NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Problem z wysłaniem pieniędzy na konto UK, Pomocy, jak to zrobić
Posty: 12
Dołączył: 3 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 13:13  
Cytuj
Witam. Mam pewien problem. A mianowicie chciałbym wysłać pieniądze na konto w UK. Jak wiadomo poprzez konto bankowe w PLN przy wysłaniu pieniędzy do UK pobierają sobie straszliwe prowizje, więc jedyna możliwość w moim wypadku przy wysłaniu np kwoty 20 funtów to pośrednik internetowy czyli np. coś w stylu transfergo, england.pl lub coś podobnego. Zarejestrowałem sięę, i mam pewien problem.
Otóż pieniądze mam wysłać na konto którego IBAN to: GB46MIDL40176091570391 Jak widać są to 22 znaki. A Na tych stronach pisze że konto ma mieć 10 znaków. Ja już tego nie rozumiem. Powiedzcie mi. Czy jest jakaś strona, która pozwala wysłać pieniądze na konto o podanej liczbie znaków jak wyżej? Proszęę o pomoc. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 13:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 13:33  
Cytuj
Nie prościej paypalem?

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 3 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 13:44  
Cytuj
a duże paypal pobiera opłaty, za np przewalutowanie i prowizje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 14:04  
Cytuj
poczytaj, nigdy się tym nie interesowałem, płacę kartą w paypalu zawsze

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 146
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 15:39  
Cytuj
zarejestruj sie na tej stronce https://www.grosik.com/
przelew do 5000pln 20zl a powyej za free. Kase wpacisz na podane przez nich konto a oni przeleja na konto w uk. Musisz im podac nr konta w uk 8 cyfr i nr sort code 6cyfr oraz dane wlaciciela konta nie trzeba IBAN. Kase bedzie w dwie godziny na koncie.
Stronka sprawdzona i nigdy nie bylo problemow.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 26 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 15:50  
Cytuj
hej
czytalem w oddziale Wester Union,
na terenie UK. ze mozna wyslac kase
bedzposrednio na konto w Polsce.
powinno dzialac w dwie strony
na stronie mozna sie zalogowac
lub w oddziale mozna zalatwic

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 16:05  
Cytuj
To sobie zobacz prowizje... Western union parę lat temu było konkretnie drogie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 26 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 16:13  
Cytuj
http://www.westernunion.com.pl/tabela.pdf
30 zl do kwoty 120
jak ktos ma potrzebe i sie mu spieszy to
dobra opcja
ciekawe ile bedzie przez konto bankowe?
aby aktywowac karte na paypalu potrzeba pare dni

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 17:11  
Cytuj
Przeciez ten dla kogo maja byc te pieniadze po prostu idzie do byle jakiego sklepu z karta bankomatowa gdzie realizuja payback ( arealizuje je 99 % sklepow) i wyplacasz sobie gotowke w walucie kraju w jakim jestes podczas placenia za zakupy..Jakie to proste.I to bez oplat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 26 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 21:49  
Cytuj
CYTAT
Przeciez ten dla kogo maja byc te pieniadze po prostu idzie do byle jakiego sklepu z karta bankomatowa gdzie realizuja payback ( arealizuje je 99 % sklepow) i wyplacasz sobie gotowke w walucie kraju w jakim jestes podczas placenia za zakupy..Jakie to proste.I to bez oplat.


Tyle tylko ze to wogole nie na temat jest
Kolega szuka porady w innej sprawie
A Ty o czym innym nawiazujesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 3 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 22:13  
Cytuj
Ostatecznie zrobie tak, jak mi doradził Jacek z Paypalem. Niestety jak pisałem Grosik jak i inne strony potrzebuje właśnie sort code i ileśtam cyfr. A ja w temacie napisałem że pieniądze mam zapłacić na konto, które ma dużo więcej znaków. Więc niestety to wszystko odpada poza Paypalem. Tak w sumie ta Wielka Brytania jest jakaś dziwna. Nie da się jednoznacznie określić ile w koncu maja znakow te ich cholerne konta. W sumie co tu się dziwić jak mają ruch lewostronny heh umiech " Dzięki Jacek za pomoc "

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 22:25  
Cytuj
Nie ma problemu. Pamiętaj tylko by dać dobre hasło do paypala. Póki co odkupać brak oszustw, a trochę gratów z ebaya przyszło i coważne robię przelew o 20ej, i o 20ej ktoś ma kasę

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 22:57  
Cytuj
na poczcie można zrobić przekaz na konto koszt 20 lub 30zł w zależności od kwoty, western union (w 15min) koszt 30zł, z dowolnego banku w polsce przelewem sepa (np w mbanku 5zl) opcji jest wiele

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 3 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 23:06  
Cytuj
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak takie konto angielskie czyli:

GB46MIDL40176091570391

rozdzielić na Sort code (6 znaków) oraz numer konta (10 znaków) Bo dowiedziałem się, że tylko w tym pies jest pogrzebany, że w Anglii Iban dzielimy na sort code i numer konta: Ktoś wie jak to zrobić? dowiedziałem się że sort code to ponoć te pierwsze 6 cyfr czyli - 401760 (mogę się mylić, bo jeszcze wcześniej między tymi cholernymi literkami jest jakieś 46). Okej ale następny zostaje numer konta czyli ostatnie po tych sześciu 91570391. No i dalej problem bo jest 8 a nie 10 znaków (brakuje 2 znaków) czyli co trzeba dodać z tego ibana i gdzie. ? To jest po prostu chore. Anglicy są dziwnym narodem żeeby takie rzeczy wymyślać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 146
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 23:27  
Cytuj
Witam
tu nie ma nic trudnego
Nr konta na który masz wykonac przelew to bank HSBC w uk
nr sort code 40-17-60
nr konta to 91570391

w uk jest prosciej zapamietac nr swojego konta bo to tylko 14 cyfr a w pl chyba 27?
o tu masz wyjanienie chyba teraz juz wszystko jasne
http://www.busin(...)iban-bic

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lut 2014r. 05:22  
Cytuj
jak bylem w UK to kozystalem z tego
http://www.opaltransfer.com/pl/

niewiem czy w odwrotna strone to dziala bo nigy nierobilem. ale jakis tam problemow niemialem z kasa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2014r. 16:38  
Cytuj
CYTAT
Witam
tu nie ma nic trudnego
Nr konta na który masz wykonac przelew to bank HSBC w uk
nr sort code 40-17-60
nr konta to 91570391

w uk jest prosciej zapamietac nr swojego konta bo to tylko 14 cyfr a w pl chyba 27?
o tu masz wyjanienie chyba teraz juz wszystko jasne
http://www.busin(...)iban-bic



Nie do końca to prawda. W UK nr kont (NRB) mają 20 znaków, jeśli to IBAN czyli nr konta w formacie międzynarodowym to dodaje się GB z przodu i wówczas nr konta ma 22 znaki. W Polsce nr kont (NRB) to 26 cyfr, a IBAN 28 znaków (PL z przodu).
Sort code to inaczej oznaczenie banku lub konkretnej placówki (w Polsce 2 pierwsze cyfry są kontrolne, 4 kolejne to oznaczenie banku, 4 kolejne to oznaczenie oddziału choć często banki generują oznaczenie oddziału takie samo dla całej Polski).
Sort code i skrócony nr konta nic Ci nie da, jeśli chcesz wysłać przelew, bo to są składowe pełnego numeru konta. No może przy wysłaniu przelewu w systemie SWIFT z oznaczeniem BIC oddziału i skróconym nr konta by przebiegło poprawnie, ale może to wydłużyć czas dotarcia przelewu. Ale raczej się tego nie stosuje. Po to jest BIC + IBAN, by księgowania szły sprawnie, często już automatycznie.

A przy okazji - chciałem ostatnio powiązać nr konta USD z kontem w Paypal i mi się nie udało - wysyłany przez paypal przelew uwierzytelniajacy jest w kwocie mniejszej niż 1USD i bank, zgodnie z jakimiś przepisami o instrumentach płatniczych odrzuca zaksiegowanie przelewu, bo nie może być zaksięgowany przelew w kwocie mniejszej niż 1 jednostka waluty obcej. Pytanie więc - jak powiązać moje konto USD z paypalem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »