NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Sklepy komputerowe w STW,
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2014r. 21:23  
Cytuj
Witam wszystkich, potrzebuję wiedzieć czy w STW istnieją jeszcze jakieś inne sklepy jak AND i Komputronik ? Allegro odpada ze względu na wysokie prawdopodobieństwo usterki przedmiotu.

Chodzi o kupno dysku SSD w przystępnej cenie, ale na stronach w/w o przystępnych cenach mówić nie można. Przebitki po 30 i więcej zł porównując z X-kom w Rzeszowie. Jak nie znajdę, to chyba pozostaje wyjazd do Rzeszowa...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2014r. 21:23  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2014r. 22:06  
Cytuj
a po co jechacsciana jak mozna zamowic z xkom za 8 zeta do paczkomatu
ja tak robie od jakiegos czasu polecam ten sklep super obsluga naragood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2014r. 22:08  
Cytuj
a zaglądnij panie do tego sklepu za halą targową
dawny op-timus
zapytaj o ich cenę informując ich, że możesz kupić w danym miejscu za taką cenę i zadaj im pytanie czy potrafili by również Ci taką cenę zaoferować
czyli grzecznie a konkretnie

sam tak często robię zakupy w sklepach
a sprzedawcy, aby mieć jednak jakiś zarobek często proponują dobrą cenę

Powodzenia umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2014r. 22:13  
Cytuj
CYTAT
Opłaca Ci się za trzy dyszki dymać do Rzeszowa?


Oczywiście nie specjalnie, przy okazji innych zakupów, odwiedzin znajomych, biby na akademiku good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2014r. 22:40  
Cytuj
CYTAT
Allegro odpada ze względu na wysokie prawdopodobieństwo usterki przedmiotu.

potluczony

A to ciekawe, kupuję na Allegro mnóstwo elektroniki, 4 laptopy już tak kupiłem: 2 dla siebie, 2 dla osób z rodziny. Poza tym sporo innej typu aparaty cyfrowe, telefony, dyski twarde itp. Jeszcze problemów nie miałem.

Oczywiście trzeba umieć kupować, nie jakieś zakatowane trupy od kombinatorów. Jest sporo firm, znanych sklepów, które sprzedają towar poprzez Allegro.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Sty 2014r. 09:54  
Cytuj
ja ostatnio kupiłem subwoofer Yamahy na allegro - waga ponad 10 kg, wysłany kurierem za 16 zł doszedł nienaruszony!! tym bardziej dysk czy inna część komputerowa!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 6 Lis 2010r.
Skąd: NsO
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2014r. 10:06  
Cytuj
Na x-komie kupowałem SSD i działa już połtora roku wiec można sobie zamówić i niema po co jechać.Pewny sklep

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 7 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Sty 2014r. 12:08  
Cytuj
Czy taki dysk można podłączyc do każdej płyty głównej zamiast standardowego? Jakie są korzyści a jakie minusy takiego rozwiązania?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2014r. 18:41  
Cytuj
Po odpowiedziach widzę, że niektózy nie jarzą o co chodzi - nie denerwować się, to był mój błąd, że nie wytłumaczyłem wszystkiego od początku do końca, pisałem zbyt szybko i zbyt dużymi skrótami myślowymi.

Chodzi o to, że odpada kupno poprzez allegro z tego względu, że dyski SSD lubią się często psuć. Niektóre modele wytrzymują 3 dni użytkowania lub tydzień, a inne działają i działają. Jest wysokie ryzyko usterki. Dlatego też boję się kupować na allegro żeby nie odsyłać go nie daj Boże po kilku dniach na gwarancję.

@Ola Bomba

Tak w skrócie, reszta jest w necie. Najwolniejszy dysk SSD jest szybszy niż zwykły HDD w standardowym blaszaku PC. Windows'owski pulpit widzisz już po około 10 sek lub mniej ( zależy od prędkości odczytu dysku ), system zamyka się w 5 sek, instalacja windowsa w kilka minut, szybsze działanie programów, pełne skanowanie antywirusem w kilka minut ( u mnie obecnie do godziny czasu ). Obecnie jeżeli kupować dysk to tylko SSD, same zalety, z wad to, że jeden lub dwa na dziesięc może paść po kilku dniach korzystania. Płyta główna musi mieć złącze SATA.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 09:46  
Cytuj
Damian - nowe dyski SSD nie padają.

Pierwsze modele SSD rzeczywiście lubiły padać.
Ja i moim znajomi mamy uzywamy SSD od dawna i nikomu nic sie z dyskiem nie stało.
Z SSD polecam OCZ, Samsung, Intel.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »