NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Uczciwi kierowcy., Parkingowe problemy.
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 10:16  
Cytuj
Chciałem zwrócić uwagę na (nie)uczciwość pewnych kierowców. Nie fartowne parkowania, wyjeżdżanie z parkingu itp. przy których dochodzi do uszkodzenia innego pojazdu. W takiej sytuacji większość szukała by uczciwego rozwiązania, czyli pokrycia wyrządzonej szkody. Jest też pewna grupa ludzi którzy po prostu odjeżdżają bez słowa - bez żadnego gdybania, można określić ich zachowanie jako zwykłe chamstwo. Uszkodziłeś inny samochód, odjechałeś bez uczciwego rozwiązania tej sytuacji - jesteś zwykłym chamem!

Niestety nie wielu, być może żaden z takich "przypadków" nie wie, że odjechanie,ucieczka z miejsca takiej sytuacji może go grubo kosztować, wiele więcej niż pokrycie realnej szkody. Nie jest to tylko mandat i strata zniżek z OC, bo o dużo większą sumę może ubiegać się ubezpieczyciel z którym "chamski przypadek" ma umowę - ubezpieczyciel ma prawo do regresu. Dziś prawie każdy jest w posiadaniu telefonu komórkowego z funkcją nagrywania filmu. Nie zdajemy sobie sprawy,że przypadkowa osoba nagrywająca - swoje dziecko, psa, ptaka itp. może też przypadkowo zarejestrować owe zdarzenie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 10:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 3 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 10:41  
Cytuj
CYTAT
Niestety nie wielu, być może żaden z takich "przypadków" nie wie, że odjechanie,ucieczka z miejsca takiej sytuacji może go grubo kosztować, wiele więcej niż pokrycie realnej szkody.


E tam. Nie przesadzajmy. Drobne obcierki parkingowe są zazwyczaj nie widoczne dla nikogo. Trzeba by mieć sporego pecha, by ktoś to akurat nagrywał. A i sam właściciel uszkodzonego pojazdu często takiej obcierki nie zauważy od razu.

Z mojego doświadczenia - nie warto zostawiać karteczki jezyk Już kilka x musiałem szukać innego parkingu.
Ale oczywiście mowa o drobnych rysach, nie przypadku, że komuś pół samochodu rozwalę ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 10:41  
Cytuj
Liczysz na to że Twój post ruszy sumienie cwaniaczków co tak robią? Tylko monitoring parkingow może skutecznie zwaczyć ten rodzaj chamstwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 10:50  
Cytuj
...aaa nie tylko monitoring... umiech

Gdybyśmy nie byli tacy obojetni,na to co dzieję sie wokół nas to i w tej kwestii również byłaby jakaś metoda na "uciekinierów".

Nie chwaląc się miałam jakiś czas temu sytuację,gdzie przechodziłam obok zaparkowanego auta w które cofając pukneła jakaś zamyślona kobieta.
Oczywiście w pierwszej chwili chciała wiać,ale zanim się pozbierała zdążyłam dojść do niej i zapukać w okienko,kiwając na nią zachęcająco paluszkiem aby wyszla z auta.Bidulka zbladła bo myslała pewnie,że jestem właścicielką stuknietego auta i bedzie dym umiech
W tym czasie koleś który niefortunnie zaparkował autko na "torze przejazdu" tej kobietki wyszedł ze sklepu i dalej już się sami dogadywali.

Taka ze mnie bohaterka! O! cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 11:24  
Cytuj
Na sumienie ludzi nie zawsze można liczyć, ale dobrym rozwiązaniem byłby tu monitoring wokół bloków i na parkingach. Koszty nie są tak duże jak kiedyś a bezpieczeństwo dużo większe i nie chodzi tylko o samochody.
U mnie wokół bloku i na parkingu są od wielu lat, inna spółdzielnia obok też założyła.
Warto naciskać zarządy na jakiś walnych zebraniach aby to zastosowały.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 12:11  
Cytuj
Ile wynosi koszt takiego monitoringu, instalacja oraz miesięczny koszt (prąd, obsługa, konserwacja)?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 12:26  
Cytuj
CYTAT


E tam. Nie przesadzajmy. Drobne obcierki parkingowe są zazwyczaj nie widoczne dla nikogo. Trzeba by mieć sporego pecha, by ktoś to akurat nagrywał. A i sam właściciel uszkodzonego pojazdu często takiej obcierki nie zauważy od razu.

Z mojego doświadczenia - nie warto zostawiać karteczki jezyk Już kilka x musiałem szukać innego parkingu.
Ale oczywiście mowa o drobnych rysach, nie przypadku, że komuś pół samochodu rozwalę ...


Drobna obcierka czy rozwalone drzwi to uszkodzenie w większym lub mniejszym stopniu cudzego mienia. Rozważać może poszkodowany a nie winny.

Z mojego doświadczenia - czekałem 20 min na właściciela samochodu któremu lusterkiem zrobiłem rysę na 10 cm. Co prawda było to do spolerowania ale czekałem, bo chciałem uczciwie rozwiązać tą sytuacje. Gość się uśmiechnął i kazał jechać,przeprosiłem i się rozeszliśmy. Jeszcze na jesieni jakiś cham ( bo odjechał bez słowa)przejechał mi po drzwiach tak, że został ślad wgięcia, 2 dni temu kumplowi ktoś "przerobił" tylny błotnik. Nie tak dawno był post na forum,że dziewczyna szuka świadków zdarzenia, ktoś uszkodził jej samochód i się ulotnił. Nie ma żadnego tłumaczenia takiego zachowania.

CYTAT
Gdybyśmy nie byli tacy obojetni,na to co dzieję sie wokół nas to i w tej kwestii również byłaby jakaś metoda na "uciekinierów"


Popieram w 100 %.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »