NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Po co jest forum ?,
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 12:55  
Cytuj
z tego co mi wiadomo to fora sa po to zeby wyrazac swoje opinie na rozne tematy, ale nie to. od dluzszego czasu zauwazylem ze jesli ktos napisze o czyms zle to jest z gory traktowane jako atak konkurencji, natomiast pozytywna opinia jest od razu brana jako reklama... wiec sie pytam, jaki jest sens zapytania sie o cokolwiek na forum jezeli admin z gory wie co autor tematu ma na mysli. jezeli cos lub ktos jest naprawde zle,niedobre to chyba kazdy ma prawo sie o tym dowiedziec i tak samo jest w druga strone jezeli jest dobre pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 12:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 13:32  
Cytuj
Precedens z reguły tematy o firmach i opiniach o nich zakładają użytkownicy mający na swoim koncie 1-4 wpisy. Później do dyskusji wchodzą użytkownicy którzy niedawno założyli swoje konta. Od razu widać, iż jest to jakaś manipulacja, reklama lub wpisy konkurencji.
Wg. mnie opinie o firmach powinni mieć możliwość wyrażać użytkownicy tego forum mający na swoim koncie co najmniej 30-50 wpisów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 13:58  
Cytuj
Jest tak jak Czestmir pisze. Ostatni przykład z kebabem. Najpierw zapytała, a później zaczeła go bronić smiech2 Jak się okazało, wcześniej reklamowała to samo miejsce sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 13:59  
Cytuj
To forum jest po to aby reklamować różne firmy które upodobały się moderatorom, niestety te które są dla nich konkurencją zaraz się spamuje albo usuwa posty.... Dużo jest tu fajnych ludzi z którymi można powymieniać swoje zdanie ale moderatorzy to porażka. (Nie wszyscy oczywiście)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 26 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 14:07  
Cytuj
CYTAT
To forum jest po to aby reklamować różne firmy które upodobały się moderatorom, niestety te które są dla nich konkurencją zaraz się spamuje albo usuwa posty.... Dużo jest tu fajnych ludzi z którymi można powymieniać swoje zdanie ale moderatorzy to porażka. (Nie wszyscy oczywiście)

Napisz co Ci się nie podoba w moderatorach będzie wiadomo o co chodzi,bo pisanie że moderatorzy to porażka bez podania przyczyny trochę bez sensu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 14:11  
Cytuj
No ludzie z kobieta było przegięcie.Najpierw pytała o urządzenie salonu, potem go reklamowała i usuwalismy jej reklamę tego samego salonu. Teraz pyta o kebab w miejscu jej salonumlotek

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 14:27  
Cytuj
no i wlasnie chodzi mi miedzy innymi o sprawe z tym kebabem, wyrazilem swoja opinie, zreszta nie tylko ja-oczywiscie negatywna, wiec dlaczego usuwacie temat w ktorym bylo wiecej krytyki niz reklamy?? niech ludzie wiedza dlaczego danego miejsca nie polecaja, bo jezeli wiecej niz jedna osoba pisze o tym samym to chyba musi byc cos na rzeczy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 14:44  
Cytuj
No niby forum jest po to żeby kogoś poinformować.

I albo ostrzec, albo polecić.

A to wszystko zależny od samego zarządu jakie opinie będą, bo oni albo kasują albo moderują zasłaniając się regulaminem.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 15:11  
Cytuj
CYTAT
no i wlasnie chodzi mi miedzy innymi o sprawe z tym kebabem, wyrazilem swoja opinie, zreszta nie tylko ja-oczywiscie negatywna, wiec dlaczego usuwacie temat w ktorym bylo wiecej krytyki niz reklamy?? niech ludzie wiedza dlaczego danego miejsca nie polecaja, bo jezeli wiecej niz jedna osoba pisze o tym samym to chyba musi byc cos na rzeczy


A nie czujesz, że skoro założycielka tematu, założyła go po to by nieudolnie zrobić reklamę punktu - to taki temat jest bez sensu i należy go zamknąć ? Chyba, że chcesz podyskutować z właścicielką i jej nowymi kontami smiech2 Kwestia czasu jak by zaczeły się takie pojawiać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 15:18  
Cytuj
Pewnie się zbłaźnię ale noo sorry "nie jestem oblatana jak kot po śmietnikach" na tym forum i nigdzie nie widzę odnośnika do regulaminu.
Pomóżcie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 26 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 15:40  
Cytuj
1. Definicje
1. Wyrażenia użyte w niniejszym regulaminie mają następujące znaczenie:
a. Usługodawca - StaloweMiasto.pl, ul. 1-go Sierpnia 16, 37-450 Stalowa Wola
b. StaloweMiasto.pl, portal - portal internetowy znajdujący się pod adresem www.stalowemiasto.pl obejmujący wszystkie podstrony.
c. Forum - zorganizowana, wyodrębniona funkcjonalnie część portalu, służąca wymianie informacji i poglądów przez Użytkowników.
d. Użytkownik - każda osoba korzystająca z portalu internetowego, równiez nie zarejestrowana.

2. Postanowienia ogólne
1. Niniejszy regulamin dotyczy korzystania ze StaloweMiasto.pl, wiąże on wszystkich Użytkowników.
2. Użytkownik zobowiązuje się do korzystania z portalu w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami.
3. Treści prezentowane na łamach Forum pochodzą od Użytkowników i nie są uprzednio weryfikowane przez Usługodawcę.
4. Warunkiem korzystania z portalu jest wyrażenie przez użytkownika zgody na postanowienia niniejszego Regulaminu.
5. Niniejszy regulamin obowiązuje od chwili jego opublikowania. StaloweMiasto.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania w nim zmian.
3. Korzystanie z forum

1. Forum StaloweMiasto.pl zostało stworzone, by umożliwić internautom wymianę poglądów i prowadzenia dyskusji na zaproponowane przez internautów tematy.
2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:
2.1. treści o charakterze obraźliwym, naruszających obowiązujące ogólnie przyjete normy etyczne
2.2. treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku
2.3. bez zgody Usługodawcy reklamy
2.4. wpisów nie zawierających merytorycznej treści, powtarzających się.
2.5. tych samych lub podobnych informacji w wielu miejsach na forum.
2.6. wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
2.7. wpisów niezgodnych z tematyką danego działu, dyskusją prowadzoną w temacie.
2.8. wpisów oceniających pracę moderatorów. Właściwym trybem dla zgłoszenia nadużycia moderatora, jest poinformowanie o tym Administratora.
2.9. Publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa.
2.10. Publikowanie postów/ ogłoszeń/ wątków pisanych wielkimi literami.
2.11. Wpisów zbędnie odświeżających stare wątki
3. Obsługa forum ma prawo do usuwania, edycji wpisów, przenoszenia ich do stosownego działu oraz zamykania tematu, jeżeli stwierdzi, że dany wpis narusza postanowienia niniejszego regulaminu.
4. Obsługa forum ma prawo do dawania upomnień i ostrzeżeń widocznych w profilu oraz blokowania użytkowników, którzy nie stosują się do poleceń, jak również zasad określonych w regulaminie.
a) w przypadku powtarzających się naruszeń lub niestosowania się do poleceń obsługi, przewiduje się możliwość blokady konta Użytkownika na stałe (ban).

1. W dziale ogłoszenia wszytskie ogłoszenia usług, ofert (za wyjątkiem działu praca-dam) są płatne 14 zł netto / msc
2. Ogłoszenia związane z działalnością gospodarczą podlegają opłacie.
3. Użytkownik jest zobowiązany do przemyślanego i rozważnego wybrania odpowiedniego działu.
4. Użytkownik jest zobowiązany podać swoje dane kontaktowe (telefon, e-mail, numer gadu-gadu).
5. Pisz jasno i prosto, unikaj błędów i literówek.
6. StaloweMiasto.pl zastrzega sobie prawo do usuwania ogłoszeń niezgodnych z regulaminem, ogólnie przyjętymi zasadami i normami etycznymi - a w szczególności wpisów które:
a) nie będą w żadnym stopniu dotyczyły miasta Stalowa Wola i jej okolic
b) treść ich będzie wskazywała na reklamę komercyjną produktu firmy, która go produkuje lub sprzedaje
c) nie będą miały zawierały danych kontaktowych
d) będą wskazywały na uczestnictwo w programch partnerskich
e) będą pisanie niezgodnie z "netykietą"
f) będą zawierały wpisy WIELKIMI LITERAMI, ozdobniki
7. StaloweMiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń.
8. Umieszczając ogłoszenie użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.97 Dz. U. 133 Poz. 883). i ma do nich wgląd, oraz możliwosć ich poprawy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 15:53  
Cytuj
Dziękuję floras.
A teraz moje pytanie.Który punk regulaminu złamałam (post został usunięty bez żadnego słowa wyjaśnienia) zakładając temat w offtopie,w którym zaprosiłam użytkowników do nowo powstałej grupy na FB "Kupię/sprzedam".

...nawet nie wiem kto go usunął (na pewno nie Jacek,bo z nim na ten temat rozmawiałam).
Wydaje mi się,że skoro ktoś robi takie rzeczy,to powinien pisać chociazby PM do osoby która temat założyła w celu wyjasnienia dla czego post jest nieregulaminowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 27 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 17:29  
Cytuj
Pearl: Usuwanie postów lub przenoszenie/zamykanie ich bez podania powodów jest tutaj nagminne.Trudno ocenić dlaczego tak się dzieje. Czasami mam wrażenie, że moderatorzy działając nie mają jasno określonych wytycznych co do tego, które posty należy usuwać, a których nie. W związku z tym działając pod wpływem emocji czy zmęczenia (praca 24/7 po to, żeby zapewnić użytkownikom najwyższy poziom jakości)zdaża im się popełnić błędy, których nie bardzo potrafią wytłumaczyć. Dorzuć do tego ślepe podporządkowanie doktrynie "Moderator ma zawsze rację" i w rezultacie otrzymujesz posty takie jak ten średnio co 1-3 miesiące.

Lubię ludzi konsekwentnych.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 17:35  
Cytuj
Dla jasności.
Nie jestem tu po to,aby siać zamęt i wszczynać głupie dyskusje.Ja nawet konfliktowa nie jestem umiech
Ale...jeśli Administracja wymaga ładu,składu i porządku na forum,niech również dostosowuje sie do tego,bo chciałam nieskoromnie zauważyć,że to nie my userzy jesteśmy tu dla Was,lecz na odwrót.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 17:36  
Cytuj
Pearl większość z nich myśli właśnie na odwrót ha.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 17:44  
Cytuj
Precedens, Pearl, i chyba w szczególności akademianauki - forum NIE JEST miejscem na REKLAMĘ. O czym mówi regulamin w punkcie 2.3 - ale to chyba nie jest najważniejsze. Myślę, że treść tego punktu powinna nasunąć się każdemu intuicyjnie.

Wątki z forum są widoczne na stronie głównej, łatwo można dodać wpis, pod tym względem to doskonałe miejsce na reklamę. Ale nie do tego celu forum służy.
Jest dział ogłoszeń, jest dział reklamy. Tam należy kierować wpisy będące szeroko rozumianą REKLAMĄ.

Precedens, akademianauki - Macie już na swoim koncie ostrzeżenia, właśnie za reklamę. Zatem odpowiadając nie wprost, na pytanie po co jest forum - NIE służy ono do REKLAMY.

Pearl:
CYTAT
zaprosiłam użytkowników do nowo powstałej grupy na FB "Kupię/sprzedam".

Co to jest wg. Ciebie jak nie reklama ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 17:45  
Cytuj
...a ja cierpliwie czekam aż pojawi się jakiś administrator (może to być nawet jutro,bo zdaję sobie sprawę,że nikt tu nie stróżuje 24/h + fakt oczywisty,że jest niedziela ) i udzieli odpowiedzi na moje pytanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 17:47  
Cytuj
Ha z tą reklamą to dobry żart mlotek Nie mam nic do forumowiczów którzy się tu reklamują ale z tego co widzę to wybrańcy mogą się reklamować do woli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 17:49  
Cytuj
CYTAT
ale z tego co widzę to wybrańcy mogą się reklamować do woli.


A jakieś konkrety ? Najlepiej na PW. Moderatorzy mogą nie zauważyć wszystkiego.
Z moderacją to jest trochę tak jak z policją czychającą na kierowców łamiących przepisy. Nie da się wszystkiego zauważyć i wyłapać. Ale czy kierowca złapany na przekroczeniu prędkości ma się tłumaczyć, że inni jadą jeszcze szybciej, to on też ... ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 17:52  
Cytuj
dam przykład:
http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=719693
nie jaki kolek85_(at)_vp.pl zareklamował się pięknie nawet z cenami i numerem i reklama została a zaraz pod nim napisał jakiś wojciechzawada i jemu zablokowano reklamę pisząc jeszcze wrednie żart.... Oczywiście nie mam nic do forumowiczów co się reklamują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 17:54  
Cytuj
Wątek spzred roku. Niemniej jednak już wymoderowane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 17:55  
Cytuj
Kolejny przykład http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=748324 taki na czasie, dlaczego tylko jedna nazwa została zespamowana??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 17:59  
Cytuj
Ta nazwa jest "spamowana" z automatu.
Zamiast zaśmiecać wątek kolejnymi przykładami - proszę pisać na PW.

Nie trafia do mnie usprawiedliwienie, typu "ktoś kradnie to ja też mogę". Ktoś się reklamuje to ja też mogę. I wielkie halo bo dlaczego jemu nie usunięto ... może miał po prostu szczęście i moderator nie zauważył ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 18:00  
Cytuj
stalowem zaszuflatkowałeś "moją reklamę" z firmami?? smiech2 No proszę Cię!!
Czyli w porządku będzie jeśli przyjdę do siedziby SM i uiszcze opłatę jak za ogłoszenie z działalnością (firmą,tak? Haha ;)

Przecież ja żadnego zysku z założenia tej grupy nie mam,nie sądzę również,aby była jakąś konkurencją dla Was...
Nie rozumiem też jednego...skoro nie można w zaden spodób reklamować się na forum,to dlaczego dopuszczalne jest umieszczanie (w moim przypadku) linków w sygnaturce?
Macie po prostu dziurę w regulaminie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2014r. 18:01  
Cytuj
Z automatu bo została podana strona internetowa?? ale kilka postów dalej została podana sama nazwa i też została zespamowana?? jak to jest brakuje argumentów że już nie chcesz się tłumaczyć??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »