NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Diana/MultiMedia odbiór kanałów,
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2014r. 19:55  
Cytuj
Może ktoś z was miał taki problem i mi pomoże. Rodzice mają tv i pełny pakiet cyfrowej telewizji, podłączyłem drugi tv i po podłączeniu kabla antenowego nie mogę ustawić kanałów. Wybieram automatyczne strojenie, w ustawieniach antena ustawiona na kabel wyszukuje mi kanały (pokazuje sto kilkanaście) ale po włączeniu na który kolwiek jest czarny ekran i napis "sygnał zakodowany". Byłem w dianie i pani kazała mi ustawić kanały na analogu, ale to też nic nie daje. Czy w drugim tv też muszę mieć tą kartę wpiętą co w pierwszym czy nie?? Cały czas próbuję w ustawieniach jak nie naziemna to cyfrowa to analog i już nie mam pojęcia czy dam radę to uruchomić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2014r. 19:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sty 2014r. 20:41  
Cytuj
Za czasów Diany, kiedy zmieniałem analog na cyfrę, poinformowano mnie, że jeżeli chcę mieć drugi TV to żebym zostawił sobie analog i będę mógł korzystać z drugiego TV (tyle, że ten drugi to TV analogowy, więc być może stąd była ta sugestia, nie pamiętam). Wątpię, byś mógł na drugim TV odbierać kanały cyfrowe bez dekodera/karty. Ja, żeby mieć analog, musiałem wybrać opcję Cyfra+analog, dodatkowo płatne za sygnał analogowy kilka złotych. Zatem wydaje mi się, że aby korzystać na drugim TV z cyfry musisz mieć co najmniej kartę albo modem z Multimedii do niego, ew. musisz mieć dokupiony sygnał analogowy. Najlepiej porozmawiać z kimś z obsługi technicznej w Multimedii, Panie wiedzą dużo, ale niestety nie wszystko. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 1 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 10:45  
Cytuj
U mnie zawsze była Diana, odbierałam kablówkę na 3 telewizorach w mieszkaniu. Po zmianie na cyfrową telewizję (już w multimediach) cyfrową mam na dużym telewizorze w pokoju, a na pozostałych mam dalej analogową. Płace tylko abonament za tv cyfrową.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 14:22  
Cytuj
Po prostu, z mojej wiedzy jaką posiadam na ten temat, a ogranicza się ona do własnych skromnych doświadczeń i wniosków, sygnał cyfrowy w kablu musi zostać zdekodowany, stąd Multimedia daje zewnętrzny dekoder do odczytu sygnału cyfrowego, albo kartę, która umożliwia skorzystanie z wbudowanego w odbiornik dekodera. Jeżeli podepniesz sygnał cyfrowy bezpośrednio do "gołego" telewizora, to wbudowany w niego dekoder kanały odnajdzie, ale nie zdekoduje sygnału, dopóki nie włożysz mu w/w karty. Stąd informacja o zakodowanych kanałach.

Co do pakietu analogowego, może warunki się zmieniły. Suma sumarum nigdy nie próbowałem podpinać tego starego TV do kabla, więc szczerze powiedziawszy nie wiem, czy mogę go odbierać na osobnym TV. Pozdrawiam, mam nadzieję, że nic nie namieszałem i coś pomogłem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 16:07  
Cytuj
Jeżeli bym chciał od diany ten dekoder lub kartę to muszą mi uruchomić multirom co dodatkowo podnosi mi miesięczną opłatę o 15 zł. Takie informacje usłyszałem w siedzibie, ale stwierdzono też że w tym pakiecie została mi też tv analogowa więc powinno wszystko działać. Zresztą będę dzwonił na obsługę techniczną to może coś więcej powiedzą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 19:46  
Cytuj
Ja mam cyfrowy pakiet + na dwóch telewizorach analog.

Na drugim telewizorze pokazuje Ci ponad 100 kanałów ? Na analogu jest coś ponad 50. Pewnie na 2 tv wyszukujesz kanały cyfrowe, a nie analogowe...innej opcji nie widze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 20:16  
Cytuj
A z tym multiroomem to się wcale nie dziwię umiech Skoro mają teraz możliwość kontrolowania na ilu TV sobie będziesz oglądał, to każą bulić za każdy jeden odbiornik. Tak jak napisał Inhabitant, być może jednak nie takie ustawienia sygnału w drugim TV? Pani kazała wyszukać analogowe i piszesz, że próbowałeś, więc przemilczałem to, ale może faktycznie tu jest pies pogrzebany. Może masz ustawione szukanie cyfra+analog, wtedy np. w Samsungu po wyszukaniu pełnej listy kanałów masz opcję wyboru (podczas wyświetlania listy kanałów w tv) czy chcesz oglądać cyfrę, czy analog, czy oba jednocześnie. Może masz włączoną listę kanałów cyfrowych, a może (co u mnie jest domyślnie) oba jednocześnie, wtedy pewnie masz najpierw 100 kanałów cyfrowych, a po nich analogowe. Szukaj, myślę, że może się udać.

ps. albo faktycznie jest tak jak mnie powiedziano i nie każdy ma ten sygnał analogowy w kablu. jeżeli jednak ma każdy za free, to ja się muszę przejść i "zrezygnować" z analoga, bo kazali mi chyba 5 zł płacić do abonamentu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 14:00  
Cytuj
o co tyle hałasu jest tyle dużo lepszych firm świadczących takie usługi i do tego o wiele tańszych z lepszą ofertą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 15:42  
Cytuj
Piwosz ten hałas idzie o to że chwilowo zamieszkałem u rodziców i na dwa, trzy miesiące nie opłaca mi się brać abonamenty na inne tv.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 16:24  
Cytuj
cool girl.... miałam podobny problem... proponuje podłączyć dekoder do tv ,następnie odłączyć z prądu jedno i drugie oraz wyciągnąć kartę z dekodera ...ponownie włożyć kartę podłączyć dekoder i włączyć tv(babski taki sposób ale sprawdzony good)...jak zadziała daj znać....cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 18:32  
Cytuj
Kanały analogowe już mam umiech problem w sumie był banalnyjezyk Po wyszukaniu na analogu pokazywało mi po włączeniu tv na dzień dobry cyfrową naziemną ale wciskając raz jeszcze jedynkę przełącza mi się na kanały ATV czyli te analogowe. Z tymi kanałami znowu myślałem że to coś nie tak bo okropnie śnieżyły ale teraz drugi banalny powód w postaci zruszanej wtyczki antenowej którą musiałem sobie od nowa założyć na kabelekumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 19:07  
Cytuj
cool girl.... no sorki ale myślałam,że sprawę kabelków masz już za sobą...od tego wystarczyło zacząć good.....cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 21:43  
Cytuj
CYTAT
Po wyszukaniu na analogu pokazywało mi po włączeniu tv na dzień dobry cyfrową naziemną ale wciskając raz jeszcze jedynkę przełącza mi się na kanały ATV czyli te analogowe.

Czyli tak jak pisałem? Po przeszukaniu masz i cyfrowe i analogowe. W takim razie proponuję przeszukać kanały, ale tylko analogowe, bez cyfry, wtedy powinieneś mieć tylko analog, bez kombinowania. Ew. tak w moim TV jest, że mogę wybrać aktualną listę kanałów pomiędzy C+A/C/A i wystarczy wybrać same analogowe i powinien TV zapamiętać i tylko te włączać. Powodzenia i oby wreszcie hulało jak należny umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2014r. 07:27  
Cytuj
Dokładnie szopen jak piszeszumiech Nie będę już szukał samych analogowych bo jak już włączyłem w tv to jego pamięć zapamiętała i włączają się już teraz jako pierwsze tylko kanały analogowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2014r. 20:34  
Cytuj
Czy Wam ostatnio nie zniknęło kilka kanałów ?
Bo mojej babci wcieło TVP Info oraz TVP1 HD ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2014r. 22:41  
Cytuj
CYTAT
Czy Wam ostatnio nie zniknęło kilka kanałów ?
Bo mojej babci wcieło TVP Info oraz TVP1 HD ?


Mogło wciąć ale w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - 15 lutego dołożyli 2 nowe kanały (Trwam i TVP ABC) i TVP przerzuciła swoje kanały na jeden multipleks (MUX3).
Wyrzuć stare kanały i wyszukaj jeszcze raz - wszystko wróci no normy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2015r. 15:32  
Cytuj
witam, macie już te nowe kanały które miały dojść?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2015r. 18:12  
Cytuj
Które mianowicie? Na necie zapowiadali od 1 lutego. Dokładnie 1-go nie było dajmy na to TVN24HD ale to mnie nie dziwi, wszak wiadomo, że nasza oferta nie pokrywa się z ta oficjalną internetową. Pisz o jakie dokładnie kanały Ci chodzi to dam znać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2015r. 19:03  
Cytuj
Pytam raczej ogólnie, bo pamietam że była informacja podawana przez kogoś tutaj, że z początkiem Lutego wchodzą nowe kanały.

Ja mam pakiet analogowy- nie mam np Animal Planet- chyba wczoraj ten kanał zniknął.

Nie chce włączać automatycznego wyszukiwania nowych kanałów bez pewnosći że dojdą jeszcze jakies nowe kanały, bo będę musiał wyszukiwać je od nowa. A mam coś takiego, że przy wyszukiwaniu wywala mi całą listę programów zapisanych, zmienia ich kolejnośc itp itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2015r. 20:00  
Cytuj
Ogólnie to Ci nie odpowiem. Wiem, że jakieś tam miały się pojawić, ale nie pamiętam które, a szukać teraz mi się tego nie chce. Zresztą mam tv cyfrowa nie analog. Poza tym miały to być głównie (lub wyłącznie) kanały HD, a jeżeli się nie mylę, kanały HD nadawane są cyfrowo (raczej się nie mylę). Sam jestem ciekaw czy ktoś ma tvn24hd, bo u mnie przeszukanie listy kanałów tez wiąże się ze strata żmudnie dopieszczonej listy (choć jest opcja zrobienia kopii listy kanałów na pendrivie). Pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2015r. 20:35  
Cytuj
Z tego co czytałem, to miały poznikać odpowiedniki sd kanałów które są w HD. Nic nie miało się zmieniać w ilości kanałów. Mieli także pogrupować je w pakiety tematyczne... tyle w tym temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 14 Lis 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2015r. 03:55  
Cytuj
Ja przeszukałem kanały i nic narazie nie ma co obiecali, byłem zapytać u nich o co chodzi i pani mi powiedziała że to jest stara siec diany i muszą jeszcze chwilę nad tym popracować żeby działało masakra normalnie z ta ich oferta

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 14 Lis 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2015r. 22:24  
Cytuj
Wie ktoś kiedy będą dostępne te kanały co obiecali od lutego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2015r. 22:29  
Cytuj
CYTAT
Wie ktoś kiedy będą dostępne te kanały co obiecali od lutego


ale jakie nowe kanały???
tak jak pisałem, miały zniknąć kanały sd które mają wersję hd.. nie widziałem, żeby mieli coś dodać....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 14 Lis 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2015r. 04:46  
Cytuj
Miało być tvnturbo HD style HD a ostatnio szukałem to miało jakiś poślizg i nie było jeszcze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »