NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
TV DVBT w Multimedia Polska , problemy z DVBT
Posty: 11
Dołączył: 26 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 09:38  
Cytuj
Od końca grudnia 2013 pojawiły się problemy z odbiorem programów DVBT w sieci kablowej Multimedia Polska. Zgłaszanie problemów na infolinię zawsze kończy się próbami obarczenia winą instalacji użytkownika (problem z TV, zwarcie w instalacji itp.) i sugestią, że przyślą technika, a poza tym to oni nie mają zgłoszeń w większej ilości. Jednak mają problem o czym świadczy kolejna opcja wyboru problemu na infolini aby wybrać 1 jeśli po modernizacji sieci z 10 stycznia nadal mamy problem z odbiorem.
Czy Wy również macie kłopoty z odbiorem DVBT w tej sieci i podobne "odczucia" po kontaktach z infolinią?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 09:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 11:59  
Cytuj
Myśląc o DVB-T masz na myśli stacje nadawande drogą naziemną, które są w ofercie Multimedi, czy po prostu telewizję cyfrową DVB ? Multimedia, jak każda kablówka nadaje w DVB-C.

Nie wiem jak jest z infolinią ale ja w grudniu(nie starałem się nawet dzwonić na infolinię) byłem osobiście w Stalowej w Multimedi. Zgłosiłem problem i miałem technika 2 dni robocze po zgłoszeniu (zgłosiłem w piątek na krótko przed zamknięciem biura i we wtorek rano był technik).
Wtedy miałem problem z kilkoma kanałami. Sprawa została pozytywnie rozwiązana na miejscu.

Obecnie żadnych problemów z odbiorem nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 12:31  
Cytuj
CYTAT
Myśląc o DVB-T masz na myśli stacje nadawande drogą naziemną, które są w ofercie Multimedi, czy po prostu telewizję cyfrową DVB ? Multimedia, jak każda kablówka nadaje w DVB-C.


Do tej pory było tak iż abonenci (ci co odbierali telewizję analogową z "kabla") mieli możliwość odbioru sygnału w standardzie DVB-T na konkretnych kanałach (bodajże kanał 10,11,12). Co do obioru aktualnie to się nie wypowiem, swego czasu sprawdzałem i było ok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 12:33  
Cytuj
Aha ok. Dobrze wiedzieć. Nawet nie wiedziałem, że jest taka możliwość umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 26 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 13:17  
Cytuj
Chodzi o programy które normalnie nadawane są przez stacje naziemne, a zatem od jakiegoś czasu cyfrowo. Multimedia daje te programy w pakiecie podstawowym. Problemy to zakłocenia w odbiorze polegające na cyklicznym zaniku sygnału (zwłaszcza w godzinach wieczornych - po 20-tej), słabej jakości (mocy) sygnału co objawia się zanikami dźwięku, piksalizacją itp.
Helpdesk (tel. 244244244) traktuje nas klientów jako niedorozwiniętych matołków wmawiając że to wina w miejscu odbioru, podczas gdy w tym samym czasie u innych odbiorców (wiem bo pytałem znajomych którzy też mają sygnał z tej firmy) również występują te same kłopoty.
Poza tym jak dzwonie na infolinię ostatnio to pojawiła się nowa opcja wyboru : jeśli po modernizacji 10 stycznia nadal masz problem z odbiorem DVBT to wybierz 1. Po wybraniu 1 obsługa nadal nic nie wie o problemach i chce przysyłać trechnika (po co?? - chyba po to żeby po raz kolejny mi poprzestawiał kanały w TV. Poza tym w tej firmie nie ma jak wyegzekwować tego czy zgłoszenie zostało usunięte, czy nadal wisi jako niezakończone. Jeśli zatem macie problemy podobne do tych o których rozmawiamy to dzwońcie na infolinię z żadaniem usunięcia usterki - może wreszcie ktoś z decydentów zauważy te zgłoszenia i naprawią.
Oczywiście gdybym mógł już bym zrezygnował z usług tej "cudownej" firmy olewającej klientów, ale w moim bloku niestety tylko na nich jestem skazany - Stella tu nie sięga a swojej instalacji nie mogę zrobić bo musiałbym antenę montować na dachu a tego spółdzielnia zabrania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 26 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2014r. 13:04  
Cytuj
Czyżby u wszystkich działało to dobrze? - sądząc po "odzewie" tak to chyba jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »