NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Kto na nowego prezydenta stalowej woli ?,
ff
Wysłany: 25 Sty 2014r. 09:27  
Cytuj
Florek-xxx tylko ile z tych 52 tysięcy jest fizycznie w stalowej Woli.Deklaracje są liczone na podstawie zameldowania a nie fizycznego zamieszkania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 25 Sty 2014r. 09:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 25 Sty 2014r. 09:43  
Cytuj
CYTAT
Politycy aby dojść do władzy musza bardzo wiele wyborcom obiecywać, ale żeby potem utrzymać się przy władzy nie doprowadzając państwa do upadku, muszą robić wszystko, aby tych obietnic nie spełnić.
Od czasu do czasu zamieniają się więc przy korytach dając nadzieję, że po zmianie władzy będzie lepiejumiech


Więc dlaczego My to wszystko "łykamy" ? Dlaczego społeczeństwo nie domaga się ustawy która miała by rozliczać na koniec kadencji polityków, którzy obiecali a nie zrobili. Realia pokazują gdzie jesteśmy.

Jak "Kowalski" prowadzący firmę budowlaną, da korzystną ofertę klientowi, weźmiesz zaliczkę i nie wywiążesz się z umowy, będzie ganiany po sądach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 25 Sty 2014r. 10:04  
Cytuj
CYTAT
Dalibor, bo czym innym jest odpowiedzialność cywilna, a czym innym odpowiedzialność polityczna. Osoba publiczna, szczególnie parlamentarzysyta, o ile nie popełni przestępstwa, ponosi jedynie odpowiedzialność polityczną (tzn. przed Bogiem i historią).


To trzeba wydrukować też inną walutę, polityczną - jako wynagrodzenie, za którą będzie można kupować tylko w sejmie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 25 Sty 2014r. 12:38  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Politycy aby dojść do władzy musza bardzo wiele wyborcom obiecywać, ale żeby potem utrzymać się przy władzy nie doprowadzając państwa do upadku, muszą robić wszystko, aby tych obietnic nie spełnić.
Od czasu do czasu zamieniają się więc przy korytach dając nadzieję, że po zmianie władzy będzie lepiejumiech


Więc dlaczego My to wszystko "łykamy" ? Dlaczego społeczeństwo nie domaga się ustawy która miała by rozliczać na koniec kadencji polityków, którzy obiecali a nie zrobili. Realia pokazują gdzie jesteśmy.


Dlatego, że to oni skubance tworza prawo. Coż my możemy, zagłosować na tego lub tego, a po wyborze oni będą po przeciwnej i tak stronie. Możemy wypowiedzieć się w referendach, ale oni to potem wiekszościa sejmowa odrzucają hurtem.
Obywatel może zagłosować zgodnie ze swoja wola na kogo chce, ale obecny system nie daje zadnej możliwości prawnej rozliczenia posła z jego obietnic. Mało tego , głosując na partie, nie mamy wpływu jakich ludzi sobie te partie potem do sejmu wprowadzą. A zresztą i tak sa tylko figurantami, bo glosuja zgodnie z zaleceniem szefa klubu -dyscyplina partyjjna.
Politycy mogą nawet zadłużyć kraj na grube miliardy nabijając sobie przy tym kieszenie, a potem odejść zostawiając długi wyborcom czyli mnie i Tobie i naszym narodzonym lub jeszcze nie narodzonym dzieciom.
Ponosząc jedynie odpowiedzialność "polityczną".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 26 Sty 2014r. 12:08  
Cytuj
Byle nie Aborygen, wówczas trzeba sie bedzie do niska ze wstydu przeprowadzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 26 Sty 2014r. 14:48  
Cytuj
A Ty Florek co z Madagaskaru godzinę temu wróciłeś, że nie wiesz kogo określa się mianem Aborygen? To "przezwisko" funkcjonuje w Stalowej Woli dobre parę lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 26 Sty 2014r. 20:38  
Cytuj
Florek - słabo prowadzisz ten wątek. Temat dotyczy kandydatów, a tutaj jakieś majonezy, aborygeny ;) Zbierz najpopularniejszych i poproś ten portal o sondę! Zostali wpisani w tym wątku:

1. Andrzej Szlęzak.
2. Lucjusz Nadbereżny.
3. Franciszek Zaborowski.
4. Robert Fila.
5. Janusz Zarzeczny.

Byłoby bardzo ciekawie jakby taka sonda się pojawiła. Dopisujcie innych i działamy ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 27 Sty 2014r. 11:18  
Cytuj
kombatant ciekawy pomysł z tą sondą ale warunek musi być taki, że oddać głos można tylko raz, bo inaczej to nie ma sensu.

Kiedyś znajomy brał udział w konkursie i każdy codziennie mógł oddać pięć głosów. Efekt był taki, że jeden miał tysiące głosów a drugi zero.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 27 Sty 2014r. 13:47  
Cytuj
Florek-xxx właśnie o to mi chodziło umiech pożyjemy zobaczymy czy się uda ;)

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 21:10  
Cytuj
na marionetkę owszem. Na stanowisko wymagające podejmowania decyzji się nie nadaje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 21:58  
Cytuj
He He Fila pewnie znowu będzie łaził po mieście i ludzi zaczepiał przed wyborami.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 28 Marz 2014r. 11:31  
Cytuj
Czy ja wiem czy Pan Fila? W tamtym roku byłam u Pana Starosty w sprawie pracy, bo myślałam, że skoro Urząd Pracy nic nie robi, na własną rękę ciężko coś samemu dostać to może starosta zobaczyć we mnie człowieka, który chce pracować, ma wykształcenie, rodzinę na utrzymaniu i skoro każdy liczy się z Jego zdaniem to jakoś pomoże i nie pomyśli o mnie jak o kolejnej danej statystycznej.

Niestety odpowiedź była taka sama jak u większości pracodawców, u których byłam, czyli "nie wiem jak Pani pomóc". Jedyne co mi zaproponował to żebym złożyła cv do firmy Data Contact. Wszyscy wiemy jak funkcjonuje ta firma (wiele razy była o tym mowa na forum, brak wynagrodzeń, co 2 tygodnie kolejne ogłoszenia, że mają wolne miejsca). Nie sądzę aby Pan Starosta nie wiedział jak funkcjonuje ta firma, bo przecież działa ona na terenie miasta w którym rządzi.
W ten sposób w moich oczach autorytet Pana Starosty legł w gruzach.

Na szczęście udało mi się znaleźć pracę bez niczyjej pomocy.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 28 Marz 2014r. 15:02  
Cytuj
Zbigniew Cholewiński byłby najbardziej odpowiednim kandydatem jeśli chodzi o kompetencje , a dodatkowo byłby kimś kto miałby szanse pogodzić różne stalowowolskie "opcje", bo wygląda na gościa, który jest otwarty na ludzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 28 Marz 2014r. 15:27  
Cytuj
Sagittarius - też jestem takiego samego zdania - tylko chyba masz na myśli Zygmunta (nie Zbigniewa) umiech

Jedyny człowiek na poziomie, który zarazem ma trochę pojęcia o polityce - i nie jest takim prymitywnym krzykaczem jak Szrek.

I trzeba tutaj głosować nie na partię tylko na człowieka !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 28 Marz 2014r. 15:28  
Cytuj
Secret_Agent ja wiem zdaję sobie z tego sprawę ale najbardziej dotknął mnie fakt, że pan Starosta brzydko mówiąc "odbębnił" swoje, nie zobaczył we mnie człowieka tylko kolejnego natręta, którego trzeba się pozbyć w przysłowiowe "urzędnicze 15 minut".

Jak ktoś taki może decydować o naszym mieście w skład, którego nie tylko wchodzą budynki i drogi ale przede wszystkim ludzie.
Nie liczyłam na to że znajdzie dla mnie pracę, bo takie cuda się nie zdarzają wśród naszych polityków, chociaż może szkoda, bo wtedy przyszli wyborcy ich programy wyborcze traktowaliby poważnie a nie mieli pewność, że to kolejne słowa i obietnice bez pokrycia.

W sumie Pan Fila i tak okazał się milszy niż np. Pan Szlęzak, który mówi publicznie do swoich mieszkańców oraz przyszłych wyborców wprost: "mam to w d...u...p...i...e...".

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 28 Marz 2014r. 19:17  
Cytuj
Według mnie Lucek były dobrym kandydatem. znam go osobiście i wiem, że jest uczciwy. Nie do końca zgadzam się ze wszystkim co robi i mówi, ale ma największe szanse wygrać a do tego jest dobrym i uczciwym człowiekiem. Być może nawet za uczciwym umiech Życzę mu wygranej. Obiektywnie rzecz biorąc nie mam nic do obecnego włodarza, ale powiew świeżości by się przydał w Stalowej Woli. A obecny niech sobie trochę ochłonie od "władzy" w końcu życie nie tylko na tym polega umiech

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 11:37  
Cytuj
Tak, Fila liczy na głosy zapewne z racji swojego zainteresowania i zaangażowania w inicjatywę ograniczenia emisji hałasu w mieście oraz zbudowania systemu monitoringu zanieczyszczeń.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 14:08  
Cytuj
Szlezak!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 15:20  
Cytuj
Jasne, Szlęzak też jak lew bił się z radnymi/biznesmenami o system monitoringu zanieczyszczeń.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 16:03  
Cytuj
Nie biję się z radnymi i przynajmniej z tego tematu nie robi sobie kiełbasy wyborczej tak jak aborygenjezyk Lucek zawsze wytwarza dużo hałasu po którym nastaje cisza, oczywiście przed wyborami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 16:38  
Cytuj
Szlęzak!

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 16:41  
Cytuj
CYTAT
Według mnie Lucek były dobrym kandydatem. znam go osobiście i wiem, że jest uczciwy. Nie do końca zgadzam się ze wszystkim co robi i mówi, ale ma największe szanse wygrać a do tego jest dobrym i uczciwym człowiekiem. Być może nawet za uczciwym umiech Życzę mu wygranej. Obiektywnie rzecz biorąc nie mam nic do obecnego włodarza, ale powiew świeżości by się przydał w Stalowej Woli. A obecny niech sobie trochę ochłonie od "władzy" w końcu życie nie tylko na tym polega umiech


echodna pojechales po bandzie, caly czas jedziesz jako przedstawiciel chicagowskiej szkoly ekonomii, a teraz mowisz ze bedziesz glosowal na Lucka, osobnika ktory by wszystkim wszystko dał :] Mamy glosowac na niego tylko dlatego ze jest uczciwy i chce dobrze? sugerujesz ze inni nie sa uczciwi?

Ja do Lucka nic nie mam, od ludzi ktorzy go znaja, tez slyszalem ze jest w porzadku, ale na to stanowisko wg mnie sie nie nadaje, bo tu trzeba umiec byc chujem.

O tych zanieczyszczeniach i halasie to juz sie sluchac nie da :] bedzie monitoring i co? zatrzymaja ruch? na ch... to komu?

Za kandydatami powinny przemawiać osiągnięcia, odnośnie tych trzech o, których najgłośniej.

Lucek - jezeli cos o nim slysze, to temu by dal i tamtemu tez by dal tylko pytanie skad, w WORDzie dziala kilka miesiecy i osoby prowadzace szoly, mowia ze poza strona internetowa nie odczuli zadnych zmian :] Chyba to z dupy biorac pod uwage jak lichy byl WORD w Tarnobrzegu przed Luckiem. Ludzie na kategorie inne niz a i b nadal do rzeszowa jezdza :]

Fila - dzieki niemu pewnie sporo ludzi zaczelo biegac, biegacze sie pozdrawiaja, fajnie widziec jak sie pozdrawiaja :] podobla mi sie akcja z choinkami, Nie sledze tego ale fajnie ze probuje dzialac ze szpitalem, poza tym nic przelomowego - wkurzajace bylo to ze przestal tweetowac zaraz po tym jak zaostal starosta, niestety byl to akt pod publiczke :]

Szrek - ostatnio troche wg mnie podupadl, ale innym i tak sporo do niego brakuje

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 17:45  
Cytuj
CYTAT

O tych zanieczyszczeniach i halasie to juz sie sluchac nie da :] bedzie monitoring i co? zatrzymaja ruch? na ch... to komu?

Nie mierz innych swoją "krótką" miarą. Prościej, na miarę Twojego języka, trudno odpowiedzieć
Nawiasem mówiąc, jeśli nie możesz słuchać to może jesteś jedną z wielu osób poszkodowanych tym hałasem i amelinium.

CYTAT

Za kandydatami powinny przemawiać osiągnięcia, odnośnie tych trzech o, których najgłośniej.

Lucek - jezeli cos o nim slysze, to temu by dal i tamtemu tez by dal tylko pytanie skad, w WORDzie dziala kilka miesiecy i osoby prowadzace szoly, mowia ze poza strona internetowa nie odczuli zadnych zmian :] Chyba to z dupy biorac pod uwage jak lichy byl WORD w Tarnobrzegu przed Luckiem. Ludzie na kategorie inne niz a i b nadal do rzeszowa jezdza :]

Fila - dzieki niemu pewnie sporo ludzi zaczelo biegac, biegacze sie pozdrawiaja, fajnie widziec jak sie pozdrawiaja :] podobla mi sie akcja z choinkami, Nie sledze tego ale fajnie ze probuje dzialac ze szpitalem, poza tym nic przelomowego - wkurzajace bylo to ze przestal tweetowac zaraz po tym jak zaostal starosta, niestety byl to akt pod publiczke :]

Szrek - ostatnio troche wg mnie podupadl, ale innym i tak sporo do niego brakuje


Hahaha dobre - rozumiem, że ten atut w postaci biegania kładzie na łopatki konkurentów; wynika z pewnej desperacji - bądź tu mądry i wskaż jakiekolwiek inne osiągnięcie. Jeśli wyciska 100 pompek to wystawiłbym go na kandydata do europarlamentu.
Tak, troska o sprawnośc fizyczną to odpowiednie kryterium, które predysponuje do sprawowania władzy. To kompetencja właściwa dla zarządzania 60 tys. gminą. Brawo!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 18:21  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

O tych zanieczyszczeniach i halasie to juz sie sluchac nie da :] bedzie monitoring i co? zatrzymaja ruch? na ch... to komu?

Nie mierz innych swoją "krótką" miarą. Prościej, na miarę Twojego języka, trudno odpowiedzieć
Nawiasem mówiąc, jeśli nie możesz słuchać to może jesteś jedną z wielu osób poszkodowanych tym hałasem i amelinium.

CYTAT

Za kandydatami powinny przemawiać osiągnięcia, odnośnie tych trzech o, których najgłośniej.

Lucek - jezeli cos o nim slysze, to temu by dal i tamtemu tez by dal tylko pytanie skad, w WORDzie dziala kilka miesiecy i osoby prowadzace szoly, mowia ze poza strona internetowa nie odczuli zadnych zmian :] Chyba to z dupy biorac pod uwage jak lichy byl WORD w Tarnobrzegu przed Luckiem. Ludzie na kategorie inne niz a i b nadal do rzeszowa jezdza :]

Fila - dzieki niemu pewnie sporo ludzi zaczelo biegac, biegacze sie pozdrawiaja, fajnie widziec jak sie pozdrawiaja :] podobla mi sie akcja z choinkami, Nie sledze tego ale fajnie ze probuje dzialac ze szpitalem, poza tym nic przelomowego - wkurzajace bylo to ze przestal tweetowac zaraz po tym jak zaostal starosta, niestety byl to akt pod publiczke :]

Szrek - ostatnio troche wg mnie podupadl, ale innym i tak sporo do niego brakuje


Hahaha dobre - rozumiem, że ten atut w postaci biegania kładzie na łopatki konkurentów; wynika z pewnej desperacji - bądź tu mądry i wskaż jakiekolwiek inne osiągnięcie. Jeśli wyciska 100 pompek to wystawiłbym go na kandydata do europarlamentu.
Tak, troska o sprawnośc fizyczną to odpowiednie kryterium, które predysponuje do sprawowania władzy. To kompetencja właściwa dla zarządzania 60 tys. gminą. Brawo!


mnie tez to przeszkadza - niebo powinno byc blekitne, trawa zielona, straz pozarna powinna lac wode, a na koncu teczy na mieszkanca stalowej powinien czekac garniec zlota - ale nie jestem eko kutasem patrzacym na wlasny nos, bez tego halasu, czy aluminium bez pracy byloby ile osob? masz ich w dupie? Czyja miara jest krotka, od mojej 3 chuje w bok.
Jakas lista priorytetow dla miasta powinna byc?
1 praca,
2 placa,
3 bezpieczenstwo,
a dalej przyjemnosci,

beda wszyscy mieli prace, beda placili, bedzie bezpiecznie, to bede martwil sie czy stezenie aluminium w powietrzu wynosi 0,00001 czy 0,00002 - roznica 100% pewnie wszyscy umra, albo czy jest 3dB za glosno - pewnie wszyscy ogluchna ;]

to ze chcesz sie do mnie przyjebac nie zwalnia od myslenia, napisalem wyraznie Fila - probuje dzialac ze szpitalem i za to mu chwala, a poza tym nic nadzwyczajnego

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 18:24  
Cytuj
Boże spraw, aby prezydentem był KAŻDY aby nie Lucek, miasto z torbami puści.............

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »