła, praca itp) Ale jak dla mnie po pierwszym dniu użytkowania mojego macbooka wszystko załapałam i na pewno oprogramowanie jak i sprzęt są bardziej intuicyjne niż inne produkty u konkurencji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 19:43  
Cytuj
Apple ma dobry sprzęt to fakt!!! Ale jak każdy sprzęt ma swoje wady i usterki i nikt mi nie powie ze sprzęt z apple się nie psuje i nie ma usterek!Moja rada zanim kupisz wybrany model poczytaj jakie ma wady i zalety!!good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2014r. 11:04  
Cytuj
Nie no spoko, nigdy nie miałem, nigdy nie pracowałem na MacBooku, jest mi więc ciężko odnieść się nawet do samego systemu, ale nie uważacie, że 10.000zł za laptopa o parametrach laptopa innej firmy na Windowsie, którego można kupić za 2000zł to nie lekka przesada? Rozumiem zapłacić za jakość x2, ale x5?

Przez 10 lat, co 2 lata mógłbym kupować nowego laptopa, który będzie miał coraz lepsze parametry i będzie mniej więcej utrzymywał to co na rynku w parametrach panuje. Rozumiem, że Apple robi dobry sprzęt, ale cena za solidność to jedno, a za sam znaczek jabłka to drugie i we wszystkich produktach appla jest zdecydowanie za bardzo wygórowana. Skąd oni biorą takie ceny na Polskę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2014r. 11:33  
Cytuj
Janek82 - poziom Twojej wiedzy na temat notebooków jest minimalny bo czytając specyfikacje MacBooka za 10000zl nie widziałbyś tych samych podzespołów co w laptopie za 2000zl.
Sprzęt Apple możesz porównywać do np. della xps'a czyli topowego modelu della. Wtedy zauważysz ze różnicy w cenie nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2014r. 12:06  
Cytuj
CYTAT
Janek82 - poziom Twojej wiedzy na temat notebooków jest minimalny bo czytając specyfikacje MacBooka za 10000zl nie widziałbyś tych samych podzespołów co w laptopie za 2000zl.
Sprzęt Apple możesz porównywać do np. della xps'a czyli topowego modelu della. Wtedy zauważysz ze różnicy w cenie nie ma.


Przyznaję się bez bicia, że może poziom wiedzy nie jest aż tak niski, ale nie kliknąłem w to co trzeba i mi wyświetliło zupełnie co innego. Przykład z laptopem za 2000zł jest rzeczywiście słaby i nierealny.
Nie zmienia to faktu, że "maki" są w porównaniu do cen w USA bardzo drogie. Podobno ma wejść porozumienie celne USA-UE, więc jak cła zejdą to może i ceny Appla spadną?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2014r. 12:57  
Cytuj
CYTAT
że 10.000zł za laptopa o parametrach laptopa innej firmy na Windowsie, którego można kupić za 2000zł to nie lekka przesada? Rozumiem zapłacić za jakość x2, ale x5?


http://shopping1.hp.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/WW-USSMBPublicStore-Site/en_US/-/USD/ViewProductDetail-Start;pgid=jDJwlVlq2W9SR0Yk2kO1Yuen0000wywDDhbO;sid=pHO1U9wYy06iU48QLpV-xwUXdn2NIuTkfC8=?ProductUUID=h4kQ7EN5v30AAAFAsw8w0t3g&CatalogCategoryID=jEMQ7EN5sf4AAAFDyNc0Qpdn
Masz przykład lapka o konfiguracji podobnej do MacBooka Pro.
Cena 1,900$.
Tylko że: nie ma takiej dobrej jakości wyświetlacza o takiej wysokiej rozdzielczości jak Apple - nie ma takiego szybkiego dysku SSD (na PCI-Express), nie ma takiego długiego czasu pracy na baterii, stylistyka nie jest już zła ale trochę do Apple brakuje i nie ma systemu operacyjnego OSX, dla właśnie którego wiele osób kupuje produkty Apple jezyk
Jak wychodzi nowa wersja Windowsa to za upgrade musimy zapłacić parę stówek - w przypadku OSX - upgrade (tak jak ostatni) jest darmowy, albo kosztuje kolo 100-150 zł.
Wiele osób w bezsensowny sposób próbuje porównywać laptopy z Windowsem do Apple - patrząc nie wiadomo na co, a prawdę mówiąc nawet niby taka sama konfiguracja sprzętowa - nie daje do końca wiarygodnego porównania.
Wiadomo, ze każdy ma inne wymagania, a lapki Apple są jednak dla tych którzy nie idą na kompromisy (tak samo jak jeden kupi VW, a inny wybierze Audi z takim samym silnikiem jak ten co VW - czy ten co kupi Audi i zapłaci sporo więcej jest głupi i naiwny bo niby przepłaca ???).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2014r. 19:15  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
że 10.000zł za laptopa o parametrach laptopa innej firmy na Windowsie, którego można kupić za 2000zł to nie lekka przesada? Rozumiem zapłacić za jakość x2, ale x5?


Masz przykład lapka o konfiguracji podobnej do MacBooka Pro.
Cena 1,900$.
/ciach


Yyy... ale przeczytałeś mój poprzedni post w którym przyznaję się do błędu porównania?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2014r. 20:55  
Cytuj
janek82 - spoczko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »